NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:12 am
Zasilek rodzinny w Holandii ( kinderbijslag)
Autor Wiadomość
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Sob Wrz 02, 2006 9:46 pm   Tak szybko

Bardzo szybko
 
 
Milusia
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Apeldoorn
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 7:46 pm   zasiłek

Witam wszystkich, mam pytanko odnosnie zasiłku rodzinnego. Mój nieznosze tego słowa "konkubin" pracuje w Holandii od około roku jako ZZP (czyli własna firma) ja do maja tego toku byłam w Polsce z córeczka i nie pobierałam rodzinnego. On tu jest legalnie ma zameldowanie itp. czy nalezy mu sie rodzinne bo go nie pobierał jesli tak to zo nalezy zrobic. Bo wyczytałam na forum ze rodzinne mozna dostać za lata ubiegłe. Od maja w 3 mieszkamu juz razem w Holandi i my tez jestesmy tu zameldowane za odpowiedz bardzo dziekuje Pozdrawiam
PS: Zapomniałam dodac ze tylko on pracuje :(
 
 
 
Koploper 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 85
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 9:51 pm   Re: Tak szybko

[quote="marcin_zet"]Bardzo szybko[/quote]

Chyba nie aż tak szybko...
Napisali, że przyjęli wniosek i dadzą odpowiedź w ciągu 8 tygodni.
Ciekawe, ile to potrwa w rzeczywistości?
_________________
Pozdrawiam,

Koploper
Ostatnio zmieniony przez Koploper Czw Wrz 14, 2006 9:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Koploper 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 85
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 9:51 pm   Re: Tak szybko

Przepraszam, wyskoczył jakis błąd...
Adminie, proszę o usunięcie podwojonego postu :wink:
_________________
Pozdrawiam,

Koploper
 
 
Amelika 
Poczatkujacy
Amelika

Wiek: 49
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 2
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 11:44 pm   wyciagi bankowe

z mojego doswiadczenia wynika, ze starajac sie o zasilek dla dzieci przebywajacych w Polsce, a jedno z rodzicow przynajmniej oczywiscie pracuje w Holandii, to w ostatnim etapie decyzji o zasilku, SVB prosi o potwierdzenie przekazywanych pieniedzy do Polski. Nie akceptuja oswiadczenia, ze pieniadze sa przekazywane osobiscie, nie akceptuja nawet wyciagow bankowych, z ktorych wynika, ze pieniadze byly pobierany w Polsce. Jedyny dowod to potwierdzenia wysylania pieniedzy prze Western Union lub tez miedzynarodowe przelewy bankowe. Jakie Wy macie doswiadcznia w tej kwestii? Czy mozna w inny sposob sie odwolywac od negatywnej decyzji spowodowanej brakiem odpowiedniego sposobu przekazywania pieniedzy. Ogolnie wiadomo, ze osoby pracujace w Holandii przeysylaja swoim rodzinom pieniadze w mozliwie najtanszy sposob, czyli zwykle bezposrednio gotowke.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 10:30 pm   

Wymagania urzedu sa takie i jezeli chce sie otrzymac zasilek rodzinny, nalezy dostarczyc wszystkie niezbedne dokumenty, m.in. oryginalny dokument przelewu z banku lub poczty w Holandii, ktory potwierdzi przelew dokonany w Holandii, a pieniadze zostaly przelane do Polski.
Jezeli takiego dokumentu nie dostarczysz, to otrzymasz negatywna odpowiedz w swojej sprawie.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 5:17 pm   Jestes

Nollewska jestes :lol:
 
 
Milusia
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Apeldoorn
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 7:15 pm   

Co za kraj, ja jestem teraz w takiej sytuacji SVB chce dokumentów potwierdzajacych o pieniadzach przesyłanych do polski w okresie mojego i dziecka pobytu tam i to jescze na których ma widniec moje nazwisko lub dziecka. Paranoja co sie tutaj wyczynia!!! Oni są dosłownie nienormalni, ale czego się można spodziewac w obcym kraju! Tylko i wyłącznie "kłody pod nogi"! Pozdrowienia
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 8:15 pm   

Milusia... dlaczego tak mowisz... powinnas sie cieszyc, ze dostajesz pieniadze za nic...
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Śro Lis 01, 2006 3:23 pm   

No wlasnie, urzad chce miec takie potwierdzenie, ze pieniadze zostaly przeslane z Holandii na polskie konto bankowe dla dzieci.
Jest to wymog urzedu i nalezy wybrac, albo chcesz dostawac pieniadze z SVB, albo oni zrezygnuja.
Pamietaj, ze urzad wyznacza termin dostarczenia dokumentow. Jezeli nie dostarczysz w odpowiednim czasie tych dokumentow, urzad moze odmowic wyplaty zasilku rodzinnego.
Czasami warto sie wlozyc troszke wysilku.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Milusia
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 27
Skąd: Apeldoorn
Wysłany: Śro Lis 01, 2006 8:57 pm   

Czesc Duuvelke, co do tych pieniędzy to bede się cieszyc jak dostane. Bo jak dotychczas to dostaje ale ciagle tylko listy o SVB o dodatkowe informacje. Dlatego taka wypowiedz... Pozdrowionka
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lis 02, 2006 1:30 am   

Milusia... mam nadzieje, ze dostaniesz w koncu te pieniadze...
niestety tak to juz jest w holandii... wszystko musi byc udokumentowane:-)
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Lis 02, 2006 9:00 am   zasilek

ja korespondowalam z svb pol roku- ciagle prosili o jakies dodatkowe dokumenty- wspomne ze moj syn chodzi tu do szkoly wiec dodatkowo musialam miez zaswidczenie ze szkoly, ale wszystko zalatwilam pomyslnie - oczywiscie z nadplata za rok wstecz.
pozdrawiam i cierpliwosci.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Czw Lis 02, 2006 9:40 pm   

Wszystko zalezy na jakiego urzednika sie natrafi. Jeden wymaga wiele, wiele dokumentow inny skolei tylko troche.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
jimijochan
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 3:23 pm   

Witam

Witam mój mąż pracuje w Holandii, ja mieszkam z 2 dzieci w Polsce. Jestem teraz w trakcie załatwiania tego zasiłku rodzinnego. Wniosek został złożony i teraz dostałam dokumenty do wypełnienia (Kinderbijslag: informatie over kinderen in het buitenland), niestety nie mam możliwości ich przetłumaczenia (tłumacze życzą sobie ok 250zł ...)

Bardzo bym prosiła o pomoc w przetłumaczeniu/wypełnieniu tych dokumentów, jeżeli ktoś okazałby się na tyle życzliwy i zechciałby mi pomóc to bardzo proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam
Andżelika Jochańska
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group