NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pośrednictwo pracy - AB Job Service, Graser
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 7:59 pm   

Witam,

Obecnie w AB placa ok 6 euro brutto dla osob ponizej 23 roku zycia a wykonuje sie taka sama prace jak osoby pow 23 roku zycia ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
jurek1966 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 16
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 8:36 pm   

Domki w AB są po 70 euro tygodniowo ,szykują się podwyżki o 10 euro.Stawki wiekowe obowiązują w całej Holandii a nie tylko w AB.Jeżeli pracodawca zgodzi się zapłacić za Ciebie więcej to i AB zapłaci CI więcej,ale to tylko teoria bo stawki wiekowe są im na rękę.Z tą kwotą na wyżywienie to trochę przesada.Razem z żoną wydawaliśmy tyle na dwoje .Holender u którego pracowałem 500-600 euro wydawał miesięcznie na żywność na pięcioosobową rodzinę.Trzeba po prostu zakupy robić z głową i w odpowiednich sklepach
 
 
stratus84 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 9:13 pm   

Właśnie się zarejestrowałem w AB Job service ale nadal mam pewne obawy co do opłacalności wyjazdu.

Interesują mnie średnie zarobki (netto) po odliczeniu kosztów opłaty za mieszkanie (mówili, że około 80 euro) oraz ubezpieczenia zdrowotnego (około 20 euro). Prawdopodobnie będę pracował w ogrodnictwie - taką skończyłem szkołę.

Chce się wcześniej po prostu dowiedzieć ile jestem tak mniej więcej w stanie odłożyć (zarobić) tygodniowo (pracując w cyklu 8h dziennie / 40h tygodniowo) odliczając to mieszkanie, ubezpieczenie i jedzenie (zwyczajny standard). I jak wyglądał by zwrot podatku z 3 miesięcznego wyjazdu? Nie wiem jak to wyliczyć ale tak mniej więcej?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 9:41 pm   

stratus84 napisał/a:
Właśnie się zarejestrowałem w AB Job service ale nadal mam pewne obawy co do opłacalności wyjazdu.

Interesują mnie średnie zarobki (netto) po odliczeniu kosztów opłaty za mieszkanie (mówili, że około 80 euro) oraz ubezpieczenia zdrowotnego (około 20 euro). Prawdopodobnie będę pracował w ogrodnictwie - taką skończyłem szkołę.

Chce się wcześniej po prostu dowiedzieć ile jestem tak mniej więcej w stanie odłożyć (zarobić) tygodniowo (pracując w cyklu 8h dziennie / 40h tygodniowo) odliczając to mieszkanie, ubezpieczenie i jedzenie (zwyczajny standard). I jak wyglądał by zwrot podatku z 3 miesięcznego wyjazdu? Nie wiem jak to wyliczyć ale tak mniej więcej?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam.


Witam,
Jeśli dobrze mi sie zdaje to masz powyżej 23 lat (wnioskuje po nicku ) to sprawa z twoimi zarobkami będzie wyglądać taK:
Powinieneś mnieć stawke ok 8.50-8.70 zależy od szczęścia i humoru ludków w biurze ...

Więc na tydzien powinieś mieć ok 350 brutto :
- około 55 podatek
- ok 25 wakacyjnego ( 7,05% od wynagrodzenia brutto)

350 - 55-25 = 270 euro Netto
- 60-70 euro średnio za domek
- 20 ubezpieczenie

Wiec ok 190 euroo pozostaje :
od tego odjąć jedzenie itp - ja śrrednio wydaje 50 euro ale inni za 30 dają rade wiec niech będzie 40 euro

190-40 : 150 euro odłóżone na tydzień / na miecha ok 600 euro

Do tego doliczyć wakacyjne , urlopowe , świąteczne i inne dodatki ok - napisze ile mi wyszlo na oko licząc w głowie ok 300 -400 euro na 3 miechy ( nie pytaj jak to obliczyłem bo dużo wyjaśniania by było oj za dużo )

Więc wydaje mi sie że razem z wakacyjnym byś mial ok 2100-2200 euro na 3 miechy ...

Co do zwrotu podatku to w granicy 700-900 euro za ten okres ( tyle mialem ja jak pracowałem na wakacjach( 3 miechy)

Mam nadzieje że moja wypowiedz wyjaśniła ile można "mniej wiecej zarobić "
Pozdrawiam Serdecznie
Pracownik Ab-Oost :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 10:52 pm   

[quote="Beny.rac"]
stratus84 napisał/a:

Więc na tydzien powinieś mieć ok 350 brutto :
- około 55 podatek
- ok 25 wakacyjnego ( 7,05% od wynagrodzenia brutto)

Witam, ja tu przypadkiem :P
Ale dziwi mnie to czemu wakacyjne odejmujesz od stawki brutto, jak to sa pieniądze dodatkowe, zresztą również opodatkowane.
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 11:17 pm   

[quote="doronio"]
Beny.rac napisał/a:
stratus84 napisał/a:

Więc na tydzien powinieś mieć ok 350 brutto :
- około 55 podatek
- ok 25 wakacyjnego ( 7,05% od wynagrodzenia brutto)

Witam, ja tu przypadkiem :P
Ale dziwi mnie to czemu wakacyjne odejmujesz od stawki brutto, jak to sa pieniądze dodatkowe, zresztą również opodatkowane.


Witam,
Tylko czekałem aż ktoś o tym napisze - otoż tak wynika z mojego salarisu ze wakacyjne jest odejmowane od kwoty brutto po to aby zostało naliczone i tak jakby "zaksięgowane w dodatkowych należnościach " i wypłacone po jakimś czasie ... nie pamietam dokladnie w jakich miesiącach(musiał bym sprawdzić w CAO )
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 11:47 am   

Sprawdz jeszcze raz, bo wtedy zaden by to byl dodatek, wrecz przeciwinie, tracilbys na tym a nie zyskiwal.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Todo 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 1
  Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 1:05 am   AB Pośrednictwo pracy (w Polsce: AB Job Service).

Polski przedstawiciel:
AB Job Service

Wszystkie AB w Holandii:
Mapka z regionami -> http://www.abmiddennederl..._nederland.aspx
Biuro w okolicach można znaleźć klikając na region w przycisk Mapa.

Północ:

1. AB Friesland
2. AB Groningen
3. AB Noord-Holland

Północ/Centrum:

4. AB Oost

Centrum:

5. AB Midden Holland
6. AB Vecht en Amstel
7. AB Midden Nederland
8. AB Zuid Holland

Południe:

9. AB Zeeland
10. AB Brabant
11. AB Zuidoost Brabant
12. AB Limburg

W jakim regionie pracowaliście, pracujecie ?
Podzielcie się swoimi dobrymi i złymi doświadczeniami z pracy za pośrednictwem AB,
opiniami o polskich koordynatorach, warunkach na miejscu itp.

post czesciowo edytowany
zarty sobie robisz ? przeczytaj watek od poczatku

taki temat umiesciles juz na forum ,wczesniej nawet nie zadales sobie trudu by zapoznac sie z tym watkiem
a informacje ktore zazwyczaj umieszcza sie w CV to nie na forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 18, 2010 11:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzony90 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: się wzieliśmy?
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 6:44 pm   

a jechał ktoś przez ab job z Lublina?
 
 
Dagson 
Poczatkujacy
dagson

Wiek: 102
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 10:29 am   

no dzwoniłam tam ostatnio i pokierowali mnie do oddziału w olsztynie tam niby wieksze biuro i więcej ofert .bo lublin powiedział ze u nich tylko od zaraz mają oferty dla dziewczyn tylko i to wiek żeby był 18-21 lat ,śmieszne tym bardziej ze byłam już w nl i wiem co nieco jak jest tam-tak w ogóle to sama nie wiem pojechała bym razem z narzeczonym ale oni mi powiedzieli ze najpierw jedno pojedzie a potem drugie ze razem to nie można ...śmiechu warte.
 
 
dzony90 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: się wzieliśmy?
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 12:40 pm   

Dagson, i co dzwoniłaś do Olsztyna? Bo ciekawi mnie czy rejestracja w biurze w Lublinie wystarczy, czy trzeba się pofatygować aż do Olsztyna i tam usłyszeć, że nie ma pracy.
Bo dzień przed przyjazdem do ab job dostałem od nich takiego maila
"Witam
Na chwilę obecną posiadamy oferty pracy w różnych sektorach.
Przy okazji zapraszam Pana do biura w Lublinie by omówić szczegóły współpracy z naszą firmą.
I byśmy mogli zarejestrować Pana w naszej bazie Kandydatów".
Wyraźnie pisze, że posiadają oferty pracy w różnych sektorach, a na miejscu powiedzieli, że tylko dla kobiet. To chyba taki chwyt marketingowy :031:
 
 
Dagson 
Poczatkujacy
dagson

Wiek: 102
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 10:52 pm   

zadzwoniłam tam i od razu powiedziała mi laska zeby zajechac do biura do olsztyna i tam sie zarejestrować ,,pytali mnie jeszcze o doświadczenie i takie tam....jesnak wybieram sie raczej na wiosne i jeszcze mam czas ....ale widze ze sytuacja z praca szybko sie zmienia dzis niema jutro jest .dzwoniłam tez do olsztyna i nic przyjechac mam bo nic przez tel nie załatwi sie raczej...:)
 
 
dzony90 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: się wzieliśmy?
Wysłany: Nie Lis 28, 2010 11:23 am   

tak też myślałem. No nic może u nas w Lbn. coś nam znajdą ;D
 
 
flevo 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 9:59 pm   sprecyzujmy

Moi drodzy

Nie czytalem wszystkich wypowiedzi w tym watku ale z tego co dojrzalem to jedna rzecz na pewno wymaga doprecyzowania.

AB Job Service wchodzi w sklad grupy kapitalowej AB operujacej w calej Holandii i jako takie AB Job Service jest niezaleznym podmiotem gospodarczym pelniacym uslugi rekrutacyjne na rzecz organizacji AB z calego kraju. Mowiac krotko AB Job Service wyszukuje pracownikow i wysyla ich do poszczegolnych AB (np. AB Oost, AB Friesland, AB jakiekolwiek inne). AB Job Service Was nie zatrudnia a jest jedynie firma ktora Was znajduje i zajmuje sie obsluga administracyjna i po czesci organizacyjna przekazania pracownika do poszczegolnych AB w kraju.


Poszczegolne AB operujace w roznych czesciach Holandii rowniez sa osobnymi podmiotami gospodarczymi czyli inaczej mowiac zupelnie osobnymi firmami wsrod ktorych moga roznic sie warunki zatrudnienia i kwestie organizacyjne.

Reasumujac, korzystajac z uslug ktoregokolwiek z biur AB Job Service w Polsce mozecie zostac skierowani do pracy w ktorymkolwiek AB w Holandii. Z drugiej strony niektore AB w Holandii korzystaja tez z innych posrednikow na terenie Polski i Holandii wiec mozna byc do nich skierowanym niekoniecznie korzystajac z uslug AB Job Service. W kazdym natomiast przypadku jestescie zatrudniani przez dana organizacje AB (np. AB Friesland, AB Groningen, AB Oost...) a nie przez posrednika ktorym jest AB Job Service czy inna firma.

Inna rzecz ktora tu przeczytalem i wymaga sprostowania. Pozycja minus 7,05 % ktora widnieje na salarisie (odcinek z wyplaty) to nie jest wakacyjne tylko skladka na ubezpieczenie socjalne - z tej skladki wyplacane sa np. chorobowe, macierzynskie, bezrobotne).

Wakacyjne (vakantie geld) to 8% z kazdej wyplaty (zazwyczaj tygodniowki ale to zalezy od okresu rozliczeniowego) ktore jest naliczane przez firme i powinno widniec na pasku z wyplaty a nastepnie wyplacane pracownikowi w czerwcu kazdego roku lub po zakonczeniu umowy.

To na temat tego co rzucilo mi sie w oczy w tym watku. Jesli sa inne kwestie chetnie postaram sie wyjasnic. Pracuje w AB Oost i niektorzy moga posadzic mnie o stronniczosc ale na wszelkie pytania postaram odpowiem realistycznie :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez flevo Nie Gru 26, 2010 10:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 10:11 pm   Re: sprecyzujmy

flevo napisał/a:
Pracuje w AB Oost i niektorzy moga posadzic mnie o stronniczosc ale na wszelkie pytania postaram odpowiem realistycznie :)

Pozdrawiam


Witam,
Jak długo pracujesz w AB Oost i ilu "kordynatorów" już przeżyłeś w tej firmie ??? :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group