NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:18 pm
Rozliczenia roczne prąd-gas
Autor Wiadomość
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 8:57 pm   

tak podpisywalismy z Niuon chyba tak sie pisze nazwe tej firmy
w czerwcu

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 8:59 pm ]
i do tej pory nie przyszedł żaden rachunek
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 10:20 pm   

powinniescie sie z nimi skontaktowac.

ja mialam z nimi niezly numer przez pol roku odciali mi z kata prawie 300e mc za..... prad z innego mieszkania, za sasiada placilam. Raz siedze sobie w domku a tu mi wchodza instalatorzy i chca prad odcinac ze rachunkow za wlasne mieszkanie nie place! jaja jak berety ale wtedy mi do smiechu nie bylo.

nie boj sie kochana, nuon o was nie zapomnij, ale lepiej za wczasu sie do nich zglos bo jak ci sie kupka zebrala do placenia to moze byc cienko. a tak moze twoj kontrakt zgubili i moze ci sie przy podpisywaniu nowego troszke :029: upiecze...
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 10:39 pm   

zobaczymy co powiedzą, tym bardziej że im podawaliśmy stan licznika, więc zaczęło mnie to trochę dziwić, że się nic nie upominają.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 10:55 pm   

dorota-ol, Jesli w czerwcu tego roku podpisywalas z nimi umowe/kontrakt to powinniscie dostac do domu pismo od NUON w ktorym macie wszystko ''czarno na bialym'' wyszczegolnione
poszukaj kontraktu i zobacz co napisali ,
zerknij jeszcze moze w wyciagi z banku czy nie sciagaja Wam pieniazkow automatycznie za gaz i prad ... moze to przeoczyliscie?
Jesli nie masz takich potracen ,to byc moze, Nuon czeka do rozliczenia rocznego, co moim zdaniem jest niedorzecznoscia, z ich strony ale wiem ze to praktykuja , za jakis czas jak tu juz wyzej wspomniano, dostaniecie kupe kasy do zaplacenia (mimo iz rozbijaja duze kwoty na raty, ale i tak trzeba to splacic )
dlatego warto sie z nimi juz skontaktowac i poprosic o wyjasnienie zaistnialej sytuacji
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Paź 26, 2009 10:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 3:09 pm   

Cześć
Już wszystko wiem , mimo iz rozmowa z działem obsługi klienta trwała 30 min
Więc kontrakt na mieszkanie podpisaliśmy 15 kwietnia, z firmą Nuon 15 czerwca, w umowie tej jest napisane iż umowa tą będzie aktywna 26 lipca, a pani z obsługo powiedziała mi że autoryzacja tej umowy trwa 3 miesiące, czyli do 26 października i rachunki dostaniemy w ciągu 7 dni.
 
 
meetdziura 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 8:50 pm   

Witam
Czy mógłby mi ktoś przeliczyć ile mam zapłacić za:
gaz - 87m3
prąd w taryfie normalnej - 448kWh
prąd w taryfie drugiej - 1810kWh
Zużycie dla 3 osób przez 5 miesiecy z firmy Eneco.
Przy wprowadzce i wyprowadzce spisane liczniki i teraz muszę się rozliczyć z właścicielem.
Z góry dzięki.
Pozdr
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 9:39 pm   

Trzeba zobaczyc co jest na umowie. Bo moze byc roznie w zaleznosci od rejonu, podpisanej umowy (czy terminnowa czy nie)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
meetdziura 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Utrecht
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 9:49 pm   

Dostalismy kalkulacje wlasciciela:
Gaz 87m3 - 139,06 euro
Laag tarief 1810kWh - 386,24e
Normaal tarief 448kWh - 141,42e
Razem za 5 miesiecy na 3 osoby - 666,72 euro
Co o tym myslicie?
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 9:52 pm   

meetdziura napisał/a:
Dostalismy kalkulacje wlasciciela:
Gaz 87m3 - 139,06 euro
Laag tarief 1810kWh - 386,24e
Normaal tarief 448kWh - 141,42e
Razem za 5 miesiecy na 3 osoby - 666,72 euro
Co o tym myslicie?

Ja tak sobie mysle, ze to wcale nie jest duzo :033:
znaczy sie srednia rodzinna krajowa to €144 na miesiac. http://www.volkskrant.nl/...ijt_aan_energie
Czyli w waszej sytuacji koszty sa w normie :)
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
Ostatnio zmieniony przez duYster Śro Sty 06, 2010 9:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 10:09 pm   

meetdziura napisał/a:
Dostalismy kalkulacje wlasciciela:
Gaz 87m3 - 139,06 euro
Laag tarief 1810kWh - 386,24e
Normaal tarief 448kWh - 141,42e
Razem za 5 miesiecy na 3 osoby - 666,72 euro
Co o tym myslicie?


Ciezko stwierdzic... Bo inne beda wyliczenia dla domu naroznego, inne dla mieszkania w srodku...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 9:39 am   

Ja tez mam pytanie :) Czy prad "nocny" jest naprawde sporo tanszy i czy oplaca sie z niego korzystac? A co ze zmywarka? Czy ona zuzywa duzo energii? Bo wody na bank mniej niz przy recznym zmywaniu, czy ktos wie cos wiecej?

Co do oplat. Mi wyliczono za prad i gas 114 euro, moj kolega, ktory ma wieksze mieszkanie, placi 140. Mieszkam w szeregowcu, w srodku, 110 m2. To naprawde niewiele a przed nami mieszkala para z rocznym dzieckiem i mama byla z nim w domu, wiec jezeli na podstawie ich zuzycia nam wyliczyli, to chyba nie bedzie tak zle... Zreszta wydaje mi sie, jak juz ktos kiedys zauwazyl, ze duzo zalezy od pieca, moj ma 1,5 roku, wiec licze ,ze jezeli doplata bedzie, szczegolnie z powodu mrozow, to niewielka... :)
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:11 am   

Ja z chłopakiem od maja do października płaciliśmy 80 euro miesięcznie z prąd i gaz w Essencie. Miszkamy w szergówce, części narożnej, dom 140m. I w połowie października przyszlo nam roliczenie- nadpłata 120 euro :119:
Bylismy zdziwieni,że tak mało zużyliśmy gazu, i gościu który przyszedł spisywać liczniki też dwa razy patrzył z niedowierzaniem.
Teraz płacimy 140 euro miesięcznie i wszystko mamy w normie, w domu w dni robocze 18,5 stopnia ciepła, a w weekend 20 stopni, ale dla pewności co miesiąc spisuje liczniki i sprawdzam, czy nie zadużo zużywamy energii, żeby potem nie być niemile rozczarowanym.
Ale w zmywarke od maja włączyliśmy 4 razy, bo z dwóch osób nie ma co myć.
Jeśli zmywarka należy do kategorii A, to nie zużywa zbyt dużo energii
:039:
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:26 am   

Ja mam wszystko w kategorii A. Ale juz czytalam o takich przypadkach tu na forum, ze glowa boli...2 tysiace doplaty? O ludzie... Przeciez to , moze nie fortuna, ale masa kasy. To sa wakacje... Dlatego teraz, jak sa takie mrozy to az sie boje co przyjdzie w pazdzierniku.

U nas zmywarka szybko sie zapelnia , ja uwielbiam gotowac i piec, wiec codziennie jest tego masa... :D
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:43 am   

Wcześniej mieszkaliśmy w domu z małżeństwem, którym też przyszła dopłata jakieś 1200 euro.W domu nie było nawet centralnego, tyko piecyk gazowy, a taka dopłata chyba tylko z tego pieczenia i gotowania, bo ona też to uwielbiała. Chociaż może też dlatego,że była tam zameldowana 1 osoba, a mieszkało 4...
Najlepiej jest według mnie sprawdzać ile w przybliżeniu się powinno zużywać energii, i ile się w rzeczywistości zużywa...
Ja mam zawarte w umowie szacowane zużycie, i sobie co miesiąc sprawdzam, czy nie za dużo wykorzystałam
:039:
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 1:11 pm   

My mamy dwie taryfy, więc pranie nastawiam w weekendy a zmywarkę po 23.00. Mamy 84 metry mieszkania do ogrzania w trzech pokojach pojedyńcze szyby w oknach, natomiast nasz problem z wyproszeniem rachunku za gaz i prąd trwa od kwietnia, dzwonimy ciągle ale nasze prośby zostają lekceważone, do tej pory nie dostaliśmy rachunków i nawet nie chcą od nas stanu liczników. Porażka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group