NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:18 pm
Rozliczenia roczne prąd-gas
Autor Wiadomość
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 8:20 pm   

Wlasnie po kolejnym liscie wyslanym przeze mnie (z obietnica udania sie do urzedu ktory zajmuje sie rozstrzyganiem takich spraw gdy firma gra w balona) dostalem rachunek do zaplaty- 38,76e i z takim stanem licznika jaki powinien byc wiec jak sie nie poddaje czlowiek to da rade wygrac.
Firmy typu E-on bazuja na tym ,ze nie jestesmy stad to dolicza troche a Polacy zaplaca - niestety mam kilku znajomych ktorzy mieli roznego rodzaju doplaty i dopiero po kilkumiesiecznej wymianie korespondencji i obietnicom ,ze pojdzie sie do urzedu sporow (ze tak go nazwe) firmy normalnie naliczyly rozliczenie roczne.
_________________
Jan
Ostatnio zmieniony przez Jan Czw Cze 11, 2009 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agakun 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 11:47 pm   

Mam podobny problem. Pod koniec pazdziernika kupilam mieszkanie w Rotterdamie. W zasadzie caly tydzen, od pon. do sob. ja i moj partner pracujemy. W domu pezebywamy wieczorami i w niedziele. Na poczatku maja dostalam jaarnote z Eneco na 1750 e (!!!!), oczywiscie Eneco rozlozy mi to na raty, ale jak mam sprawdzic skad im sie wziela tak wysoka kwota???
_________________
Agnieszka K.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 8:56 am   

W tych papierach masz tabelke ile zuzyliscie gazu/pradu (na tej samej kartce co wykres kolowy).
Jak was nie ma caly dzien, to sprawdzcie czy ogrzewanie wam sie wylacza czy chodzi "na full". U mnie w zeszlym roku chodzilo caly czas i jak przyszedl do doplaty €1000 to :088:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pią Cze 12, 2009 8:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stasia 
Poczatkujacy
Stasia


Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 14
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:32 pm   

Witam, mam pytanie
Co ma Stedin do Eneco? Jestem w Eneco a dzis dostalam potwierdzenie przylaczenia do sieci od Stedin. :119:
_________________
Stasia
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:34 pm   

Przypadkiem Stedin to nie woda? Bo Eneco wody juz nie sprzedaje :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 9:25 pm   

Cytat:

Przypadkiem Stedin to nie woda?

nie woda a ''prad'' co zmienil nazwe

hehee.... :036:


Cytat:
Stedin is per 1 juli de nieuwe naam van Eneco NetBeheer


http://www.stedin.net/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Cze 23, 2009 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolobrygida 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 28
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 9:54 am   

Witam. Widzę, że sporo problemów mamy z eneco. Chciałam zapytać, czy ktoś może mi powiedzieć, czy eneco może dać mi miesięczne rozliczenie gazu i wody (dokladne)? Wynajmujemy z chlopakiem domek wraz z nami mieszka chłopak, który ma kontrakt na ten domek. Eneco przysłało rach. na 165 e na miesiac ale to masa kasy zwłaszcza, że jedyne co uzywamy w domu to: dwie lodówki, pralka, laptop, światło no i teraz ogrzewanie. Spisalam liczniki 1go października i wychodzi mi na dzień dzisiejszy, że od 1-go zużyliśmy ok 5 kwh i ok 4 m3 gazu. Nie wiem czy dobrze obliczylam rach. z podanej przez Gochna H, stronki internetowej ale wychodzi mi, że miesięcznie nawet 50 e nie powinniśmy płacić w trojkę. Teraz tak. Chlopak, z którym mieszkamy do dziś nie zmienił nazwiska, na które przychodzi rachunek. Nie zamierzamy tutaj zostać szukamy czegoś dla siebie więc kto mi zwróci kasę w razie nadpłaty? Pomóżcie bo nie chce się klocic ale też nie chce nieporozumień. Chce zapłacić ale za tyle ile zużylam.
pozdrawiam
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 10:01 am   

wydaje mi sie ze mozesz napisac do nich list ze nie zuzywacie duzo i chcielibyscie mniej placic. Oni wszystko wyliczaja na podstawie poprzednich lokatorow i jeszcze innych czynnikow. My znowu pisalismy ze chcielibysmy placic wiecej....

Pozdrawiam
:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 11:12 am   Re: Nie wiem

cziko napisał/a:
Nie wiem skad sie Wam biora takie sumy za prad i gaz.Mieszkam 2 rok w mieszkaniu korporacyjnym na 1 pietrze.Przejelismy mieszkanie po samotnej kobiecie ktora tu rzadko bywala i na poczatku placilismy 20!!!!!! euro za prad i gaz miesiecznie i 55euro za wode.Pozniej oczywiscie przyszla doplata ale to bylo tylko 230 euro i wyliczyli nam nowa 2-miesieczna oplate za prad i gaz 84 euro! Wode nawet nam obnizyli do 49 euro na 3-miesiace.Mieszkam razem z zona i 9 miesiecznym synem.Nie oszczedzamy na niczym ze wzgledu na dzidziusia oczywiscie bez szalenstw.Jestesmy w Nuonie.Teraz nawet podpisalem 3 letni kontrakt na korzystanie z ich uslug poniewaz uwazam ze te oplaty sa do zaakceptowania.Pozdrawiam.Ps.Rowniez moi znajomi nie skarza sie na rachunki za prad i gaz i nigdy nie slyszalem zeby mieli takie oplaty jak w/w osoby.Mieszkam w Noord Holland.



Ja rowniez jestem pod wrazeniem cen ktore placa pozostali. Ja place co 2 miesiace okolo 85 euro , poprzedni rok bylo to ok 65 euro i dostalam zwrot nadplaty ok 200 euro.
Mieszkamy w 3 osoby i korzystamy z Nuon'a.
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
Ostatnio zmieniony przez mroweczka Pią Paź 23, 2009 11:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 2:32 pm   

w załczniku cenny 2009 - i Nuon jest najdroższy ...

http://www.energievergeli...CFUYA4wodejkirA

ja mam Essent ( tez jak widze teraz drogi) - i płace ponad 100 euro miesięcznie za gaz + energię - i z tego co płacą znajomi widzę że nie odstaję od normy
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:15 pm   

Nie mialam na mysli , ze NUON jest tani, ale ze w porownaniu z innymi mimo wszystko place niewiele :033:
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
>Dorota< 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 51
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 3:42 pm   

Ja mam tez Nuon i musze przyznac,ze nigdy nie mialam problemow-teraz przyslali mi jeszcze promocje na rok z 30% znozka-staraja sie utrzymac klientow,zeby nie przechodzili do innych.Wiec nie jest tak zle!Moze poprostu czasem trzeba sie o jakies promocje popytac :038:
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 8:22 pm   

A powiedzcie mi taką rzecz, po jakim czasie przychodzą rachunki, my mamy podpisaną umowę najmu od kwietnia i do tej pory nie dostaliśmy jeszcze rachunków za gaz i prąd.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 8:28 pm   

a nie sciagaja wam automatycznie z konta ???
a moze macie jakis czas na zakonczenie poprzedniego kontraktu i dopiero jak ten wygasnie zaczna sciagac/ przysylac rachunki od nowego dostawcy
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Paź 26, 2009 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 8:51 pm   

dorota-ol napisał/a:
A powiedzcie mi taką rzecz, po jakim czasie przychodzą rachunki, my mamy podpisaną umowę najmu od kwietnia i do tej pory nie dostaliśmy jeszcze rachunków za gaz i prąd.


a podpisaliscie juz umowe o prad i wode?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group