NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anglojęzyczna praca IT w Amsterdamie
Autor Wiadomość
narutowicz 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 4:47 pm   Anglojęzyczna praca IT w Amsterdamie

Witam,
Niebawem przeprowadzam się do Holandii i chciałem zapytać czy ktoś z Was pracuje na stanowisku IT w Amsterdamie? Mam wyższe wykształcenie, b. dobrą znajomość j. angielskiego i 2 letnie doświadczenie zawodowe (bazy danych, języki programowania, BI)... ale nie znam niderlandzkiego, co jest dosyć istotnym wymaganiem na większość takich stanowisk. Jeżeli pracujecie w Holandii na takich stanowiskach - napiszcie proszę gdzie szukać takiej pracy.

Z góry dzięki za informacje,
PiotreK
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 5:16 pm   

Ja pracuje w IT/Telekom. U mnie w firmie obowiazujacym jezykiem jest angielski.

Ja CV wystawilem na monsterze i zostalem zrekrutowany przez http://www.darwinrecruitment.com/ - na ich stronie masz aktualne oferty pracy.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Mar 01, 2009 5:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 6:04 pm   

Witam, u nas w pracy obowiązują dwa języki holenderski i angielski. Oczywiście wystarczy że znasz jeden z nich, ale dużym plusem będzie znajomość obydwu. Również mamy sporo wakatów dla wykształconych informatyków.

Aha, pracuję dla Cisco Systems International BV oczywiście w Amsterdamie.

Jeżeli masz już certyfikaty ccna ccnp, to mogę podać Ci bezpośredni telefon to naszego team lidera.

Pozdrawiam i życzę sukcesów
 
 
tartarek 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 7:05 pm   

U mnie tylko angielski. problem w tym, ze zamykaja mi firme w Amstelveen.
Ktos pracuje moze w SAP?
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 9:21 am   

W wiekszości w IT wymagany jest tylko angielski.
Jak chcesz dobrą pracę to Huxley zajmuje się informatykami z doświadczeniem.
Załatwiają wszystko od A-Z i negocjują dobre warunki.
 
 
narutowicz 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 5:31 pm   

m4rcin:
Na monsterze jestem (monsterboard.nl) i nawet z Modis mnie dorwali, ale jeszcze nie znaleźli nic. Na Darwinie pojawię się zatem lada moment.

ghambit:
Posiadam jedynie CCNA (640-801), jeżeli jest to potencjalnie satysfakcjonujące dla Twojego team leadera, to daj znać. Fakt, że pracuję nie pogłębiając tych umiejętności, ale cert jest ;)

Tymek:
Na Huxley'u jestem od niedawna. I nie wiem czy można powiedzieć, że jestem jakoś wybitnie 'doświadczony' (to raczej początek, bo 2 lata to razem z połową etatu w czasie studiów mam) :\

Wszystkim dzięki - jak widzę jest to najbardziej żywe forum spośród for Polaków w Holandii.
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 8:51 am   

ja tez pracuje w IT, tyle ze u mnie pracuja sami anglojezyczni ludzie, ogolnie znajac angielski nie ma problemu znalezc prace w IT.

a tak na marginesie, moze ktos sie orietuje jak wygladaja srednie roczne pensje IT w Amsterdamie, powiedzmy 2 lata doswiadczenia w .Net, z tego co czytalem to waha sie to od 34-36k, no ale to chyba zalezy jak sie trafi. Czy sa widoczne jakies skutki kryzysu ?
_________________
EOF :)
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 8:53 am   

34-36 to trochę mało. Powinno być powyżej 40
Ale chyba, że mówisz o zarobkach netto.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 9:04 am   

Wedlug mnei wszystko zalezy jak sie trafi. Sadze ze beda oferty za 36k brutto jak i 36k netto.
Niemniej, 36k netto to bedzie jakies 60-62k brutto (bez 30% rule, z 30%rule to gdzies 55k) - sadze ze ciezko na poczatek taka kase dostac jako programista (ale wszystko zalezy od doswiadczenia i tego jak sie trafi). :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 9:32 am   

z tego co ja zouwazylem to przyjezdzajac do holandii z jakis malym doswiadczeniem, cos tam robiac podczas studiow albo bez zadnego to ciezko dostac cos powyzej 2.4k brutto. tutaj jakos najpierw liczy sie wiek, dopiero potem to co wiesz. a wieksze pieniadze to chyba zaczynaja sie jesli masz 2-3 lata doswiadczenia, przynajmniej tak widzialem w ogloszeniach a moze sie myle:)
_________________
EOF :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 9:51 am   

Czy najpierw wiek - nie jestem pewien. U mnie w zespole jestem najmlodszy a wcale najmniej nie zarabiam ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 10:08 am   

Gdzieś kiedyś widziałem tabelę minimalnych zarobków dla grup wiekowych.
Może ktoś ma coś takiego ??
Początkujący mieliby odnośnik czy pracodawca daje im minimum czy ich docenia ;)

Zawsze w IT liczyło się doświadczenie i wiedza. Bez tego trudno znaleźć pracę.
I od tych dwóch rzeczy liczą potem pensję. Jest jeszcze coś takiego jak szczęście.
Do tego trzeba dodać również to w jaki sposób pokażemy nowemu pracodawcy jacy
jesteśmy, inaczej mówiąc siła przebicia. Niestety pomimo tego iż dużo ludzi w IT ma
ogromną wiedzę nie potrafią się sprzedawać. Tacy ludzie pomimo doświadczenia i wiedzy
zarabiają niestety mało.
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 44
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 10:13 am   

Tymek napisał/a:
Gdzieś kiedyś widziałem tabelę minimalnych zarobków dla grup wiekowych.
Może ktoś ma coś takiego ??

http://polski.szw.nl/inde...&link_id=147940
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 8:15 pm   

narutowicz: Potwornie wazna informacja - jak przyjedziesz do Holandii to nie melduj sie, i szukaj sobie pracy, gdzie beda oferowac 30% ruling. Jak taka prace znajdziesz, to wtedy oficjalnie sie tu sprowadzisz, nieoficjalnie - po prostu sie zameldujesz. 30% ruling to jest zwolnienie 30% dochodow z obowiazku podatkowego, ale jest to dostepne wylacznie dla osob, ktore musza byc przez pracodawce sprowadzone do Holandii. Otrzymuje sie to az na 10 lat! Jesli sie tu najpierw zameldujesz, a pozniej znajdziesz prace - to pozamiatane. 30% rulingu juz nie dostaniesz. Aby to otrzymac istnieja wymagania odnosnie Twoich kwalifikacji, ale to jest oceniane indywidualnie przez urzednika. Niby konieczne jest 2 lata doswiadczenia zawodowego, ale ja mialem nieco mniej i tez szczesliwie przyznali.
_________________
Dumny Polak
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 8:31 pm   

30% ruling nie jest konieczny. Wszystko zależy ile ktoś będzie przebywał w Holandii.
Był już na ten temat wątek i nie zawsze się opłaca. Należy pamiętać, że:
1. w momencie utraty pracy świadczenia socjalne również będą niższe
2. kredyty na mieszkania są niższe (np. w ABN Amro)
3. nie wszytko można odliczać wtedy od podatku

Ja mogłem się ubiegać o 30% i bez problemów bym dostał jednak po wizycie u księgowej
policzeniu wszystkiego za i przeciw wyszło iż mi się nie opłaca. Więcej mam bez 30% ruling.
W momencie kupna mieszkania lub domu 30% nie jest już takie opłacalne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group