NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Raboban - konto
Autor Wiadomość
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
  Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:04 pm   Raboban - konto

Wiatam :039:
Moj mąż ma konto w Rabobanku .... założone dla mojego męża przez szefową z biura pracy... zwykłe konto. Ale teraz chcieliśmy ... do tego konta uruchomić fukcje internetbankiren (nie wiem czy tak się to pisze ) poszliśmy więdo banku Pani wypytała nas o wszytko ... było ok ale w pewnym momecie zapytała przez jakie biuro pracuje mąż ... i jak on powiedział przez jakie (...) sparawdziła powiedziała że takiej możliwości nie ma żeby uruchomic tą funkcje.... !!!!! :027: Dlaczego? kazała nam się zwrócić do szefowej. ... pytaliśmy ... Nie ma takiej możliwośći :062:
Pojechaliśmy więc do drugiego banku ..... również Rabobanku (poprostu inny oddzial ... w innnej miejscowości ) żeby założyć drugie .... z tą funkcją ... Pani w banku byla za dopuki jej nie powiedzieliśmy że już mamy konto tylko że w innym oddziele ... powiedziała nam że niema takiej opcji że trzeba zamknąć tamto żeby otwożyć nowe .... albo jechać do tamtego banku i uruchomic tą funkcje tlumaczyliśmy jej ze byliśmy i tak dalej ... no ale ona swoje ...
Z doświadczenia wiem że można otworzyć drugie konto w takim samym banku ... gdyż znajoma z tego samego biura w takiej samej sytulacji była ... pojechała do tego samego odzialu i beb problemu jej otworzyli drugie konto ... powiedzieliśmy również to w banku ... no i znowu nie możliwe jest takie coś !
Mogli byśmy wprawdzie zamknąc to konto ale nie chcemy gdyż wszytkie dodatki i rodzinne przychodzą na to konto .... i najpierw chcemy otworzyć nowe ... żeby zmienić w urzedach na to drugie.
I tu jest moje pytanie ... wie ktos może czemu pani w Baku nr 1 nie mogla nam uruchomić tej funkcji skoro to konto jest mojego męża na jegi imie i nazwisko ... czemu kazała sie zwracać do szefowej ... beznadzieja skoro to jego konto ?!
I czemu ta pani w banku nr 2 nie chciała na otorzyć drugiego konta ... przciesz jak by nie było to dla nich zarobek też ... i tym bardziej że już tak ktoś mógl zrobić....
Kompletnie tego nie ogarniam ... :062:

Gdyby ktos sie oriętował .. prosze o odp.
_________________
... każdy dzień jest darem ....
 
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:11 pm   

A jak wytłumaczyli w 1. oddziale 'dlaczego nie można'? Skoro konto zakładała szefowa, to może mąż nie jest właścicielem konta, tylko agencja pracy i tym samym nie można decydować o takich dodatkach do konta jak Internetbankieren? Wiem że niektóre firmy w ten sposób wydają karty przedpłacone swoim pracownikom.
 
 
 
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:24 pm   

....Pani szanowna nie wytłumazczyla nam konkretnie dlaczego nie można kazala nam jedynie zwrócić się do szefowej :(
Skoro mąż nie jest wlaścicielem tego konta dlaczego konto jest na jego imie i nazwisko ?
No i skoro ono nie jest jego dlaczego w banku nr. 2 nie chcieli nam założyć?
Z tego konta któer mamy robiliśmy opałaty .... ( w banku ) mamy równiez karty do bankomatu ... i mąż mógł mnie dopisać do konta jak współwłaściciela bez zgody szefostwa ..... :072:
_________________
... każdy dzień jest darem ....
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:41 pm   

Idzcie jeszcze raz i zapytajcie, kto jest oficjalnie wlascicielem konta (zacznijcie od tego pytania, bez zadnej dalszej dyskusji, poki nie otrzymacie odpowiedzi)- jesli pani powie, ze Wy to zapytajcie jakim prawem musicie uzgadniac jakiekolwiek decyzje zwiazane z WASZYM osobistym kontem z byle kim? Jesli wlascicielem jest szefowa- to macie odpowiedz na pytanie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
siula 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Sty 2009
Posty: 53
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 3:02 pm   

Nikala,mielismy ostatnio identyczny problem! Z ta roznica ze moj maz 3 lata temu osobiscie otwieral rachunek a od ponad roku ja tez jestem do niego dopisana.Jak poszlismy po internetbankieren to otrzymalismy odpowiedz ze takie maja wewnetrzne zarzadzenie ze Polakom nie wydaja juz tych urzadzen! Robilismy podejscie kilka razy i zawsze slyszelismy to samo! Mowilismy wprost ze jest to dyskryminacja to tylko wzruszali ramionami! Otworzylismy sobie drugi rachunek z tym ze w ING i tam wszystko o co w Rabobanku musielismy sie upominac i prosic otrzymalismy bez problemu.Moj kolega jakies dwa tyg temu takze wybral sie po internetbankieren i uslyszal to samo co my!
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 3:20 pm   

siula, na jakiej podstawie Polacy nie mogą korzystać z bankowości internetowej?
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 3:49 pm   

Jak mozna to tak zostawic? Jasne, latwiej isc do innego banku...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 4:24 pm   

Moj maż tez zakładał konto ponad 2 lata temu ponad rok temu temu poszlismy powiedzielismy,że chcemy korzystac z internetowego konta i tylko poprosił o nr konta i zaraz dali nam wszystko co trzeba, jedyny warunek był,że należalo zgłosić się do oddziału, w którym otwierane było konto.
Jak ja otwierałam sobie konto 1,5 roku temu to od razu babka spytała czy chce korzystać z internetowej bankowości i przyniosła dodatkową teczuszkę i tam było wszystko.
to co ty piszesz to jakaś dyskryminacja czy co, macie konto i walczcie o swoje prawa.
A może ta szefowa jest współwłaścicielem i nic nie możecie zrobić bez jej obecności?
chyba to wszystko zależy z kim ma się do czynienia w banku ludź ludziowi nie równy
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pią Lis 27, 2009 4:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 4:39 pm   

No ja tez zakladalam konto 1.5 roku temu i nie bylo problemu, od samego poczatku zarzadzalam kontem przez internet... Nie wiem skad ludzie biora te problemy... jednym kaza placic jakas wyssana z palca zaliczke 50 euro, innym mowia, ze Polakom kont w ogole nie zakladaja... teraz to... Nigdy sie z czyms takim nie spotkalam, i dobrze bo ja bym sie nie dala, powiedzialabym co mysle, jak nie pani to jej menadzerowi, a jakby to nie pomoglo to poszlabym jeszcze wyzej.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 5:10 pm   

no raboban (fajny skrot, spodobal mi sie:) ) todziwny bank... ja walczylem o karte kredytowa, tez najpierw uslyszalem ze nie bo polak.... ale przycisnalem ich i sie zgodzili... co zrobilem?? poprosilem zeby napisali mi to na pismie dlaczego nie chca mi wydac... i od razu sie dalo :) polecam to samo, zarzadajcie aby dali Wam to na pismie, jak dadza to idzicie od razu do urzedu dyskryminacji... jak nie dadza, to polecam nagrac rozmowe na telefon i tez do UD :031:
ja bym tak zrobil:)
pozdr i powodzenia!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 8:10 pm   

nikala napisał/a:
Skoro mąż nie jest wlaścicielem tego konta dlaczego konto jest na jego imie i nazwisko ?

Dlatego ze to jest wlasnie konto gdzie b.pracy jest wlascicielem wiec nie osoba fizyczna. A jego biuro udostepnia mu karte i czesc tego konta do dyzpozycji.
Czesto firmy w NL robia cos takiego . Przykladowo : firma transportowa daje karty bankowe pracownikom by mogli w trasie tankowac zaplacic za mote/hotel/ nocleg kupi obiad na koszt pracodawcy wielu przedstawicieli firmowych tez ma karty do konta bankowego firmy na jego nazwisko bo i oni sa calym dniami poza firma.
Ja tez mam karte firmowa upowaznia mnie do zakupu w danych sklepach .
Normalnie przychodzi rozliczenie miesieczne z takiego konta do tej osoby na ktora jest karta. Biura pracy robia to poniewaz czesto polacy wyjezdzajac z NL nie zamykaja konta a koszta utrzymania rozsna , a w ten sposob maja mozliwosc jak juz konto jest puste poprostu je zamknac.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Lis 27, 2009 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 9:15 pm   

:026: Nie ma siły idziemy jeszcze raz do szefowej ... i jak coś do banku jeszcze raz ... w czwartek i zrobimy tak jak guust proponuje ... zobaczymy najwyżej ... :072: hehe
_________________
... każdy dzień jest darem ....
 
 
 
mecenass
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 8:16 am   

Miałem identyczny problem z tym bankiem w połowie 2006r.
Tak jak pisze @Baileys to nie jest wasze konto, tylko firmowe. Wy jesteście jedynie upoważnieni do używania tego konta za pośrednictwem imiennej karty. Wszystkie operacje typu zamknięcie konta, debety, kredyty może załatwić jedynie właściciel konta, czyli firma.
Nie zmienia to jednak faktu, że "jak psu buda", należy wam się dostęp do konta przez internet, ale w tym banku od zawsze były z tym problemy.
Ja po kilku nieudanych rozmowach z Panią z okienka w oddziale gdzie zakładałem konto (z przedstawicielem firmy), też postanowiłem udać się do innego oddziału tego banku lecz dostałem taką samą odpowiedź jak Wy. Kolejny raz pojechałem do oddziału ze szwagrem mojego kolegi (starszy Belg), nie reagował do póki Szanowna Pani znów nie stwierdziła, że to będzie moeilijk bo jestem buitenlander. Wtedy do akcji wkroczył on, narobił dymu zażądał rozmowy z dyrektorem i po kilkunastu minutach miałem w ręce papiery i "enigmę".
 
 
 
nikala 
Nieśmiały użytkownik
:)

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Oss
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 11:07 am   

:039: hej ... a więc byliśmy wczoraj w tym banku ... I pojechaliśmy do oddziału innego żeby założyć konto .... Pani pomimo że była miła .. niestety ... nie założyła nam tego konta .. wyszłam strasznie zbulwersowana z banku :074: ... nie poddając się jednak pojechaliśmy do banku w którym mamy już konto ale jak wcześniej pisałam ... niemożna uruchomić tej funkcji Internetbankiren. W każdym razie pojechaliśmy i znów ... było ok dopóki nie zapytała się dla jakiego biura pracuje mąż (....) :072: okazało się że nie można tej funkcji uruchomić ,,, kazała nam iść do szefowej z tym bo to ona to konto zakładała ... powiedzieliśmy jej że ona się nie chce zgodzić :074: ... w końcu zadaliśmy Pani w banku kluczowe pytanie ... czyje to jest konto ???? Odp. że nasze ... my na to więc dlaczego nie możemy na własnym koncie uruchomić funkcji jakiej nam się podoba ... powiedziała że my jesteśmy właścicielami konta .. no ale szefowa zakładała konta polakom pracującym dla niej ... i w razie gdyby zjechał taki osobnik do polski ... i już nie wracał ona może mu to konto zamknąć bez jego wiedzy .... bo nieraz się zdarza że wyjeżdżają z Holandii konta nadal są a nic na nie nie wpływa ... a opłaty rosną :119:
Tak więc wysłuchaliśmy jej ... itd. Ale nadal pytanie dlaczego wiec nie możemy uruchomić tej przeklętej funkcji skoro jesteśmy zameldowani na stałe ... chcemy tutaj już zostać ... Chyba pani miała nas już dosyć ... albo nie wiedziała co wymyślać jeszcze ... bo w końcu stwierdziła że mamy przynieś jej potwierdzenia z gemente i umowę wynajmu mieszkania ... ( coś żeby potwierdzić ze nie tylko tam jesteśmy zameldowani ale i że tam mieszkamy ) :031: No i super.... :038:
_________________
... każdy dzień jest darem ....
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 11:12 am   

gratulacje:)
czyli jednak sie da.
ale swoja droga to dziwna praktyka. sprawdz jeszcze czy np. "szefowa" nie ma jakiegos pelnomocnictwa do twojego konta.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group