NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anglojęzyczna praca IT w Amsterdamie
Autor Wiadomość
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 9:10 pm   

m4rcin napisał/a:
Tydzien pozniej mam neistety dyzur wiec tez odpada ;) Moze za 3 tygodnie (jak mi szefostwo jakiegos nocnego maitanance nie wpakuje na weekend)


Taaa..przyznaj sie lepiej ze piwa nie lubisz i wolisz w klawiature klepac :P A tak serio to jak kto moze w ten piatek to niech napisze. Za tydzien tez powinno sie udac, ale pierw trzeba zaczac!!
 
 
 
ssl 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 16
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 6:27 pm   

Witam,
Ponawiam prosbe. Jak wyglada rynek pracy dla administratorow? Jest sporo ogloszen w jezyku niderlandzkim. Czy w takim przypadku warto aplikowac, czy moze oznacza to, ze praca tylko ze znajomoscia jezyka? Jak to wygladalo w waszym przypadku? I czy zna ktos moze jakies ciekawe firmy na polnocy holandii?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 6:30 pm   

U mnie w firmie jakis czas temu byl wakat dla Solaris admina - wystarczyl jezyk angielski, z tego co widzialem na ogloszeniu, to rocznie dawali okolo €50k brutto.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ssl 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 16
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 6:47 pm   

Hmm to niezle pieniadze ;) szkoda, w szczegolnosci, ze mam certa z solarisa i troche sie w tym obracam ;) A jak z praca w bankach i instytucjach finansowych? Prosze rowniez o kolejne informacje jakby ktos chcial sie udzielic. m4rcin dzieki za szybka odp.
 
 
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 7:30 pm   

ssl napisał/a:
Witam,
Ponawiam prosbe. Jak wyglada rynek pracy dla administratorow? Jest sporo ogloszen w jezyku niderlandzkim. Czy w takim przypadku warto aplikowac, czy moze oznacza to, ze praca tylko ze znajomoscia jezyka? Jak to wygladalo w waszym przypadku? I czy zna ktos moze jakies ciekawe firmy na polnocy holandii?



Zamiesc CVke na www.monsterboard.nl stworz profil na www.linkedin.com i Headhunterzy sami powinni za Toba dzwonic. Tak wygladalo to w moim przypadku gdy dostałem prace w Redback Networks i rok pozniej jak przeszedlem do Riverbed Technology

Kazda duza firma IT ma siedzibę w NL. Sprawdzaj na ich domowych stronach: www.cisco.com/www.sun.com/www.ibm.com/ i zobacz czy nie maja ofert w NL. Takie firmy rzadko ogłaszają się na portalach typu www.monster.com

Co do ofert w jezyku tubylcow to przyjumuje sie ze jest on wtedy wymagany....ale co Ci szkodzi sprobowac!

Północ Holandii...trochę kiepsko.... jakieś 2mce temu Google szukalo Data Center Facilities Technician w Groningen ale chyba znaleźli bo zdjęli ogłoszenie. Celuj w Amsterdam(Schiphol Area)/Rotterdam/Den Haag/Utrecht.

...niech moc bedzie z Toba!!
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 7:39 pm   

Potwierdzam, zeby wrzucic CV'ke na monstera - sam tak umieszczalem, tylko uzylem monster.co.uk bo jest po angielsku a baza jest i tak wspolna.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ssl 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 16
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:16 am   

Dzieki wielkie za informacje.
Niepokoi mnie jeszcze jedna kwestia. Z tego co zauwazylem w holandii sa b. wysokie podatki, zaczynaja sie od ok 30% jak to sie przeklada na kwestie wynagrodzenia? Na jakie wynagrodzenie w takim razie mozna liczyc z 2 letnim doswiadczeniem jako admin, certami cisco CCNA i solarisa SCSA?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:22 am   

Zapewne znaczna czesc ludzi z IT jest w stawce 52%....
Jakie wynagrodzenie - ciezko powiedziec, bo mozna dostac i ze 30k rocznie i 3x tyle. Moim zdaniem zalezy to od umiejetnosci i szczescia (ja przyznaje, ze mialem duzo szczescia)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ssl 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 16
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:33 am   

No mam nadzieje, ze rowniez bede mial tyle szczescia co Ty ;) Jednak >50000E jak na 2 lata to wydaje mi sie narazie malo realne. Oby takie wielkie podatki byly tego warte ;p no i ze nie bedzie problemu ze znalezieniem pracy.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 8:18 am   

ssi: U mnie szukaja sieciowca. Wymagania sa takie:

Cytat:
• Bachelor degree in Information Technology or Computer / Electrical Engineering or equivalent industry experience
• Strong knowledge of SDH, DWDM and CWDM technologies and protocols
• Design of Optical transport infrastructures
• Configuration and maintenance of SDH, DWDM and CWDM devices and related Network Management Platforms (preferably Tellabs, Nortel and ECI)
• Experience on Optical Transport 2nd and 3rd line technical support
• Basic experience in network capacity planning
• Good knowledge of the TCP/IP suite
• Good knowledge of the complete Windows and Microsoft Office Fluent in spoken and written English
• Good interpersonal skills, able communicator
• Team player


Daj maila, to Ci jeszcze dzis wysle pelna oferte. Tyle, ze to jest Amsterdam (czyli wciaz Noord-Holland), nie wiem, czy to Cie interesuje? Na 100% angielski wystarczy.
Cytat:
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Czw Mar 12, 2009 9:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:04 pm   

ssl napisał/a:
Dzieki wielkie za informacje.
Niepokoi mnie jeszcze jedna kwestia. Z tego co zauwazylem w holandii sa b. wysokie podatki, zaczynaja sie od ok 30% jak to sie przeklada na kwestie wynagrodzenia? Na jakie wynagrodzenie w takim razie mozna liczyc z 2 letnim doswiadczeniem jako admin, certami cisco CCNA i solarisa SCSA?


Przy 50k brutto do reki dostaniesz ok.2600 plus 8% Holiday Allowance(platne w okolicahc maja). Jesli masz 30%ruling to dostaniesz 3000 plus Holiday Allowance

Mialem kilka Interview w NL i kasa oferowana prze firmy takie jak KPN / Verizon / Juniper /Redback... byla zawsze wieksza niz 50k (czasem blizej 100k niz 50k :) ). Mialem wtedy 3lata doswiadczenia w ukochanej TPSA i CCNP/DP. Oczywiscie duza kase nie daja ja za piekne oczy i musisz udowodnic ze jestes tyle wart. Przecietny Interview ktory mialem skladal sie z 4-5czesci i trwal w sumie ok 4godzin.
Ostatnio zmieniony przez Lolek79 Czw Mar 12, 2009 12:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Amster 
Poczatkujacy
Amster


Wiek: 66
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 4:23 pm   

Witam ITCerow. Milo mi slyszec ze tylu Polakow pracuje w ITC. Ja mieszkam w Amsterdamie juz piaty rok i nie znalazlem pracy w ITC choc znam holenderski. Moze dlatego ze jestem 55pluser.

[ Dodano: Czw Mar 12, 2009 4:25 pm ]
Czyn cos powinien a wszystko sie zisci!
 
 
ssl 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 16
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 6:41 pm   

Dziekuje wszystkim za odzew. Jednym slowem wasze doswiadczenie w kwestii szukania pracy w nl pozwala optymistycznie spojrzec na ta sprawe. Mam nadzieje, ze bede mogl za jakis czas spotkac sie z wami przy piwku :)
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 9:26 pm   

ja jestem za tym zeby wyskoczyć na piwo ;) , ost. mam trochę napięty grafik, ale ogólnie jestem za :035: :028:
_________________
EOF :)
 
 
RafAms 
Gaduła
IT Admin


Pomógł: 5 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 105
Skąd: A'dam/Purmerend
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 11:14 pm   

Witajcie IT koledzy :)
Ja w chwili obecnej mieszkam w Noord-holland (okolice A'damu) - jezyk holenderski znam powiedzmy podstawowow <rotfl> a angielski biegle i w tym jezyku staram sie znalezc sobie prace w IT. Mam ponad 2 lata exp w M$ , certy z M$ i Cisco i powiem Wam , ze proponowano mi juz rozne stawki :) od 28 tys /rok do 60 :) Do tej pory nie mam jeszcze pracy (szukam juz miesiac ?!) i bylem juz na chyba 6 rozmowach w agencjach pracy (robi sie to juz nudne :D za kazdym razem to samo) ale jestem pozytywnej mysli i sadze , ze jako pracownicy IT mamy wieksza szanse na rozwoj w pracy tutaj niz w PL :)

Pozdrowiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group