NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 17, 2014 11:15 am
ZORGTOESLAG
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 5:32 pm   

pajonczek,
Cytat:
dostalem pismo ze 88 euro mam odeslac ( zolty kwit)


Jesli jestes w Holandii ,a piszesz ze jestes- to uzyj tego ''zoltego kwitu '' zwanego tu acceptgiro to to taki gotowiec , ktory tylko podpisujesz swoim nazwiskiem i wrzucasz do skrzynki w banku ...
Mozesz tez zaplacic przez internet o ile masz taka mozliwosc, ale tego ,czy na poczcie mozna zaplacic nie wiem ,nigdy tak nie placilam, mowa oczywiscie o holenderskiej poczcie .
 
 
Batavus27 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 11
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 11:34 am   

Jak tam rozliczenia za 2016? Mam taka sytuacje - Złożyłem podanie o zorgtoeslag za rok 2016. Kilka dni temu na moim koncie pojawił się przelew voorschot ( tak wiem to zaliczka nie piszcie mi tego bo to już wiem) 880e za 10 miesiacy 2017? Pytam sie jak to mozliwe skoro składałem o zwrot za 2016 rok, a nie o zaliczke na 2017?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 4:21 pm   

Batavus27 napisał/a:
Pytam sie jak to mozliwe skoro składałem o zwrot za 2016 rok, a nie o zaliczke na 2017?


Byc moze za kilka tygodni ,otrzymasz od nich pismo w ktorym poinformuja cie o nowym przelewie ,dotyczacym poprzedniego roku.

Mimo wszystko .Dzwon do belastingu i sprawe wyjasnij, przeciez wiesz ,ze oni tam najpierw wyplacaja naprzod, a potem /po roku koryguja ,dobrze kiedy nie trzeba oddawac,
gorzej - kiedy po pewnym czasie ,otrzymuje sie pismo, ze za duzo wyplacili ,albo ze po ponownym rozpatrzeniu ,z ich informacji wynika ze np.nie pracowales w Holandii caly rok i nie masz prawa do calego zorgtoeslag .
 
 
barroco
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 12
Wysłany: Pon Paź 16, 2017 2:03 pm   

Witam mam pytanie odnośnie dodatku do ubezpieczenia. Dostałem decyzję na 444 euro, do maja bo do tej pory miałem ubezpieczenie. Dostałem już pieniądze na konto, ale chciałbym się dowiedzieć czy będę mógł się ubiegać o resztę dodatku, do grudnia. Mam ciągłość ubezpieczenia, ale zmieniła mi się ubezpieczalnia. Czy zna ktoś może odpowiedź na moje pytanie?
Ostatnio zmieniony przez barroco Pon Lis 06, 2017 6:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 8:08 pm   

barroco,
Cytat:
Mam ciągłość ubezpieczenia, ale zmieniła mi się ubezpieczalnia.


Ale zmiana ubezpieczalni nie ma znaczenia, najwazniejsze ze ubezpieczenie posiadasz i je oplacasz .
 
 
papa730
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 4:19 pm   

Witam, dostalem miesiac temu takie pismo z Holandii. Napisalem do przedstawiciela firmy u ktorej pracowalem, i dostalem informacje ze oni nie zglosili tego wniosku, tak wiec co moge dalej zrobic?

Ostatnio zmieniony przez papa730 Czw Lis 23, 2017 4:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 5:22 pm   

papa730,

Ale co masz na mysli piszac... co moge dalej zrobic?

Belasting, bez starania sie o zorg czy inny toeslag ,sam z siebie dodatkow nie przyznaje .
Wychodzi na to ,ze ktos jednak w twoim imieniu musial o ten dodatek wystapic ,bo go ci przyznano w podanej kwocie ..


widze ze krecimy sie w kolko ...pytales juz jakis czas temu ,o to, co masz zrobic, by ten dodatek otrzymac .

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#320168
 
 
papa730
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 8:23 pm   

witam, rozliczam sie za pomoca firmy za rok 2016, czyli moze dlatego wyslali mi tez za rok 2017?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 10:25 pm   

papa730, Nie wiem czy to, przez kogo lub przez jaka firme sie rozliczasz ma znaczenie


Administracja Belastingu jest w posiadaniu informacji za rok podatkowy 2016 i na tej podstawie zrobila wyliczenie na rok obecny, bedzie ono sprawdzone i skorygowanie w przyszlym 2018 roku.
Tak to mniej wiecej dziala.
 
 
Monika777
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 30, 2017 10:35 pm   

Mam takie pytanie syn konczy 18lat bedzie musial oplacac ubezpieczenie CZ i czy nalezy mu sie zorgtoeslag.czy zarobki rodzicow beda brane pod uwage bo jestesmy zameldowani pod jednym adresem czy to nie ma znaczenia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 30, 2017 11:18 pm   

Monika777,

Nalezy mu sie zorgtoeslag.
Jednak to syn osobiscie musi wystapic do belstingu o to dofinansowanie .
A w jakiej wysokosci zostanie mu on przyznany ,zdecyduje belasting ,sklada sie na to kilka czynnikow ...(miedzy innymi jego dochod / nie wasz )
 
 
PePeRK 
Poczatkujacy
PePeRK

Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: Krosno
Wysłany: Sob Gru 09, 2017 3:52 pm   

Witam, w zeszłym roku pracowałem w Holandii od sierpnia do końca grudnia. Przy okazji rozliczania podatku, starałem się o zwrot dodatku do ubezpieczenia. Załatwienie obydwu spraw powierzyłem firmie CUF z Poznania. 25 Marca b.r. otrzymałem maila informującego o rejestracji danych korespondencyjnych w Toeslagen, sprawa miała się rozstrzygnąć w przeciągu kilku tygodni. Dwa dni póżniej otrzymałem maila, gdzie CUF poinformował mnie że nie otrzymali jeszcze formularzy z Toeslagen i wysyła do nich ponaglenie. Niestety takie same wiadomości dostawałem przez 5 miesięcy, a nic konkretnego w mojej sprawie się nie działo. Dopiero 31 sierpnia otrzymałem maila o zgłoszeniu mojego wniosku przez pracowników CUF osobiście w Toeslagen, z zaznaczeniem że został zgłoszony na drukach zastępczych przez co może zostać odrzucony, a szacowany czas rozpatrzenia mojej sprawy to 6 miesięcy :119: 3 listopada otrzymałem kolejnego maila z wiadomością o zatwierdzaniu mojego numeru konta przez Toeslagen. Na forach przeczytałem opinie że taki proces trwa około 8 tygodni, stąd moje pytanie czy to normalne że sprawy ciągną się tak długo, czy po prostu jest coś nie tak i czy jest szansa żebym otrzymał zwrot jeszcze w tym roku?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Gru 09, 2017 5:45 pm   

PePeRK napisał/a:
pracowałem w Holandii od sierpnia do końca grudnia. Przy okazji rozliczania podatku, starałem się o zwrot dodatku do ubezpieczenia.


Byles ubezpieczony ? indywidualnie, czy przez firme ? Wiesz na pewno ze ten dodatek ci przyslugiwal ?

Co to za jajcowata firma, ilez to wydrukowac online , odpowiedni/e formularz/e ze strony BD
- w jakim celu oni korzystaja z jakis drukow zastepczych ( wogole sa takie ?) po to by sprawe przedluzac i brac kase ?

Do konca roku juz niedaleko ,a z tego co piszesz wynika ze sprawa zwrotu nadal jest w powijakach. Niestety czarno to widze .
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 14, 2017 10:09 am   

punix napisał/a:
Witam. U poleconej od znajomych księgowej składałam papiery o zwrot ubezpieczenia z Holandii za okres 4 miesięcy. Czy jest możliwe że zwrot zyskuje się na ostatnią chwilę?
Nie wiem czy martwić się o oszustwo..

Mineły 3 miesiące bez 10 dni.
 
 
PePeRK 
Poczatkujacy
PePeRK

Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: Krosno
Wysłany: Nie Gru 17, 2017 6:50 pm   

Niestety sytuacja jest bardzo zła tak jak pisała panicelinka :022:

Zanjoma podała mi numer do księgowej która odkręcała w jej przypadku to co CUF namotał. Wykonała telefon do skarbówki i co się okazało wnioski zarówno moje jak i mojej narzeczonej zostały anulowane... Mój z powodu nieodpowiadania na pisma z toeslagen, mojej narzeczonej rzekomo przez nią samą :O: Jest to o tyle zaskakujące że ja od powrotu z Holandii nie otrzymałem na mój adres żadnego pisma, gdy moja narzeczona dostała ich ze 3 łącznie z różnymi formularzami. Gdy odsyłaliśmy je do CUFu pisałem do nich czy to normalne ze ja nic nie dostaję, oni odpisywali żebym się nie martwił wszystko odsyłał do nich bo te formularze dotyczą także mojej sprawy. Jak ustaliła księgowa jako mój adres widnieje adres parku na którym mieszkaliśmy w Zeewolde, natomiast adres mojej narzeczonej to adres polski. Przy wyjeżdzie z Holandii gdy zdawaliśmy w biurze na parku klucze do pokoju w bungalu i załatwialiśmy wszystkie formalności koordynator zapewniał nas że zostaniemy wymeldowani, i nie musimy się o nic martwić. Teraz obawiam się o to czy rzeczywiście zostałem wymeldowany i po prostu zaszła jakaś pomyłka gdy CUF podawał adres do korespondencji, czy nie i czeka mnie teraz jazda z odkręcaniem tego wszystkiego i nie daj Boże zapłata ubezpieczenia za cały rok :013: Jeszcze bardziej zagadkowa jest sytuacja ze zwrotem mojej narzeczonej, wszystkie dokumenty które przyszły do niej odsyłaliśmy na adres CUF do Poznania nic nie podpisywaliśmy, każde przyjście dokumentu ogłaszaliśmy im mailowo, nie podejmowaliśmy żadnych kroków bez pośrednictwa CUF, teraz dowiadujemy się że wniosek został anulowany na jej żądanie... Jutro dzwonię do CUF i będę starał się uzyskać od nich jakieś wyjaśnienia ale obawiam się że po 1 wierzyć ich słowom to tak jakby wierzyć w obietnice wyborcze a po 2 skoro wnioski zostały anulowane to biorac pod uwagę że termin składania wniosków minął 1 września to po prostu pieniądze przepadły ....

Nawiązując do pytania panicelinki obydwoje byliśmy zameldowani i opłacaliśmy ubezpieczenie zdrowotne w firmie Hollandzorg.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group