NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anglojęzyczna praca IT w Amsterdamie
Autor Wiadomość
chrismoniak 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 3:53 pm   PRACA IT w Holandii

zwracam sie z prosba do wszystkich rodakow pracujacych na terenie Holandii w branzy IT.
Ja obecnie przebywam w kraju, ale jak najszybciej chcialbym pracowac w Holandii w IT.
Mam doswiadczenie jako Specjalist / Administrator Systemow Windows/Linux/Unix oraz Sieci. Wladam biegle jez. angielskim. Moglbym rozpoczac prace od zaraz. Bardzo prosilbym o jakies kontakty, ale powazne. Moj adres emailowy to [email protected]

Z gory dziekuje i pozdrawiam

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 4:03 pm ]
Witam,
Jestem nowy na tym forum ale mam nadzieje ze koledzy/kolezanki z branzy beda w stanie mi pomoc lub skierowac w odpowiednim kierunku.
Mam doswiadczenie jako Specjalista / Administrator Systemow Unix/Linux/Windows oraz Sieci poza granicami kraju. Obecnie bardzo chcialbym przeprowadzic sie na stale do Holandii w zwiazku z czym poszukuje pracy w branzy IT. Wladam biegle jez. angielskim. Bardzo bylbym wdzieczny za pomoc. (prosze o powazne odpowiedzi) moj email to [email protected]

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Chris
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 5:12 pm   

Witam

Również ja mam pytanie odnośnie pracy w IT w NL. Czy gdzieś obiło Wam się o uszy że poszukują programistę na Borlanda C++ Buildera?

Generalnie jestem po studiach informatycznych, 3.5 roku pracowałem jako programista c++ (w Borlandzie) nad jednym dużym projektem w grupie ok 10-ciu programistów. Baza danych na MS SQL Server - dużo rzeczy pisałem samemu do bazy (z pominięciem bazodanowca który nigdy nie miał czasu :P ).
Mam CCNA ale doświadczenia brak.

Aktualnie pracuję w NL ale zahaczyłem się jako technik napraw do telefonów kom i ze względu na zawirowania w pl jakie miałem siedzę już tak jakiś czas tak i nie szukałem nic innego ale teraz czas poszukać.

Nie mówię po holendersku tylko angielski średnio.

Niepowiedziane że musze znaleźć pracę jako programista, może coś innego w końcu człowiek cały czas się uczy :D Jak u Was wygląda sytuacja - jest zapotrzebowanie na informatyków?

Pozdrawiam wszystkich :)
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 10:53 am   

Archeolodzy :)

przejrzyjcie sobie stronke:
http://www.itjobboard.nl/
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 10:54 am   

Reed, dlaczego archeolodzy? ;)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 8:54 pm   

w piaskownicy zawsze lubiłem kopać, miałem wtedy taką zajefajną łopatkę :P i jak widać tak mi zostało przekopuje i dopytuje, itboarda obserwuje lecz nicością tam zalatuje i na borlanda raczej stamtąd nic nie zmontuje :P
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 10:24 am   

yabolik, a moze poszukaj czegos niekoniecznie zwiazanego z borlandem. jezeli jestes wystarczajaco dobry w c/c++, to czy bedziesz pracowal w builderze, czy np. vs nie powinno ci robic wielkiej roznicy.
moim zdaniem, okreslenie "programista c++ builder" to cos jak prawo jazdy na opla astre ;)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Śro Mar 10, 2010 10:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Reed 
Gaduła
Szuflandia


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 188
Skąd: Miasto Krasnali
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 10:45 am   

Dobrze zaq gada. wódki mu.
No chyba że borland to Twoja pasja...

Wrzucilem "c++" na monsterborda:
http://jobsearch.monsterb...84&re=130&pp=50
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 3:30 pm   

Ale przecież z pracą jako programista c++ lub c# nie ma większego problemu w NL.
Wystarczy chcieć ;) poszukać ;)
Ech ta dzisiejsza młodzież ;)

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 10:01 am ]
zaq napisał/a:
"programista c++ builder" to cos jak prawo jazdy na opla astre ;)

Ja bym jeszcze dodał: "koloru czerwonego"
 
 
karolinapk 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 12:39 pm   

Witam,

w styczniu zaczynam pracę w Eindhoven, po miesiącu ma dołączyć do mnie mój narzeczony. Przeczytaliśmy cały wątek i generalnie wnioskuję, że powinniśmy nastawić się pozytywnie i mieć nadzieję, że jemu także uda się znaleźć pracę w zawodzie, jednak z racji tego, że wątek nie jest najświeższy, chciałabym zapytać o aktualną sytuację na rynku pracy w branży IT w NL. Czy posiadając wykształcenie wyższe (mgr inż), dwuletnie doświadczenie w dużym polskim portalu internetowym jako inżynier infrastruktury IT, komunikatywny angielski, certyfikaty CCNA, JNCIA-JUNOS, JNCIS-SEC, LPIC-1, Novell CLA jest szansa na znalezienie sensownej pracy w NL? Na pewno skorzystamy z Waszych porad dotyczących szukania pracy, które są zamieszczone w tym wątku i będziemy wdzięczni za dodatkowe aktualne informacje (może akurat Wasz pracodawca poszukuje kogoś o podobnym profilu ;)) .

Pozdrawiam
 
 
RafAms 
Gaduła
IT Admin


Pomógł: 5 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 105
Skąd: A'dam/Purmerend
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 4:01 pm   

@Karolinapak
Hey , wydaje mi sie , ze znalezienie pracy nie powinno byc problemem. We wrzesniu mialem dwie oferty do wyboru i kazdy z pracodawcow chcial mnie zatrudnic wiec sytuacja perfekcyjna.

Pierwszy krok do znalezienia pracy to napeno monsterboard.nl a pozniej jeszcze jakis inne portale. Mozna tez odwiedzic kilka biur posrednictwa pracy.

Ale z doswiadczenia moge szczerze powiedziec - praca jest ;)
 
 
 
osterfelder 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 5:01 pm   praca dla studenta

hej, mieszkam w UK (Szkocja) od prawie 7 lat - przyjechalem tu z rodzicami. Mam teraz 22 lata, skonczone brytysjkie B.Sc i 3 lata doswiadczenia jako programsita.

Zdecydowalem sie zrobic MSc na VU Amsterdam, dlatego ze jest to 4 razy tansze (~1700 euro), i 2 lata krocej - tu musialbym zrobic BSc Hons i dopiero pozniej MSc - 2 lata. Mam odlozone tyle zeby pokryc akademik na caly rok + czesne.

Pytanie mam nastepujace, czy jest szansa na znaleznie pracy w zawodzie typu 2 dni praca w biurze + remote working kilka dodatkowych godzin w tygodniu? Jak ogolnie jest z IT w Amsterdamie? Tu w UK, podczas studiow pracowalem wlasnie w takim ukladzie i dawalem rade :)

Czy np. gdyby spodobal mi sie Amsterdam i chcialbym zostac, czy z M.Sc i bez holenderskiego mialbym szanse na dobra prace?

Zajmuje sie ASP.NET, XML, XSLT, XHTML, jQuery, CSS - CMSy - umbraco + PHP wordpress, drupal i magento itp.

Pozdr
 
 
PieterNL 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 11:07 am   

Mnie jakos nie wyszlo z angielskim, chca kogos z holenderskim

Beste Piotr,

Je hebt gesolliciteerd op de vacature van Senior Systeembeheer.
Helaas kom je hier niet voor in aanmerking, omdat je goed de Nederlandse taal moet beheersen.

Hopende hiermee voldoende te hebben geinformeerd.

Met vriendelijke Groet,
Creyf's Uitzendbureau

Siham Boubri
Stagiaire
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 11:24 am   

tak z ciekawosci zapytam. czym sie zajmuje "Senior Systeembeheer" ?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 11:38 am   

U mnie sa to starsi (= bardziej doswiadczeni) admini Unix'a. Senior zarabia rowneiz wyraznie lepiej od Juniora.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 11:44 am   

mi bardziej chodzilo o "Systeembeheer". bo to takie bardzo ogolne jest :) nie widze tu o jaki system chodzi...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group