NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:12 am
Zasilek rodzinny w Holandii ( kinderbijslag)
Autor Wiadomość
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 9:26 pm   

nollewska napisał/a:
Kwota na jedno dziecko 250 euro.


ja z zona otrzymujemy okolo 180 euro na kwartał :roll: na naszego syna :wink:
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 9:49 pm   

Te 250 to jest kwota, ktora musisz miec udokumentowana jako wyslana do Polski.To nie jest kwota, ktora sie otrzymuje od SVB.Dostajesz tylko tyle, bo Twoje dziecko pewnie jest w wieku 0-5 ale pozniej dostaniesz wiecej 8)
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 9:55 pm   

janosik napisał/a:
Te 250 to jest kwota, ktora musisz miec udokumentowana jako wyslana do Polski.


czyli jak ktos ma dziecko wieku 0-5 lat i otrzymuje 180 euro to musi udokomentowac ze wyslal 250 bo zaczynam sie gubic :roll: 8) :lol:
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 9:56 pm   

Chodzi o udokumentowanie dokonania przelewu pieniedzy na utrzymanie dzieci, ktore przebywaja zagranica.
Tak wiec chodzi o to, ze np. osoba pracuje w NL, dzieci sa w Polsce i nalezy udokumentowac fakt, iz pieniadze sa przekazywane na utrzymania dzieci.
Zasilek rodzinny jest zroznicowany w kwocie i zalezy od wieku dziecka.
Tak wiec nalezy zapoznac sie z tabela kwot jakie przysluguja dzieciom i orientacyjnie taka kwote nalezy przelewac do Polski.Chodzi o to, aby kwota ktora wyplaca urzad faktycznie trafiala i byla wykorzystywana na potrzeby dzieci.
Tutaj mozna zobaczyc aktualne kwoty zasilku rodzinnego, ktore wyplaca urzad
http://www.bean.owo.pl/index.php?go=5

Natomiast jezeli osoba mieszka w Holandii i mieszkaja razem w jednym gospodarstwie domowym, to oczywiscie nie ma takich zalecen, aby dokonywac przelewow pienieznych. Wiele osob starajacych sie o zasilek rodzinny, pracuje w Holandii, a dzieci ich sa w Polsce. Wowczas ten fakt nalezy udokumentowac.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 12:37 pm   

Powiedzcie mi proszę, czy o zasiłek może się starać tylko osoba która ma umowę o pracę czy prowadząca działalność też ma takie prawo?
Ja wywnioskowałam, że tylko osoby pracujące u kogoś , ale mam nadzieję,że się mylę.
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 12:45 pm   

na dzialalnosc tez mozna :wink:
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 10:49 am   

Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie tego zasilku dostalam wlasnie te papiery do wypelnienia i jest tam punkt podac date od kiedy ja tu mieszkam ale ja tu oficjalnie nie mieszkam bo jestem niezameldowana wiec co mam im wpisac bo sama nie wiem cholipa :? i dziecko tez nie jest zameldowane .Prosze o szybka odpowiedz. Dzieki
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 11:05 am   zasilek

tu jest troche inaczej niz w Pl. o zasilek moze starac sie kazdy obojetnie czy pracuje na kontrakt czy tez ma swoja wlasna dzialalnosc , kwota zalezy od wieku dziecka ja np. dostaje na syna skonczone 16 lat niecale 280 euro i dodatkowo 200 za to ze trenuje plywanie .
 
 
Kukawka
Poczatkujacy


Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 47
Skąd: Maastricht
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 6:42 pm   

Mam pytanie moja corka jest pelnoletnia , po szkole sredniej wyjechala do anglii dp pracy jako aupair zeby poprawic swoj angielski i w tym roku ma zamiar zaczac sudia w holandii .
Czy mozemy liczyc na jakies wsparcie finansowe czy trzeba placic z wlasnej kieszeni .
Jesli tak to jak to zalatwic :?:
_________________
Be nice or leave -
Thank you
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 10:09 pm   

Zasilek rodzinny w Holandii mozna otrzymac do 18 roku dziecka. Pozniej mimo, iz nadal sie uczy nie ma juz zasilku rodzinnego.
Jednak dodatek na dzieci uczace sie po 18 roku zycia mozna otrzymac w rozliczeniu podatkowym, rocznym. Nalezy wowczas wykazac rachunki przeznaczone np. na dojazdy do szkoly, na pomoce naukowe, za oplate mieszkania itp.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 14, 2007 11:50 pm   

Kukawka napisał/a:
Mam pytanie moja corka jest pelnoletnia , po szkole sredniej wyjechala do anglii dp pracy jako aupair zeby poprawic swoj angielski i w tym roku ma zamiar zaczac sudia w holandii .
Czy mozemy liczyc na jakies wsparcie finansowe czy trzeba placic z wlasnej kieszeni .
Jesli tak to jak to zalatwic :?:


jakie obywatelstwo ma twoja corka???
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 8:42 am   

jak tak sobie sprawe przemyslalam... hehe... czasem zdarza mi sie myslec... to doszlam do wniosku, ze twoja corka pewnie polskie obywatelstwo ma... no ale do sedna... kazdy holender, ktory jest w wieku 18-30 lat ma prawo do studiefinanciering (cos w rodzaju stypendium)... aczkolwiek sa od tego wyjatki... poniewaz ja takie studiefinanciering dostaje... jezli twoja corka, chcialabym tez cos takiego dostac to powinna pracowac na bialo... jak sie nie myle 10 god. tygodniowo...
 
 
Kukawka
Poczatkujacy


Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 47
Skąd: Maastricht
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:26 am   

Juz kumam
Dzieki serdeczne za informacje , chociaz troche mnie to dziwi ze do tego trzeba pracowac , ale jak wziac tez pod uwage co pisze nollewska to albo pracujesz i starasz sie o dofinansowanie albo rodzice placa i odliczaja to sobie od podatku.
zastanawiam sie co lepsze :017:

Jeszcze pytanie do ciebie Duuvelke ...czy te studiefinanciering dotyczy kazdego kto studiuje w holandii czy tylko tych z obcym obywatelstwem , bo pytalas o to jakie obywatelstwo ma moja corka( polskie )
Skad inad slyszalam ze od czasu jak polska weszla do unii placimy dokladnie tyle samo za studia jak tubylcy
_________________
Be nice or leave -
Thank you
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:49 am   

pytalam o obywatelstwo... poniewaz kazdy holender w wieku 18-30 lat dostaje studiefinanciering... a obcokrajowcy moga je dostac... ale musza pewne warunki spelniac...

taki holender nie musi pracowac, zeby dostac studiefinanciering... ale osoba, ktora nie ma holenderskiego obywatelstwa musi... chociaz nie w kazdym wypadku... ja nie pracuje i dostaje studiefinanciering... dostaje je poniewaz mam wize, dzieki ktorej zalapalam sie na to... inna mozliwoscia jest praca... polecam sobie to wypelnic... w imieniu twojej corki... wtedy bedzie jasne co powinna zrobic aby dostac studiefinanciering: http://www.ib-groep.nl/pa...tionaliteit.asp
i wybierz w pomaranczowym polu: Nationaliteitenschema
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:50 am   

za studia place tyle samo co holendrzy... kiedys trzeba bylo wiecej placic... ale na szczescie polska jest w EU... i juz nie trzeba...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group