NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:12 am
Zasilek rodzinny w Holandii ( kinderbijslag)
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 6:11 pm   

Monika T napisał/a:


: Zasiłek rodzinny kilka pytań

Witam serdecznie mam kilka pytań na temat zasiłku rodzinnego. Wniosek złożyliśmy już jakieś kilka miesięcy temu. Teraz po dostarczeniu wielu dokumentów itd poproszono nas o dostarczenie dowodów, że mąż utrzymuje dzieci. Jakie potwierdzenia są honorowane?Wysłaliśmy bilingi z konta ing.nl mojego męża, czy to wystarczy?
Bardzo proszę o odpowiedź...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 6:12 pm   

jolcia29 napisał/a:
wyciagi z kont moga byc pod warunkiem ze widnieja na nich przelewy na konto w polsce osoby ktora sprawuje opieke nad dziecmi na kazde dziecko co kwartal nalezy przelewac 416 euro jezeli na wycigu nie ma takich przelewow to nic on nie da, chyba ze maz w inny sposob przekazywal pieniadze np wysylal za pomoca westerunion albo cos w podobie
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Monika T
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 18
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 6:17 pm   

wysłałam do nich wydruki z konta z każdym przelewem co miesiąc w tytule mąż wpisywał że to dla dzieci, dodatkowo dołączyłam wydruk z konta mojego w polsce że ja wypłacam te pieniążki. Przeczytałam gdzieś, że muszą to być oryginały, ale nic innego nie mamy przecież...
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 6:19 pm   

powinno wystarczyc
 
 
Monika T
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 18
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 6:24 pm   

Mam jeszcze jedno pytanko. jeśli ktoś byłby tak miły co znaczy "Is deze verzorger familie van het kind?" Dzięki :)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 20, 2015 12:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 11:16 am   

Monika T napisał/a:
Is deze verzorger familie van het kind?"

Czy ten opiekun jest rodzina dziecka.
 
 
Monika T
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 18
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 2:09 pm   

Dziękuję bardzo :)
 
 
aaaga104 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 8:44 pm   zasilek rodzinny

Witam mam pytanie co do wypłaty zasiłku. Ojciec mojego dziecka pracuje legalnie w Holandii jest tam zameldowany i chce teraz ubieac sie o zasiłek dla corki. pytanie moje to czy pieniadze moga byc bezposrednio przesyłane z urzedu holenderskiego na moje konto walutowe czy musza byc przelane najpierw na Jego a potem On mi je przelewa? dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 10:23 pm   Re: zasilek rodzinny

aaaga104 napisał/a:
Witam mam pytanie co do wypłaty zasiłku. Ojciec mojego dziecka pracuje legalnie w Holandii jest tam zameldowany i chce teraz ubieac sie o zasiłek dla corki. pytanie moje to czy pieniadze moga byc bezposrednio przesyłane z urzedu holenderskiego na moje konto walutowe czy musza byc przelane najpierw na Jego a potem On mi je przelewa? dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam


mogą być bezpośrednio na twoje - po podaniu wszystkich danych (IBAN itd)
 
 
justynap6
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 7:50 pm   Zasiłek

Witam, moj narzeczony od poczatku kwietnia pracuje w Holandii. Zatrudniony jest przez polskie biuro Holland Contracting. W sierpniu urodzilo nam się dziecko. Czy nalezy nam sie zasilek? Nie pobieralam becikowego bo nie wiem czy jedno nie przeszkadza w pobraniu drugiego. Jakie dokumenty nalezy dostarczyc do urzedu i czy narzeczony musi byc zameldowany pod adresem pod ktorym mieszkam z dzieckiem w Polsce?
 
 
dlb 
Poczatkujacy
daniel77

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 5:21 pm   

Witam serdecznie. Staram sie o zasilek na dzieci od ubieglego roku. Czy malzonka moze sama zalatwiac ta sprawe z PL? Czy bez mojej wiedzy i zgody moze podac swoj nr kata na ktory zostana przelane pieniazki na dzieci jezeli decyzja bedzie pozytywna? I czy w takim wypadku moge zrezygnowac z tego zasilku? Wiem, ze niektorych zaskocza moje pytania ale lepiej jezeli w tej syt zasilek nie bedzie wyplacony niz ma byc bezmyslnie przetrwoniony a dzieci nic z tego nie mialy. Oficjalnie jestesmy malzenstwem i mamy wspolny meldunek w PL. Prosze o pomoc lub jakies wskazówki w mojej sprawie. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Napisalem o tym wczesniej lecz moderator odpisal, ze temat byl poruszany i to obszernie wczesniej, lecz nie potrafie tego znalezc. Prosze o wskazowki lub link do tematu. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 5:26 pm   

dlb napisał/a:
Czy malzonka moze sama zalatwiac ta sprawe z PL? Czy bez mojej wiedzy i zgody moze podac swoj nr kata na ktory zostana przelane pieniazki na dzieci jezeli decyzja bedzie pozytywna?


Na poprzedniej stronie juz ktos napisal ,ze jest to mozliwe .



Cytat:

prawa sie zmienily od tego roku i nawet twoja partnerka moze sie ubiegac o rodzinne z polski nie posiadajac BSN . Wystarczy ze poda BSN ojca dziecka .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 03, 2015 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dlb 
Poczatkujacy
daniel77

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 6:06 pm   

Tzn, ze nawet jezeli ja zaczalem cala procedure tu w NL I wszystkie pisma dosylal facet ktory sie tym zajmuje, malzonka moze przejac "inincjatywe i zalatwiac wszystko za moimi plecami a ja nie moge z tego zrezygnowac? A co jesli np. nadplaca jej duza kwote i okaze sie, ze trzeba zwocic pokazna sume? Kto wtedy za to odpowiada? Bardzo prosze Pania o pomoc bo na czlowieka ktory sie tym zajmuje, wychodzi na to ze nie moge liczyc. Zapewnial mnie ze bez moich podpisow ( zgody) zona nic nie wskora
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 7:18 pm   

dlb,

dlb napisał/a:
jezeli ja zaczalem cala procedure tu w NL

Nie wiem na jakim etapie zalatwiania jest twoj wniosek , ale nie wierze w to, ze jest to proces nieodwracalny
procedure mozna zastopowac...wystarczy zadzwonic lub napisac do SVB i podac powod .
(jesli posiadasz Digid to za jego pomoca mozna dokonac pewnych modyfikacji/zmian )


dlb napisał/a:
A co jesli np. nadplaca jej duza kwote i okaze sie, ze trzeba zwocic pokazna sume?


Jesli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to na konto , ktore podales we wniosku zostanie wyplacona kwota jaka przysluguje waszym dzieciom - dokladnie tyle ile sie nalezy.

Kinderbijsag - wyplacany jest kwartalnie watpie w to by SVB wyplacil wam o wiele za duzo ,
zanim ta instytucja cos wyplaci ...to najpierw dobrze sprawdzaja wnioskodawce no i procedura przyznania ciagnie sie od kilku miesiecy- nawet do roku


Cytat:
Zapewnial mnie ze bez moich podpisow ( zgody) zona nic nie wskora


Jak juz zostalo tu wczesniej napisane jesli zona nie zna twojego numeru BSN to nie zalatwi kinderbijslag( pewnym ograniczeniem moze byc jeszcze bariera jezykowa )

ps. W tym temacie na pewno znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujacych cie pytan

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 03, 2015 7:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dlb 
Poczatkujacy
daniel77

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Lut 04, 2015 5:01 pm   

Dziekuje bardzo i pozdrawiam goraco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group