NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Maj 21, 2010 7:53 pm
podatek bpm na auta sprowadzane i rejestr.w holandii
Autor Wiadomość
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 10:40 pm   

Solstice, podatek drogowy placi sie od wagi samochodu i rodzaju paliwa. nie wiem jak sie placi na pl blachach. ostatnio w jakims watku byla dyskusja i podobno jest bez roznicy.
co do placenia mniej to znam sposobu. jak znajdziesz jakis to opisz go tutaj:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 3:28 pm   

Orientuje się ktoś, jak to jest jeśli sprowadziłem samochód z Holandii, zarejestrowałem w Polsce a teraz chciałbym płacić podatek drogowy?

BPM mam płacić 2 raz? Nieja, tylko 2 raz za ten sam samochód?
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 12:38 pm   

Jezeli przy zakupie auta ostatni wlasciciel zglosil prozbe o zwrot podatku bpm poniewaz auto zostalo sprzedane do innego kraju to musisz oplacic bpm jeszcze raz lecz jezeli tego nie zrobil to bpm placic juz nie musisz
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 12:45 pm   

Samochód pochodzi z roku 2005.
Jestem 3 albo 4 właścicielem. Czyli ewentualnie ostatni właściciel dostał część BPM nie całość???
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 6:41 am   

Nie ma znaczenia ile wlascicieli bylo przed toba a to czy ostatni wlasciciel zglosil prozbe o zwrot bpm poniewaz samochod zostal sprzedany za granice kraju
Musisz nawiazac z nim katakt i sie dowiedziec lub tez zadzwonic do belastingu w dziale zajmujacym sie opodatkowaniem samochodow powinni ci udzielic tej informacji aczkolwiek hlowy uciac nie dam
Najlepiej i najprosciej bylo by zapytac ostatniego wlasciciela jesli jest taka mozliwosc
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 8:04 am   

Na 99% nie było zgłoszeia o zwrot BPM.
Zupelnie na marginesie,im dłużej żyję w Holandii tym więcej chcą mi zabrać i z tak niedużej pensji....
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 9:01 am   

Witaj w nl hdzie przeznaczeniem kazdego jest belasting
Tego czy bylo czy nie mozesz nie wiedziec bo ostatni wlasciciel nie mial obowiazku cie o tym informowac
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Czw Lis 07, 2013 4:43 pm   

Estamos napisał/a:
Samochód pochodzi z roku 2005.
Jestem 3 albo 4 właścicielem. Czyli ewentualnie ostatni właściciel dostał część BPM nie całość???

Na 99% nie było zgłoszeia o zwrot BPM.
Zupelnie na marginesie,im dłużej żyję w Holandii tym więcej chcą mi zabrać i z tak niedużej pensji....




Otrzymanie zwrotu podatku BPM jest mozliwe jezeli samochod jest zarejestrowany w Holandii po 16 pazdziernika 2006.

Kalkulator BPM i wiecej info znajdziesz pod tym linkiem:
http://www.vwe.pl/Eksport...zy-wywozie.aspx

pzdr
Ostatnio zmieniony przez Ronin15 Czw Lis 07, 2013 4:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Marlentje
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 7
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 11:21 pm   

Witam,

Mam możliwość zakupu samochodu- fiat doblo, diesel 2003 rocznik, który przez obecnego właściciela został zakupiony w Holandii w 2009 roku. Z informacji, które tutaj przeczytałam rozumiem, że o ile nikt nie wystąpił o zwrot podatku BPM to nie będę musiała go płacić. Kto mógł ewentualnie wystąpić o zwrot tego podatku? Holender od którego kupił go Polak, od którego ja mogę w tej chwili kupić ten samochód, czy właśnie ten Polak, obecny właściciel samochodu? Jak mogę się dowiedzieć, czy będę musiała zapłacić ten podatek? Czy na pewno urzędem, który może mi na to pytanie odpowiedzieć jest belastingdienst, czy może douane, bo ten podatek to zdaje się cło? Po prostu nie wiem czy opłaca mi się kupić ten samochód pomimo tego, że cena jest atrakcyjna, czy nie będę musiała zapłacić wysokiego podatku BPM.
Więc reasumując w jakim urzędzie mogę "zasięgnąć języka" i dostać jednoznaczną i pewną odpowiedź czy po zakupie będę musiała płacić BPM czy nie.
Druga kwestia, czy ktoś mógłby obliczyć mi ile tego podatku BPM musiałabym zapłacić ( o ile ktoś wystąpił o zwrot).
Trzecia w jakiej wysokości będę musiała płacić podatek drogowy.
No i czwarta, wybaczcie ale ginę w przepisach i nie wiem jak się do tego zabrać, a więc: co po kolei muszę zrobić?
Jak się domyślam po ustaleniu czy muszę zapłacić ten BPM czy nie zwracam się do odpowiedniego okienka w gemente, tam załatwiam formalności ( jakie dokumenty będę potrzebować? Czy muszę złożyć jakiś formularz wypełniony w RDW czy do belastingdienst ( bo nie wiem, do której instytucji) czy oni sami przysyłają dokumenty do płacenia podatku drogowego? Jaka procedura jest z tablicami? W jakim terminie muszę zdać tablice w polskim urzędzie rejestracyjnym? Co z ubezpieczeniem? Jeżeli mam zniżki w Polsce to najpierw, przed zawarciem ubezpieczenia tu w Holandii powinnam chyba mieć zaświadczenie o zniżkach w Polsce?
Mam prośbę o szybką odpowiedź ( piątek, pojutrze to jedyny dzień, w który mogę dostać urlop i móc pojechać do odpowiedniej instytucji)

Z góry serdecznie dziękuję, pozdrawiam, Marlena
_________________
Marlentje
Ostatnio zmieniony przez Marlentje Śro Gru 11, 2013 11:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 1:18 pm   

Marlentje,
Cytat:
Mam możliwość zakupu samochodu- fiat doblo, diesel 2003 rocznik, który przez obecnego właściciela został zakupiony w Holandii w 2009 roku. Z informacji, które tutaj przeczytałam rozumiem, że o ile nikt nie wystąpił o zwrot podatku BPM to nie będę musiała go płacić. Kto mógł ewentualnie wystąpić o zwrot tego podatku? Holender od którego kupił go Polak, od którego ja mogę w tej chwili kupić ten samochód, czy właśnie ten Polak, obecny właściciel samochodu?


Jak to mozliwe przez trzy lata kupujesz ten sam samochod i nadal niczego sie nie dowiedzialas ? przeciez udzielono ci juz odpowiedzi w innym watku

Marlentje,
Cytat:
Mam mozliwosc kupic auto na polskich blachach, ktore obecny wlasciciel, Polak, kupil dwa lata temu od Holendra i auto bylo juz zarejstrowane w Holandii (w Limburgii). Chcialabym po zakupie zarejestrowac je tutaj w Holandii również w Limburgii. Z jakim oplatami musze sie liczyc przy rejestracji tego samochodu? Czy dobrze mysle, ze nie musialabym placic BTW (cła) a co z BPM? Ten samochod to fiat doblo, diesel, waga 1400 kg. Rocznik 2003. Jakie inne oplaty moglyby sie wiazac z takim zakupem?
Bardzo prosze o wyczerpujaca odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie, Marlena

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#210778
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Gru 12, 2013 1:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
manon 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 1:52 pm   

pomógł by mi ktos wyliczyć bpm za auto:

peugeot 407 sw 2,0 benzyna z gazem sekwencyjnym (g3) combi
2005 rok
nieuwprijs: € 30.450
introductie: september 2004
einde: oktober 2005
brandstof: benzine
carrosserie: 5 d, stationwagon
transmissie: 4 v, automaat
CO2-uitstoot: 210 g/km
G
ja probowałem przez strone :http://www.autoweek.nl/bpmcalculator

wyszło mi coś takiego :
http://www.autoweek.nl/bp...r=2005&cache=no

ale nie wiem czy dobrze wpisałem cena nie bardzo to rozumiem. Powie mi ktos ile wynosił by BPM za to auto?
auto wczesniej bylo na NL tablcach teraz jest na po oplatach na Pl tabice przygotowane do rejestracji.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 2:28 pm   

manon, jezeli chcesz odzyskac BPM na auto wywiezione do PL to pamietaj ze to mozna zrobic w autach zarejestrowanych w NL po 15-10-2006.
a tu sobie mozesz wyliczyc ile mozna dostac BPM spowrotem o ile auto jest zarejestrowane po pazdzierniku 2006 r
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lut 07, 2016 12:36 pm   

Witam,

Mam pytanie ile trzeba bedzie zaplacic bpm na auto z niemiec ?

Auto z 2006 , benzyniak , wartosc auta o 4-5 000 e ?

Wg tej stronki wychodzi ok 500 e

catalogusprijs (netto) € 3.678
BTW (21,0%) € 772
BPM (0,0%) € 0
BPM brandstoftoeslag € 0
BPM toeslag energielabel € 0
BPM toeslag CO2-uitstoot € 7.173

catalogusprijs (bruto) € 11.623

BPM totaal (inclusief leeftijdskorting 92.498%) € 538

Zgadza sie to ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
ggregorii 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 29
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 6:41 pm   

A ja myślę nad kupnem nowego/albo prawie nowego auta w Pl, moze rok 2014 itp. Jak patrze tu to za Octawie, Czy Leona w Kombi z tego roku i zeby miał w miarę dobre wyposażenie trzeba grubo dać ponad 20 tyś €. i wcale tych aut nie ma za duzo, a jak sa to z najmniejszymi silnikami. W pl takie auto stoi za 70 tyś i dobrym wypasie. Ciekawe czy by było to opłacalne.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 7:39 pm   

ggregorii, a wyliczyles sobie przykladowo oplaty za BPM ? ja szacuje taka oplate na +/- €10.000 wiec cena auta plus BPM i mozesz ocenic czy ci sie oplaca
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group