NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 17, 2014 11:15 am
ZORGTOESLAG
Autor Wiadomość
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 12:00 am   Re: digid i zorgtoeslag

marte78 napisał/a:
zwracam sie znow do forumowiczow z prosba.juz za waszym posrednictwem udalo mam sie uzyskac dodatek,ale....no wlasnie.wszystkie dokumentyzalatwialismy na digid meza z uwzgladnieniem moich danych jakopartnera finansowego.i chyba przyznali tylko mezowi ten dodatek.czy za posrednictwiem jednego digidu zalatwiamy tylko sprawe jednego ubezpieczenia?nie jest on traktowany jako wspolny numer?
Digid jest przypisany TYLKO jednej osobie.To jest przecież TWÓJ i tylko Twój podpis.
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 8:57 am   

moze ktos bedzie wiedzial w marcu przez internet zlozylem wniosek o dodatek na 09r.w kwietniu juz dostalem pieniadze za okres stycz.maj 09r. a teraz pytanko ile czasu bede czekal na zwrot za 2008r. ?
 
 
mika4 
Poczatkujacy
mika4

Wiek: 55
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Overasselt
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 11:35 am   toeslagpartner

Witam,mam 2 pytania,moj partner jest zarazem moim toeslagpartner-em.Moj syn konczy niedlugo 18 lat i nie pracuje,mieszka z nami.Skladam wniosek o zorgtoeslag dla niego,nie wiem kogo mam wpisac jako toeslagpartner dla niego,jesli wpisze siebie jako matke czy nie bedzie kolidowalo z tym ze juz mam jednego toeslagpartnera? I jeszcze jedno.Dla mojego partnera zlozylam wniosek o zorgtoeslag przez internet okolo 30 marca,(za 2008 rok)Czy to mozliwe zeby jeszcze nie dostalismy odpowiedzi,czy mogl sie gdzies ,,zapodziac" ten wniosek? Dodam ze podpisy elektroniczne i wszystko inne zostalo wypelnione.Pozdrawiam forumowiczow i prosze o odpowiedz.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 4:12 pm   Re: toeslagpartner

mika4 napisał/a:
Skladam wniosek o zorgtoeslag dla niego,nie wiem kogo mam wpisac jako toeslagpartner dla niego,jesli wpisze siebie jako matke czy nie bedzie kolidowalo z tym ze juz mam jednego toeslagpartnera?


twoj syn w takim wypadku nie ma toeslagpartner...

ty siebie nie mozesz podac jako toeslagpartner syna jesli ktos innym jest twoim toeslagpartner...
 
 
mika4 
Poczatkujacy
mika4

Wiek: 55
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Overasselt
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 3:37 pm   

Dziekuje Duvelke!
 
 
Nano 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lut 2008
Posty: 13
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 11:24 pm   

Witam
To i ja zadam pytanie :028:
Czy zorgtoeslag nie bedzie pociagniety pod koniec roku przy rozliczaniu ? Ksiegowa kolegi , poradzila by nie staral sie o ten toeslag bo pod koniec roku moze miec doplate a nie zwrot z belastingu . . . zapewne sa jakies standarty , kto moze sie starac o toeslag ( chodzi mi o zarobki ) a kto nie .
Jak to jest ? Ile max miesiecznie (lub rocznie) musimy zarabiac by nie miec niemilej niespodzianki podczas rozliczenia ?
Pozdrawiam
Nat. :026:
 
 
semilka 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 65
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 8:38 am   

Na tej stronie możesz dla siebie zrobić symulację czy Ci się coś należy czy nie Strona Belastingdienst pod hasłem: Proefberekening huurtoeslag i tak w każdym dodatku.
Zorgtoeslag
Kindgebonden
Kideropvangtoeslag
_________________
pozdrawiam
semilka
 
 
Nano 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lut 2008
Posty: 13
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 11:02 am   

dzieki :026: , te stronki napewno przydadza sie wielu
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 11:09 am   

Nano, wystarczylo tylko przejrzec watek ten sam link jest juz podany kilka postow wczesniej
a w tym temacie kilkakrotnie...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Nano 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lut 2008
Posty: 13
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 11:31 am   

hmm wydawalo mi sie ze wszystko czytalam ;) sorka w takim razie
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 1:52 pm   

Nano napisał/a:
Ksiegowa kolegi , poradzila by nie staral sie o ten toeslag bo pod koniec roku moze miec doplate a nie zwrot z belastingu . . .


czy twoj kolega ma wlasna firme?? bo jesli tak... to mozliwe, ze zarobi wiecej niz przewiduje i wtedy faktycznie trzeba oddac to co ci sie nie nalezalo...

ale jesli ktos ma staly dochod roczny... to moze wystapic o miesieczna wyplate zorgtoeslag... poza tym ja podaje zawsze troszke wieksza sume dochodow...
 
 
Nano 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lut 2008
Posty: 13
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 2:41 pm   

Cytat:
czy twoj kolega ma wlasna firme??




nie , nie ma firmy - pracuje przez biuro - ma rozne dochody kazdego miesiaca inne - w zaleznosci ile h pracy mu dadza w danym tygodniu :)
To tak dla tych , ktorzy maja podobna sytuacje
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Nano Nie Maj 17, 2009 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stasia 
Poczatkujacy
Stasia


Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 14
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 8:02 pm   

Witam, mam pytanko
czy prawdą jest, że w przypadku małżeństwa zorgtoeslag przyznawany jest tylko i wyłącznie dla jednej osoby? :039:
_________________
Stasia
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 8:19 pm   

Stasia napisał/a:
Witam, mam pytanko
czy prawdą jest, że w przypadku małżeństwa zorgtoeslag przyznawany jest tylko i wyłącznie dla jednej osoby? :039:


wtedy jedna z osob otrzymuje zorgtoeslag na pare... nie ma tak, ze kazdy otrzymuje osobno... pieniadze sa przelwane na jedno konto...
 
 
midnight 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: Pią Lip 03, 2009 5:07 pm   

czy belastingdienst moze nakazac biurze posrednictwa pracy wystapienie za mnie o zorgtoeslag?????Mam przyznany ten dodatek od poczatku tego roku,co miesiac pieniazki wplywaja na konto . dzis dostalem informacje z biura posrednictwa w ktorym pracuje ktoremu zabronilem o jakiekolwiek wystepowanie w moim imieniu do instytucji holenderskich o przyznawanie jakichkolwiek swiadczen,gdyz jest to czesta praktyka w tym biurze.Ze moge miec klopoty bo musze im dostarczyc jakies potwierdzenie tego ze zalatwilem sobie zorgtoeslag na wlasna reke,bo oni maja obowiazek nadany im przez belastingdienst wystapienia o to za mnie.oczywiscie nie obylo sie bez straszonka wysokimi karami zarowno od posredniaka jak i od samego belastingu. co wy o tym sadzicie ???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group