NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Maj 22, 2014 12:25 am
Jestem w ciąży, pracuje w NL, co dalej ???
Autor Wiadomość
dorris 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 3:04 pm   Jestem w ciąży, pracuje w NL, co dalej ???

Witam serdecznie ! Od wczoraj wiem, na podstawie 2 testów ciązowych i typowych objawow, ze jestem w ciązy. Prawdopodobnie w 6 - 7 tygodniu. Nie bardzo wiem, co mam robić i z tego miejsca, proszę o jakieś porady w tej sprawie.
Pracuję od póltora roku przez biuro posrednictwa pracy, dobre i sprawdzone, mam stałą pracę, dośc lekką i w normalnym wymiarze godzinowym, mieszkam z moim partnerem, w domku wynajmowanym od mojego biura. Tak po krotce wyglada moja sytuacja w NL. Wlasciwie, najprosciej byloby wrocic z dorobkiem do Polski i tam urodzic, ale ...
Wlasnie, ale ja kompletnie nie wie, co robic, jak bedzie wygladala moja sytuacja prawna w Polsce, skoro od poltora roku pracuje tutaj. Jestem dorosła i wyksztaconą osobą, a w obecnej chwili czuje sie zupelnie nieswiadoma niczego. Prosze mi doradzic, czy lepiej wczesniej wrocic do Polski, poszukac pracy, z czym nie powinnam miec problemów, czy lepiej pozostac w NL, poki jeszcze moge pracowac, a potem wyjechac do PL i tam oczekiwac rozwiązania. Co powinnam zalatwic, jakie papiery, zeby miec w PL ubezpieczenie zdrowotne.
Wiem, ze wszystkiego moge dowiedziec sie w biurze, ale wolalabym na razie jeszcze nie informowac ich o tym. Za okolo 3 tygodnie wybieramy sie do Polski na kompleksowe badania do mojego lekarza, bo jakos nie ufam tutejszym specjalistom.

Prosze o jakies podpowiedzi, moze ktos jest w podobnej sytuacji. Co robic dalej ???
Pozdrawiam !!!
Ostatnio zmieniony przez dorris Sob Sty 03, 2009 3:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agakun 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 8:48 pm   zanim poinformujesz biuro...

Zanim poinformujesz biuro radzilabym Ci uzyskac potwierdzenie od poloznej w Holandii. Jesli jestes zameldowana, a co za tym idzie-ubezpieczona, radzilabym Ci zostac w Holandii. Powodzenia
_________________
Agnieszka K.
 
 
Angela 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 9:01 pm   

Witam
Gratulacje! Przede wszystkim nie rozumie dlaczego chcesz wrocic do Polski. Wydaje mi sie, ze w twojej sytuacji bedzie ciezko znalezc prace. Niestety pracodawcy niechetnie zatrudniaja kobiety w ciazy. A tu, w Holandii, pracujesz i jezeli jestes zameldowana i ubezpieczona, naleza Ci sie wszelkie swiadczenia. Jednak zamin poinformujesz swojego pracodawce o ciazy - tak jak powiedziala agakun - zglos sie do poloznej po zaswiadczenie o ciazy. Wtedy bedziesz objeta tzw praca chroniona. A co chodzi o lekarzy - to ja tez jestem spodziewam sie dziecka i moja ciaze prowadzi polska polozna - i jestem bardzo z niej zadowolona! Opieka lekarska podczas ciazy tez jest bez zarzucenia - badanie krwi, usg -i na kazdej wizycie u poloznej badanie moczu(cukier,bilako,zelazo). Wszystkie koszty zwiazane z ciaza, porodem i opieka po porodzie pokrywa ubezpiecznie. Bede rodzic w hotelu rodzenia. Naprawde jestem zadowolona ze wszystkiego.
Powodzenia i pozdrawiam.
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 9:14 pm   

Angela napisał/a:
Witam
Bede rodzic w hotelu rodzenia.


Angela mozesz zdradzic tajemnice co to jest ten hotel rodzenia i jak nazywa sie po holendersku?
 
 
Angela 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 9:22 pm   

GeboorteHotel - to jest specjalny oddzial w szpitalu, gdzie sie rodzi. Jestem z Hagi i bylam na otwarciu takiego hotelu w szpitalu RodeKruis - i napradwe bardzo mi sie podobalo. Po porodzie kazda kobieta dostaje swoj pokoj - lozko dla mamy i taty (w niektorych rozkladany fotel dla taty), lozeczko dla malenstwa, szfa, wanienka, przebierak, telewizor i wlasna lazienka. Z tego co mowila mi polozna i co sie dowiedzialam na otwarciu - to oni chca przyblizyc warunki rodzenia w szpitalach do warunkow domowych. Tylko szkoda, ze jeszcze nie w kazdym szpitalu sa taki holele.

[ Dodano: Sob Sty 03, 2009 9:24 pm ]
www.geboortehotel.com - mozna poczytac
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 9:52 pm   

Ok,dziekuje za informacje i zycze Ci pomyslnego rozwiazania :039:
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 1:40 am   

Dorris ... ja szczerze watpie ze znalazlabys latwo prace w Polsce bedac w ciazy a tu jak pisaly dziewczyny masz legalna prace , meldunek i ubezpieczenie. Opieka medyczna w okresie ciazy jak dla mnie tu jest wzorowa (jestem w 8 miesiacu) wiec nie ma sie czym stresowac a zalatwiaj zaswiadczenie od poloznej i bedziesz mogla spokojnie pracowac (skoro praca lekka) a pozniej wrocic do pracy bez problemow. Zycze powodzenia
 
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 10:04 pm   

Dorris ...tez zadałas pytanie ??(przepraszam -nie bierz tego oczywiscie powaznie bo trzeba pytac) tylko ja chciałam Ci tyle powiedziec -co dalej ? bedziesz bawic i cieszyc sie z nowo narodzonego dzidziusia a problemy sa po to zeby je rozwiązywac Wszedzie ich pełno gdzie bys sie nie znalazła A tu jest tyle młodych mam ze napewno Cie pokierują do jakich drzwi pukac !! zycze Ci dobrych ludzi wokolo i zdrowka !!
 
 
 
siakitaki 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 10:38 pm   

A ja wlasnie od 3 tygodni wiem ze bede Tata:) i wcale nie mam zamiaru sie wyprowadzac z Holandi :) pozdrawiam Wszystkich:) :026:
_________________
Siakitaki
 
 
dorris 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 7:11 pm   

Witam i dziekuje za tak liczne porady. Zdecydowalismy sie na 90 % pozostac w NL. Problem tkwi tylko teraz w zalatwieniu mieszkania, tzn. mamy tu taka spoldzielnie, do ktorej mozemy sie zglosic, ale nasze biuro musi nam pojsc na reke i wystawic kontrakt, na podstawie ktorego bedziemy mogli otrzymac to mieszkanko. Jak juz to bedziemy miec zalatwione, to reszta jakos pojdzie ... mam nadzieje. Mieszkanko, o ktorym mowie, to takie mieszkanie od miasta, ale na pewno w Polsce, nie byloby mowy o takiej mozliwosci pomocy. Poza tym kwoty zasilku dla matek w PL są smieszne ... Pewnie nie wszystko gladko tu na miejscu pojdzie, ale jestem dobrej mysli. Pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 7:38 pm   

Nie nastawiaj sei ze dosteniesz szybko mieszkanie ze spoldzielni... Czas oczekiwania na mieszkanie od kilkunastu miesiecy do kilku lat.

O spoldzielniach poczytasz: http://www.niedziela.nl/f...p?t=616&start=0 i http://www.niedziela.nl/f...?t=1595&start=0
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Sty 06, 2009 7:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Asiula 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 10:05 pm   

Angela, hej mam do Ciebie pytanko.bo właśnie jestem w ciąży ale wrócilam do Polski bo nie znam języka i nie wiedziałam jak sie skontaktowa z położna w holandii.mogłabyś mi podac namiary na tą polska położna bo jestem zainteresowana.moj numer gg to 10452476 byłabym bardzo wdzieczna Asia
 
 
pachan 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 4:43 pm   

Witam,nie bede pisala nowego tematu.Jestem tez w ciazy.Pracuje od pieciu miesiecy przez biuro w niepelnym wymiarze godzinowym.Czasami mam na miesiac okolo 170 godzin a czasmi 100 godzin.Nie wiem co mnie czeka jesli powiem w biurze ze jestem w ciazy.Czy moga mnie zwolnic?Mam dosc ciezka prace czy musza mi zapewnic inna?Proszeo pomoc....
 
 
 
agakun 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 11:27 am   ad. mieszkan

Najlepiej, zebys wynajela mieszkanie od prywatnego wlasciciela i zapisala sie do firmy, ktora zajmuje sie wynajmowaniem mieszkan, ktore sa wlasnoscia (chyba???) spoldzielni. W Rotterdamie to np. Direct Wonen nr. tel. 010 4145555. Musisz zaplacic wpisowe i czekac na odpowiedna dla Ciebie oferte. Czasami oczekiwanie trwa 3 tyg. a czasami 3 miesiace. Ofert tych mieszkan sa w specjalnych gazetkach bezplatnych, ktore mozna zabrac ze stojaka w sklepach, albo kolporterzy zostawiaja pod drzwiami. Oczywiscie nalezy spelniac pewne warunki i miec stale dochody, ale o tym poinformuja profesjonalisci. W kazdym miescie znajduje sie takie biuro. nalezy tylko poszukac....
_________________
Agnieszka K.
 
 
Angela 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 11:31 am   

pachan - najpierw idz do poloznej. Jak bedziesz miala zaswiadczenie o ciazy to wtedy nic Ci nie moga zrobic. Albo wysla Cie na zasilek chorobowy albo skieruja na zasilek dla bezrobotnych. Zalezy od biura. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group