NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędkarstwo
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 9:12 pm   

przeniesione


DamianO21 napisał/a:
mam karte z Alkmaar czy moge na niej lowic w den haag ??
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 9:12 pm   

Gochna H napisał/a:
mam karte z Alkmaar czy moge na niej lowic w den haag ??


Wejdz na :
http://www.visplanner.nl/

Wpisz numer karty i bedziesz wiedzial ... :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 3:16 pm   

Sviton napisał/a:
Witam mam pytanie czy znacie jakieś łowiska w pobliżu oud charlios w Rotterdamie gdzie można połowić na feder. ?

Z Góry dziękuje za opdpowiedzi.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 10:44 am   

przeniesione


Powder napisał/a:
Witam mam problem z wypełnieniem tego papierka tj podania o stałą karte, co wpisac w rubrykę tussenvoegsel? Jest ona obowiazkowa.. Adres musze podać moj holenderski, nie polski gdzie jestem zameldowany? I czy koniecznie musze podawac numer konta i czy oni sami bedą mi co roku pobierac opalte na nastepny rok, chyba w listopadzie? Czy to jest taka oplata jak ta za ktora kupilem vispas? Nie mozna normalnie kupic na rok a pozniej w nastepnym znowu tak samo, wysylac ponownie. Martwi mnie to ze sami beda pobierac pieniądze z mojego konta. Pozdrawiam.



agastepa13 napisał/a:
tussenvoegsel...to jakbys mial miedzy imieniem a nazwiskiem 'de' albo 'van'(jesli sie myle, to niech mnie ktos poprawi) to musialbys wpisac. Jak nic nie masz, to zostaw to miejsce puste.
Z polskim adresem raczej to nie przejdzie, wiec podaj NL.
Nie nr konta nie musisz podawac. Moj partner nie podal i co roku przychodzi acceptgiro na rok nastepny. Tylko uwazaj, bo jak bedziesz chcial zrezygnowac z karty na rok nastepny, to musisz to chyba zrobic do listopada, czy jakos tak.
My placimy bodaj 45 euro na rok... :039:




Beny.rac napisał/a:
Powder

Jesli nie jestes zameldowany w NL to podaj adres zamieszkania z NL ( bo na ten adres przyjdzie ci karta )

Nr konta nie podawaj jak nie chcesz aby CI sciagneli za kolejny rok

Dobrze poczytaj o wymiarach ochronnych , okresach ochronnych oraz stosuj zasade C&R - w razie pytan pisz śmiało :039:




Paweltje1982 napisał/a:
najlepiej podejdz do najbliższego sklepu wędkarskiego i kup karte na miejscu !! nie bedziesz miał problemu podajesz tylko imie i nazwisko i płacisz gotówką jak nie masz chęci używać karty i po sprawie ze sklepu wychodzisz z kartą !! ja tak zrobiłem i mam,, działa!! http://www.sportvisserijn...ker&show=vispas

tutaj możesz znalesc najbiższy sklep
 
 
watroba22

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 0
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 9:01 pm   

siema mam pytanie posiadalem vispas 2013 pod koniec roku przyszlo pismo o przedłużenie nie znam języka i nie przedłużyłem ale dwa tygodnie temu wykupilem vis pas w sklepie wedkarskim tak jak za 1 razem czy jak bede mial nową karte to bede musiał zapłacić te 30 euro co oni wysylają?

[ Dodano: Wto Sty 28, 2014 9:23 pm ]
jak zrezygnowac z karty vispas?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Mar 16, 2014 10:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
danielSC
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 5:32 pm   

Witam.Czy mógłby ktoś napisać jaką kartę muszę kupić żeby móc łowić w okolicach Schiedamu ?Interesuje mnie głównie spin.Interesują mnie wszelkie informacje ,dopiero co tutaj przyjechałem i nie mam pojęcia na jakich zasadach się tutaj wędkuje.Nie odsyłajcie mnie do żadnych holenderskich stron ,prosiłbym raczej o jakiś opis w skrócie.
A tak poza tematem..dzisiaj koło mojego bloku na małym kanale widziałem gościa ze spinem ,cza aby drapieżniki nie są teraz w okresie ochronnym?
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 9:15 pm   

danielSC napisał/a:
Witam.Czy mógłby ktoś napisać jaką kartę muszę kupić żeby móc łowić w okolicach Schiedamu ?Interesuje mnie głównie spin.Interesują mnie wszelkie informacje ,dopiero co tutaj przyjechałem i nie mam pojęcia na jakich zasadach się tutaj wędkuje.Nie odsyłajcie mnie do żadnych holenderskich stron ,prosiłbym raczej o jakiś opis w skrócie.
A tak poza tematem..dzisiaj koło mojego bloku na małym kanale widziałem gościa ze spinem ,cza aby drapieżniki nie są teraz w okresie ochronnym?


Zeby moc spinningowac obowiazuje Cie ta najdrozsza wersja karty, w cenie od 30-45 Euro zalezy od prowincji i zwiazku (w jednej prowncji ceny moga sie rowniez roznic, zalezy to od ilosci wod zwiazkowych pod opieka). Dodatkowo 10 Euro jezeli chcialbys lowic w nocy(nie wszedzie mozna!!). W okresie od 1 kwietnia do ostatniej soboty maja w Holandii obowiazuje zakaz uzywania sztucznych przynet (poza mucha nie wieksza niz 2,5 cm) . Czyli krotko mowiac nie wolno spinningowac, pozostaje bialy robaczek i ryby spokojnego zeru.
Karta jest do nabycia w kazdym sklepie wedkarskim (chyba tez na poczcie) , tam tez dowiaduj sie szczegolow odnoscnie Twojego regionu.
Wraz z karta otrzymasz ksiazeczke gdzie mozna lowic i na co (roznie to bywa zaleznie od prowincji).
Tutaj znajdziesz podstawowe informacje, skrocona wersja dostepna w ojczystym jezyku.
http://www.sportvisserijnederland.nl/vispas/

gdybys ciagle mial jakies watpliwosci smialo pytaj.



PS: Chociaz nie jest to obowiazkiem (poza niektorymi gatunkami ryb) w Holandii raczej obowiazuje C&R, dzieki temu nierzadko mozna zlowic naprawde okazy. Wiec warto sie stosowac a miejscowi na pewno udziela Ci cennych wskazowek i miejscowek.

pozdrawiam i polamania kija
 
 
 
PandaM 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Grootebroek
Wysłany: Nie Kwi 05, 2015 9:55 pm   

W tym roku postanowiłem kontynuować rodzinną tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Chodzi tutaj o wędkarstwo. Posługiwać się batem potrafię i nie mam z tym żadnych problemów, jednak wędkarstwo spławikowe w żadnym stopniu mnie nie pociąga, dla tego postanowiłem się nauczyć spinningować. Mam kilka pytań, które kieruję głównie do wędkarzy orientujących się w temacie spinningowania w Holandii.
Kiedy najlepiej łowić i jakie ryby?
Czy w kanałach można złowić suma?
Jakiego rodzaju przynęty i w jaki sposób prowadzone najlepiej się wam sprawdzają?
Co konkretnie oznacza okres ochronny? Czy chodzi o to, że danego gatunku nie można w tym czasie łapać, a może nie można go ze sobą po prostu zabierać?
Jakie gatunki(poza okoniem) można złapać w rzece Amstel?
Póki co nie jestem w stanie wymyślić więcej pytań, ale jak coś mi wpadnie do głowy to na pewno dodam w wątku.
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 8:31 pm   

PandaM napisał/a:
W tym roku postanowiłem kontynuować rodzinną tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Chodzi tutaj o wędkarstwo. Posługiwać się batem potrafię i nie mam z tym żadnych problemów, jednak wędkarstwo spławikowe w żadnym stopniu mnie nie pociąga, dla tego postanowiłem się nauczyć spinningować. Mam kilka pytań, które kieruję głównie do wędkarzy orientujących się w temacie spinningowania w Holandii.
Kiedy najlepiej łowić i jakie ryby?
Czy w kanałach można złowić suma?
Jakiego rodzaju przynęty i w jaki sposób prowadzone najlepiej się wam sprawdzają?
Co konkretnie oznacza okres ochronny? Czy chodzi o to, że danego gatunku nie można w tym czasie łapać, a może nie można go ze sobą po prostu zabierać?
Jakie gatunki(poza okoniem) można złapać w rzece Amstel?
Póki co nie jestem w stanie wymyślić więcej pytań, ale jak coś mi wpadnie do głowy to na pewno dodam w wątku.


PandaM, zeby odpowiedziec na twoje pytania trzeba by napisac ksiazke :036:

Kiedy najlepiej łowić i jakie ryby?
Caly dzien, caly rok z wyjatkiem okresu ochronnego od 1 kwietnia do ostaniej soboty maja i nie jest to prima aprilis ;) , to okres tarla wiekszosci drapieznikow, wiec obowiazuje calkowity zakaz uzywania sztucznych przynet w Holandii, czyli krotko mowiac spininingowania. Jednak najlepszym okresem jest oczywiscie jesien, zima (sandacze i szczupaki sa wtedy bardzo aktywne),

Czy w kanałach można złowić suma?
Jak najbardziej mozna, sam nie zlowilem, ale bylem naocznym swiadkiem.

Jakiego rodzaju przynęty i w jaki sposób prowadzone najlepiej się wam sprawdzają?
Tutaj to temat rzeka. Osobiscie glownie lowie sandacze na jigi, wiec 80% moich przynet to rippery, kopyta i twistery prowadzone naprawde roznie od wleczenia po dnie po lowienie z opadu,wielokrotne podbijanie (zabkowanie). Ryby sa jak kobiety, ciezko im dogodzic, ale latwo sprowokowac ;) .
Latem bardziej sprawdzaja sie woblery, wahadlowki, obrotowki, a to dlatego, ze drapieznik podaza za drobnica na plytsze wody.

Co konkretnie oznacza okres ochronny? Czy chodzi o to, że danego gatunku nie można w tym czasie łapać, a może nie można go ze sobą po prostu zabierać?
Nie wolno ich przede wszystkim zabierac. Lapac tez nie, tzn ewidentne nastawiac sie na gatunek ryb, ktory jest pod ochrona, co jest trudne od udowdnienia, ale jak zalozysz watrobke na hak (choc moze to juz nie spinning) to chyba nikt nie bedzie mial watpliwosci ze nastawiasz sie na "amury"...;)

Jakie gatunki(poza okoniem) można złapać w rzece Amstel?
Mieszkam w poludniowej czesci Holandii i nigdy nie lowilem w rzece Amstel, ale mysle ze wystepuje tam ryba drapiezna jak w wiekszosci rzek i kanalow w Holandii czyli sum, szczupak, sandacz, bolen, jaz, klen.....


To tak bardzo ogolnikowo na temat spinningowania w holenderskich wodach, rozni sie tylko od spinningowania w Polsce tym ze tutaj holuje sie czesciej i wieksze okazy:) czego Ci zycze,

Polamania
 
 
 
Dawid1922

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 0
Wysłany: Nie Gru 06, 2015 2:13 pm   

witam mozecie sie pochwalic gdzie wedkujecie i jakiem acie rezultaty moze sa tu jacys spiningisci badz karpiarze fajnie wymienic poglady miejsca i spostrzezenia
 
 
lluukkaass 
Poczatkujacy
lluukkaass

Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 6:34 pm   

ja mam pytanie na temat lowienia morskiego z brzegu a dokladnie co mozna zlapac ? w mojej okolice dno raczej piaszczyste plytkie pewnie fladra tam siedzi
mieszkam przy granicy z belgia okolice Terneuzen
_________________
BORN TO LOSE
LIVE TO WIN
 
 
virtub 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 0
Wysłany: Sob Sie 20, 2016 1:48 pm   Szukam towarzysza wędkarskiego Nieuwegein i okolice

Witam !

Mam 31 lat po 7 latach przebywania w Holandii postanowiłem na nowo powrócic do swojego hobby jakim jest wedkarstwo , lecz brakuje mi kompana na wspólne wedkowanie :( jeśli ktoś jest z okolic Ijsselstein , Nieuwegein i tak jak ja poszukuje towarzystwa na wspólne wedkowanie prosze o kontakt mailowy [email protected]
 
 
rado86 
Poczatkujacy
Komar

Wiek: 37
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Paź 26, 2017 9:24 pm   

virtub - to teraz tylko zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt http://www.blasty.pl/2696/starter-pack-wedkarza

:030:
 
 
PinaColada
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 08, 2019 9:37 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lis 08, 2019 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group