NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pośrednictwo pracy - AB Job Service, Graser
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 12:27 am   

No tak, kto by pomyslal ze byloby dobrze porozumiewac sie w jakimkolwiek obcym jezyku decydujac sie na prace/zycie za granica...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
cyklonS 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 05, 2011 12:54 am   

Witam. Wyjeżdżam wraz z dziewczyną w niedziele do Lelystad na pracę przy różach. Może ma ktoś jakieś opinie co do tej pracy, warunków mieszkaniowych, koordynatorów itd. Z góry dzięki ;)
 
 
angela1987 
Poczatkujacy
słoneczko

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: kalisz
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 5:03 pm   

hej dzisiaj dostałam oferte pracy z biura ab job service z kalisza. Praca jest przy cykorii, czy może ktoś z was już tam był... prosze napiszcie jak cos wiecie
 
 
natseh1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Paź 2011
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 5:39 pm   

ok milion opinii na temat roznych agencji.A tak na prawde ktora(najlepiej polska)byscie polecili,ktora jest najuczciwsza??
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 7:09 pm   

natseh1,
Cytat:
ktora jest najuczciwsza??


ktos tu na forum juz kiedys napisal ,ze nie ma takich ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
natseh1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Paź 2011
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 12:21 am   

no w sumie i masz racje :( ale moze zna ktos jakas w miare normalna,ktora zaplaci mi na czas tyle ile bedzie w umowie,nie zakwateruje mnie w jakims smierdzacym baraku,i bedzie miala dla mnie w miare stala prace?
 
 
 
zbigniew_nowak 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 5:13 pm   

Witam : D

A więc kilka zdań ode mnie na temat AB Oost, kilka słów o zarobkach itp itd.
Może od tego zaczniemy:
Stawki wiekowe. najwyższa stawka 8,72E Brutto .
Z czego co tydzień 70E na mieszkanie i 19,30E na ubezpieczenie.
40przepracowanych godzin w tygodniu daje na czysto do ręki ok 200E .

Jeżeli ktoś nie ma nr So-fi to agencja mu go załatwi po ok 3-4 tyg. Przelewy są robione w piątki na konta holenderskie- na polskich pieniądze pojawiają się w poniedziałki/wtorki.

Co do pracy. No tutaj bywa różnie- zależy kto ma jakie szczęście i gdzie trafi. Nie zawsze jest tak, że jadąc np na róże będziesz przy nich pracował/pracowała. Niektórzy pracują po 51godz. tygodniowo a niektórzy po 7 godz . . . W teori mamy zagwarantowane 40godz. pracy ale w praktyce tak niestety nie jest.

Dojazd do pracy ok, bez problemu. Samochody marki VW golf II, III, Seat ibiza, Opel Astra. GPS . Przez pierwsze kilka dni. Trzeba się uczyć trasy na pamięć. Samochody tankowane są przez AB ale nie zawsze jest kasa na kartach .

Ogólnie- warto zaryzykować- jeżeli trafi się na jakąś dobrą robotę to można naprawde fajne pieniądze zarobić.


Inne kwestie związane z życiem w Holandi:
1. Jedzenie:
nie wiem dlaczego tak każdy narzeka, że jedzenie jest takie drogie i, że trzeba wydawać 50E na tydz na jedzenie : D
Przykładowe ceny:
-chleb od 0,69E . W Albert Hejin są np 3 chleby za 2E ( nawet dobre, da się zjeść- ale wiadomo, że nie są to takie chleby jak nasze polskie )
-makaron spaghetti/ryż - od 0,30E za 500g/400g
-wędliny od 0,70E za 100-150g. jakas 'mielonka' w plasterkach .
-piwo od 0,45E za puszke
-napoje od 0,30E za 1,5L
-sosy takie gotowe w słoikach typu uncle benz od 1E za słoik
-chipsy/czekolady/słodycze ogólnie od 0,30E
-napoje energetyzujące w puszkach od 0,29E
-mięso- fakt faktem- jest drogie bo jakieś piersi z kurczaka 3 kawałki/2udka itp itd to koszt powyżej 3E .
-pizze, jakieś różne kotlety, steki, krokiety, hamburgery ok 1E . za sztuke/opakowanie

Wg mnie tanio : D No chyba, że ktoś pije po 10 piw dziennie to wtedy tyg. w 50E się zamknie : D
Ostatnio zmieniony przez zbigniew_nowak Wto Paź 18, 2011 5:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 7:54 pm   

Witam,

Kolego chyba nawet o tym nie wiesz ale AB OOST to nie AB JOB SERVICE - AB OOST czasem "rekrutuje ludzi z PL " wlasnie przez AB JOB SERVICE

zbigniew_nowak napisał/a:
8,72E Brutto

Niestety nie masz racji jak dana osoba posiada KONKRETNY ZAWÓD to stawki po 9-10 brutto a nawet po 15 euro brutto wszystko zalezy od ZAWODU ...

Pozdrooo
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 9:29 pm   

pelno smieciowego zarcia opisales ja dodam tylko

franse magere kwark za 0,8e 500gr i da sie przezyc
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 10:36 pm   

zbigniew_nowak, po pół roku żarcia takiego smietnika, przygotuj się na wizytę u gastrologa :029: No zawsze pozostaje kwestia tego co się da upolować..
 
 
zbigniew_nowak 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 10:09 am   

hehe nooo, tak, stawki są nawet i 20E brutto ale AB ci nie zapłaci więcej jak 8,72brutto ! Stawki wiekowe proszę pana się kłaniają. jak robisz gdzieś prywatnie to 10-15E na łape spokojnie weźmiesz. A przez AB nie da rady .

Co do jedzenia- nie wiem co was tak dziwi- nie wiem czym wy się tam żywicie : ] Podałem przykładowe ceny/produkty a nie to co ja jadłem. Uważasz , że chleb za 1E różnicy sie czymś od tego za 1,49E ? ? ? : )
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 8:43 pm   

Cytat:
hehe nooo, tak, stawki są nawet i 20E brutto ale AB ci nie zapłaci więcej jak 8,72brutto ! Stawki wiekowe proszę pana się kłaniają. jak robisz gdzieś prywatnie to 10-15E na łape spokojnie weźmiesz. A przez AB nie da rady .


Panie AB Oost placi po 15 euro brutto dla SPECJALISTÓW

Ale Pan nie odróżnia AB Oosu od AB z PL ... :043:

[ Dodano: Sob Paź 22, 2011 8:44 pm ]
zbigniew_nowak napisał/a:
Podałem przykładowe ceny/produkty a nie to co ja jadłem. Uważasz , że chleb za 1E różnicy sie czymś od tego za 1,49E ? ? ? : )


Chleb za 1.99 euro smakowo jest podobny do tego z PL a te po 50 -90 centow to smakuja jak papier ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Zorba 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 18
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 2:16 pm   

post edytowany nie na temat

prosze skonczcie dyskusje nie na temat nie umieszczajcie w tym watku postow o cenach zywnosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Paź 23, 2011 6:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szogun 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 12:27 pm   

Witam pracowałem przez Ab Zuid Job Service Holland przez 5 miesięcy.Stwierdzam jedno nie polecam nikomu tego biura.Maja taki porządek w papierach że nie wiedzą do kiedy i gdzie maja podpisane kontrakty ze szklarniami.W domkach mieszka się po góra 7 osób.Domki są nawet nawet zależy na kogo się trafi hehehe. Biuro woli trzymać alkoholików i narkomanów na domkach niż porządnych ludzi.A w kwestii wynagrodzenia to nie było większego problemu.Jak się trafiło na fajna szklarnie to właściciel za nadgodziny płacił do ręki. Krdynatorki polskie maj w nosie twoje sprawy mógł byś umierać i tak nic ci nie doradzą Albo nie mają czasu albo znajdą jakąś dziką wymówkę.A teraz walczę z biurem o wakacyjne i urlopowe minęło już 6 tygodni jak u nich nie pracuje i nie mam kasy od nich i wiecznie maja jakieś wymówki żeby nie wypłacić ich na czas.Dla mnie to jest chore i nie normalne że tak postępują z pracownikiem.Jak nie bede miał kasy do czwartku to idę z tym do TV i prasy może czegoś się nauczą, że może będą traktować pracownika normalnie a nie przedmiotowo śmiech na sali że takie duże biuro nie może znaleźć drugiej pracy na szklarni jak się skończy jedna porażka.Pozdrawiam wszystkich :039:
 
 
gabik6 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 58
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 6:15 pm   

Wybiera się ktoś do pracy w najbliższych dniach do Holandii z tego biura z Rzeszowa? Jeżeli tak niech się odezwie gg: 1494070
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group