NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
monamiki 
Poczatkujacy
monamiki

Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 9:27 pm   

Czy mamy szansę na "rozłąkowe"za 2012r,mąż pracuje w Holandii od półtorej roku,w Polsce nie mamy wspólnego adresu zameldowania,on jest zameldowany u swojej mamy,ja z synem u swoich rodziców.Proszę o odpwiedz :039:
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 9:31 pm   

monamiki napisał/a:
Czy mamy szansę na "rozłąkowe"za 2012r,mąż pracuje w Holandii od półtorej roku,w Polsce nie mamy wspólnego adresu zameldowania,on jest zameldowany u swojej mamy,ja z synem u swoich rodziców.Proszę o odpwiedz :039:

Nie, bo zgodnie z adresem zameldowania nie prowadzicie wspolnego gospodarstwa.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 11:00 am   

Jagoda97 napisał/a:
monamiki napisał/a:
Czy mamy szansę na "rozłąkowe"za 2012r,mąż pracuje w Holandii od półtorej roku,w Polsce nie mamy wspólnego adresu zameldowania,on jest zameldowany u swojej mamy,ja z synem u swoich rodziców.Proszę o odpwiedz :039:

Nie, bo zgodnie z adresem zameldowania nie prowadzicie wspolnego gospodarstwa.

Jagoda , czy na pewno nie ? Gdzieś kiedyś czytałam , że adres przy wspólnym rozliczeniu jest ważnym czynnikiem w przypadku partnerów nie będących małżeństwem ; w przypadku małżeństw nie ma on znaczenia - tu jest mowa o małżeństwie .http://www.poltax.waw.pl/holandia/rozlakowe.http://www.fenix-taxconsulting.pl/z12,zwrot-rozlakowego-wspolne-rozliczenie
Ostatnio zmieniony przez dorota w Pon Sty 21, 2013 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 11:20 am   

dorota w napisał/a:
Jagoda97 napisał/a:
monamiki napisał/a:
Czy mamy szansę na "rozłąkowe"za 2012r,mąż pracuje w Holandii od półtorej roku,w Polsce nie mamy wspólnego adresu zameldowania,on jest zameldowany u swojej mamy,ja z synem u swoich rodziców.Proszę o odpwiedz :039:

Nie, bo zgodnie z adresem zameldowania nie prowadzicie wspolnego gospodarstwa.

Jagoda , czy na pewno nie ? Gdzieś kiedyś czytałam , że adres przy wspólnym rozliczeniu jest ważnym czynnikiem w przypadku partnerów nie będących małżeństwem ; w przypadku małżeństw nie ma on znaczenia - tu jest mowa o małżeństwie .http://www.poltax.waw.pl/holandia/rozlakowe.http://www.fenix-taxconsulting.pl/z12,zwrot-rozlakowego-wspolne-rozliczenie

W takim razie wycofuje to co napisalam.
 
 
monamiki 
Poczatkujacy
monamiki

Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 8
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 12:08 am   

sprawdziłam te strony iznalazłam odpowiedz "jeśli partnerem fiskalnym jest małżonek/ka wspólny meldunek nie jest wymagany"Także wielkie dzięki za pomoc :038:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 10:25 am   

Znalazlam takie cos na stronie belasting :
Cytat:
1 van u woont buiten Nederland

Als 1 van u buiten Nederland woont, bent u alleen fiscale partners als die persoon kiest voor behandeling als binnenlands belastingplichtige

wiec chyba raczej jest po czesci tak jak Jagoda napisala . Bycie malzenstwem bez wspolnego adresu zamieszkania nie automatycznie uprawnia do bycia fiskalnym partnerem . Przy rozliczaniu sie partner musi zgodzic( miec mozliwosc) sie na traktowanie jako podatnik krajowy (NL).
http://www.belastingdiens...al_partnerschap
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 4:21 pm   

baileys napisał/a:
Znalazlam takie cos na stronie belasting :
Cytat:
1 van u woont buiten Nederland

Als 1 van u buiten Nederland woont, bent u alleen fiscale partners als die persoon kiest voor behandeling als binnenlands belastingplichtige

wiec chyba raczej jest po czesci tak jak Jagoda napisala . Bycie malzenstwem bez wspolnego adresu zamieszkania nie automatycznie uprawnia do bycia fiskalnym partnerem . Przy rozliczaniu sie partner musi zgodzic( miec mozliwosc) sie na traktowanie jako podatnik krajowy (NL).
http://www.belastingdiens...al_partnerschap


W tym momencie piszesz o czymś innym ( jeśli dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź ) - zapewne chodzi o sofi dla partnera i traktowanie go jako podatnika holenderskiego , czy tak ? Jeśli tak , to co ma do rzeczy wspólny adres zamieszkania ? Mój mąż od kiedy pracuje w NL - a będzie to już parę ładnych lat , to zawsze rozlicza się ze mną - na rozliczeniu on ma meldunek holenderski , ja polski i nikt się nie czepia . Sofi dla mnie było załatwiane przy pierwszym wspólnym rozliczeniu. Wspólny adres zamieszkania nie jest warunkiem wspólnego rozliczenia w przypadku małżeństw.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 5:36 pm   

dorota w,Tak partner mieszkajacy poza granicami NL musi wyrazic zgode na traktowanie go jako podatnika holenderskiero inaczej nie jest to mozliwe bycie partnerami fiskalnymi i wlasnie na to:
dorota w napisał/a:
Wspólny adres zamieszkania nie jest warunkiem wspólnego rozliczenia w przypadku małżeństw.

jest odpowiedz na stronie u.podatkow w wypadku gdy malzenstwo nie ma wspolnego adresu z powodu np pracy poza granicami .
Cytat:
Als 1 van u buiten Nederland woont, bent u alleen fiscale partners als die persoon kiest voor behandeling als binnenlands belastingplichtige

dorota w napisał/a:
Jeśli tak , to co ma do rzeczy wspólny adres zamieszkania ?

jednym z warunkow jakie musisz spelnic by byc partnerami fiskalnymi jest posiadanie wspolnego adresu , niestety malzenstwa mieszkajace w dwuch roznych panstwach musza dodatkowo spelnic jeden warunek by moc byc partenrem fiskalnym
dorota w napisał/a:
Mój mąż od kiedy pracuje w NL - a będzie to już parę ładnych lat , to zawsze rozlicza się ze mną - na rozliczeniu on ma meldunek holenderski

Ale mozliwe ze ksiegowy zaznacza zgode na traktowanie jako NL podatnika . Nie robi tego mozecie miec problemy wedlog tego opisu na stronie b.d.

P.S.
chyba mowimy o tym samym ale roznymi slowami :-)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Sty 22, 2013 5:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BasiaTilburg
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 10, 2013 9:29 pm   

Witam,

Grzecznie melduje ze przeczytałam cały temat :) wiec mysle że moge zadac pytanie ;)

Otóż moja sytuacja:

Mój mąż (jestesmy 5 lat po slubie) od 19 stycznia 2013 roku pracuje w NL ja przyjechałam z dzieciakami 29.03.2013 roku (sztuk 2 ;) ) Od końca marca mamy swoje mieszkanie i właśnie jutro idziemy na spotkanie do Gemeente w sprawie meldunku.
Pracuje tylko mój mąż bo ja zajmuję się dziećmi. I moje pytanie jest takie czy o tę dopłatę/dodatek Voorlopige Teruggaaf mogę się już starac czy dopiero w przyszłym roku? Wiem że to ja powinnam się starac, czy coś jeszcze powinnam wiedzieć? acha przwidywane dochody w 2013 męża to ok 19.000 E


Pozdrawiam
Basia :031:
 
 
grizzly86 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 37
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 63
Skąd: Venray
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 11:19 pm   

a z mlodszym bratem albo z mamą tez moge sie rozliczyc ? ten sam adres w Polsce i to samo miejsce zameldowania
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 3:27 am   

Czy voorlopige aanslag na rok 2014 bedzie wyplacany miesiecznie czy od razu za caly rok z gory? Czy to sie wpisywalo we wniosku jak chce to otrzymywac czy automatycznie wyplacac beda miesiecznie?
Czy we wniosku wpisywalo sie tez nr.konta czy przyjdzie najpierw pismo zeby wpisac nr.konta na ktore ma to byc wyplacane?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group