NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Sty 01, 2009 6:25 pm
studia po polsku
Autor Wiadomość
AGNES
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 4
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 6:19 pm   studia po polsku

Miej odwagę być mądrym! Zapisz się na studia w Rotterdamie.
Od marca 2009 nowy nabor!

Polacy mieszkający za granicą coraz częściej decydują się rozpocząć studia. I to nie tylko na lokalnych uczelniach! Polskie szkoły wyższe przygotowują specjalne oferty skierowane do rodaków pracujących w całej Europie, również w Holandii.

Pionierem wśród wszystkich polskich uniwersytetów jest Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna z Łodzi – największa polska uczelnia niepubliczna, która posiada również
Punkt Informacyjno-Rekrutacyjny w Rotterdamie. Prowadzony jest tutaj nabór na studia I-go stopnia na takie kierunki jak:
· informatyka
· pedagogika
· filologia o specjalności angielski
· zarządzanie

WSHE koncentruje się przede wszystkim na potrzebach studenta - jeśli ktoś chce pracować w Holandii, a jednocześnie studiować w języku polskim – uczelnia to umożliwia. Studentom oferowany jest kreatywny, innowacyjny i przyjazny sposób studiowania. Zapewnia to nie tylko wysoko wykwalifikowana kadra naukowa, ale również możliwość korzystania z biblioteki cyfrowej uczelni. Ponadto WSHE, tak jak inne uczelnie wyższe, oferuje możliwość zdobycia stypendium - w szczególności socjalnego i naukowego.

Warto wiedzieć, że WSHE jest jedną z najdłużej działających uczelni niepublicznych w Polsce i od kilku lat przoduje w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych. W tym roku zajęła min. 1 miejsce wśród niepublicznych uczelni w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych organizowanym przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.

Aby zostać studentem WSHE należy złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych do końca lutego. Jak pisał Horacy: „Miej odwagę być mądrym”. Zapisz się na studia w Rotterdamie.
Więcej informacji na rotterdam.edu.pl .
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 9:44 pm   

Jakie są opłaty? Nigdzie nie ma nic na ten temat, jak wyglądają zjazdy? Na tej stronie w/w nie ma nic.
 
 
madlen44 
Poczatkujacy
madlen44

Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: oss
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 5:20 pm   

też jestem zainteresowana tymi studiami jesli ktos cos wie prosze o wiecej info bo na glownej stronie szkoły nie ma nic konkretnego.. pozdrawiam
 
 
Iwonak01 
Poczatkujacy
Iwonak

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:07 pm   

Witam interesuje mnie koszt oraz jakie trzeba przedstawic dokumenty czy wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej i maturalne ?
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 7:49 am   

poczytajcie tutaj http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=17112
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 11:14 am   

Iwonak01 napisał/a:
Witam interesuje mnie koszt oraz jakie trzeba przedstawic dokumenty czy wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej i maturalne ?


Iwonak01, jeśli to są studia wyższe,a wynika że tak to musisz mieć maturę. Nie wiem jakie Ty masz świadectwo, ale jeśli zdałaś maturę to powinnaś mieć MATURALNE, czyli oceny z 4 klasy plus oceny z matury. Jeśli nie zdałaś, to jest tylko świadetwo ukończenia szkoly średniej, bez wyników matury- z takim świadectwem nikt niestety nie przyjmuje na studia wyższe.Musi byc matura.

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 11:17 am ]
pawel1979 napisał/a:
poczytajcie tutaj http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=17112


Pod tym linkiem nie ma niestety żadnych informacji o opłatach i regułach przyjęć. Tylko kwestionowanie czy jest to szkoła wyższa.
 
 
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 3:22 pm   

oplaty:
rekrutacyjna 100 euroczesne za rok 2000 eurozajecia odbywaja sie co drugi weekend w soboty i niedziele.Jezykiem wykladowcym jest jezyk polski, jezykiem obcym w tej chwili jest jezyk holenderski (poziom poczatkowy i zaawansowany) dokumenty ktore nalezy zlozyc:
4 zdjecia podpisane (imie, nazwisko, kierunek)zaswiadczenie lekarskie wazne 6 m-cyswiadectwo maturalne (przy nowej maturze takze swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej) na miejscu trzeba bedzie wypelnic kilka formularzy i dolaczyc pozniej oplate 100 euro
 
 
Iwonak01 
Poczatkujacy
Iwonak

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 5:19 pm   

no wlasnie ja mam swiadectwo ukonczenia 5-letnieo technikum i osobno swiadectwo maturalne .Mam jeszce pytanie czy to czesne placi sie za rok z gory czy jest to rozlozone ratalnie np po 200e przez 10 miesiecy.

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 5:34 pm ]
Dzieli Pawel1979 troche mnie ponioslo ale po przeczytaniu tych linkow oprzytomnialam.Myle ze to dlatego ze zajecia sa po polsku a ja mam klopoty z innymi jezykami.Ale teraz zaczne z innej strony ide do szkoly uczyc sie holenderskiego a potem zobaczymy.A moze ktos wie co potrzeba zeby isc na jakas holendreska uczelnie
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 7:02 pm   

Iwonak01 napisał/a:

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 5:34 pm ]
A moze ktos wie co potrzeba zeby isc na jakas holendreska uczelnie

Witam
Odnosnie holenderskich uczelni masz do wyboru studia w jezyku angielskim lub holenderskim.Musisz miec przetlumaczone swiadectwa na jezyk angielski(to wystarcza w przypadku kazdej uczelni).
Z tego co napisalas to Twoje wyksztalcenie odpowiada holenderskiemu VWO,dzieki czemu drzwi stoja dla Ciebie otworem.
Jeszcze jedno zalezy jaki kierunek wybierzesz czasami moga byc egzaminy wstepne.
Pozdrawiam
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 11:59 am   

Ja zdecydowalam na 99% o rozpoczeciu jednak studiow na holnderskiej uczelni. Mysle ze dla kogos kto chce tutaj zostac na stale, to sie bardzo przyda. Jednak mankametem jest ze wszystkie renomowane uniwerki w Holandii wymagaja egzaminu IELTS lub TOEFL. Wiec trzeba najpierw zdac jeden z tych angielskich egzaminow, a potem aplikowac. Dotyczy to studiow w jezyku angielskim oczywiscie.
 
 
Dawid.S 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 49
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 4:11 pm   

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie więc pytam, jaki jest odpowiednik holenderski dla polskiej Politechniki?, konkretniej chodzi mi o to na jakiego typu uczelniach można dostać inżyniera?
 
 
AGNES
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 4
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 5:24 pm   studia po polsku

Ewa P napisał/a:
Jakie są opłaty? Nigdzie nie ma nic na ten temat, jak wyglądają zjazdy? Na tej stronie w/w nie ma nic.

witam,

jestem koorynatorem w punkcie rekrutacyjnym w Rotterdamie i chetnie udziele wszelkich informacji na temat studiow w Rotterdamie.
oplata rekrutacyjna wynosi 100 euro.
czesne na pedagogice, zarzadzaniu i filologii angielskiej to 2000euro za rok
na informatyce 2200 euro.

zjazdy odbywaja sie co drugi weekend w soboty i niedziele

prosze o kontakt jezeli sa jeszcze pytania
[email protected]
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 7:09 pm   

Dawid.S napisał/a:
Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie więc pytam, jaki jest odpowiednik holenderski dla polskiej Politechniki?, konkretniej chodzi mi o to na jakiego typu uczelniach można dostać inżyniera?


Wogóle nie te temat. Może załóż nowy, bo tutaj to nie pasuje.
 
 
Dawid.S 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 49
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 7:48 pm   

Ewa P napisał/a:
Dawid.S napisał/a:
Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie więc pytam, jaki jest odpowiednik holenderski dla polskiej Politechniki?, konkretniej chodzi mi o to na jakiego typu uczelniach można dostać inżyniera?


Wogóle nie te temat. Może załóż nowy, bo tutaj to nie pasuje.

Tak to widzisz... nie no fakt masz racje to poniżej jest w 100% na temat

Cytat:
Ja zdecydowalam na 99% o rozpoczeciu jednak studiow na holnderskiej uczelni. Mysle ze dla kogos kto chce tutaj zostac na stale, to sie bardzo przyda. Jednak mankametem jest ze wszystkie renomowane uniwerki w Holandii wymagaja egzaminu IELTS lub TOEFL. Wiec trzeba najpierw zdac jeden z tych angielskich egzaminow, a potem aplikowac. Dotyczy to studiow w jezyku angielskim oczywiscie.


Prosze oczywiście nie traktować tego jako atak, nie taki był tego zamiar. Tak jak i Ty zszedłem nieco z tematu, ale jest to powiązane lekko, bo lekko z głównym wątkiem, chciałem sie po prostu dowiedzieć na co trzeba iśc aby zdobyć inż. i tyle, dlatego zapytałem tutaj, a nie tworzyłem następnego tematu, po co zaśmiecać forum?
Pozdrawiam
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 8:07 pm   

To teraz ja napisze na temat :)

Podkreslam tylko, ze pisze w swoim imieniu i wyrazam moja wlasna opinie, zeby sie nikt nie zbulwersowal. To jest forum i kazdy moze wyrazac swoje zdanie :)

Zatem:
2000 euro rocznie to .... baaaaardzo drogo moim zdaniem.
Studia na holenerskich uniwerkach kosztuja rocznie 1600 euro (nie ma zadnego wpisowego) no i oczywiscie dyplom wyglada inaczej.
Podejrzewam, ze uczyc sie trzeba wszedzie, jednakze jezeli ktos chce STUDIOWAC i zaznac zycia studenckiego, smalo moge polecic holenderskie uczelnie.

Co do certyfikatow z jezyka angielskiego, nie wszedzie sa wymagane. Wiem, ze Maastricht bodajze organizuje swoj wlasny egzamin "wstepny" z jezyka angielskiego.
Poza tym te certyfikaty nie sa wcale takie straszne, no i tez nie sa drogie (w porownaniu do czesnego WSHE)
Do tego jeszcze trzeba pamietac, ze studiujac tam nie otrzyma sie OV kaart (na bezplatny transport publiczny) no i zadnego dofinansowania od IB groep...

To tyle w temacie :)
Pozdrawiam wszystkich studentow w Holandii :)

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 8:13 pm ]
BTW,

Dawidzie S.
Inzyniera mozna zdobyc na uniwersytecie rowniez, tyle ze "technicznym, technologicznym"
np :
technische universiteit eindhoven
www.tue.nl
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group