NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Sie 14, 2010 12:30 pm
problem z zaleglymi oplatami
Autor Wiadomość
michalppp 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 12:02 pm   problem z zaleglymi oplatami

Witam Wszystkich,

Jakis czas temu mieszkalem sobie i zylem w NL. Wszystko legalnie oczywiscie :) Okolo 7 miesiecy temu wrocilem na stale do PL. Przy wyrejestrowywaniu sie z NL musialem podac jakis adres w PL. Podalem adres pod ktorym mieszkalem wczesniej jako ze w PL nie bylem nigdzie zameldowany. Nie wiem dokladnie kiedy, ale moj holenderski ubezpieczyciel przypomnial sobie o jakiejs doplacie do ubezpieczenia (30 Euro) po podsumowaniu zeszlego roku. Podejrzewam ze wyslali mi rachunek na adres ktory podalem (przypominam ze nie jestem tam zameldowany juz od dawna), pozniej pewnie nastepny, ktorych nigdy nie widzialem, az w koncu zupelnie przypadkiem dostalem w swoje rece rachunek z odsetkami ( calkiem spory). No i teraz pytanie. Co zrobic zeby nie placic tych odsetek?
Teoretycznie moj exubezpieczyciel nie zna mojego adresu zameldowania. Chcialbym byc w porzadku, ale nie bede placil kilkuset euro odsetek karnych za to ze nie wyslali mi rachunku przed wyjazdem (wyslalem do nich list z powiadomieniem ze wyjezdzam na stale z NL okolo 1,5 miesiaca przed wyjazdem).
Czy myslicie ze telefon z informacja ze pod adresem ktory maja w bazie nie jest zameldowana taka osoba wystarczy. Prosze o rady.
Pozdrawiam,
Michal
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 12:25 pm   

michalppp,
Cytat:
Chcialbym byc w porzadku, ale nie bede placil kilkuset euro odsetek karnych



mozesz skontaktowac sie z nimi telefonicznie ,lub napisac pismo wyjasniajace / list do ubezpieczalni
obawiam sie tylko tego, ze skoro masz naliczone odsetki to ubezpieczalnia oddala juz sprawe do komornika, w takim wypadku niewiele bedziesz mogl zrobic poza rozlozeniem dlugu na raty

Cytat:
moj holenderski ubezpieczyciel przypomnial sobie o jakiejs doplacie do ubezpieczenia
tu tak to dziala, czasem trzeba zaplacic nawet kilka lat do tylu
(ostatnio o tym nawet wspominalam w jednym z tematow o ubezpieczeniu )
 
 
michalppp 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 4:49 pm   

Dzieki za odpowiedz. Zastanawia mnie jednak fakt w jaki sposob komornik znajdzie mnie wogole, skoro nie ma mojego adresu zameldowania? Z tego co wiem w PL nie trzeba byc nigdzie zameldowanym. W niedalekich planach mam kolejna emigracje, zyje sobie calkiem szybko, co bardzo mi odpowiada i ostatnia rzecza na jaka mam teraz ochote jest korespondencja z ubezpieczycielem z NL, tym bardziej ze nie wiem nawet jaki podac im adres zwrotny. Nie chce teraz wyjsc na "buraka" i cwaniaka, ale uwazam ze fakt ze nie upewniajac sie ze ten rachunek dostalem (mozna przeciez wyslac list polecony z potwierdzeniem odbioru) i naliczajac z powodu braku reakcji odsetki, ktorych jest juz teraz okolo 500% jest masakra. Za ubiegly rok pracy w nl zaplacilem prawie 25tys euro podatku a oni scigaja mnie za 30 euro, jak dla mnie to kompletna kompromitacja, ale do rzeczy. Sciagal z kogos z Was komornik jakas zalegla kase za pobyt w NL? Bo ja chyba nie zaplace dla zasady.

Jezeli kogos moja wypowiedz bulwersuje, to z gory przepraszam :)

Pzdr dla Wszystkich
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 6:08 pm   

michalppp,

a zerknij w ten watek, moze co nieco wyjasni
http://www.niedziela.nl/f...70e2e40708e3eb7
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group