NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:18 pm
Rozliczenia roczne prąd-gas
Autor Wiadomość
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Czw Gru 18, 2008 6:03 pm   

Wszystkim za rady i wsparcie dziękuję.Rozłożyli mi na 24 raty i dali 3%zniżki na drugą taryfę.
Pozdrawiam Ala
 
 
78685 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 10
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 9:15 pm   

w lipcu 2008 r wynajmowalam mieszkanie, musialam zawrzec kontrakt z eneco tak tez zrobilam co miesiac dostawalam rachunek na 129 euro i takie rachunki dostawalam przez 2 lub 3 miesiace pozniej zaczely przychodzic rachunki po 201 euro, zadzwonilam zapytalam dlaczego tak duzo przeciez w dwie osoby 1 caly dzien w pracy, babka powiedz. ze tu tak to jest na sezon zimowy zwiekszaja bo wiecej idzie na ogrzewanie i takie tam no dobra ok mysle jak przyjdzie roczne rozliczenie to zwroca, z mieszkania wyprowadzilsmy sie 23.12.2008 spisalismy liczniki na odchodne no i zadzwonilam powiedz. ze bede sie przeprowadzac, wyslali mi verhuisformulier, odeslalam z danymi z licznikow napisalam nowy adres i dalej cisza, niedostalam kontraktu na nowe mieszkanie, dzwonie tam ponownie mowia ze za stare mieszkanie bede musiaa eszcze zaplacic raz 201 euro za styczen ( juz tam nie mieszkam) ale babka mowi ze tak to jestmiesiac do przodu trzeba i na rozliczeniu zwroca mi to, czekam na torozliczenie mialam dostac 28.01.09 i dalej nic, dzwonie a oni mowia ze 6 lutego dodtsne rozliczenie ze mam jeszcze doplacic 209 euro no chyba padne przeciez juz i tak zbednie zaplacilam za styczen, poradzcie cos ?? jest w hadze wogole gdzies biuro tego eneco co mozna zajsc i face to face rozmawiac bo przez tel te panny nie kumaja.

z gory dzieki
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 1:33 pm   

78685 napisał/a:
jest w hadze wogole gdzies biuro tego eneco co mozna zajsc i face to face rozmawiac bo przez tel te panny nie kumaja.


niestety nie ma...

Zuiderparkweg 300 in Rotterdam. Geopend op werkdagen tussen 08.15 en 16.00 uur.
www.eneco.nl

tak przy okazji to twoja sprawa jest dziwna... bo jak ja sie przeprowadzalam to nie placilam za miesiace w ktorych nie mieszkalam pod danym adresem... i nawet jak sie nie myle... to od razu po przeprowadzce dostalam rozliczenie za stare mieszkanie...
 
 
brumcio 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 6:11 pm   

a czy ktos wie w jaki sposob rezygnuje sie eneka w ogole... jestem w tej sytuacji musze wyjechac nie wiem ja to szybko zalatwic ..najlepiej po polsku:)jakis tel. bym bardzo prosl lub adres -haga
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 6:17 pm   

Wszystko zalatwiasz przez telefon - po angielsku lub holendersku 0900 - 0201 dosteniesz do domu formularze na ktorych bedziesz musial podac stan licznikow odsylasz i viola.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
brumcio 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 6:20 pm   

jak dlugo to moze potrwac to rozliczenie zalezy mi na czasie...kto mi powiedzial ze musze jechac do roterd.poniewaz teraz tam urzeduja...?
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 6:23 pm   

Duuvelke napisał/a:


Zuiderparkweg 300 in Rotterdam. Geopend op werkdagen tussen 08.15 en 16.00 uur.
www.eneco.nl
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 6:29 pm   

brumcio napisał/a:
jak dlugo to moze potrwac to rozliczenie zalezy mi na czasie...kto mi powiedzial ze musze jechac do roterd.poniewaz teraz tam urzeduja...?


Jak chcesz na juz to mozesz uda Ci sie zalatwic "od reki" w Rotterdamie - adres podal Legolas. "Pocztowo" to formularze przychodza po 2-3 dniach
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
brumcio 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 6:46 pm   

rozumiem ..czyli jak zadzwonie to od nich otrzymam formularz spisac licznik a nastapnie im odeslac ...iczekac na stepnie na jakas odp..?

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 6:47 pm ]
bardzo wam dziekuje za mile checi w pomocy...
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:10 pm   

Przez rok placilem po 112 euro miesiecznie za prad i gaz i nagle dostaje dwie faktury : 763 za 4950 kwh a zuzylem 2200 (tyle im podal znajomy przez telefon podczas rozliczenia koncowego) i 675 za gaz ze niby ponad 2200 zuzyte a zuzylem 850 m3.
Zylismy w tej chacie na granicy wytrzymalosci - zandego ostrego grzania,wrecz biedowanie.
>>>cenzura<<<... jest to ,ze kazda kolejna osoba ktora przez telefon przyjmuje te cyfry mowi OK po czym dalej oni twierdza to samo.
Wyslalem maila na biuro obslugi (po holendersku) i dostalem odpowiedz ze dziekuja mi za maila i sie odezwa i wiadomo olali.
Teraz przyslali mi accept giro za pierwsza fakture i jakies tam grozby ze zaplace 10euro wiecej czy cos za jakies koszty administracyjne.
Osoby ktore po mnie wynajmowaly mieszkanie ze wzgledu na to,ze tamci tak mnie podliczyli placa co miesiac 400e za prad i gaz !!!!
Osoby te podaly taki sam stan licznika jak ja.

Jaka jest instytucja ktora sie zajmuje czyms takim jak wlasnie wymuszenie czegos co nie mialo miejsce (przyleza sobie sprawdzic to zobacza ze na liczniku nie ma nabitych 4950 a jest ok.2500 teraz ) ????
Mam isc na policje czy co ???
_________________
Jan
 
 
Daniel79 
Poczatkujacy
danio79

Wiek: 44
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Gouda
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 4:21 pm   rachunki od eneco

A ja mam pytanie trochę z innej strony. co jaki czas przychodzi rachunek z eneco? raz na miesiac czy raz na kwartał? i po jakim czasie przychiodzi pierwszy rachunek(od czasu odesłania kontraktu)? bo ja czekam juz miesiac. a tak w ogóle to te babki po drugiej stronie słuchawki to sa strasznie nie kumate ;-) :021:
_________________
Daniel
 
 
 
cziko 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Nederland
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 6:47 pm   Nie wiem

Nie wiem skad sie Wam biora takie sumy za prad i gaz.Mieszkam 2 rok w mieszkaniu korporacyjnym na 1 pietrze.Przejelismy mieszkanie po samotnej kobiecie ktora tu rzadko bywala i na poczatku placilismy 20!!!!!! euro za prad i gaz miesiecznie i 55euro za wode.Pozniej oczywiscie przyszla doplata ale to bylo tylko 230 euro i wyliczyli nam nowa 2-miesieczna oplate za prad i gaz 84 euro! Wode nawet nam obnizyli do 49 euro na 3-miesiace.Mieszkam razem z zona i 9 miesiecznym synem.Nie oszczedzamy na niczym ze wzgledu na dzidziusia oczywiscie bez szalenstw.Jestesmy w Nuonie.Teraz nawet podpisalem 3 letni kontrakt na korzystanie z ich uslug poniewaz uwazam ze te oplaty sa do zaakceptowania.Pozdrawiam.Ps.Rowniez moi znajomi nie skarza sie na rachunki za prad i gaz i nigdy nie slyszalem zeby mieli takie oplaty jak w/w osoby.Mieszkam w Noord Holland.
 
 
Lila
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 61
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 5:39 pm   

Witam,
mam pytanie do osób, które wybrały Eneco GroenVast. Dostałam informacje, że przechodząc z Eneco do Eneco GroenVast można troszkę zaoszczędzić i ma się gwarancję niezmiennej opłaty za jednostkę gazu i prądu? Zastanawiam się czy nie ma tu jakiegoś haczyka :073: . Na logikę to ceny prądu i gazu z roku na rok rosną a nie maleją więc powinno się opłacać. Czy ktoś z Was zrobił taką zamianę ? Co o tym sądzicie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 6:06 pm   

Lila,
Cytat:
Czy ktoś z Was zrobił taką zamianę ? Co o tym sądzicie?


ja robilam i juz od kilku lat jestem bardzo zadowolona z tego ze zmienilam Nuon na inna firme
nie ma w tym haczyka, jest tylko podpisany kontrakt ktory musza respektowac obie strony nic wiecej....

cziko,
Cytat:
Nie wiem skad sie Wam biora takie sumy za prad i gaz.

a biora sie stad ze nie kazdy mieszka
Cytat:
w mieszkaniu korporacyjnym
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Lila
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 61
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 7:04 pm   

Ale czy ktoś z Was korzysta dokładnie z Eneco GroenVast i jakie ma z tym doświadczenia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group