NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pośrednictwo pracy - AB Job Service, Graser
Autor Wiadomość
Atta
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 2:10 pm   

Witam Forumowiczów :)

Mam pytanie do osób, które mają jakieś doświadczenie w pracy z AB Job Service.
Przeglądałam wiele portali i chyba ta agencja ma najmniej negatywnych opinii więc zastanawiam się nad wyjazdem z nimi do Holandii.

I teraz moje pytanie - ile "pi razy drzwi" czeka sie na wyjazd od momentu aplikacji na konkretną ofertę?
I pyt nr dwa - czy poza kosztami przejazdu trzeba liczyć się z jakimis innymi wydatkami na początek?
(np. zakwaterowaniem czy ubezpieczeniem? Czy też oni odciągają to sobie już po pierwszej wypłacie?)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Atta
 
 
zbigniew_nowak 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 6:01 pm   

Atta napisał/a:
Witam Forumowiczów :)

Mam pytanie do osób, które mają jakieś doświadczenie w pracy z AB Job Service.
Przeglądałam wiele portali i chyba ta agencja ma najmniej negatywnych opinii więc zastanawiam się nad wyjazdem z nimi do Holandii.

I teraz moje pytanie - ile "pi razy drzwi" czeka sie na wyjazd od momentu aplikacji na konkretną ofertę?
I pyt nr dwa - czy poza kosztami przejazdu trzeba liczyć się z jakimis innymi wydatkami na początek?
(np. zakwaterowaniem czy ubezpieczeniem? Czy też oni odciągają to sobie już po pierwszej wypłacie?)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Atta



Odp 1: nie ma na to żadnej reguły- czasami czekasz miesiąc - czasami wyjeżdżasz z dnia na dzień. Ja wyjechałem po 5 dniach od rejestracji. A teraz czekam 2miesiące i nic.
Odp 2: tak, trzeba wziąść pieniądze na życie dopóki nie wyrobią Ci numeru Sofi i nie przeleją pierwszej kasy na konto. czyt. 3-4tyg. Czyli najlepiej wziąść 100-120E.
 
 
Atta
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 6:23 pm   

Dziękuję za odpowiedz.
Tego że pieniądze na życie trzeba wziąć to się domyśliłam ;) ale czy np. za zakwaterowanie muszę z góry zapłacić czy odciągną to sobie z pierwszej wypłaty?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 6:38 pm   

Atta napisał/a:
za zakwaterowanie muszę z góry zapłacić czy odciągną to sobie z pierwszej wypłaty?


Odciągną CI z pierwszej tygodniówki :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
mleczyk73
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1
Wysłany: Śro Sty 04, 2012 12:16 am   AB Job Service, Graser

Witajcie, przeczytałam cały wątek i nie znalazłam opinii na temat wszechobecnych "kar", czyżby AB Job service nie nakładał ich zbyt wiele? Naczytałam się o innych agencjach i szczerze mówiąc przeraziłam się wysokościami. Co wiecie na ten temat? Pozdrawiam
 
 
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 3:11 am   

AB Job Service - mają pracę głownie w ogrodnictwie, pola, szklarny oraz magazyny zajmujące się sortowaniem i pakowaniem cebulek kwiatowych.
Mój dobry kolega był w Espel po pracował aż 2 dni przyjezdzając do NL, czekał na prace prawie cały tydzień dopiero poszedł czwartek i piątek. olał to i wrócił spowrotem do agencji przez którą pracujemy dłuższy czas, siedziałem tam na domku ok 20 minut i tak nasłuchałem chocby nie wiadomo jak ich oszukiwali tych ludzi. wiem że na wiekówkach to już całkiem się nie opłaca jechac gdyż tygodniowki wychodziły 170-180 Euro o ile było 40 h. Domek no jak domek, dużo ludzi mieszkało tam. ale stan akurat zły nie był. Ja osobiście w zyciu nie pojechał bym na ogrodnictwo gdyż jest to wielkie jedno oszustwo, jezdzi bardzo dużo ludzi którzy jada 1 raz do nl i nie znają nawet ang. no i wiadomo prace na sezon i albo jest albo nie ma.
 
 
 
stratus84 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 9:25 pm   

Atta napisał/a:
Witam Forumowiczów :)

Mam pytanie do osób, które mają jakieś doświadczenie w pracy z AB Job Service...

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Atta


Witam. W 2010 roku wyjechałem przez ta firmę do NL. Ogólnie wszystko przebiegło sprawnie, są uczciwi to fakt, wszystkie pieniądze na czas i bez problemów. Byłem od 1 września przez 6 tygodni lub troszkę więcej. Wypłaty są co tydzień i z tego co pamiętam z tych wypłat odciągają 60 eur za mieszkanie i 18 eur za ubezpieczenie. Zależy na jakich ludzi się trafi. Ogólnie polecam, lepsze to niż siedzenie w PL i słuchanie polityków w TV. Pozdrawiam.
 
 
paulagol 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 1
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 11:02 am   

Witam
A czy ktoś może udzielić mi informacji, czy preferowane są przez AB Job Servive osoby młodsze, czy trochę starsze. Bo ja np. skończę w tym roku 26 lat i nie wiem, czy to nie będzie przeszkodą, gdybym starała się o wyjazd z tej firmy. I jeszcze, na jak długo się średnio wyjeżdza, czy raczej liczyć to na tygodnie, czy na miesiące? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
 
monia875kalisz
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 4:07 pm   

witam wszystkich
mam pytanko czy ktoś z was dostał propozycje wyjazdu w ten weekend do szklarni przy bakłażanie??

Pytam bo dzisiaj dzwoniła do mnie Pani czy może zgłosić moją kandydaturę...
aha jadę przez biuro w Kaliszu
 
 
zbigniew_nowak 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 9:38 pm   

paulagol - w Holandii pracuje się na stawkach wiekowych. Są roboty gdzie np wymagają wiek nie większy jak 21 lat ( tak, żeby robili za małą kase a więcej było dla agencji ) . A tak ogólnie to będziesz pracowała na najwyższej stawce czyt. 8,72E brutto jeżeli dobrze pamiętam. Czas wyjazdu zależy od ciebie- ty decydujesz na ile chcesz pojechać. w każdej chwili możesz zrezygnować z pracy i nie ponosisz za to żadnych konsekwencji. Możesz pracować 2 tyg - możesz i 2 lata. Kwestia tego , żebyś miała cały czas jakąś robote i nie siedziała na domkach.

monia - ja byłem niedawno w AB i pytałem o jakieś roboty to nic nie było. Mieli się do mnie odzywać jakby się coś pojawiło nowego ale jak narazie tel milczy.
 
 
Ola19ck 
Poczatkujacy
Ola

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 2:32 pm   

Witam, czy moze mi ktos powiedziec o pracy i warunkach i czy firma AB JOB SERVICE jest uczciwa i wyplacalna? Jakie sa zarobki i potracenia tygodniowe?
_________________
Ola
 
 
RED_MEN 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 24
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 3:19 pm   

witam
Pracowałem przez tą agencje od kwietnia 2010 do stycznia 2011 . Co moge powiedziedz to różnie bywa z godzinami , wszystko zależne od pogody , pada deszcz siedzisz na domku ,druga sprawa jest taka że sciągają dużo ludzi a pózniej pracy niema a za mieszkanie trzeba płacic , bywało tak że 15 godzin tygodniowo miało albo i mniej czasami . wogóle odradzam z miejsca oferte mieszkaniową w marknesse . miejsce gdzie mieszkają polacy nazywane przez polaków stodołą ,ludzie strasznie niemili i chamscy
 
 
 
gabik6 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 58
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 11:38 pm   

Ja pracowałam przez AB, co do pisania ile to osób siedzi na domkach to zdania są podzielone. Jeżeli ktoś ma 2lewe ręce to ciężko żeby miał pracę. Ja na godziny nie narzekałam, kasa terminowo bez większych problemów, czasami coś zabrali, a za tydzień oddali więc w ogólnym rozrachunku było wszystko ok. Co do mieszkania w Marknesse"stodoła" i "kurnik" to nie jest wina budynku, koordynatorów tylko samych naszych kochanych rodaków, którym się w dupach poprzestawiało, wielki pan z Polski pokazuje kim on to nie jest. Takich alkoholików, nierobów powinno się wywalać na zbity pysk do polski, na piechotę niech wracają... Większość problemów w agencjach to nie problemy z agencjami tylko z bydłem przyjeżdżającym z Polski... Ja do AB w moim przypadku AB Oost nie miałam większych zastrzeżeń.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 7:07 am   

gabik6 napisał/a:
Ja do AB w moim przypadku AB Oost nie miałam większych zastrzeżeń.


Bo AB Oost to nie to samo co AB Job Service...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
gabik6 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 58
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 1:28 pm   

Beny.rac napisał/a:
gabik6 napisał/a:
Ja do AB w moim przypadku AB Oost nie miałam większych zastrzeżeń.


Bo AB Oost to nie to samo co AB Job Service...


AB Job Service funkcjonuje w Polsce, a w Holandii AB Nederland dzieli się na Oost, Zeeland, Limburg etc. Prosiłabym nie wprowadzać innych w błąd, jeżeli nie posiada się wiedzy na dany temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group