NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs językowy-Inburgering Nieuwkomers
Autor Wiadomość
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 6:07 pm   

Mam do was,bardziej doswiadczonych jedno bardzo wazne pytanie;jako ze wypelniam teraz formularz o porzyczke pieniedzy od DUO na inburgering kurs,cy te pieniadze musze oddac?
taak,pytanie moze glupio brzmi,ale zawsze slyszalam ze tych pieniedzy nie trzeba oddawac.......ze kurs jest jakby za darmo.
No ale w tym formularzu jest pytanie czzy ja zamierzam oddac pieniadze czy ktos inny to zrobi w mom imieniu i mam podac swoj nr konta bankowego.
Na stronie DUO z kolei znalazlam informacje ze upomna sie o pioeniadze po trzech i pol roku od zakonczenia kursu.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 7:21 pm   

nastka, DUO udziela pozyczki . Tych pieniedzy nie dostaniesz na konto tylko zaplaca za ciebie przeslany przez ciebie rachunek za inburgering.
Pozyczke ta wraz z odsetkami musisz zaczac splacac w terminie 6 -m-cy po skonczeniu kursu lub po 3 latach od daty meldunku w NL . DUO wysyla samo do ciebie w tej sprawie list od kiedy ma nastapic splacanie . DUO sprawdza tez jakie masz dochody ew. tez dochody twojego partnera . Maxymalnie mozna pozyczyc do 5000 euro przy niskich dochodach . Im wyzsze dochody tym mniej mozesz pozyczyc.
http://www.inburgeren.nl/inburgeraar/splash.asp
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 9:48 pm   

baileys dziekuje uprzejmie za wyjasnienie,
ale czegos tu nie rozumiem,te wszystkie osoby od ktorych i o ktorych slyszalam ze robia ten kurs ''za darmo'' to tylko bujda?te bezzwrotne pozyczki pod warunkiem ze sie ukonczy kurs i zda egzamin.Cz moze ich nauka byla finansowana z innego ramienia?
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:28 pm   

wszystko zalezy od gminy,w jednej jeszcze mozna za darmo w innych juz nie,cel jest taki,ze w kazdej gminie inburgering bedzie platny dla wszystkich z EU.
Nie znasz wogole jezyka,ze chcesz robic inburgering?
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 4:54 pm   

ewciu,
ja bylam w jednej szkole by sie dowiedziec jak sprawy sie maja,i tam zostalam poinformowana o zmianie prawa w kwestii nauki dla obywateli UE ,no i sprawa tak sie ma ze od poczatku 2013 roku znow mozna sie ubiegac o ''finansowanie'' kursu ze wzgledu na sytuacje finansowa-dotyczy to ludzi z UE.''Finansowanie''pisze w cudzyslowiu bo to w sumie pozyczka.

Robic inburgering chce,gdyz tylko na niego mozna dostac ta pozyczke.Jesli chodzi o poziom to zaczyna sie od A2 a konczy na B2.

Hmm.........w dalszym ciagu nie rozumiem jak to jest z tymi pieniedzmi.....czy naprawde bede musiala te pieniadze oddac.........
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 5:11 pm   

nastka, czego nie rozumiesz w slowie pozyczka ?
Cytat:
Hebt u geld van DUO geleend? Dan moet u dit geld terugbetalen. U betaalt ook rente.


wiecej na ten temat jak to jest i kiedy i w jaki sposob bedziesz musiala zwrocic jest w ponizszymlinku
http://www.inburgeren.nl/...erugbetalen.asp
wiecej info na temat inburgering i pozycki na ten cel znajdziesz w ponizszym linku
http://www.inburgeren.nl/..._inburgeren.asp

[ Dodano: Pią Lut 08, 2013 5:13 pm ]
nastka napisał/a:
Robic inburgering chce,gdyz tylko na niego mozna dostac ta pozyczke

tak ale ani centa nie dostaniesz na twoje konto . Oni placa za ciebie te faktury ktore im wysles w zwiazku z NT2
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Lut 08, 2013 5:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jay_ferry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 3:50 pm   

badziewie badziewie i jeszcze raz badziewie.... poltora roku w dupie.... nic sie nie nauczylem.... umiem tyle ile z pracy... polecam jezeli ktos ma nadmiar czasu do zmarnowania!
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 4:10 pm   

jay_ferry napisał/a:
badziewie badziewie i jeszcze raz badziewie.... poltora roku w dupie.... nic sie nie nauczylem.... umiem tyle ile z pracy... polecam jezeli ktos ma nadmiar czasu do zmarnowania!

zabawne, niektórzy myślą, że od samego chodzenia do szkoły biegle nauczą się języka, a wypadało by jeszcze poza lekcją poświęcić na to trochę czasu
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
jay_ferry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 6:34 pm   

lena.a napisał/a:

zabawne, niektórzy myślą, że od samego chodzenia do szkoły biegle nauczą się języka, a wypadało by jeszcze poza lekcją poświęcić na to trochę czasu




zabawne.... poza tym, że sam nauczyłem się tego języka w porównaniu do tych, którzy nie maja o nim zielonego pojęcia, posiadam pewną wiedzę na temat badziewnego INBURGERING.... a najzabawniejsze jest to, że większość gmin się już z tego syfu wycofała ;]]]]

a jeszcze bardziej zabawne jest to, że Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap po zdanych, do niczego nikomu nie potrzebnych egzaminach, złożyło mi oficjalną propozycję przystąpienia do kolejnego poziomu ;]]]]

tak wiec lena.a Groetjes Thuis ;]]]][/b]
Ostatnio zmieniony przez jay_ferry Pią Lut 15, 2013 6:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jay_ferry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 8:16 pm   

to wytłumacz mi: dlaczego gminy już nie sponsorują tych kursów? dlaczego się z tego wycofali?
 
 
jay_ferry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 6
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 12:30 pm   

Breda na pewno nie.... i to od dawna... wiem bo ja i moja dziewczyna byliśmy jednymi z ostatnich którzy się załapali....

[ Dodano: Sob Lut 16, 2013 1:37 pm ]
A tak na marginesie to kończę już swój udział w tym temacie.... kto chce zmarnować czas... życzę powodzenia na kursie... Przeszedłem go osobiście i całkowicie odradzam.... ale skoro ktoś jest mądrzejszy to jedyne co pozostaje mi napisać to STERKTE! dla przyszłych kursantów....
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 5:17 pm   

jay_ferry napisał/a:


[ Dodano: Sob Lut 16, 2013 1:37 pm ]
A tak na marginesie to ko�cz� ju� sw�j udzia� w tym temacie.... kto chce zmarnowa� czas... �ycz� powodzenia na kursie... Przeszed�em go osobi�cie i ca�kowicie odradzam.... ale skoro kto� jest m�drzejszy to jedyne co pozostaje mi napisa� to STERKTE! dla przysz�ych kursant�w....


A ja uwazam, ze ten kurs jest dobry. Sporo sie nauczylam, przynajmniej kiedy bylam na zajeciach :) Kurs robilam w Tilburgu.
_________________
<cenzura>
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 3:22 am   

Tak sobie czytam te Wasze posty,to moze i ja od siebie cos dodam.Mysle,ze w temacie jak najbardziej.Juz w styczniu tego roku otrzymalam pismo z Gemeente Amsterdam.Ze dnia 17 lutego zapraszaja mnie na Arrival Event Amsterdam,na ktorym jak sie okazalo mialam mozliwosc zapisania sie na kurs jezykowy-bezplatny,potem dostalam kolejne pismo,ale juz z Dienst Werk en Inkomen;mieszczacego sie w UWV w Amsterdamie z dzialu-chyba tak to moge okreslic Educatie&Inburgering i przemila Pani z ktora rozmawialam,poczatkowo pytala sie o to jak dlugo jestem w Holandii,dlaczego chce uczestniczyc w tym kursie i czy mam zamiar zostac w Holandii i takie tam.Ogolnie skierowala mnie do szkoly jezykowej-zajecia bede miala trzy razy w tygodniu jako,ze jestem osoba bezrobotna.Zapytala sie tez w jakich godzinach moj partner pracuje,poniewaz mamy 3miesiaczne dziecko i glownie chodzilo o godziny w jakich moge uczeczczac na kurs.Teraz pozostalo mi nic innego jak czekac na telefon ze szkoly jezykowej,kiedy mam sie udac na test sprawdzajacy poziom mojego holenderskiego.Ale juz wiem,ze kurs zaczyna sie od 15kwietnia i powiem Wam,ze sie ciesze.Bo nie uwazam to za czas stracony.wrecz przeciwnie.I chociaz slyszalam tez i negatywne opinie na temat takich kursow,to wychodze z zalozenia,ze jak nie sprobuje to sie nie dowiem.W koncu co mam do stracenia.I moze tez to co napisze jest troche nie w temacie,ale uwazam,ze skoro Gemeente wysyla mi propozycje uczestniczenia w roznego rodzaju spotkaniach czy jak to tam zwal.to jest ludzka glupota nie wykorzystania tego.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Sob Mar 22, 2014 3:49 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
anastazjaaa 
Poczatkujacy
Ana

Wiek: 40
Dołączyła: 14 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: Pią Gru 15, 2017 4:19 pm   

Witam, widzę dość stare odpowiedzi odnośnie kursu Inburgering, czy może macie jakieś aktualne informacje? Czy wciąż jest refundowany? Na różnych stronach szkół znalazłam ten kurs ale w cenach od 3000-5000 tyś euro za rok :119:

bede wdzieczna jesli ktos ma aktualne informacje pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 15, 2017 4:33 pm   

anastazjaaa, dla imigrantow z EU nie sa one refundowane .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group