NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:12 am
Zasilek rodzinny w Holandii ( kinderbijslag)
Autor Wiadomość
BOLO74 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 6:19 pm   

Do Wioli
kwestia jest taka że całe zaległe pieniądze za rok wstecz kindgebonden budget i kinderbijslag wypłacił mi svb a nie jedno svb a drugie belasting, dzwoniłem dzisiaj rano i pani z svb powiedziała mi że jeśli żona pracuje w polsce a ja nie mam meldunku w Holandii to jedno i drugie będzie płacić svb raz na kwartał. Za drugim razem inna pani poinformowała mnie że svb nie płaci kindgebonden budget tylko belasting, i być tu mądry, teraz nie wiem kto będzie płacił ten chol... kindgebonden budget i kiedy i w jakim przedziale miesięcznym czy kwartalnym.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 6:30 pm   

BOLO74,

a czy dla ciebie ma to az tak duze znaczenie ,ze beda wyplacane np. kwartalnie razem z kinderbijslag ?
przeciez i tak bedziesz otrzymywal te pieniadze nadal ?

a tak prawde powiedziawszy nie slyszalam ,zeby w kwestii kindgebonden budget cokolwiek sie zmienilo jesli chodzi o przepisy, wiec ta ''inna "pani jednak ma racje
Cytat:

Za drugim razem inna pani poinformowała mnie że svb nie płaci kindgebonden budget tylko belasting
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 21, 2011 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiola160482 
Poczatkujacy
WIOLKA

Dołączyła: 06 Lis 2010
Posty: 32
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 6:41 pm   

BOLO74 napisał/a:
Do Wioli
kwestia jest taka że całe zaległe pieniądze za rok wstecz kindgebonden budget i kinderbijslag wypłacił mi svb a nie jedno svb a drugie belasting, dzwoniłem dzisiaj rano i pani z svb powiedziała mi że jeśli żona pracuje w polsce a ja nie mam meldunku w Holandii to jedno i drugie będzie płacić svb raz na kwartał. Za drugim razem inna pani poinformowała mnie że svb nie płaci kindgebonden budget tylko belasting, i być tu mądry, teraz nie wiem kto będzie płacił ten chol... kindgebonden budget i kiedy i w jakim przedziale miesięcznym czy kwartalnym.


Ja rodzinne dostaję z svb kwartalnie a dodatek z belastingu co miesiąc. a spłatę zaległą i rodzinnego i dodatku dostałam z svb :038:
_________________
WIOLKA M
 
 
BOLO74 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 7:18 pm   

interesuje mnie tylko czy svb poinformowało belasting iż mogą mi zacząć wypłacać ten dodatek, a jest to pierwszy raz więc nie chciałbym aby przez czyjąś pomyłke trwało to wieki. porostu lubię mieć czarno na białym a co urząd to inna odpowiedź i co osoba to inna wersja, dam krótki przykład, w styczniu jak zadzwoniłem odnośnie decyzji z svb o przyznaniu zasiłku i jednego dnia od trzech różnych osób dostałem trzy rózne odpowiedzi, pierwsz to że czekają jeszcze na druki z polski, chociaż zostały wysłane na początku grudnia, druga pani powiedziała że nie mają tylko jednego, a pan jako trzeci że decyzja została wysłana tego właśnie dnia na mój adres (trzecia okazała się prawdziwa) i to wszystko w tym samym dniu i osoby pracujące w tym samym pokoju. Przepraszam za kłopot jeśli za dużo gadam. Pozdrawiam
 
 
wiola160482 
Poczatkujacy
WIOLKA

Dołączyła: 06 Lis 2010
Posty: 32
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 7:49 pm   

BOLO74 napisał/a:
interesuje mnie tylko czy svb poinformowało belasting iż mogą mi zacząć wypłacać ten dodatek, a jest to pierwszy raz więc nie chciałbym aby przez czyjąś pomyłke trwało to wieki. porostu lubię mieć czarno na białym a co urząd to inna odpowiedź i co osoba to inna wersja, dam krótki przykład, w styczniu jak zadzwoniłem odnośnie decyzji z svb o przyznaniu zasiłku i jednego dnia od trzech różnych osób dostałem trzy rózne odpowiedzi, pierwsz to że czekają jeszcze na druki z polski, chociaż zostały wysłane na początku grudnia, druga pani powiedziała że nie mają tylko jednego, a pan jako trzeci że decyzja została wysłana tego właśnie dnia na mój adres (trzecia okazała się prawdziwa) i to wszystko w tym samym dniu i osoby pracujące w tym samym pokoju. Przepraszam za kłopot jeśli za dużo gadam. Pozdrawiam


Ja mogę napisać co wiem ze swojego doświadczenia. dodatek jest wypłacany w pierwszy dzień roboczy po 20 każdego miesiąca. czyli może to być 22. ja za luty też jeszcze nie dostałam. A tak wogóle to do domu( do polski) powinna przyjść decyzja ile od stycznia 2011 roku będziesz dostawał dodatku. ja dostałam. także cierpliwości napewna wszystko będzie ok bo oni i tak robią wszystko według swoich racji. pozdrawiam
_________________
WIOLKA M
 
 
madusia 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 27 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Racibórz
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 2:11 pm   

Witam :)

mam pytanko,a propo przyznania zasilku
1).czy trzeba byc zameldowanym w Nl ,zeby SBV przyznalo zasilek na dziecko??
2).jakie sa potrzebne dokumenty z Polski??
3). czy jesli ja i moj az bedziemy w sepracji lub po rozwodzie to czy SBV przyzna nam zasilek??
4).czy jesli zaczniemy zalatwiac zasilek to czy wstrzymaja nam pobieranie zasilku w Polsce??
5).moglby mi ktos przetlumaczyc wniosek o zasilek??

za odpowiedzi bede wdzieczna :)

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 2:29 pm ]
jeszcze mam jedno pytanie o co chodzi dokladnie z tym,ze trzeba miec dowody wplaty,ze wysyla sie na dziecko??chodzi o to czy sa wysylane dodatkowe pieniazki na dziecko?? nie wiem czy dobrze zrozumialam.. mam przyznane na malego alimenty ,ale placi mi je fundusz,co w takim wypadku??i co kwartal dostaje sie 194euro czy ta kawote razy 3 ??
_________________
bo nie ważne "dlaczego", ale "jak"
 
 
wiola160482 
Poczatkujacy
WIOLKA

Dołączyła: 06 Lis 2010
Posty: 32
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 3:33 pm   

madusia napisał/a:
Witam :)

mam pytanko,a propo przyznania zasilku
1).czy trzeba byc zameldowanym w Nl ,zeby SBV przyznalo zasilek na dziecko??
2).jakie sa potrzebne dokumenty z Polski??
3). czy jesli ja i moj az bedziemy w sepracji lub po rozwodzie to czy SBV przyzna nam zasilek??
4).czy jesli zaczniemy zalatwiac zasilek to czy wstrzymaja nam pobieranie zasilku w Polsce??
5).moglby mi ktos przetlumaczyc wniosek o zasilek??

za odpowiedzi bede wdzieczna :)

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 2:29 pm ]
jeszcze mam jedno pytanie o co chodzi dokladnie z tym,ze trzeba miec dowody wplaty,ze wysyla sie na dziecko??chodzi o to czy sa wysylane dodatkowe pieniazki na dziecko?? nie wiem czy dobrze zrozumialam.. mam przyznane na malego alimenty ,ale placi mi je fundusz,co w takim wypadku??i co kwartal dostaje sie 194euro czy ta kawote razy 3 ??

więc tak ój mąż ma meldunek tymczasowy w holandii ja jestem w polsce i rodzinne mamy.
dokumenty z Polski to: akty urodzenia dzieci; akt małżeństwa; zaświadczenie o nie pobieraniu zasiłku w polsce; zaświadczenia o zarobku i umowach o pracę a jeśli była kuroniówka to zaświadczenie od kiedy i ile; zaświadczenie o uczęszczaniu dzieci do szkoły jeśli dzieci są w wieku szkolnym.
rodzinne można otrzymywać nawet po rozwodzie tylko musicie mieć udokumentowane że te pieniądze są przekazywane dzieciom a nie na przykład na rachunki czy kredyt.
i radzę zgłosić że macie większe zarobki bo mój mąż wyjechał do Holandii we wrześniu 2009 a ja zgłosiłam w kwietniu i co... musiałam zasiłek zwrócić chociaż jeszcze nie miałam zasiłku z Holandii Pozdrawiam :043:
_________________
WIOLKA M
 
 
madusia 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 27 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Racibórz
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 6:01 pm   

te wszystkie dokumenty musza byc tzw.miedzynarodowe??o jakie zaswiadczenia chodzi umow i zarobkow tych z Polski??
i te zwiekszone zarobki zglosic w opiece?? czytalam w poprzednich postach,ze Holandia wyrownuje "wahania" w zasilkach i ze nic nie trzeba zwracac,wiec juz sama nie wiem ;/

dziekuje za odpowiedz i bede wdzieczna za odpowiedzi na moje pytania
_________________
bo nie ważne "dlaczego", ale "jak"
 
 
wiola160482 
Poczatkujacy
WIOLKA

Dołączyła: 06 Lis 2010
Posty: 32
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 7:15 pm   

madusia napisał/a:
te wszystkie dokumenty musza byc tzw.miedzynarodowe??o jakie zaswiadczenia chodzi umow i zarobkow tych z Polski??
i te zwiekszone zarobki zglosic w opiece?? czytalam w poprzednich postach,ze Holandia wyrownuje "wahania" w zasilkach i ze nic nie trzeba zwracac,wiec juz sama nie wiem ;/

dziekuje za odpowiedz i bede wdzieczna za odpowiedzi na moje pytania


no tak inni piszą też czytałam o tym ale u mnie było inaczej. zanim jeszcze dostałam rodzinne w Holandii już musiałam w Polsce zwrócić. zgłosiłam w opiece ale ja musiałam zwrócić do poznania bo tam jest REGIONALNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ. A Z Holandii dostałam całość za rok wstecz. a dokumenty muszą być międzynarodowe, a zaświadczenia muszą być twoje z polski od momentu wyjazdu męża za granicę bo od tego momentu należy ci się rodzinne. ja musiałam wszystko przedstawić że 3 miesiące pracowałam i tyle miałam wypłaty... że potem miałam zasiłek dla bezrobotnych w takiej kwocie. no i żę potem byłam bez pracy też musiałam zaświadczyć. i naprawdę radzę do opieki zgłosić zwiększone zarobki bo potem trzeba się słona tłumaczyć...
_________________
WIOLKA M
 
 
pinyo1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 18
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 12:08 pm   zasilek rodzinny

:013: mamy 11.04.2011 a ja ciagle nie mam rodzinnego na koncie zawsze mialam 5 juz na koncie a teraz cisza czy jest mozliwe ze mi go wstrzymali ( zadnego pisma na ten temat nie dostalam)
 
 
annab 
Gaduła
zocha

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 114
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 12:29 pm   

witam
ja tez nie mam , tylko ze zadzwonilismy do svb , z zapytaniem o zasiłek i powiedzieli ze wysłali ankiety , tylko ze na nasz adres nie dotarły i wysłali drugi raz,Najlepiej zadzwon i dowiesz sie u zródeł.
 
 
pinyo1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 18
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 1:00 pm   

dzieki tak zrobie
 
 
wiola160482 
Poczatkujacy
WIOLKA

Dołączyła: 06 Lis 2010
Posty: 32
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 1:55 pm   

[quote="pinyo1"]dzieki tak zrobie[/quote

ja już 1 kwietnia dostałam... ale ostatnio dostałam 14 stycznia... także możesz jeszcze dostać
_________________
WIOLKA M
 
 
pinyo1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 18
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 7:09 pm   

Dzieki za info to mam jeszcze nadzieje ze dostane :)
 
 
niebieski ptak 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 7:00 am   Re: zasilek rodzinny

pinyo1 napisał/a:
:013: mamy 11.04.2011 a ja ciagle nie mam rodzinnego na koncie zawsze mialam 5 juz na koncie a teraz cisza czy jest mozliwe ze mi go wstrzymali ( zadnego pisma na ten temat nie dostalam)


Ja miałem zawsze 1-ego (ostatnio 3 stycznia, ale wiadomo dlaczego...) a w tym miesiącu dostałem dopiero 9-ego. Podejrzewam, że takie "spóźnienia" są tu w normie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group