NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie konto
Autor Wiadomość
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 9:18 pm   

Niektore banki robia problemy z zalozeniem konta dla obcokrajowcow, gdyz w Holandii mialy wielokrotnie miejsca zdarzenia, iz obcokrajowcy zalozyli konto, a nastepnie pobrali pieniadze na karte, tyle ile maksymalnie mozna bylo pobrac w ciagu dnia. Nastepnie te osoby, znikaly z Holandii, a banki zostaly z problemami.
W zwiazku z tym, banki staraja sie byc ostrozne i wymagaja dodatkowych dokumentow, o ktorych wspominali poprzednicy powyzszych postow.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 12:27 pm   

majac konto w postbank czy w abn dostepnosc do danych bankowych, mozliwosc dokonywania oplat przelewow itp. przez internet jest gratis, w rabobanku pobieraja za ta mozliwosc internetowego zalatwiania spraw bankowych oplate, bodajze 10 euro miesiecznie, nie jestem pewna, ale na pewno nie gratis. Poza tym podstawowa karta do banku postbank umozliwia korzystanie z zagranicznych bankomatow, takze w Polsce, oraz wszystkich holenderskich, natomiast w ABN AMRO musi byc to Europas, drozsza wersja, bo podstawowa pozwala tylko na korzystanie z automatu abn i zaplaty PIN w sklepach.
Jesli zas chodzi o oszczedzanie polecam internet sparen w ABN AMRO, dobre w miare oprocentowanie i szybki switch przez internet pieniazkow na zwykle konto.
Pozdrawiam
 
 
iwa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 19
Skąd: Helmond
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 1:15 pm   

SNS jest nie zly nie ma problamów z otwarciem, a po pół roku dostajesz debet na 1000e.
 
 
 
Ea
Poczatkujacy


Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:03 pm   

Ja wlasnie dostalam odmowe na podanie o karte kredytowa :(

A zlozylam go po 3 miesiacach pracy tutaj i podlaczylam im umowe o prace. I to w banku, w ktorym mam konto i na ktore wplywa pensja.

Ubiegalam sie o jakies minimalne saldo minus.

Na dodatek - nie chca powiedziec dlaczego :twisted:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:25 pm   

moze jestes tu za krotko zeby dostac karte kredytowa??? wiem, ze w irlandi dopiero po 6 miesiacach mozna dostac karte kredytowa... moze tutaj tez tak jest...
 
 
Ea
Poczatkujacy


Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:58 pm   

W takim razie wypadalo by z ich strony:

1. powiedziec mi dlaczego moj wniosek zostal odrzuczony

2. z gory mnie poinformowac czy mam szanse na karte i jesli nie, to dlaczego.

To jest po prostu brak profesjonalizmu. Ja mam naprawde problemy bo nie moge rezerwowac hotelu przez intenet, ani placic za niego zagranica. Na dodatek nie moge nic kupic, a czasami naprawde potrzebuje za cos zaplacic w ten sposob.

XXI wiek :roll:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 10:21 pm   

a moge wiedziec w jakim banku staralas sie o karte kredytowa???

tez uwazam, ze to dziwne... moj chlopak ma karte w ING i jak chcial sobie podwyzyc limit... to mu powiedzieli czemu go nie podwyza...
 
 
Ea
Poczatkujacy


Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 11:09 pm   

ABN AMRO Bank, oddzial dla expatow :roll:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 12:12 am   

moze powinna sprobowac w ING zobacz sobie www.ingcard.nl
 
 
Eurotrans
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 15
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 1:33 am   

Podać powód dllaczego odmówili Ci wydania karty są zobowiązani. Musisz aczkolwiek zrobić to pisemnie. Takie to procedury.

Wracając do zakładania kont w takich czy innych bankach, to wszystkie problemy jakie macie wiążą się z tym że trafiacie na różnych pracowników w bankach, którzy są lepiej/gorzej douczeni, bardziej/mniej leniwi. Tak czy inaczej posiadając paszport, zameldowanie oraz jakiś legalny dochód i MUSZĄ Wam otworzyć konto. Dla ludzi z (finasową) przeszłościa również są specjalne banki które nie mogą odmawiać takich usług. Prawo do posiadania konta bankowego jest prawnie ustanowione. Inne pytanie na jakich warunkach... ?
Postbank jest jednym z najtańszych banków w NL, ale nie ma nic za nic, jest również najwolniejszym bankiem przez co często nie branym pod uwagę.
Dla tych którzy jeszcze nie mają konta a za niedługo będą je zakładać podpowiedź: bank DSB (www.dsbbank.nl) szykuje się do zaoferowania konta avista i pewnie będzie to najatrakcyjniejsze konto w Holandii jak do tej pory. Oprocentowanie konta w granicach 3%, większość funkcji za darmo itd itp... Po prostu pan Dirk szykuje mała bankową rewolucję skostniałym instytucją. Do kwoty 40.000 euro na osobę Bank Narodowy gwarantuje saldo także można śmiało zakładać konto również w DSB.

Powodzenia oraz wysokich sald! 8)
Pozdrawiam,
Artur
_________________
----
Pozdrawiam w imieniu EUROTRANS
http://www.eurotrans.nl
 
 
KNEDELEK
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 4
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 8:22 am   

Witam serdzecznie, mam pytanie dotyczące polskiego konta PKO BP.
Otóż za kilka dni jade do pierwszej swojej pracyw Holandii ale zatrudniona jestem w polskiej firmie, więc wypłate mam w złotówkach na polskie konto...
Ale nie wiem czy nie bedę miała problemów z wypłaceniem z tego konta pieniędzy w bankomatach w NL. Czy ktoś wie, czy z kazdego bankomatu bede mogła wypłacić czy tylko z niektórych, a może z żadnego...? ;(

I co z płatnościami tą kartą np. w markecie?
Pani w banku twierdzi, że jeśli chodzi o prowizje to płacę 3% od kwoty w przypadku bankomatu i 0% w przypadku płatności karta, ale czy tak jest w rzeczywistości???

Bardzo prosze o Wasze opinie na ten temat :-)

Ach jeszcze zeby była jasna sprawa to jest zwykła karta PKO BP z napisami pko expres i visa electron...

Bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam :-)
 
 
 
Prezi
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 7
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 11:52 am   

W tym tygodniu zakladalem konto w Rabobanku. Wymagany: paszport, sofi, meldunek no i niestety kontrakt - bez niego sa problemy. Nie chca zakladac za bardzo kont polakom ktorzy przyjezdzaja na dwa miesiace na wakacje i wracaja do kraju ( ponoc nie maja w tym interesu). Oplata za konto 6,75 euro na kwartal: karat chipklip, karta kredytowa mozliwa po 3 miesiacach, dostep internetowy i takie tam bajery....Pozdrawiam :D :D
 
 
 
ivi2212 
Nieśmiały użytkownik
jacus

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Venray
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 2:27 pm   jakie konto

Przedwczoraj dzwonilam do Rabo,bo chcialam umowic kolege,w celu zalozenia konta,on mowi tylko po polsku.Mam tam konto,rowniez firmowe i nie mialam nigdy zadnego problemu z tym bankiem,rowniez w Polsce.Zapytalam o potrzebne dokumenty,no i oprocz paszportu,umowy,potrzebny jest verblijfsverguning,ktorego on nie ma.Pani w Rabo poinformowala mnie ze pracodawca moze otworzyc dla niego konto,tak wiec zadzwonilam do pracodawcy,ktory tam zadzwonil.Tak wiec od czego to zalezy ,ze jeden moze,a drugi nie moze otworzyc konta????????????????????? Pozdrawiam
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 5:35 pm   Re: jakie konto

ivi2212 napisał/a:
Przedwczoraj dzwonilam do Rabo,bo chcialam umowic kolege,w celu zalozenia konta,on mowi tylko po polsku.Mam tam konto,rowniez firmowe i nie mialam nigdy zadnego problemu z tym bankiem,rowniez w Polsce.Zapytalam o potrzebne dokumenty,no i oprocz paszportu,umowy,potrzebny jest verblijfsverguning,ktorego on nie ma.Pani w Rabo poinformowala mnie ze pracodawca moze otworzyc dla niego konto,tak wiec zadzwonilam do pracodawcy,ktory tam zadzwonil.Tak wiec od czego to zalezy ,ze jeden moze,a drugi nie moze otworzyc konta????????????????????? Pozdrawiam


Zalezy od humoru pani/pana ktory nas obsluguje.. najgorsze sa panie przed okresem.. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Mar 12, 2008 10:01 pm ]
NO cos niebywalego. Udalo mi sie otwrzyc konto w Postbanku w Zaandam. WYmagany: sofi numer plus paszport / dowod. Dodatkowo za przyniesiony solaris <mimo ze byl ze stycznia> rok bez oplat. za kolejne lata 30 jurków rocznie. Wiec jednak mozna..
 
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 6:34 pm   

Od września zaczynam studia w Holandii i będę musiała mieć również konto bankowe. Jaki bank jest przyjazny studentom? Jakie muszę mieć dokumenty, czy prowadzenie takiego konta jest bezpłatne, czy musze mieć jakaś minimalną sume euro żeby zalożyć konto? I jeszcze interesują mnie takie banki na które można z Polski przeyłać pieniądze w miarę bez dużej prowizji.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group