NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs językowy-Inburgering Nieuwkomers
Autor Wiadomość
aneta 23 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 2:02 pm   

Witam.
czy może mi ktoś odpowiedzieć w jakim języku jest tłumaczona nauka języka holenderskiego w Mondriaan Den Haag?
Chciałam się zapisać na kurs niderlandzkiego do Volksuniversiteit w Den Haag, ale niestety jest wymagana znajomość angielskiego :088:
 
 
korkosz
Gaduła

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 107
Skąd: rotterdam
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 3:02 pm   

:021: zadkine czy ktos tam byl i konczyl kurs?prosze o odpowiedz
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 4:46 pm   

mysle, ze w jezyku niderlandzkim... z tego wzgledu, ze korzystaja z ksiazki CODE...
 
 
aneta 23 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 7:23 pm   

Duuvelke dziękuję, dzwonił mój mąż do Mondriaan i właśnie się dowiedzieliśmy, że wykładają w języku niderlandzkim. Problem jest tylko w tym, że Pani poinformowano nas, że uczysz się sam za pomocą komputera i książki :088:
Z takiej metody nauczania to mogę skorzystać w Intop za darmo, a za kurs w Mondriaan muszę zapłacić 640e :119:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 7:47 pm   

Duvelke czyzby byl nowy mini moderator w drodze ??:) sorki za pyt w nie temacie
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 10:51 pm   

aneta 23... to prawda... tyle, ze CODE jest lepsze niz te materialy, ktore dostaje sie w Intop... i z tego co koles z Gemeente mowil (mowie o spotkaniu ktore bylo organizowane w polskiej swietlicy w Hadze) Mondriaan ma lepsze kursy niz Intop...

zawsze mozesz zaczac w Intop i ewentualnie przeniesc sie do Mondriaan...

Offtopic: tak:-)
 
 
aneta 23 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 8:01 am   

Duuvelke, ale jak to zrobić, aby zacząć w Intop (już podpisałam kontrakt), a kontynuować w Mondriaan?

Offtopic: Gratuluję :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:37 am   

np. pol roku chodzic do Intop i nauczyc sie tam podstaw na tyle aby w Mondriaan isc na kurs wyzszy gdzie sie duzo szybciej i wiecej nauczysz niz w Intop...
 
 
aneta 23 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 12:40 pm   

Duuvelke dziękuję za rady :)
Chyba do Intop wybiorę się od rana na kurs, a do Mondriaan na prywatny kurs wieczorny :036:
 
 
ja_oliwka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 7:52 pm   

post edytowany nie ma nic wspolnego z tym tematem
no szkoda ze nie napiszesz w kazdym dziale forum tego samego ....zapoznaj sie z regulaminem i umieszczaj posty, czy ogloszenia w odpowiednim miejscu
nie dubluj tez ich


:074:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lip 14, 2009 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gabinkagabi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 16
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 8:32 am   

a czy mozna chodzac do intop przejsc bez dodatkowych opłat do mondriaan??

[ Dodano: Pon Sie 17, 2009 8:33 am ]
aha ,zdalam juz portfolio i czekam na egzaminy ,prawdopodobnie czeka sie 3 miesiace ale czy przez ten czas moge isc do mondriaan?
 
 
TruskavkovaPani
Poczatkujacy


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 2:26 pm   

Z mojego doswiadczenia wyglada to tak ... staralam sie o kurs z gemeente poczatkiem roku, oczywiscie powiedzieli mi, ze jestem z UE bla bla bla ... :074: Po raz kolejny poszlam z ojcem mojego chlopaka ( holendrem), powiedzieli wtedy, ze ta akurat gmina nie daje darmowych kursow jednak mozna zameldowac sie w innym miescie i sprobowac :073: . Postanowilam jednak zaplacic by zaoszczedzic czasu i nerwow ( belasting zwraca 70 % kosztow po uzyskaniu dyplomu NT II ). Poznalam tam wielu obcokrajowcow jak i oczywiscie polakow, ktorzy dostali kurs z gemeente. Jak widac nie kazda gmina jest taka jak moja , a szkoda ... :088:
_________________
I don't regret my past I just regret the time I've wasted with the wrong people!
 
 
mumu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 37
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 12:13 am   

ahhh czyli jeszcze mozna probowac sie dostac na taki darmowy kurs? to dobrze. sprobuje. musze sie podszkolic bo juz troche mnie wkurza moja niewiedza...
wie ktos czy amsterdam ma troche litosci dla obcokrajowcow z Polski?
_________________
Nianiowanie :) http://niania-na-obcasach.blogspot.nl/
 
 
 
capabel
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: Śro Paź 17, 2012 9:32 pm   

witam,

Z tego co wiem Haga jest ostatnia gmina w Holandii organizujaca darmowe kursy holenderskiego (inburgering lub staatsexamen nt2). Zapisy na darmowe lekcje trwaja jednak JEDYNIE DO 15 listopada 2012 (!!!) szkola nazywa sie : Capabel Taal
Osoby chcace sie zpisac na takowy kurs od 2013 roku, beda amusialy same go oplacic. Zatem:
-jezeli jestes zameldowany W HADZE (!!! TYLKO i wylacznie dla osob z Hagi!!!!) i chcesz za darmo uczyc sie jezyka holenderskiego zglos sie podajac swoje dane na maila: nazwisko, dokladny adres, numer telefonu, numer bsn!

Pozdrawiam,

Post czesciowo edytowany

Jaki masz w tym interes umieszczajac tu swoje dane o ile to ''cos'' jest takie darmowe
jak to naswietlasz , to rownie dobrze mozna skorzystac z tej strony, by dokonac zapisu bez zbednego twego posrednictwa

http://www.capabeltaal.nl...al/Default.aspx

ale linka do tej strony nie raczylas umiescic no mozna sie tylko domyslac ,dlaczego
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Paź 17, 2012 10:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 7:21 pm   

capabel napisał/a:
witam,

Z tego co wiem Haga jest ostatnia gmina w Holandii organizujaca darmowe kursy holenderskiego (inburgering lub staatsexamen nt2). Zapisy na darmowe lekcje trwaja jednak JEDYNIE DO 15 listopada 2012 (!!!) szkola nazywa sie : Capabel Taal
Osoby chcace sie zpisac na takowy kurs od 2013 roku, beda amusialy same go oplacic. Zatem:
-jezeli jestes zameldowany W HADZE (!!! TYLKO i wylacznie dla osob z Hagi!!!!) i chcesz za darmo uczyc sie jezyka holenderskiego zglos sie podajac swoje dane na maila: nazwisko, dokladny adres, numer telefonu, numer bsn!

Pozdrawiam,

Post czesciowo edytowany

Jaki masz w tym interes umieszczajac tu swoje dane o ile to ''cos'' jest takie darmowe
jak to naswietlasz , to rownie dobrze mozna skorzystac z tej strony, by dokonac zapisu bez zbednego twego posrednictwa

http://www.capabeltaal.nl...al/Default.aspx

ale linka do tej strony nie raczylas umiescic no mozna sie tylko domyslac ,dlaczego


Tylko Haga? a ja myślę że Rijswijk też bo znam kilka osób z Rijswijku, które tam chodzą.
Gohna H wiesz jaki capabel ma w tym interes myślę, że jest podobnie jak w Sagennie 50 euro cadeaubon jeśli zapisze się "znajomego".
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group