NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do wszystkich ZZP
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 7:31 pm   

aga* napisał/a:
A co z prezentami np.gwiazdkowymi?Slyszlalam ze mozemy zbierac rachunki za pzezenty ktore kupujemy rodzinie,znajomym i odliczac je.
Co z rachunkami za ciuchy prywatne?Np.garnitur,kurtka zimowa,buty?Czy proszki do domu tez mozna?A kanapki,napoje,kawa kupowane w ciagu dnia na stacjach benzynowych czy w marketach?A odkurzacz?
szok...po prostu szok.... chcialabym poznac zrodlo tych bzdurnych informacji
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 7:59 pm   

Gochna H masz odpowiedni avatarek nawet do tego topicu :119:
Aga chcialabym znac ksiegowego co odlicza pierscionki zareczynowe :?: Dawaj namiary bo swieta ida i mam parcie na brylanta :lol:
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 8:38 pm   

Zdaje sobie sprawe ze ludzie moga byc niedoinformowani ...to forum jest miedzy innymi po to by , dzielic sie swoja nabyta tu wiedza.....ale czasem ludzie... nasi rodacy, zadaja takie pytania ze nic tylko walic glowa... :wink: ja juz sobie upatrzylam kilkukaratowego diamencika,a co mi tam odpisze go sobie od podatku....buhahahahaa :D
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 11:57 pm   

A mnie sie wydaje ze przez tego typu "legendy miejskie" wychodzi na swiatlo, nasza polska pazarnosc i chec kombinowania.
Swoja droga, ze wokol zzp naroslo tyle bzdur, ze czasem nie wiadomo, czy smiac sie czy plakac ( np ze przez pierwsze 3 lata nie placi sie podatkow :DDDDDDD)
_________________
pozdrawiam :)
 
 
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 9:05 am   

Ja tylko to zaslyszalam od goscia ktory kupil pierscionek i zaplacil firmowa karta,wiec sobie go bedzie chcial odliczyc,jak rowniez prezenty dla najblizszych.Fakt,mozna by bylo powiedziec ze drobiazgi kupil dla dobrego inwestora.Ale tez bylam w ciezkim szoku.Mnie tez sie to wydaje nie teges,ale nie i nie wiem wszystkiego,dlatego tez pytam ogolu!!!
Nie wiszajcie psow na mnie!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 7:04 pm   

Cytat:
aga*


Ja tylko to zaslyszalam od goscia ktory kupil pierscionek i zaplacil firmowa karta,



jesli gosciu Ci takie rzeczy opowiada to czy nie przyszlo Ci na mysl ze moze wpuszcza Cie w kanal....no chyba nie we wszystko wierzysz co ludzie mowia? ,wiec nie dziw sie ze na szokujace dla nas samych pytanie dostalas podobne odpowiedzi...pozdrawiam :wink:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 2:24 pm   

Wiem ze to durne,ale moze prawdopodobne!!!Rozne dziwy sie zdarzaja,nie!
a on na serio dal ten pierscionek o rozliczenia!
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 3:14 pm   

Aga mnie sie wydaje,ze ten znajomy robi sobie z ciebie zarty.Nie ma takiej mozliwosci zeby odliczyc pierscionek.
Ja znam pare takich osob co jak zaczna opowiadac co nie odliczaja i czego na firme nie kupuja to nie bedac w temacie moznaby pomyslec,ze praca na firmie w NL to zyla zlota.Nie dosyc,ze pracujesz i zarabiasz to odliczas wszystko a tak przeciez nie jest.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 3:33 pm   

RobKAM napisał/a:
Aga mnie sie wydaje,ze ten znajomy robi sobie z ciebie zarty.Nie ma takiej mozliwosci zeby odliczyc pierscionek.
Ja znam pare takich osob co jak zaczna opowiadac co nie odliczaja i czego na firme nie kupuja to nie bedac w temacie moznaby pomyslec,ze praca na firmie w NL to zyla zlota.Nie dosyc,ze pracujesz i zarabiasz to odliczas wszystko a tak przeciez nie jest.



Chcialabym i ja wtracic swoje 3 grosze .Temat po to zalozylam bo niestety tez mam kilku znajomych Holendrow i nie tylko, ze praktycznie z ich opowiadan ich ksiegowi wszystko odliczaja od podatku gadaja takie farmazony i czlowiek zaczyna sie zastanawiac czy to prawda .I podejrzewam ze Aga dlatego to pytanie skierowala do was poniewaz uwaza to za niemozliwe i chciala uslyszec od was doswiadczonych lub lepiej znajacych sie na ksiegowosci czy takie mozliwosci istnieja .ja sma sie zastanawiam co mozna odliczac od podatku a co nie .Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 3:58 pm   

Ale dlaczego cytujesz moj post skoro ja pisze do Agi w calosci?Gdybym pisala do ciebie to zapewne padloby Magda w :idea:
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 9:04 pm   

RobKAM
Bo bylas pierwsza z brzegu :wink: Ale teraz tak powaznie bo wydaje mi sie ze dobrze napisalas to co napisalas ,a ja dodalam tylko swoje 3 grosze a po drugie jestem autorka tego tematu :oops: . Pozdro
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Dubus 
Nieśmiały użytkownik
szyderca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 9:19 pm   

A ja (a w zasadzie ksiegowy) odlicza mi od podatku:

-Portugalskie wina (hektolitry)
-Piwa wszelkiej masci (tez sporo)
-Papierosy, ale mam limit 20 szt dziennie ;)
-Zakupy w coffee shop, chociaz nigdy jeszcze w takim nie bylem
-Paliwo rakietowe do samochodu (na benz jezdzi za wolno mimo 250km)
-Bilety na ferie zimowe na ksiezycu, i to nie tylko dla mnie ale takze dla rodziny, psa, i niezyjacego dziadka
-mam tez odliczenie od podatku ekologicznego z tytulu naturalnie zajezdzajacych skarpetek :D

Hi hi oczywiscie to prawda :D
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 3:26 pm   

Dubus - jeszcze operacje palstyczne i usuwania nadmiaru tluszczu jak rowniez powiekszanie biustu itp.
Dlaczego by nie- ja wlasnie mysle o kosztach na nastepny rok i wpadlam na pomysl kupienia dzialki na ksiezycu- pewnie belasting wpisze mi to w koszty- zawsze to inwestycja! :wink: :023:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Lila
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 61
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 6:01 pm   Witam Wszystkich,

niestety czasami wynikają bardzo dziwne i śmieszne sytuacje ale to tylko z niedoinformowania więc mnie już nie dziwią banalne pytania - każdemu może się zdarzyć i na szczęście są jeszcze osoby na tym gronie, które mają głowę na karku i potrafią doradzić. Chciałabym teraz zwrócić się do takich osób z pytankiem... Czy jeśli prowadzi się firmę jednoosobową można ubiegać się o dofinansowania do np. wynajmowanego mieszkania, do ubezpieczenia itp. czyli wszystkie, które należą się osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności. Z góry dziękuję za informację :) i pozdrawiam
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 9:54 pm   

Do ubezpieczenia to nie wiem,bo ja nic nie dostaje, place swoje sama w calosciale. Do mieszkania natomiast tak,napewno.Zalatwiasz to w belasting.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group