NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskryminacja Polaków
Autor Wiadomość
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 9:22 pm   

duzo osob tutaj mowi, ze czuje sie dyskryminowanych - ja tego osobiscie nie czuje ale mam pytanie do tych krzyczacych- czy wy nikogo nie dyskryminujecie? mieszkalam wiele lat w Polsce i tak wiele dyskryminacji nie spotkalam nigdzie . ktos innej wiary- dyskryminacja, innej orientacji- dyskryminacja, biedniejszy- dyskryminacja, bogatszy- dyskryminacja.....i moznabyloby tak wyliczac w nieskonczonosc...............takiej dyskryminacji jak u Polakow nie spotkalam jeszcze w zadnym innym narodzie wiec moze wina lezy w nas?
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 9:30 pm   

agata napisał/a:
duzo osob tutaj mowi, ze czuje sie dyskryminowanych - ja tego osobiscie nie czuje ale mam pytanie do tych krzyczacych- czy wy nikogo nie dyskryminujecie? mieszkalam wiele lat w Polsce i tak wiele dyskryminacji nie spotkalam nigdzie . ktos innej wiary- dyskryminacja, innej orientacji- dyskryminacja, biedniejszy- dyskryminacja, bogatszy- dyskryminacja.....i moznabyloby tak wyliczac w nieskonczonosc...............takiej dyskryminacji jak u Polakow nie spotkalam jeszcze w zadnym innym narodzie wiec moze wina lezy w nas?

...bo sąd sądem a sprawiedliwość i tak musi być po naszej, polskiej stronie :)
 
 
 
EwaM 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 9:53 pm   

Wiatm serdecznie,

Wszystkich zainteresowanych tematyką dyskryminacji chcę przypomnieć, że 21 marca obchodzimy Międzynarodowy dzień przeciwko rasizmowi i dyskryminacji. Z tej okazji w Melkweg w Amsterdamie, zostanie zorganizowany program, w którym można wziąć udział. Wstęp jest za darmo, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, trzeba dokonać rezerwacji na stronie: http://www.nederlandbeken...cisme_2009.html

Uczestniczyłam w obchodach dnia przeciwko rasizmowi w zeszłym roku i mogę tylko powiedzieć, że było warto. Podzielam także pogląd Agaty, że na problem dyskryminacji warto także spojrzeć z innej perspektywy.

Do zobaczenia w Melkweg 22 marca, mam nadzieję.

Pozdrawiam,

Ewa :039:
 
 
Korniszon 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Oss
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 10:31 am   

Witam Wszystkich! :031:
Też nie żałuję, że przyjechałam do Holandii za mężem :) , zdecydowanie jest to bardzo tolerancyjny kraj, a w Polsce, tak jak napisała to Agata zwyczajem jest dyskryminowanie prawie wszystkich za prawie wszystko, niestety.
Holandia to spokój i cisza, nasze dzieci bawią sie z dziećmi innego koloru skóry i nie widzą różnicy, bardzo mnie to cieszy... Szkoda tylko, że od dwóch miesięcy bezskutecznie szukam pracy...
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego, słonecznego dnia :039:
_________________
Beata
 
 
 
pracowita 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 9:47 am   

Pole Pole for Sale cent ... dus ik hoorde vaak van de Nederlandse
I to jest prawda.
Banda głupków robi"wyścigi szczurów w pracy"a po pracy maja satysfakcję że komuś dokopali.Później zostaje tylko do późnych godzin nocnych opowiadać jakim to się jest super pracownikiem,a reszta nic nie warta!Tylko JA!I tak przez cały czas tacy "wieśniacy"potrafią opowiadać tylko o pracy i żyją tym jak powietrzem.I przy okazji zatruwają normalnym ludziom życie!
To jest dyskryminacja!
Kto robi polakowi w holandii najwięcej krzywdy?
W 90%przypadków drugi Polak!!!
Czy tak się postępuje?Nie można żyć w zgodzie?Śmiejecie się z murzynów.żydów i innych.Ale oni potrafią żyć w zgodzie ze sobą i wzajemnie pomagać!Oni się szanują!
Zyd zawsze stanie za zydem,a murzyn za murzynem,turek za turkiem.A Polaczek to prędzej drugiemu Polaczkowi w plecy nóż wbije niż pomoże.
DYSKRYMINACJA:) :082:
Pozdrawiam normalnych rodaków.
Laat deze normaal zo veel mogelijk ...
Ostatnio zmieniony przez pracowita Śro Mar 25, 2009 10:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Amster 
Poczatkujacy
Amster


Wiek: 66
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 1:01 pm   

pracowita napisał/a:
Pole Pole for Sale cent ... dus ik hoorde vaak van de Nederlandse
I to jest prawda.
Banda głupków robi"wyścigi szczurów w pracy"a po pracy maja satysfakcję że komuś dokopali.Później zostaje tylko do późnych godzin nocnych opowiadać jakim to się jest super pracownikiem,a reszta nic nie warta!Tylko JA!I tak przez cały czas tacy "wieśniacy"potrafią opowiadać tylko o pracy i żyją tym jak powietrzem.I przy okazji zatruwają normalnym ludziom życie!
To jest dyskryminacja!
Kto robi polakowi w holandii najwięcej krzywdy?
W 90%przypadków drugi Polak!!!
Czy tak się postępuje?Nie można żyć w zgodzie?Śmiejecie się z murzynów.żydów i innych.Ale oni potrafią żyć w zgodzie ze sobą i wzajemnie pomagać!Oni się szanują!
Zyd zawsze stanie za zydem,a murzyn za murzynem,turek za turkiem.A Polaczek to prędzej drugiemu Polaczkowi w plecy nóż wbije niż pomoże.
DYSKRYMINACJA:) :082:
Pozdrawiam normalnych rodaków.
Laat deze normaal zo veel mogelijk ...



Swieta prawda. Wiele tutaj sie pisze o wyzysku i dyskryminacji. Ale kto Polakow wykorzystuje? Oczywiscie ze drudzy Polacy ktorzy za marne pieniadze oferuja ciezka prace i podle warunki a sami od pracodawcow sciagaja duza kase. A ci koordynatorzy Polacy to normalnie sprzedawczyki co swoich rodakow za kilka centow pomagaja w jajo robic. Ja pracuje bezposrednio u Holendra i mam wszsytko co mi sie nalezy a nawet wiecej.
Jak bym te firmy krzaki co werbuja pracownikow do Holandii jako przestepcze okresli bo to normalny handell ludzmi. Kto wogole na takie cos pozwala?
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 1:45 pm   

Amster napisał/a:
Kto wogole na takie cos pozwala?

Ludzie chcący pracować bez znajomości prawa w danym kraju, bez języka poza własnym.
Z drugiej strony jest tutaj kapitalizm więc jak się nie podoba to zawsze może ktoś szukać
pracy samemu. Przecież nikt nie każe nikomu iść przez agencję.
Zawsze może się ktoś nie zgodzić ze stawkami i poszukać czegoś lepszego.
Na to wszystko pozwalacie "WY", którzy korzystają z takich agencji ;)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 2:06 pm   

Tymek napisał/a:
Amster napisał/a:
Kto wogole na takie cos pozwala?

Ludzie chcący pracować bez znajomości prawa w danym kraju, bez języka poza własnym.
Z drugiej strony jest tutaj kapitalizm więc jak się nie podoba to zawsze może ktoś szukać
pracy samemu. Przecież nikt nie każe nikomu iść przez agencję.
Zawsze może się ktoś nie zgodzić ze stawkami i poszukać czegoś lepszego.
Na to wszystko pozwalacie "WY", którzy korzystają z takich agencji ;)


:038:


Cytat:
Z drugiej strony jest tutaj kapitalizm więc jak się nie podoba to zawsze może ktoś szukać
pracy samemu. Przecież nikt nie każe nikomu iść przez agencję.

Ale przeciez tak latwiej <ironia :043: >
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 3:07 pm   

dziewczyny swieta racja - moim zdaniem Polacy sami wzajemnie sie dyskryminuja a potem placza, ze sa dyskryminowani- ale tak szczerze wartoby zastanowic sie przez kogo, dlaczego ? owszem zdarzaja sie przypadki, ze ktos powie o nas cos zlego, przykrego ale czy to od razu dyskryminacja?
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 3:20 pm   

Z tego co czytam to dla wielu ludzi najwieksza dyskryminacja jest to, ze holendrzy nie mowia po... polsku. :119:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 3:25 pm   

oskarżajmy się dalej i obwiniajmy wszystkich za nasze niepowodzenia a wtedy świat będzie odrazu lepeij wyglądał
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 3:32 pm   

dokladnie - brawo za spostrzezenie :038: :038: :038:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 3:40 pm   

pani_puchatkowa napisał/a:
oskarżajmy się dalej i obwiniajmy wszystkich za nasze niepowodzenia a wtedy świat będzie odrazu lepeij wyglądał


Chetie poczytam jaka masz koncepcje na rozwiazanie problemu.
 
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 3:45 pm   

suska napisał/a:
pani_puchatkowa napisał/a:
oskarżajmy się dalej i obwiniajmy wszystkich za nasze niepowodzenia a wtedy świat będzie odrazu lepeij wyglądał


Chetie poczytam jaka masz koncepcje na rozwiazanie problemu.

nie ma koncepcji bo nie widze problemu.
nikt mnie nie dyskryminuje.
 
 
O.L.A. 
Poczatkujacy
Huliganjetta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Gipsy part of town
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 4:02 pm   

Dużo racji jest w tym co napisała PRACOWITA - jednak jej nick w kontekście tej części jej wypowiedzi brzmi dość paradoksalnie :025: - sorry nie mogłam sie powstrzymac :P

pracowita napisał/a:
I tak przez cały czas tacy "wieśniacy"potrafią opowiadać tylko o pracy i żyją tym jak powietrzem..
Ostatnio zmieniony przez O.L.A. Śro Mar 25, 2009 4:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group