NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawki w amsterdamie i okolicach-gdzie i kiedy?
Autor Wiadomość
Paniamania 
Poczatkujacy
Paniamania

Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 12:10 pm   

U mnie w Maarssen (kolo Utrechtu) wystawiaja raz w miesiacu w czwartki, rozne daty w roznych dzielnicach, oto daty:

Overzicht wijken en data;
Antilopespoor, Bisonspoor, Kamelenspoor, Valkenkamp, Waterstede, Zebraspoor, Zwanenkamp.
7-jan - 4-feb - 4-mrt - 1-apr - 29-apr - 3-jun - 1-jul - 29-jul - 26-aug - 23-sep - 21-okt - 18-nov - 16-dec
Duivenkamp, Pauwenkamp, Reigerskamp, Spechtenkamp, Maarssenbroeksedijk
14-jan - 11-feb - 11-mrt - 8-apr - 6-mei - 10-jun - 8-jul - 5-aug - 2-sep - 30-sep - 28-okt - 25-nov - 23-dec
Bloemstede, Boomstede, Fazantenkamp, Op Buuren-dorp
21-jan - 18-feb - 18-mrt - 15-apr - 20-mei - 17-jun - 15-jul - 12-aug - 9-sep - 7-okt - 4-nov - 2-dec - 30-dec
Maarssen-dorp, Zandweg-Oostwaard, Oud-Zuilen, Tienhoven, Oud Maarsseveen, Maarssenbroeksedijk Oost,
Op Buren-Park
28-jan - 25-feb - 25-mrt - 22-apr - 27-mei - 24-jun - 22-jul - 19-aug - 16-sep - 14-okt - 11-nov - 9-dec
 
 
damian1 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 10
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 8:24 pm   

Hej
Skad wzielas te daty?
Domyslal sie ze z jakiejs strony www
Jesli mozesz to napisz skad to wzielas bo nie mam pojecia gdzie szukac.
Pzdr
 
 
SNOEPER 
Poczatkujacy
wees uzelf

Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: utrecht
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 9:44 pm   

nie sadzicie, ze to jednak zenada ....grzebac w smieciach...ludzie gdzie wasza godnosc?...ale wiocha!!!
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 10:33 am   

Chyba nie masz kolego pojecia co to sa wystawki. To nie jest grzebanie idiotko tylko cos obok smietnika postawionego specjalnie zeby ktos iny zabral sobie bo moze sie jemu przydac ale po twoim mysleniu i innych polaczkow specjalnie byscie wyrzucili do smieci zeby nikt nie znalazl prawda. To jest wiocha i nie obrazaj innych ktorzy z wystawek cos biora bo mam znajomych holendrow z zarobkami 3 x twoje i tez czasem cos przyniosa z wystawki a cos innego oddadza jak np.sie znudzi wiec to jest taka kultura a nie ze ktos nie ma kasy!
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 12:00 pm   

byc moze za duzo moja wypowiedz nie wniesie do tematu, ale cos jednak powiem.

to co stoi obok smietnika, to nie zawsze cenny mebel czy inna CENNA :/ rzecz, sa to poprostu smieci ktore sie do smietnika nie wrzuca (zakazy lub sie poprostu nie miesci), i nie jest tak ze przyjezdzasz lapiesz co stoi tylko przyjezdzasz i ogladasz, przekladasz itd wiec tak jak kolezanka powyzej napisala - grzebanie w smieciach.

Ja nie mam nic przeciwko temu ze ktos sobie cos tam znajdzie i przywiezie, co mnie to obchodzi, ale jak dom (w moim przypadku - mieszkanie sluzbowe) robi sie wielka gimelarnia no to sorry. panowie sobie G...WNA z ,,wystawek" poprzywozili, co cenniejsze :/ zabrali do polski a ja z innymi musialam kontener zamawiac na jakies: stare drukarki, wozki dla lalek na 3,5 kolka, akwaria potluczone, donice popekane, szafki odrapane, talerze w sztukach, stare widelce i felgi! Czy to jest dla was normalne?!
Oczywiscie kontener nie byl za darmo, na 6 kubikow (ktory byl do samej gory z nawiazka napelniony g.wnem z wystawek! )

a zeby mnie adm nie opieprzyl wiec dodam, smieci (wystawek) nie widzialam nigdy w Emmen, a w poniedzialki widzialam w ALMERE centrum. gdzie najwiecej dupereli lezy wijsgerbaan (szczegolnie jak idziesz uliczka do marktplein) :/
a jak ktos szuka roznych rzeczy ktorych holendra albo sie nie chce kolo smietnika stawiac albo sami uwazaja ze te rzeczy przydadza sie jeszcze komus to zobaczcie www.gratisoptehalen.nl
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony przez lusia0101 Sob Mar 13, 2010 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
M.B. 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 2:23 pm   

Witam.
Aby dowiedziec sie kiedy w wszej okolicy są wystawi wystarczy wejść na strone Gemente w każdym gemente maja wytypowane dni w których na danej dzielnicy są wystawki.U mnie np. 22 marca bedzie wystawka Alkmaar dzielnica De Mare.jak sama chce cos wystawic nie musze zamawiać żadnych pojemników tylko poprostu loguję sie w Gemente za pomocą DiGidi sprawdzam kiedy w mojej dzielnicy są wystawki zaznaczam co chcę wystawić (np. meble, lub sprzed Agd itd.) no i dzień przed wystawka wystawiam to przed dom a rano zabieraja.Jak ktos z sąsiadów ma tez cos do wyrzucenia to dorzuca na kupke.
Od i cała filozofia.
 
 
SNOEPER 
Poczatkujacy
wees uzelf

Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: utrecht
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 3:49 pm   

czyli, gdy juz wszystkie niepotrzebne graty i smieci zostana wystawione przed dom , holendrzy zasiadaja na swoich bankach i w gronie przyjaciol obstawiaja , kto tym razem bedzie pierwszy....oooooo znowu polacy byli pierwsi!! maja pewnie dokladniejsze grafiki i szybsze samochody od rumunow i bulgarow...i tak do kolejnej wystawki....ale wiocha!!!!
 
 
 
holland2007 
Poczatkujacy
holland2007

Wiek: 52
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 15
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 6:59 am   

Kiedyś pomagałem w Polsce w handlu tymi rzeczami z wystawek z Niemiec i z Holandii. Powiem Wam, że masa rodaków kupuje te rzeczy. Zgoda, można znaleźć jakieś fajne starocie ale ludzie biorą wszystko. Nawet buty używane, sprzęt RTV, który i tak nie działa ale przydaje się komuś na części.
Są jeszcze sklepy z drugiej ręki w Holandii. Podam Wam LINKA ale nie zawsze aktualizują tę stronę a więc jakiś sklep może być zamknięty.

[ Dodano: Nie Mar 14, 2010 7:01 am ]
Z ciekawostek dodam, że Holendrzy jeździli ( być może nadal jeżdzą ) na wystawki do Niemiec. Ucinali kable od różnych sprzętów i wozili do siebie. Miedź w NL była w cenie.



prosze o usuniecie/zmiane koloru zdania w umieszczonego w profilu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Mar 14, 2010 12:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 7:06 am   

Tacy z Was Bogacze , ze musicie zbierać smieci....:(. Potem Jedziecie Do Polski , i kim to wy nie jestescie w Holandii, albo ile to wy macie kasy. Zastanówcie sie...... Honor mój nie pozwala zbierać smieci, tylko kupuje nowe.
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
 
 
holland2007 
Poczatkujacy
holland2007

Wiek: 52
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 15
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 7:58 am   

ja nie zbieram śmieci stąd, po prostu pomagałem komuś handlować przez chwilę bo akurat szukał pomocnika. Osobiście nie zajmowałbym się tym.
Jest jednak masa ludzi, którzy zbierają z wystawek różności, nawet Ci mieszkający tutaj.
Ja już jestem na etapie, że jak coś potrzebuję to idę do sklepu, jak chcę ściąć włosy to idę do fryzjera, mam ochotę na piwo to idę do pubu, chcę posłuchać muzyki to kupuję płytę.





prosze o usuniecie/zmiane koloru zdania w umieszczonego w profilu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Mar 14, 2010 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 11:51 am   

holland2007 napisał/a:

Z ciekawostek dodam, że Holendrzy jeździli ( być może nadal jeżdzą ) na wystawki do Niemiec. Ucinali kable od różnych sprzętów i wozili do siebie. Miedź w NL była w cenie.


Czy mozesz mi wyjasnic w jakim celu Holendrzy ucinali te kable?
Z tego co wiem w Niemczech uciety kabel oznacza, ze sprzet jest zepsuty, oczywiscie ucina go ten, kto go wystawia.
 
 
tharr 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 64
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 4:14 pm   

A ja od siebie dodam ze jak dla mnie wystawki to swietny pomysl, jesli czegos nie potrzebuje nie uzywam to niech sie komus innemu przyda, a jak nikt nie wezmie to wyladuje na smieciach i po problemie...jak dla mnie to dobry tok rozumowania i dyskusje na temat honoru i godnosci jakos do mnie nie trafiaja bo w tym wypadku mijaja sie z sensem.

A dla tych ktorzy ciagle uwazaja ze to smieci...no coz, zastanowcie sie jaka jest roznica w smieciach w polsce a w holandii.... ja w tych ""smieciach"" wygrzebalem w zeszlym roku bardzo dobry dzialajacy laptop...jak ktos woli kupic prosze bardzo, ja tam sie ciesze ze mam drugi laptop za darmo i jestem wdzieczny holenderskiej proznosci za taki prezent.

Polecam ""grzebanie w smieciach"" wszystkim ktorzy maja rowno pod sufitem i nie prubuja udawac niewiadomo jakich ""Panow"" na forum.
(wystawki- ""nie dla idiotow")

Dziekuje
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 5:18 pm   

Paranoja jakas !
..jaki wstyd, jaka żenada, czy hańba?

Widocznie co niektórzy nigdy w zyciu nie poczuli co to znaczy radosc jeśli mozesz zjeśc na obiad ziemniaki z cebulą, albo nie widzieli dzieci dla , których szcześciem jest zjedzenie kromki starego chleba z margaryną...

Sama w życiu poznałam smak biedy i smak kasy. Dlatego potrafie dzis uszanowac wszystko co mam i niewazne czy jest to rzecz stara czy nowa, zakupiona w sklepie czy w secondhand.

Ludziska obudzcie się!
Tylko ciekawe jeśli w tym momencie siedzielibyscie w kraju, bez perspektyw na ciekawą lub jakąkolwiek pracę- czy sami byscie nie szukali gratisowych rzeczy byle tylko móc dac dziecku szczescie czy zaopatrzyc sie w sprzet niezbedny do domu!

Moze co niektórym przydałby sie kop w żope i nagła utrata wszystkiego...choc na moment...by sie nauczyc doceniac i nie krytykowac ,gdy sie właściwie nie wie o czym mówi!
 
 
SNOEPER 
Poczatkujacy
wees uzelf

Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: utrecht
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 9:47 pm   

nie ma to jak , przeczesywanie smieci i zbior cennej wystawkowej padliny, a potem cieply browarek pod aldikiem czy lidlem no i ziemniaki z cebula na kolacje to sie nazywa zycie na zachodzie , high live, nie to, co to polskie badziewie.......do boju Polsko!!!
 
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 10:11 am   

to co przytoczyłam o jedzeniu ziemniakow z cebulą dotyczyło realnej sytuacji w milionach naszych polskich domów. tym rodzinom nie jest wstyd, że na talerzach maja to co mają.
od zawsze pomagałam ludziom w potrzebie, mam kilka zaprzyjaźnionych porządnych acz biednych rodzin i dla nich własnie często zbieram na "śmietniku "-jak to bezczelnie ująłes!
łzy dzieciaka, który dostał rower-troche obdrapany ale sprawny-i słowa "to najpiekniejszy dzień w moim zyciu, dziekuje" ...to mi wystarczy by wiedziec , ze jestem spełniona i jestem CZŁOWIEKIEM!

a ty ignorancie...jestem wredna i życzę tobie czasowej utraty wszystkiego, wszystkich i wszedzie...bys spokorniał!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group