NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 9:44 pm   180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf

Witam , spróbuję to jakoś zgrabnie ująć...:-)
Nie wiem czy wszyscy wiedzą że istnieje możliwosc pobierania tak jakby zasiłku w wysokości około 180 euro per maand :-)
Trzeba mieś partnera fiskalnego ( z którym trzeba mieszkać ) , nie musi to być mąż ( ! ) i nie musi mieć on też obywatelstwa holenderskiego. Jedyne co musi to musi pracować ( legalnie oczywiście ) Na tej podstawie można sie ubiegać o te pieniądze. Tak ja zrobiłam :-) I dostałam zwrot za 2005 , 2006 i 2007 ( nie cały tylko na pół roku a za reszte będę dostawała miesięcznie ) . Wcześniej byłam w balasting zapytać , tam dostałam formularz T ( na każdy rok osobno) który zaniosłam do księgowego , on wypełnił i wysłał.
Warto spróbować , Aha jeszcze najważniejsze ja nie miałam przez ten czas żadnych udokumentowanych dochodów .
Mam nadzieje że komuś to pomoże :-) czasem istnieją możliwości o których nie mamy pojęcia :-)
i że nie zdublowałam tematu ( jeśli tak to przepraszam )
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 11:09 pm   

do tych pieniedzy ma kazdy prawo w Holandii ,tojest belastingvrijebedrag [pieniadze bez podatku] za pierwsze zarobione pieniadze ok.1990 nie placi sie podatku dlatego ,ze nie pracujesz to dostajesz je co miesiac albo odliczaja te pieniadze partnerowi,ktory wtedy placi mniej podatku.ja pracuje to nie dostaje tych pieniedzy ,tylko place malo podatku zmojej wyplatymoze ciekawostka dla niektorych,ze naprawde warto wypelniac formularze na podatek ,bo sa znizki za dzieci[duza znizka na 3-4 dziecko]a ludzie o tym nie wiedza i przepadaja im pieniadze kolo nosa Magrach bardzo dobze zrobila .Za pieniadze z podatku mozna sie ubiegac 5 lat wstecz :lol:
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:34 am   

Witam tu cos wiecej na ten temat
Recht op algemene heffingskorting
U heeft recht op voorlopige teruggaaf van de algemene heffingskorting als u aan de volgende voorwaarden voldoet:

Uw inkomen is lager dan € 6.410.
In het kalenderjaar waarin u een voorlopige teruggaaf krijgt, heeft u meer dan 6 maanden een fiscale partner.
Het inkomen van uw fiscale partner is na aftrek van eventuele aftrekposten hoger dan € 6.410.

_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lip 12, 2007 12:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:39 am   

>> U heeft zelf geen of weinig inkomen in 2007 en woont samen met uw echtgenoot of partner met een eigen inkomen:
Algemene heffingskorting

In dit geval komt u in aanmerking voor uitbetaling van de algemene heffingskorting. Deze is maximaal € 2043,- per jaar (zo'n € 170,- p/m) indien u jonger bent dan 65 en maximaal € 957,- per jaar indien u 65 jaar of ouder bent. Er zijn diverse situaties, waarbij u niet de maximale bedragen zult ontvangen ................................... Let op!

Als later blijkt dat uw partner geen of weinig belasting betaalt, kan het zijn dat u geen recht heeft op algemene heffingskorting. In dat geval moet u de voorlopige teruggaaf terugbetalen.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:37 am   

dodam tylko że jestem w Holandii od grudnia 2004 i w Holandii nigdy nie pracowałam ( legalnie ). O tych pieniądzach dowiedziała sie już wcześniej tylko że "dobrzy ludzie" powiedzieli że musimy byc małżeństwem wiec nie ruszałam sparwy przez tyle czasu. W sumie to nawet dobrze bo niezła sumka sie uzbierała.
Mój partner rozlicza sie osobno , wypełniamy zupełnie osobne formularze.
A i jeszcze jak ktoś sie za to weźmie i nie jest pewny to lepiej zaniesc do księgowgo , mój np. pobiera opłatę 30 euro od zwrotu rocznego ( przy czym jak nie ma zwou to on nic nie dostaje )
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 12:28 pm   

o tym juz bylo na forum... to sa pieniadze dla partnera/partnerki, ktora malo zarabia... lub nie ma dochodow... rocznie to jest 1990 za zeszly rok... jak dobrze pamietam... to mozna dostac jak partner wystarczajaca ilosc podatku zaplacil... :lol:
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 1:45 pm   

Pamiętajcie, że trzeba rozliczyć się razem, jako partnerzy fiskalni. Tylko wtedy partner mający niskie dochody może "skorzystać" z podatku zapłaconego przez drugiego partnera. Jeśli Magdy partner rozliczył się sam, to ewentualny zwrot (np. z tytułu płacenia odsetek kredytu hipotecznego) należy się tylko jemu.

Za belastingdienst.nl:
Iedereen heeft recht op de algemene heffingskorting. Uw werkgever of uitkeringsinstantie houdt bij de inhouding van de loonheffing al rekening met de algemene heffingskorting. Partners hebben ieder een eigen recht op deze korting. Als een van de partners geen of weinig inkomsten heeft (lager dan ongeveer € 5.500) en dus zijn eigen heffingskorting niet (helemaal) gebruikt, dan kan die partner onder voorwaarden (een deel van) het bedrag zelf uitbetaald krijgen door de Belastingdienst, bijvoorbeeld in de vorm van een voorlopige teruggaaf.

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
tke
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 6
Skąd: Apeldoorn
Wysłany: Śro Lip 18, 2007 9:49 am   

Co nalezy przez to rozumiec ,,male dochody partnera,,...tzn. ile to jest malo? Do jakiej kwoty uznawane jest w Holandii ,,malo,,??
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 18, 2007 1:31 pm   

tke napisał/a:
Co nalezy przez to rozumiec ,,male dochody partnera,,...tzn. ile to jest malo? Do jakiej kwoty uznawane jest w Holandii ,,malo,,??


jak juz Koza napisal... lager dan ongeveer € 5.500 - czyli nie wiecej niz 5500 rocznie...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 9:47 am   

Witam i mam pytanko odnosnie tych pieniazkow dzwonilam do swojej ksiegowej i mowie jej o tym czy moge sie ubiegac o te pieniazki ,czy moge sie rozliczyc jak nie pracuje razem z mezem (maz ma ZZP) a ona do mnie zielona na jakiej podstawie ja chce sie rozliczyc i z jakiego podatku nie umialam jej tego wytlumaczyc bo sama dokladnie nie wiem. Wiec mam do was prosbe czy moglby mi to ktos wyjasnic bo szkoda byloby stracic taka kase .CZy lepiej jest zadzwonic prosto po ten formularz do belastingu czy jak ie podjac pierwsze kroki .Prosze o pomoc .Dzieki
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 10:59 am   

Szeda, wlasnie o tym Ci wczoraj mowilam :)
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 12:28 pm   

aha, wlasnie znalazlam ten temat
powiem mezowi i zadzwonimy do naszej ksiegowej - dam znac gdy sie dowiemy wiecej :)
 
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 12:40 pm   

Zobacz co wyczytalam na tym innym forum
Cytat:
if your partner is paying Dutch taxes then you can apply for a provisional refund of YOUR personal allowance.

You have to ask for a "voorloopige teruggaaf" of your "allgemene heffingkorting" and fill out a form, after it is processed you get about 170 € a month on your bank account. You have to call the tax office for the form, 0800-0543. (I have had mixed luck getting someone to speak English to me, so try try again...)


Cytat:
Thanks for the help. I finally got all the paperwork filled in correctly with the EVENTUAL help of the accounting firm, BERK, that my husband's company has hired. They sent me a letter saying that I would be eligible for the spouse benefit this year, but we moved here in February of LAST year and I don't get anything for 2006 at all?!?! I can't believe that! I must say - I'm thoroughly disappointed with Dutch customer service. This BERK agency should have alerted my husband and I to this chance of getting tax monies when we first moved here. Now they're dragging their feet to help us get it all situated. It just makes me sick!


Cytat:
if you fill out a tax return for the previous year you should be able to claim that money back. I did mine two years after I first became resident in Holland (didn't know I needed to before that) and I go a lump sum for those two years. Subsequently I changed to the voorlopige teruggaaf.


Cytat:
Yes, we have informed Berk that we want to go ahead and file taxes for 2006... it just might take them FOREVER to get the tax forms ready for us to sign. I know it'll all get worked out eventually, but I'm just so disappointed and frustrated that things here aren't as efficient as back home. THANKS for the input!!!!!!!!!!!!

Cytat:
I am here officially and registered with City Hall. I called the Tax Office who suggested I personally go down to the tax office to pick up the forms as maybe an employee there who was English speaking could help me with the forms as it could be a difficult process (translating the packet). I went into the tax office and picked up the forms, but the office was a "zoo", so I left. My question is: does anyone know if I need a Sofi-number to apply for this, or do I use my partner's??? Babelfish is not always so clear with the translation, so I am trying to patient. Thanks for any advice!


Cytat:
You have to pick up the tax forms at the tax office, or you can call and have them mailed to you (although, I did call the Den Haag office and they asked me to come in person.)

The address for the Den Haag office is:
Stationplein 75

(sorry - I don't know the postcode)
You can look up all of the contact info in the Gouden Gids


To taka rozmowa pewnych amerykanek na ten temat...
Sprawdze ze swoim mezem czy my rowniez mozemy cos takiego zorganizowac, zawsze sie przyda troche pieniedzy na wydatki dla dziecka zwlaszcza ze sie placi tu tyle podatku... :)
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 12:57 pm   

wystarczy wziąść z balastingu T-Biliet i zanieść do księgowego. On sprawdzi czy sie nalezą czy nie.
:-)
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
mirka
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 18
Skąd: roosendaal
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 12:00 am   

do tej pory pobieralam te pieniazki raz w roku ale teraz mam dylemat.Chce za ten rok zlozyc wniosek o miesieczne wyplacanie tych pieniedzy tylko ze nie wiem czy mi sie one naleza poniewaz 2 miesiace pracowalam legalnie .Prosze o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group