NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Druk E106
Autor Wiadomość
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 2:59 pm   

Duuvelke napisał/a:
dorota w napisał/a:
Mojemu mężowi za wizytę u lekarza rodzinnego w Polsce ubezpieczalnia holenderska (wtedy bodajże CZ) nie zwróciła


widocznie zalezy to od ubezpieczalni...

I dlatego załatwialiśmy E-106,żeby nie było tak,że mąż płaci na ubezpieczenie w Holandii (bo musi) a za każdą wizytę u lekarza w Polsce też płaci -wizyta prywatna + leki 100% :013: -mając ten druk ma pełne ubezpieczenie w Polsce i za nic nie musi płacić i jeszcze ma leki na zniżkę.
 
 
js 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Horst
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 6:32 pm   

Witam:)
Jestem w 32 tyg. ciąży i zdecydowałam się na poród w Polsce, ponieważ tutaj nie mam, narazie, za bardzo warunków mieszkaniowych dostosowanych do maluszka, choć to co się naczytałam i nasłuchałam o porodzie w Holandii też miało swój wpływ. Tutaj w jednym domu mieszkamy w cztery osoby, a w Polsce mam swoje mieszkanie i bejbiś ma już swój pokój i wszystko co trzeba:) (tylko pracy nie ma). Mam problem z ubezpieczeniem, bo nie wiem do końca czy na holenderskim ubezpieczeniu mogę rodzić w Polsce. Mam basis ubezpieczenie w CZ i płacę co miesiąc 112e. Gdy do nich zadzwoniłam to nie za miła pani powiedziała mi, że nie mogę rodzić w Polsce, bo jestem zameldowana i mam pracę w Holandii, to muszę w Holandii. Jak dzwoniłam do NFZ w Polsce to powiedziano mi, że mogę tylko moja holenderska ubezpieczalnia musi mi wydać europejską kartę ubezpieczeniową (niebieską) i druk E106. W szpitalu w moim polskim mieście powiedziano mi, że wystarczy ta karta. Boję się jednak, że po tym wszystkim przyślą mi rachunek, a CZ nie zwróci kosztów porodu w Polsce. Znajomi Polacy doradzają mi żeby się najnormalniej w świecie zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotna i tym samym będę ubezpieczona, tylko że też nie wiem czy mogę, bo jestem na kontrakcie w Holandii do lipca i czy nie będzie to składanie fałszywych zeznań, wiecie Unia to mogą mnie sprawdzić, a potem będę płacic i tu i tu. Chcę tylko urodzić w Polsce i wrócić po nowym roku, gdyż udało nam się jakimś cudem dostać mieszkanie z Wonen, więc jak maluszek podrośnie a mój partner wyremontuje mieszkanko będę mogła wrócić.
Bardzo proszę o konkretną radę jak to zrobić z tym ubezpieczeniem, żebym nie musiała płacić kolosalnych sum, których nie mam:). Termin mam na kwiecień (Śmigus-Dyngus) więc niedługo będę się zbierać do Polski:))
Pozdrawiam serdecznie i proszę o poradę!!
_________________
js
 
 
EwelinaMik 
Poczatkujacy
rzerzucha1

Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 7:10 pm   

Witam! Pracowalam w Holandii 3 miesiece i teraz wracam do Polski. Moje uitzendburo postaralo sie dla mnie o druki E106 Powiedziano mi ze moge te druki przedstawic w Polsce i NFZ powinien mi zwrocic pieniadze za ubezpieczenie.
Czy to prawda?
 
 
pablojarocin
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 29
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 8:40 am   

Jak wygląda sprawa w holenderskim CZ??? podobno nie chcą wydać tego druku, starał się ktoś??? trzeba osobiście telefonicznie a może jest możliwość przez internet???
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 10:38 am   

ze strony CZ

Hoe kan ik een formulier E106 aanvragen?
U kunt het formulier aanvragen bij de zorgverzekeraar in het land waarin u werkt. Deze verzekeraar geeft een formulier E106 af. Dit formulier levert u in bij de verzekeraar in het land waarin u woont. Zo kunt u gebruikmaken van de zorg in uw woonland.
Woont u in het buitenland en werkt u in Nederland? En bent u bij CZ verzekerd? Dan ontvangt u automatisch een formulier E106.

https://www.cz.nl/zoeken?...=e106+formulier

czyli wnioskuje z tego, ze jak Cie ubezpieczyli, to powinienes byl dostac ten formularz. Jak nie dosteles, ro zadzwon i spytaj o to.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 12:35 am   

Przeniesione

dzelaska napisał/a:
witam zmienilam ubezpieczalnie na dsw...poprosilam o wydanie tego druku ale mi odmowili poniewaz jestem zameldowna w gemente,,ale: z poprzedniej ubezpieczalni hollandzorg dostalam ten drug 3 lata temu i tez bylam juz tutaj zameldowana i nie bylo problemu(moglam leczyc sie w Polsce jak bylam na urlopie bez problemu,oczywiscie druk e 106 zawiozlam do NFZ) a moze nie potrzebuje juz drugi raz wysylac tego druku do nfz skoro raz juz zawiozlam ale tam widnieje na nim ubezpieczalnia hollandzorg...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group