NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy warto się rozliczać w holandii?
Autor Wiadomość
Tomcio Paluch
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: MAłOPOLSKA
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 1:23 pm   czy warto się rozliczać w holandii?

Witam!
powiem krótko - byłem dzis w belastingu, zapytałem kobietę o rozliczenie podatku za 2008 (oczywiście jak dostanę jarograf)
kobieta widziała moje salarisy za cały rok i stwierdziła że skoro pracowałem prawie cały rok holandii to pewnie nie dostanę żadnego zwrotu (!?!)
O co w tym chodzi???

Powiedzcie mi czy to rawda?

Pracuję w holandii od początku lutego 2008, czyli pełne 11 miesięcy ( w tym około 10 tygodni bezpłatnego urlopu na zjazdy do polski) w tym czasie zarobiłem 20 000 euro brutto (tak wynika z salarisu)

To powiedzcie czy naprawde jestem tak bogaty że mi się nic nie należy?
Dodam że netto - czyli to co wpłyneło na moje konto to około 14 000euro.

Z góry dziekuję dobrym ludziom:-)
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 1:41 pm   

zawsze warto jest sie rozliczyc

monika
 
 
Tomcio Paluch
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: MAłOPOLSKA
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 2:04 pm   

dzięki Monika, a czy możesz mi powiedzieć jaki zwrot mi z tego wyjdzie? Jeśli nie dopłata
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 2:20 pm   

Doplata raczej nie , niestety nie umiem ci powiedziec bez jaaropgave ,ale doplacac napewno nie bedziesz .

jak cos to pisz na priv

pozdrawiam
monika
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 8:19 pm   

jesli nie masz np hipoteki lub innych finance do odciagniecia to raczej nic nie dostaniesz .Twoj pracodawca oplacal twoj podatej raczej na pewno na czysto wiec nic do oplaty i nic do zwrotu.
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 8:44 pm   

Oczywiście że otrzymasz zwrot .Pamiętaj żeby uwzględnić w rozliczeniu dzieci .Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 9:49 pm   

Alutka jezeli nie masz zadnich mozliwosci na odcigniecie czegos od podatkow n.p hypoteki lub innych wydatkow umozliwjajacych zwrot to rozliczanie sie nie ma sensu. Kazdy pracodawca rozlicza wyplatu rzez biuro i oni wyliczaja podatki dokladnie. Wiec jak tu nie masz zadnych aftrekposten to nic nie dostaniesz jako zwrot( w kazdym badz razie zwrot nie pokryje kosztow rozliczenia.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 8:49 am   

Więc jakim sposobem baileys setki, a może i tysiące Polaków pracujących W Holandii otrzymuje co roku zwroty? Na jakiej podstawie? :073: :119:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Plat 
Nieśmiały użytkownik
Plat

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: NL (Roosendaal)
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:14 pm   

Witam serdecznie
Trudno jest bez katy podatkowej ( jaaropgaaf) wypowiadac sie o wykosci nadwyzki podatkowej . Na wysokość zwrotu ma wpływ wiele faktorow nie tylko odliczenia pewnych kosztow ( renta od kredytu hipotecznego, , koszty kursow podnoszacych kwalifikacje zawodowe itp), ale także sytuacja rodzinna. Na przykład czy dana osoba rozlicza się z partnerem fiskalnym ( podatkowym)? W niektórych przypadkach rozliczając się z partnerem fiskalnym można skorzystac z ulgi podatkowej ( algemene heffingskorting). Ulga ta wynosi 2043 euro.
PS. Oferujemy mozliwosc rozliczenia z podatku zarówno w biurze jak i korespondencyjnie. Zwrot bezpośrednio na konto Klienta, 0% prowizji.
Pozdrawiam
_________________
Plat
Polen Consulting BV
www.polenconsulting.nl
www.zwrotpodatku.net
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 7:26 pm   

agastepa13,
Wlasnie na takiej to podstawie . JAk juz zostalo ci wyzej wytlumaczone. ALe dzieci nie maja zadnego wplywu na zwrot lub doplate podatku.
 
 
asiunik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 28
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 8:30 pm   

Jeżel twoje miesięczne wynagrodzenie przekracza minimalne zarobki w holandii jest to 1356,60 E bij full time i na dodatek nie masz zadnech konkretnych obciązających Cię finansowo wydatkow , to zwrotu nie dostaniesz.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 9:33 pm   

Moje poprzedniczki/poprzednicy piszą jakieś ....Prawie każdy Polak który tu pracuje ma kazdego roku pokazny zwrot podatku.W moim przypadku sa to kwoty ok.1200-1600 rocznie.Wynika to z dość niskiej stawki za jaka pracujemy w Holandii,a przez to niskich dochodów rocznych.Gdyby nie było zwrotów podatkowych,to nie byłoby takij konkurencji w biurach trudniacych się rozliczaniem podatku.Przy stawce 8-9 euro na godz.,oraz nie przepracowanym calym roku zwrot jest PEWNY.w biurze przez które pracowałem wszyscy pracownicy z Polski rozliczali sie kazdego roku i zawsze był zwrot podatku.Podstawa dla pracujących poprzez biura pracy nie są ulgi z tytułu hipoteki,kursów,partnera fiskalnego itp,ale po prostu NISKIE dochody.Polecam rozliczenie sie w polskim czy holenderskim biurze.Koszt to 25-40 euro.Wtedy wiadomo jakiego zwrotu sie spodziewać,zawsze można zrezygnować z zeznania rocznego.Ewentualny wydatek 25 -40 euro nie jest aż taki duży.Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 10:29 pm ]
baileys napisał/a:
agastepa13,
Wlasnie na takiej to podstawie . JAk juz zostalo ci wyzej wytlumaczone. ALe dzieci nie maja zadnego wplywu na zwrot lub doplate podatku.
Jeżeli ma sie dzieci do 18-go roku zycia,obojętnie w Holandii czy w Polsce przysługuje ulga podatkowa z tego tytułu,gdyz z takiej korzystałem
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Czw Sty 08, 2009 10:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dizzy83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 9:18 pm   

Ja przy dochodzie 20500 euro w 2007 roku (przepracowany cały rok) miałam 120 euro dopłaty. Jeśli nie ma się dzieci (wtedy ma się bodajże kinderkorting), hipoteki, niepracującego partnera itp to o zwrotu raczej się nie dostanie... Może jeśli policzysz że pracowałeś w sumie ok 9 m-cy i w tym czasie osiągnąłeś ten dochód, to wyjdzie inaczej - z tego co wiem im większy dochód w krótszym czasie, tym większy zwrot.

Jak już będziesz miał jaaropgave to wejdź na stronę Belastingu, ściągnij program, wpisz dane i program sam ci wyliczy co ci się należy.

Jeśli dostaniesz wezwanie z Belastingu (uitnodiging) do rozliczenia, to MUSISZ się rozliczyć, nawet jeśli wychodzi ci dopłata.
 
 
Tomcio Paluch
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: MAłOPOLSKA
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 1:28 pm   

na razie dostałem z belastingu jakieś pismo o tytule verzendbon i nie wiem co to jest i do czego wykorzystać
 
 
tomkod 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 57
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 12:33 pm   

Witam.

Jestem w Holandii od wrzesnia '08. Dzis dostalem Jaaropgave. Jestem kawalerem, nie mam dzieci ani innych hipotek itp. Przez ten okres na moje konto wplynelo 4.463 €. Czy jest potrzeba rozliczania sie i szansa na zwrot jakiegos podatku. Czy lepiej tego nie ruszać. Nie mam pojecia o prawie podatkowym w holandii.

Z gory dzieki za odp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group