NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 9:07 pm
PARAFIA w ROTTERDAM
Autor Wiadomość
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 11:18 pm   

Tak Gaby trzeba o wszystko prosić i Błagać ,ale nie proboszcza ,tylko Boga.

Na skrzyżowaniu świata dróg
Na ludzkich dróg rozstaju,
Postawił Krzyż Swój Dobry Bóg
Dla tych ,co się błąkają.

A kiedy widzę go we mgle
Lub w środku ciemnej nocy
Ramieniem swoim wspiera mnie,
Udziela mi pomocy.

Gdy mnie ogarnie śmierci sen,
Bóg w ręke klucz mi włozy,
Bym w zmartwychwstaniu jasny dzień,
Drzwi do raju mógł otworzyć.

Na skrzyżowaniu świata dróg
Na ludzkich dróg rozstaju,
Postawił Krzyż Swój dobry Bóg
Dla tych ,co go kochają
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 11:20 pm   

Norbert piekne :!: :!: :!: :!:
_________________
 
 
Krzysztof Marek
Site Admin

Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 38
Skąd: Den Haag (Haga), Nederland (Holandia)
Wysłany: Sob Gru 09, 2006 7:10 pm   

Norbert pięknie! Nie jeden proboszcz myśli, że jest Bogiem (albo tak blisko Boga) i uważa, że o wszystko prosić i błagać Go trzeba.
 
 
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Nie Gru 10, 2006 9:02 pm   Badzmy ponad tym wszystkim!

Chcialabym nie opowiadac sie po zadnej ze stron. Czesto emocje biora gore. Tak chyba nie mozna.

Dla mnie wiele rzeczy jest zenujace ze strony nowego ksiedza ale i nas parafian.
No coz ma on naprawde problem, przyszedl na byla posade dosyc znanej i bardzo cenionej osobowosci

Ksiadz Slawek rzuca jak dla mnie argumento-aluzjami. Tak nie powinno byc!!!! Wyglada na to, ze prawie nie rozmawial z ksiedzem Brtlomiejem o funkcjonowaniu parafii, o technicznych szczegolach co gdzie w kosciele i domu parafialnym. DLACZEGO??? Na takie uzgodnienia nie mozna nie miec czasu. Nawet w sprawach finansow to wychodzi.
Grzywna nalozona na parafie. Hm i co my mamy o tym sadzic.
Ksi.Slawek powiedzial po mszy w Rotterdamie w kawiarni do nielicznej grupy ludzi, ze tym oswadczeniem( czyli ujawinieniem tego, iz parafia musi zaplacic tak wyssoka grzywne) ucial wszelkie dyskusje. Nie. Wlasnie moim zdaniem wywoluje awanture i chce pokazac jaki to ksiadz Brtlomiej jest be.
Nie slyszalm aby ks Bartlomiej powiedzial jakies zle slowo na ks. Slawka- nawet aluzorycznie, nawet ´nie dal do zrozumiena´
Nie dajmy sie wciagac w te gierki!!!

Brakuje mi ksiedza Bartlomieja, ale wierze, ze ks. Slawek bedzie dobrym proboszczem. Opowaidam sie w sumie po jednej stronie-po stronie NASZEJ PARAFII. Ksieza sie beda zmieniali, zawsze przy tym beda jakies awantury, ale Kosiol ma trwac i my parafianie mamy byc ponad tym wszystkim :!: :!: :!:

[/b]
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 11:07 pm   

Nie tylko Tobie brakuje ks. Bartka, ale ja już się pogodziłem z tym . Ksiądz Sławek wiele rzeczy zlikwidował ,zamknął

Niedowiary! Niedowiary!
Powrót do średniowiecza
w Hadze i Rotterdamie?

Od przybycia nowego księdza
proboszcza Sławomira Trypucia ...

• [color=red]Nie ma kawiarni parafialnej
w domu parafialnym w Rotterdamie

• Nie ma sobotnich spotkań
przy ognisku w Rotterdamie

• Nie ma sobotnich spotkań
klubu filmowego w Rotterdamie

• Nie ma sobotnich spotkań grupy AA
w Rotterdamie (ksiądz proboszcz
pozwolił im spotykać się po
niedzielnych mszach, ale jakoś AA
już dali radę wybłagać od ks prob
powrót do sobotnich spotkań)

• Nie ma biblioteki parafialnej w domu
parafialnym w Rotterdamie

• Nie ma „Biuletynu Parafialnego”
rozdawanego parafianom w
Rotterdamie

• Nie ma tygodnika polonijnego
„Niedziela w Holandii” w kościele
i kawiarnii w Rotterdamie

• Nie ma wtorkowych spotkań
dyskusyjnych w Hadze

• Nie ma „Biuletynu Parafialnego”
rozdawanego parafianom w Hadze

• Nie ma sprzedaŜy tygodnika
polonijnego „Niedziela w Holandii”
w kościele i kawiarnii w Hadze

• Nie ma lekcji religii w Hadze
(będą teraz tylko w Rotterdamie
i tylko co dwa tygodnie)

• Nie ma lokatorów z domu
parafialnym w Rotterdamie
i podobno nie ma tam miejsca
dla parafian w potrzebie

• Nie ma „Biuletynu Parafialnego”
rozdawanego parafianom w Goes

• Nie ma tygodnika polonijnego
„Niedziela w Holandii” w kościele
i kawiarnii w Goes

• Nie ma „Biuletynu Parafialnego”
rozdawanego parafianom we
Vlissingen

• Nie ma tygodnika polonijnego
„Niedziela w Holandii” w kościele
i kawiarnii w Vlissingen

• Będzie sprzedaż kalendarzy z
Papieżem i kartek światecznych.

• Będzie sprzedaż opłatków przez
księdza proboszcza w zakrystiił
[color=red]

Odnośnie kawiarenki ze sklepikiem -była nielegalna, reszta myślę ,że da się powrócić, nawet do "brukowca" jak to nazwał ks>Sławek. Nikt z nas nie jest idealny, każdy z nas jest słaby i grzeszny ks> Sławek też. Podjął takie decyzje, szybko bez konsultacji parafian. Nie które decyzje już zapadły za nim objął parafię ,a To była kawiarnia i sklepik-Decyzja odgórna ,jak było z resztą , to ks.Sławek musi sam się wypowiedzieć , czym były te decyzje ukierunkowane, szczególnie jeżeli chodzi o Polską prasę " Niedziela w Holandii"Myślę ,że nam Parafianom należy się wyjasnienie, abyśmy mogli pojąć i zrozumieć zamiary tych decyzji. Dialog obu stron jest teraz szczególnie wskazany, bo to daje zgodę.
Trzeba również powiedzieć , że w Rotterdamie postawiono już "Szubienicę " na ks> Sławka ,za nim objął parafię, dlatego obu stronom ciężko, ale musimy starać się to przełamać.
Ja pamiętam ostatnią moją rozmowę z ks> Bartkiem, powiedział mi tak" ,Że byśmy nie odchodzili od tej Parafii,Żebyśmy nie odtrącali ks.Sławka,Żebyśmy starali się zaakceptować księdza i zmiany, Że jest on dobrym organizatorem i napewno będzie wyrozumiały dla nas"
w moim przypadku wiem ,że próbowałem postąpić inaczej , teraz idę za tymi słowami ,co powiedział mi ks> Bartek i bedę starał się dotrzymać kroku.
 
 
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Śro Gru 13, 2006 3:51 pm   Wreszcie, troche prawdy. Dosyc tych afer!

Pewnie, ze ks. Slawka nie mozna odtracac, mimo ze jest on tak malo goscinnym czlowiekiem i brakuje mu pokory.
I nawet wtedy nie mozna go odtracac, gdy klamie lub przejaskrawia prawde przy ambonie, jak to zrobil w ostatnia niedziele.
My parafianie musimy byc madrzejsi. Ks. Bartlomieja odkad go znam nie przylapalam na czyms takim, a ks. Slawka tak. Prosze bardzo o czym to swiadczy.

Dosyc tych afer!!!
Dzwonilam do ksiedza Bartlomieja i rozmawialam z innymi kompetentnymi osobami i wiem juz czemu nie ma biblioteki, na czym polega grzywna nalozona na nasza parafie, co i jak bylo z domem parafialnym, mieszkancami i kawiarnia. Wiem takze jak niemily i niegoscinny oraz moim zdaniem zazdrosny jest nasz nowy ks Slawek w stosunku do ks Bartlomieja.
Prosze bardzo moge o tym napisac, jak chcecie.

Szkoda mi ks. Slawka, bo nie ma on w sobie wystarczajacej pokory i podcina wlasnie sam sobie galaz na ktorej siedzi.
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Śro Gru 13, 2006 4:08 pm   

A czy moglibyscie mi wyjasnic o jaka grzywne chodzi...za co i wogole ...Bo moj maly jest chory i juz drugi tydz. nie ma Nas w kosciele i niestety nie jestem w temacie! Bardzo prosze! I kto ma ta grzywne zaplacic?!! Dziekuje bardzo!!!
_________________
 
 
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Śro Gru 13, 2006 5:55 pm   Wyjasnienie dla Gaby. Chcecie wiedziec cos wiecej- pytajcie

To nie jest takie proste wyjasnic, bo nie wiem ktora wersja chcesz slyszec. Np. jest wersja troche przeklamana ks. Slawka, ktory mowi, ze trzeba zaplacic grzywne za nielegalnych mieszkancow i nielegalny sklep, czy kawiarnie w wysokosci 16 tys euro.
W/g mniej stronniczych zrodel grzywna jest tylko za mieszkancow plebani i nie jest to tak do konca definitywne.

Bylo to tak. Pewna bardzo pomocna Pani albo Pan zglosil/a na policje, ze ksiadz ma na plebani nielegalna noclegownie i ze tam mieszkaja ludzie, ktorzy sa niezajerestrowani. Policja przyszla sprawe zbadala, nikogo nie znalazla, ale poniewaz ta mila/y Pan/i doniosl/a, ze mieszka tam jedenascie osob ci policjanci tak wpisali, mimo ze , jeszcze raz podkreslam, nikogo tam nieznalezli. Wyznaczyli 16 tys euro grzywny i powiedzieli, ze umorza jezeli nadal nie bedzie dowodow na to, ze ktos tam mieszka. Zapowiedzieli sie drugi raz, ze wpadna niespodziewanie. Sytuacja sie powtorzyla, nikogo nie znalezli, oprocz rzeczy jednej osoby, ktora jest legalnie zajerestrowana i mieszka gdzie indziej w Rotterdamie, a miala tam swoje rzeczy. W dokumencie z tego co ja wiem nie ma nic o kawiarni czy sklepie, jak to mowil na mszy ks. Slawek. Sprawa jest nadal toku wyjasniajacym. Jezeli wierzyc policjantom kara powinna zostac umorzona, gdyz za drugim razem takze nie znaleziono zadnej osoby, ktora by tam mieszkala.
Nie ma co robic sensacji i budzic niezdrowych emocji, jak to robi ks. Slawek.
 
 
M.ina
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 64
Wysłany: Śro Gru 13, 2006 5:55 pm   Wyjasnienie dla Gaby. Chcecie wiedziec cos wiecej- pytajcie

To nie jest takie proste wyjasnic, bo nie wiem ktora wersja chcesz slyszec. Np. jest wersja troche przeklamana ks. Slawka, ktory mowi, ze trzeba zaplacic grzywne za nielegalnych mieszkancow i nielegalny sklep, czy kawiarnie w wysokosci 16 tys euro.
W/g mniej stronniczych zrodel grzywna jest tylko za mieszkancow plebani i nie jest to tak do konca definitywne.

Bylo to tak. Pewna bardzo pomocna Pani albo Pan zglosil/a na policje, ze ksiadz ma na plebani nielegalna noclegownie i ze tam mieszkaja ludzie, ktorzy sa niezajerestrowani. Policja przyszla sprawe zbadala, nikogo nie znalazla, ale poniewaz ta mila/y Pan/i doniosl/a, ze mieszka tam jedenascie osob ci policjanci tak wpisali, mimo ze , jeszcze raz podkreslam, nikogo tam nieznalezli. Wyznaczyli 16 tys euro grzywny i powiedzieli, ze umorza jezeli nadal nie bedzie dowodow na to, ze ktos tam mieszka. Zapowiedzieli sie drugi raz, ze wpadna niespodziewanie. Sytuacja sie powtorzyla, nikogo nie znalezli, oprocz rzeczy jednej osoby, ktora jest legalnie zajerestrowana i mieszka gdzie indziej w Rotterdamie, a miala tam swoje rzeczy. W dokumencie z tego co ja wiem nie ma nic o kawiarni czy sklepie, jak to mowil na mszy ks. Slawek. Sprawa jest nadal toku wyjasniajacym. Jezeli wierzyc policjantom kara powinna zostac umorzona, gdyz za drugim razem takze nie znaleziono zadnej osoby, ktora by tam mieszkala.
Nie ma co robic sensacji i budzic niezdrowych emocji, jak to robi ks. Slawek.
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Śro Gru 13, 2006 11:21 pm   

Dziekuje za odpowiedz! Coz ks. Slawek bardzo chce bysmy juz nie lubieli Naszego ks. Bartka i jakos Mu to na dobre nie wychodzi!!!!!!!! Zreszta prawde mowiac jak nie ma Ks. Bartka to jakos mniej mnie ciagnie do kosciola! Ktos moglby powiedziec,ze do ksiedza nie jade tylko pomodlic sie to mu odpowiem,ze pomodlic sie moge i w domu i na ulicy..tam gdzie jest mila atmosfera przyjazna ku temu! Bo na dzien dzisiejszy przyjaznej atmosfery to Ja w kosciele Rotterdamskim nie czuje!!!!! Szkoda mi ks. Bartka,ze w ten sposob zostal potraktowany! Dzis ogladalam w interwecjii taka historyjke! Ksiadz gej z jakims panem w wiadomej dla wszystkich sytuacji i roznych pozycjach! Plyty dvd z tym filmem podrzucone wszedzie-w sklepach,na przystankach...w skrzynkach pocztowyvch! Ludzie domagaja sie innego ksiedza,bo tego wiadomo-brzydza sie ..ale niestety Ci z wyzszych sfer koscielnych nie pozwalaja! Ksiadz ma sie zostac tam gdzie jest,bo nie widza problemu a film oczywiscie to fotomontarz! I prosze mi powiedziec...gdzie tu sprawiedliwosc!??? A te dobre paniusie to powinno sie im...zreszta nie mi sadzic,beda sadzone w swoim czasie!!! :twisted:
_________________
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 8:34 am   

Tak to prawda, nasz kosciol(pomimo, ze nie naleze do tej Parafii) w Rotterdamie stal sie obecnie chlodny jak "Kostnica" i jezeli ta sytuacja bedzie szla dalej w tym kierunku ,to moja intuicja mowi mi ,ze ten kosciol z czasem zostanie zlikwidowany,bo kosciol ,ktory nie bedzie w stanie sie sam utrzymac, nie moze liczyc na pomoc wladz Koscielnych w Holandii, Holandia bardzo szybko potrafi taki kosciol przeksztalcic w sale koncertowa ,czy cus innego.Takie opowiadanie i zwalanie wszystkiego na ks.Bartka i nie szczere relacje ks.Slawka moga doprowadzic do upadku. Bo w tej chwili trudno mi zaufac ,kto tu ma racje, za co jest ta grzywna ,czy za lokatorow ,czy za sklepik, czy za biblioteke,czy ciort wie co jeszcze?W tym momencie potrzebna jest konfrontacja miedzy nami a ks> Bartkiem i Ks.Slawkiem,bo te nie do konca jasne sprawy beda powodowac zanizanie frekwencji w tym Kosciele.Gaby ja jestem podobnego pogladu jak Ty , ja rowniez potrafie sie pomodlic i zwrocic do Boga w kazdym miejscu i nie koniecznie to musi sie odbywac w Kosciele,bo sam kosciol to tylko budowla.Na dzien dzisiejszy dalem sobie czas w/g powiedzenia "Daj czas Czasowi" i wierze ,ze moja Sila Wyzsza po jakim czasie pokaze mi jaki mam obrac kierunek .Jezeli czas pokaze ,ze Ks.Slawek posiada w sobie negatywne uczucia, ze nie jest soba, ze posiada dwa oblicza, ze bedzie nieszczery a jego zachowanie bedzie wskazywalo na to ,ze jego duma i chec zostania "karierowiczem" i ksztaltowanie naszej Wiary kosztem innych,jak to teraz sie odbywa, ze wszystkiemu winien jest Ks.Bartek -to predzej czy pozniej nie tylko ja zapomne o Rotterdamie ,ale wiekszosc innych parafian.Ks.Bartek byl cieplym,sympatycznym,zrozumialym proboszczem dla swego ludu i nawet jezeli popelnil jakies bledy ,to nie upowaznia nikogo ,aby osadzac, szkalowac,oceniac i jeszcze karac, bo tu na tej Ziemi jeszcze Swiat jest pelen oszustwa i obludy a najgorsze jest to ,ze to tez juz ma miejsce w kosciolach, za pomoca wlasnie tych zlych ksiezy
 
 
Gaby
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 8:52 am   

Norbert zle by bylo gdy byla potrzebal to ugdyby tak sie stalo,ze przez ks.Slawka zabrano by Nam kosciol ...zle by bylo gdybym musiala przestac chodzic do tego kosciola,bo ksiedzu nie ufam i nie wierze(jak tu isc do Niego do spowiedzi?). Bardzo pokochalam ten kosciol...nie bylo niedzieli zebym nie byla na mszy...moj syn mial w tym roku Komunie Sw. a mlodszy chrzest! Ten kosciol jest mi bardzo bliski! Ks. Bartek mial w sobie powolanie,wiedzial od czego jest kaplan-potrafil przyciagnac do Boga owieczki...nie zrazal do kosciola...Gdy byla potrzeba to udzielil pomocy...natomiast gdy trzeba bylo to i skarcil! Dobrym byl ksiedzem dla nas ...szczesliwi Ci co teraz ich prowadzi!!!!
_________________
 
 
Krzysztof Marek
Site Admin

Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 38
Skąd: Den Haag (Haga), Nederland (Holandia)
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 4:05 pm   Tymczasowe zamknięcie tematu Parafia w Rotterdam

Parafianom brakuje nagle zanikłych grup, spotkań, biblioteki, biuletynu, klubów i kawiarni parafialnych, mają wątpliwości, ale cały czas mają nadzieję, że nowy ksiądz proboszcz ma w planach stworzenie podobnych grup, spotkań, biblioteki, biuletynu, klubów i kawiarni parafialnych (lub nawet lepszych).

Na prośbę pana Andrzeja Wojtasa, sekretarza Rady Parafialnej Parafii Polskiej pw NMP Gwiazdy Morza (z ośrodkami w Rotterdamie, Hadze, Goes i Vlissingen), po długiej dyskusji, Redakcja „Niedzieli w Holandii” zgodziła sie na tymczasowe zmoderowanie artykułów o Parafii w „Niedzieli w Holandii” i moderowanie wypowiedzi na Forum - Polacy w Holandii na www.niedziela.nl

Redakcja „Niedzieli w Holandii”, całkowicie niezależnego tygodnika polonijnego, zgodziła się to zrobić dla dobra Parafian i aby nie dezintegrować Parafii, ale przede wszystkim żeby dać Radzie Parafialnej wraz z nowym proboszczem czas na wprowadzenie nieodzownych pozytywnych zmian w Parafii.

Z tego też powodu ten temat będzie ‘nieczynny’ przez 4 tygodnie tj do 15 stycznia 2007 r, aby parafianie mogli ‘otrzeć łzy po księdzu Bartłomieju’, troszkę ochłonąć i zabrać się do roboty, aby ta Parafia Polska nadal była ostoją naszą, ostoją Polonii. Jeśli któryś z czytelników chce służyć pomocą w Parafii to adresy i nr. tel. są podane pod zakładką Parafie.

Krzysztof Birlet, Redaktor Naczelny, „Niedziela w Holandii”
14.12.2006
_________________
NIEDZIELA W HOLANDII - jedyny polski tygodnik w Holandii - www.niedziela.nl
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Marek Czw Gru 14, 2006 4:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 4:18 pm   

Ja sam po rozmowie z Andrzejem Wojtasem ,obiecalem sie wycofac , zwracam sie do innych z prosba ,aby na ten czas uciszyly emocje.Pozwolmy na dzialanie Ks.Slawka
 
 
Norbert 
Gaduła

Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 140
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 12:03 am   

Celowo wyciągłem wszystkie tematy do przodu, argumentów mam jeszcze wiele aby walczyć o Polonię Katolicką w Rotterdamie, ale chciałbym usłyszeć wypowiedzi Tych ,co tak bardzo żegnali ks.Bartka ,Ci co niezaakceptowali i nie pogodzili się z odejściem księdza Bartka i jego wkładu w życie Kulturalno-Społeczne przy kościele dla Polonii w Holandii.
Kochani tego nie można zapomnieć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group