NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:12 am
Zasilek rodzinny w Holandii ( kinderbijslag)
Autor Wiadomość
blacha80 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 29
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 12:42 pm   svb

Witam czy ktos moze nie dostał za czwarty kwartał rodzinnego z svb tak jak ja bo wciaz nie mam jeszcze przelewu z svb czy ktos moze powiedziec jaki moze byc powod
 
 
patryk45 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: wrocław
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 9:12 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sty 11, 2017 6:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Julisiunio
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 3:22 pm   

nie otrzymałam ale po napisaniu informacji na svb przez ich formularz kontaktowy napisali ze sprawdzali czy w Polsce czegoś nie pobieram i wypłacili po dwóch tygodniach
 
 
innka26
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 14, 2017 9:39 am   ile to może jeszcze potrwać?

Hej. Mam pytanie do Tych co dostali zasiłek z SVB. Żyje w Holandii od ponad roku. Od 11 miesięcy czekam na przyznanie zasiłku z SVB. Początkiem stycznia byłam w Polsce i podjechałam do ROPS w Katowicach i "miłe Panie" powiedziały ze mają już wszystko i dokumenty są wysłane do Holandii. W SVB dowiedziałam się ze dostali dokumenty 20 stycznia i ze w niedługim czasie dostane decyzje ponieważ maja już wszystkie potrzebne dokumenty. Jaki jest ten niedługi czas? Nie rozumiem tej całej sytuacji. Skoro mają wszystkie dokumenty i wszystko jest ok to na co czekają? 6 marca będzie rok. Ile SVB potrzebuje czasu na wydanie tej decyzji? i ile po otrzymaniu tej decyzji będę musiała czekać na pieniądze?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lut 14, 2017 5:00 pm   

innka26 napisał/a:
Ile SVB potrzebuje czasu na wydanie tej decyzji? i ile po otrzymaniu tej decyzji będę musiała czekać na pieniądze?


przeciez w tym temacie sa juz odpowiedzi na twoje pytania, wystarczy przeczytac kilka stron wstecz :039:
 
 
qwok
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 8:56 pm   kinderbijslag

Dzień dobry.
Chciałbym zapytać czy składając wniosek o kinderbijslag online ( używając digid) mam możliwość dodania do wniosku załącznika? ( chodzi o akt urodzenia dziecka + zaświadczenie o nie pobieraniu zasiłku w Polsce) ? Jeśli nie ma takiej opcji to jak to dosłać najlepiej ?
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 10:12 pm   

qwok,

Z tego co czytam w tym watku, to SVB wymaga orginalow dokumentow .

Ja przeslam im wymagane pisma /dokumenty poczta.
 
 
qwok
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 10:27 pm   

Panicelinka napisał/a:
qwok,

Z tego co czytam w tym watku, to SVB wymaga orginalow dokumentow .

Ja przeslam im wymagane pisma /dokumenty poczta.


Dziękuje. Czyli wypełniam online wniosek wysyłam go elektronicznie i dodatkowo wysyłam dokumenty pocztą do danego wniosku? Czy mogę wydrukować wniosek i do niego dołączyć dokumenty i wysłać wszystko razem pocztą tradycyjną?

[ Dodano: Nie Lip 01, 2018 9:36 am ]
Może komuś się przyda, wszystkie dokumenty przez SVB czy portal balasting może składać elektronicznie i przesyłać jako skany.
Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lip 01, 2018 11:39 am   

qwok napisał/a:
wszystkie dokumenty przez SVB czy portal balasting może składać elektronicznie i przesyłać jako skany.


Wiecej , strona SVB jest przetlumaczona na kilka jezykow w tym na jezyk polski i jest nawet instrukcja jak przesylac dokumenty . Niestety opcja elektorniczna nie jest dostepna dla wszystkich...osoby nie posiadajace Digid nie beda mogly z niej skorzystac , pozostaje im tylko droga korespondencyjna / poczta .

https://www.svb.nl/int/pl...oaden/index.jsp
 
 
qwok
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 01, 2018 4:10 pm   

Panicelinka napisał/a:
qwok napisał/a:
wszystkie dokumenty przez SVB czy portal balasting może składać elektronicznie i przesyłać jako skany.


Wiecej , strona SVB jest przetlumaczona na kilka jezykow w tym na jezyk polski i jest nawet instrukcja jak przesylac dokumenty . Niestety opcja elektorniczna nie jest dostepna dla wszystkich...osoby nie posiadajace Digid nie beda mogly z niej skorzystac , pozostaje im tylko droga korespondencyjna / poczta .

https://www.svb.nl/int/pl...oaden/index.jsp


Tak to prawda strona ma język Polski, ale podczas wypełniania online wniosku o kinderbijslag dostępna jest wersja angielska i niderlandzki (stan na styczeń 2018)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lip 02, 2018 9:46 pm   

qwok napisał/a:
ale podczas wypełniania online wniosku o kinderbijslag dostępna jest wersja angielska i niderlandzki (stan na styczeń 2018)


Prawidlowo, przeciez nie jestesmy w kraju polskojezycznym .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group