NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędkarstwo
Autor Wiadomość
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 7:10 pm   

Gochna z tymi trzema wędkami to nie do końca prawda.Fakt że na wodach ogólnie dostępnych można łowić na jedną lub dwie wędki (w zależności od rodzaju karty).Ale wiele łowisk prywatnych,gdzie głównie mozna spotkać karpiarzy, ma w ofercie mozliwość łowienia na trzy wędki,oczywiście za dodatkowa opłatą.Na tych wodach oczywiście nie wolno zabierać ryb.Najczęściej są też inne obwarowania jak np.połowy tylko w dzień,obowiązkowa mata karpiowa itd. Dlatego można spotkać karpiarzy z trzema wędkami,ale to na łowiskach posiadających osobną opłatę,osobny regulamin,często dostepnych tylko dla członków danego klubu/stowarzyszenia.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 8:11 pm   

jedrzej2225,
ja nic nie pisalam o lowiskach platnych i nie mialam ich wogole na mysli,
tam mozna wiele uzgodnic z kims kto pobiera za wedkowanie oplate ...
moj post i informacja w nim zawarta dotyczy lowisk otwartch ,takich jak kanaly, jeziora i niektore stawy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 29, 2010 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 8:27 pm   

Gochna ja wiem ale dodałem to jako odpowiedz na pytanie dot.trzeciej wędki.A dodatkowo mogę dodać że niektorzy karpiarze uzywaja trzeciej wędki do umieszczania w łowisku zanety (np kulek proteinowych na rozpuszczalnej zyłce), lub do zaznaczenia łowiska.Dla osoby stojącej z boku wygląda jakby łowili na trzy wędki,ale tylko dwie są wyposażone w haczyki.
 
 
henry 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Sob Maj 29, 2010 10:54 pm   

wedkarz94 napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich.
Mam pytanie do norbertz333.
W jakich okolicach łowisz?
Jak to jest z łowieniem na trzy wędki?
VisPas mówi że można tylko na dwie a widziałem wielokrotnie że karpiarze używają trzech?

A teraz komentarz do wypowiedzi henry
... łowili, łowili ... żarli, żarli i dlatego w Polskich wodach jest co jest...
A na porządnego szczupaka trzeba jechać np do Szwecji...
Jak jesteś głodny to do Lidla i Aldika... a nie nad wodę
Mówić o zasadzie złów i wypuść jest zawsze.
Im większe grono takich wędkarzy tym lepiej.


jak masz ochote do przejedz sie do tych marketow wiec daj sobie luz takimi tekstami
zasade to mozesz sobie ustalic, jak byk napisane w folderze niebieskim ze nie ma zakazu
moze akurat mam ochote na spalaszowanie jednej rybki swiezo zlowionej i guzik ci do tego
chyba nie zapcham sie nimi
 
 
celtic1 

Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 0
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 7:46 pm   

witam poszukuje polakow startujacych w zawodach wedkarskich w holandii bede wdzieczny za odpowiedz gg1904398
 
 
 
Tomasz Rybka 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 0
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 8:51 pm   łowienie w nl

Czytam wypowiedzi i nieźle można się uśmiać przy niektórych,szczególnie panie które piszą o czymś o czym nie maja pojęcia ale nie tylko panie oczywiście i nie wszystkie bo nie które mają racje.Po pierwsze temat jest ciężki bo po za ogólnymi przepisami na cały kraj są jeszcze przepisy wewnętrzne federacji,klubów i jeśli wody należą do gminy lub miasta to jeszcze oni wprowadzają dodatkowe na przykład zakazy.Często jest tych zakazów i ograniczeń tyle że Holenderscy wędkarze wprowadzają nas w błąd bo sami nie maja o tym pojęcia.Co do zasady złów i wypuść to w jednej z książeczek którą dostajemy przy zakupie Vispasu pisze z tyłu na okładce specjalnie dla Polonii "Zabrania się zabierania ryb" i jest to jedyne co napisano tam po polsku. Jest to nie do końca ok a wręcz rasistowskie podejście do nas ale podyktowane tym co nasi rodacy wyprawiają tu nad wodą.Jesteśmy zakałami niszczącymi rybostan o który oni dbają,nie potrafimy łowić sportowo dla przyjemności mamy nawyki przywiezione z polski czyli co dorwiemy to nasze.Prawo po za kilkoma gatunkami nie zabrania zabierania ryb ale wędkarska etykieta i tutejsza kultura mówi żeby łowić dla przyjemności i sportu czyli 'ZŁÓW I WYPUŚĆ"tym czasem Polacy nie maja pojęcia co to jest mata do odhaczania,duży bezpieczny podbierak,traktowanie ryby tak żeby jej nie uszkodzić a już nie powiem o chlaniu nad wodą.Ja mam wielu kolegów z Polski którzy łowią według przepisów i mają wielką przyjemność ze stosowania zasady C&R niestety jesteśmy nad wodą traktowani jak szkodnicy a wszystko dzięki tym którzy muszą zabijać,nie stać biedaczka na rybkę ze sklepu lub świeżą prosto z portu to musi zabić a tak na prawdę to go stać tylko przywlókł chamstwo wpojone mu przez Polski Związek Wędkarski ot i tyle.Co do pytania o zawody to w zeszłym roku organizowałem jedne w Rotterdamie tu link http://www.carpteamsport....-zakoczone.html czy będą w tym roku to jeszcze nie wiem a jeśli ktoś chciał by się poradzić dokładnie o przepisy na jego wodzie to proponuje niedawno otwarty portal dla polaków łowiących w Holandii tam dostaniecie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące łowienia w tym kraju http://forum.ryby.nl/ .Tylko dziś będąc nad wodą widziałem kilku Polaków zasuwających wzdłuż brzegu z zabitymi rybami w reklamówce Holendrzy aż za głowę sie łapali a ja ze wstydu się paliłem tak samo jak widzisz Polaka w piątek w kolejce w sklepie czyli śmierdzący w ubraniach roboczych z kratą taniego piwa pod pachą co chwila wypowiadający na głos słowo na K .Proszę się nie obrażać za to co napisałem ale kiedy decydujemy się na zmianę kraju to przydało by się trochę dopasować swoje zachowanie i kulturę to kanonów panujących w tym kraju bo nikt nie lubi jak mu się w brudnych buciorach do domu włazi.W razie pytań moje gg 7487260
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Rybka Sob Mar 12, 2011 11:31 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 11:19 am   

No i tu sie z Toba zgadzam w całej rozciągłosci tematu ,Równiesz wędkuję w NL i czasem jak podpatruje niektórych krajan łowiacych po sasiedzku to włos mi sie jeży , zabieranie wszystkiego co tylko pływa i do tego stosy papierów puszek od piwa i przekleństwa to standard ,choć nie powiem że spotkałem kilkakrotnie młodzież Holenderska która po sobie zostawia pudełka po pizzy puszki po kukurydzy torebki od zanęt i w ogóle wielki syf nie mówiąc o zachowaniu ale to oni a nie My :011: W moim kole w którym jestem staram wraz z kilkoma znajomymi polakami staramy sie zmienić obraz polskiego wędkarza ale niestety przyznaję że jest to bardzo cieki proces a to za sprawą głownie sezonowców którzy jeśli tylko maja troszke żyłki i jakiś kij pędzą nad wodę i robją to co robją ,i to własnie można nazwać przysłowiową ;WALKA Z WIATRAKAMI ; pozdro i dzięki na link do strony :032:
_________________
Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 12:05 pm   

hej hej witam wszystkich wedkarzy

podajcie jakies namiary miejsc na fajne wedkowanie.
moj znajomy szuka czystych jezior, stawow gdzie mozna zlowic fajne rybki i milo spedzic czas.
jesli ktos zna fajne miejsca ? podajcie namiary
dziekuje
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
lasser 102 

Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 0
Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 6:11 pm   

witam wedkarzy

Ja zajmuje sie wedkarstwem morskim z brzegu wedlug mnie owiele lepsza frajda jak wedkarstwo srodladowe i rybka smaczniejsza .Wlasnie wybieram sie w nastepnym tygodniu nad morze na rybki jak ktos z was zajmuje sie wedkarstwem morskim to zapraszam do kompani na nastepny tydzien chetnie powedkuje z rodakiem nad morzem . Jesli bedzie ktos chetny to piszcie na skrzynke pocztowa.
 
 
worst 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 32
Skąd: Hilversum
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 3:43 pm   Pstrągi

Witam, czy ktoś zna jakieś ciekawe łowiska gdzie można połowić pstrągi w okolicach Amsterdamu lub Utrechtu?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 9:18 pm   

Witam,

Mam kilka pytan:

Ile obecnie kosztuje pelna parta wedkarska w NL tzn VISpas ?

Czy jesli karte zakupie dla przykladu 01.06.2012 to bede ona wazna do 30.12.2012 czy do 01.06.2013 ?

Gdzie sa w okolicy Den Bosch fajne lowiska do polowow na bacika ?


Czy jest na forum jakis MANIAK wedkowania splawikowego za pomoca BATA ?

Z gory dzieki za odp :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
beta9 
Poczatkujacy
beta9

Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 30
Skąd: holandia
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 10:35 pm   

Odp.
1. 32 eur vis pas kupujac przez internet , nie mozesz od razu lowic ,musisz czekac ok, 2 tyg.
W kazdym sklepie wedkarskim kupisz karte /ok. 35 eur/ i mozesz lowic od zaraz na podstawie formularza ktory otrzymasz. 1 czesc wypelniasz i odsylasz na wypisany adres, a druga upowaznia do polowow przez 1 miesiac . Poczta dostaniesz vis pas /ok.2 tyg/
2. Karta wazna jest od 1.01 do 30.12 niezaleznie kiedy ja kupisz
3. Za brak karty kara 260 eur.
4. Sory , nie moje rejony :(
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 9:53 pm   

beta9 dzieki za odp

Mam jeszcze kilka innych pytań :
- czy w Holandi praktykowana jest zasada trzymania ryb w siatce tzn lowimy przez 2-3 godziny i rybki wrzucamy do siatki oczywiscie te wymiarowe i te ktore mozna a nastepnie ważymy rybki robimy fotki i wypuszczamy do wody wszystkie

- o co chodzi z tymi zwiazkami wedkarskimi tzn wchodze na strone http://www.visplanner.nl/
i mam mape z wodami i jeden kolor jest ciemno niebieski a drugi brazowy czy majac pelna wersje karty moge lowic na wodach o kolorze ciemno niebieskim i brazowym czy tylko niebieskim ?

- na co lowicie na splawik w NL - biale / kolorowe robaki / kukurydze co jeszcze?

-skad mam wiedziec czy dany obszar nie jest prywatny tzn nie nalezy do wlasciciela gospodarstwa itp jesli nie ma zadnych tablic informacyjnych ani ogrodzenia ?

Dzisiaj bylem obejrzec okoliczne wody i powiem jedno BAJKA ... :026:

[ Dodano: Sro Maj 16, 2012 11:06 pm ]
Mam jeszcze jedno pytanie czy mozna uzywac kolorowych robakow czy tylko biale - bo nie wiem czy znajomy chce mnie wkrecic czy wolno tylko lowic na biale oraz na rasowki ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
gibon 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 37
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 9:26 pm   

3 wędki można mieć na kanałach.
w pozostałych wypadkach tylko 2.

Nie można używać żywych przynęt sztucznie barwionych. Tak jest napisane, ale praktyka jest inna.

Denerwuje mnie gdy idę kanałem ze spiningiem, pod każdym prawie wiaduktem widzę ŻUBR, lub TYSKIE.

Pamiętajcie żeby nie robić syfu!

Połamania kijów!
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:12 am   

Cytat:
3 wędki można mieć na kanałach.
w pozostałych wypadkach tylko 2.


Witam,

Panie nie wprowadzaj ludzi w blad - wszystko zalezy od tego jaka sie posiada karte i mozna miec albo 1 albo 2 wedki chyba ze sie lowi na prywatnym stawie wtedy mozna miec wiecej ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group