NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędkarstwo
Autor Wiadomość
adabra 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 9:38 pm   

Wiec w koncu jak to jest z tym zabieraniem ryb do domu ja kupilem karte za 31E z mysla ze zlowione ryby moge brac do domu po przeczytaniu wszystkich uwag stwierdzam ze nie wiem opinie sa rozne czy ktos moglby mi wyjasnic jak jest naprawde !!!!???? A moze ktos mial taka sytuacje ze zlowione ryby musial wypuscic .....Jestem ciekaw :033:
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 11:07 pm   

Znalazlam tylko odnosnik do ryb morskich http://www.zeevissport.co...s/minim_nl.htm, chodzi o to, ze kazda rybke ponizej danego minimum cm trzeba wrzucic spowrotem do wody.

Kto szuka ten znajdzie ;) http://viswa.runton.nl Tzw minimummaat trzeba przestrzegac .
Ostatnio zmieniony przez MiniSmurfin Pią Kwi 09, 2010 11:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 12:05 pm   

od 30 maja mozna lapac szczupaka! Uwaga trzeba miec dwie karty jedna z geemente i kleine lub groote vispas w zaleznosci na ile hakow lapiesz
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 4:11 pm   

Illumini,

w Holandii mozna lowic tylko na dwie wedki
od kiedy to jest potrzeba zezwolenie z Gemeente ,pierwsze slysze...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 4:28 pm   

Nie wiem jak w innych miastach ale w rotterdamie trzeba miec karte z geemente za 5€ i kleine lub groote vispas, jesli chcesz lapac na 6 hakow potrzebujesz groote vispas. ja mialem karte z geemente ale mialem kontrole i tego sie dowiedzialem od policji i innych ciekawych zasad
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 4:38 pm   

Gochna H napisał/a:
Illumini,

w Holandii mozna lowic tylko na dwie wedki
od kiedy to jest potrzeba zezwolenie z Gemeente ,pierwsze slysze...

Na polow ryb jest wymagana karta rybacka mozna nabyc na poczcie, jak rowniez pozwolenie na wody terytorialne danej gminy do nabycia w urzedzie gminy.
Mariusz
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:00 pm   

mario007
masz racje w gemeente tez... :030:

maz jest czlonkiem zwiazku wedkarzy/wedkarskiego
a Zwiazek (co rok automatycznie)
odplatnie zalatwia Visvergunning Visakte en Vispas , z koncem roku ,otrzymuje przesylke na nasz adres domowy
dlatego gemeente nigdy nie bralam pod uwage...

Illumini,
Cytat:
jesli chcesz lapac na 6 hakow potrzebujesz groote vispas

nie bede sie sprzeczala ,w kazdym razie wiem,jak jest w moim regionie
maz zostal ukarany przez policje i zaplacil 150 eruo za to ze lowil na trzy wedki ...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Kwi 19, 2010 11:15 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 9:58 pm   

Moze byc bo na mojej karcie z geemente jest napisane: dwie wedki z jednym hakiem

[ Dodano: Pon Kwi 19, 2010 10:02 pm ]
I nie robcie ogniska, moze byc griil
 
 
nord
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: OSDORP/ZLOTOW
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 11:11 pm   

Nie mozna rowniez uzywac hakow z zadziorem.Podczas ostatniej kontroli,panowie ze strazy lesnej powiedzieli mi jeszcze ,ze w niektorych rejonach nie mozna miec wiecej niz 1kg zanety.Na szczescie na wodach Amstelwaterschap ten przepis nie obowiazuje.
A czy w waszych rejonach ostatnia mrozna zima przetrzebila bardzo populacje leszcza i karpia?W Ringvaart jest bardzo malo ryb.W poprzednim roku ,gdy dopiero zaczynalem zabawe z wedkarstwem,kazde wyjscie na ryby konczylo sie wiekszym lub mniejszym sukcesem,a wtym roku zaliczylem juz kilka parogodzinnych wypadow i lipa.W ubiegla niedziele mimo pieknej pogody nawet niezbyt wielu Holendrow wedkowalo.
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 3:55 am   

Zadziory trzeba samemu usunac, faktycznie w tym roku jakby mniej, bylem na miejscowce gdzie w zeszle lato wyciagalem ladne sztuki, a teraz tylko jedna plotke, widzialem sporo snietych ryb w tym szczupaka
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 9:30 pm   

Dziś zakupiłem kartę VisPas za 35 euro. Napiszę jeszcze raz jak to działa.
1) Najpierw na stronie www.vispas.nl sprawdziłem, jakiej karty potrzebuję i gdzie w mojej okolicy mogę ją nabyć. Miałem do wyboru małą i dużą kartę, oraz pozwolenia na jeden dzień. Mała karta nieco tańsza, ale złowionych ryb nie można zabierać. Jak ktoś łowi dla przyjemności przebywania nad wodą, wystarczy. Ja wziąłem tą droższą, ogólnie lubię ryby morskie ale jakiś patelnowy szczupak od niedzieli dlaczego nie? Pozwolenie na 1 dzień, koszt 4.50 euro. Dobre dla wędkarskich turystów.
2) Udałem się do sklepu gdzie sprzedają karty. Otrzymałem kopertę a w niej:
- coś a'la kartka pocztowa którą należy wypełnić i odesłać w termnie do 7 dni od daty zakupu. Jak już ją odeślemy, góra za 2 tygodnie otrzymamy plastikową kartę (przyjdzie pocztą) to ten słynny vispas, który zawsze należy mieć ze sobą.
- to co może powinienem od razu napisać. Ryby można łowić zaraz po wyjściu ze sklepu. Wystarczy wypełnić druk który jest bliźniaczo podobny do druku który opisałem wyżej. Jest to tzw karta tymczasowa, należy ją mieć dopóki nie otrzyma się plastikowej wersji vispas.
- książeczka z opisem tylko po holendersku, gdzie w danej okolicy mogę łowić. Książeczka zawiera także to co wolno a co jest zabronione. To samo w polskej wersji ale bez mapy łowisk można znaleźć na stronie www.vispas.nl klikając w ikonkę z polską flagą.
3) Jutro dę na ryby!!!

Pytania i odpowedzi:
a) Haki i kotwiczki - Vispas pozwala łowić max na 2 wędki każda uzbrojona w hak lub kotwiczkę. Ktoś pisał, że usuwa zadziory bo to zabronione. Pan w sklepie wędkarskim mnie wyśmiał. Popatrz na wystawę 95% to haki i kotwice z zadziorami...wniosek, zadziory mogą być.
b) Nie wolno zabierać ryb. Panuje moda na złap i wypuść to tyle. Gdyby nie można było ich zabierać jaki sens miałyby wymiary ochronne? Nie chcę robić z nikogo idioty, ale chyba w przyrodzie nie jest tak że tylko wymiarowe sztuki łapią się na hak a te nie unikają haków? Wymiary są po to by niewymiarowe sztuki wrzucać do wody, to samo pownno się tyczyć tych dużych sztuk najbardziej zdolnych do rozwoju samic i tarlaków ale tego nie ma. Reasumując. Złapiesz wymiarową rybę, masz prawo ją zjeść. WARUNEK: Nie rzucaj jej na trawę, chodnik, tylko od razu zabj żeby się nie męczyła, tak radzi holenderski związek. I słusznie. Nie raz widziałem jak w polsce mięsiarze skrobali żywe ryby, nic tylko ręce dziadom połamać.
c) WĘGORZY I ŁOSOSI nie wolno pod żadnym pozorem zabierać. Złapane ryby tych gatunków zaraz wyrzucamy do wody.
Taka dobra rada dla wszystkich. Miejcie zawsze z sobą vispas. Jeśli do samochodu jest 500 metrów nie każdy chce mieć czas na to by czekać aż przynisiecie, i po prostu wezwie strażnik policję. Nie róbcie sobe problemów, nie warto.
Życzę wszystkim wielu taaaaaaaaakich ryb! Połamania kija to nie, bo wędki tu drogie:P
 
 
norbertz333 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 3:44 pm   

Łowię karpie w nl od 3 lat .Polacy muszą się wiele nauczyć od tutejszych.Wędkarstwo to jest sport .Zasada złów i wypuść!
 
 
henry 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 5:19 pm   

norbertz333 napisał/a:
Łowię karpie w nl od 3 lat .Polacy muszą się wiele nauczyć od tutejszych.Wędkarstwo to jest sport .Zasada złów i wypuść!


to juz prawie holender widze jestes
ktos ze chce to zabierze ktos zechce to wypusci, wiec daj sobie na luz z tymi wykladami
zrozumialbym jezeli bylby calkowity zakaz zabierania ryb i ludzie by zabierali to wtedy twoja wypowiedz mialby sens a tak jest bez sensu
 
 
wedkarz94 
Poczatkujacy
wedkarz94

Wiek: 46
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Breda
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 12:16 pm   

Witam serdecznie wszystkich.
Mam pytanie do norbertz333.
W jakich okolicach łowisz?
Jak to jest z łowieniem na trzy wędki?
VisPas mówi że można tylko na dwie a widziałem wielokrotnie że karpiarze używają trzech?

A teraz komentarz do wypowiedzi henry
... łowili, łowili ... żarli, żarli i dlatego w Polskich wodach jest co jest...
A na porządnego szczupaka trzeba jechać np do Szwecji...
Jak jesteś głodny to do Lidla i Aldika... a nie nad wodę
Mówić o zasadzie złów i wypuść jest zawsze.
Im większe grono takich wędkarzy tym lepiej.
 
 
adamusl 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 25
Skąd: Limburg
  Wysłany: Czw Maj 27, 2010 5:17 pm   

A tu jest do pobrania broszura w języku polskim ze strony http://www.sportvisserijnederland.nl życzę miłej lektury :041: POBIERZ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group