NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:12 am
Zasilek rodzinny w Holandii ( kinderbijslag)
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 19, 2015 12:23 pm   


zolty06


Cytat:
W jaki sposób należy zgłosić zmianę?
Zmianę można łatwo i szybko zgłosić przez internet za pomocą serwisu Moje SVB. Oczywiście zawsze można zadzwonić lub wysłać pismo do oddziału SVB.






reszta info tu https://www.svb.nl/int/pl...geven/index.jsp
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sie 19, 2015 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Evacie
Poczatkujacy
Ewacie

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 13, 2016 11:30 pm   

Witam....proszę o pomoc...nawet svb nie potrafi mi odpowiedzieć i pomoc co mnie zdziwiło
Ponieważ mam niepełnosprawne dziecko nie pracuje zawodowo natomiast otrzymuje miesiecxnie zasiłek pielęgnacyjny na niepelnosprawne dziecko. Maz pracuje w NL.Dostałam dokumenty do wypełnienia i nie wiem czy to wpisać w rubryce o moich dochodach a dokładniej ze otrzymuje zasiłek na dziecko czy nic nie podawać ? Jak się rozliczam w Plo wy chodzę na 0 wie nie dostanę żadnego dokumentu ze skarbówki. Ponadto czy ma to wpływ na wysokość kinderbijslag lub kindergebonden budget? Proszę o pomoc
_________________
Ewacie
Ostatnio zmieniony przez Evacie Śro Sty 13, 2016 11:31 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bejb21 
Nieśmiały użytkownik
lulka21

Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 65
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 8:00 pm   

Witam. Mam pytanie. Mieszkam w Polsce i pobieram na dziecko kindebijslag z SVB. Teraz chcialabym z tego zrezygnowac gdzie i jakie dokumenty mam zlozyc? Moze sa jakies gotowe formularze do wypelnienia.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 6:09 pm   

bejb21,

Cytat:
Jakie zmiany należy zgłaszać w SVB?
Jeżeli pobierasz holenderski zasiłek rodzinny, a Twoja sytuacja osobista ulegnie zmianie, należy zgłosić to w SVB w ciągu 4 tygodni. Dzięki temu otrzymasz prawidłową kwotę świadczenia. Osoby zamieszkałe poza granicami Holandii mają 6 tygodni na zgłoszenie zmian. Poniżej przeczytasz, o jakich zmianach należy poinformować SVB

Zmiana miejsca zamieszkania
Jeżeli cała rodzina zmienia miejsce zamieszkania, ale nie opuszcza terytorium Holandii, wówczas nie ma obowiązku informowania o tym Sociale Verzekeringsbank. Informacje o zmianie przekazane zostaną przez gminę. Należy jednak pamiętać o tym, aby gminę powiadomić odpowiednio wcześnie. Sociale Verzekeringsbank musi otrzymać informację o zmianie adresu w ciągu czterech tygodni.

Kiedy należy samodzielnie powiadomić Sociale Verzekeringsbank o zmianie miejsca zamieszkania:

tylko jeden lub kilku członków rodziny zmienia miejsce zamieszkania.
Ty lub twoje dziecko przeprowadzacie się poza Holandię.
Ty lub twoje dziecko przebywacie poza Holandią przez ponad trzy miesiące (dotyczy to również wakacji)

reszta info w w linku
https://www.svb.nl/int/pl...geven/index.jsp
 
 
Terii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 4:02 pm   

Czy składając wnioski o kinderbijslag potrzeba dołączyć jakieś zaświadecznia z polskich urzędów?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 4:26 pm   

Terii napisał/a:
Czy składając wnioski o kinderbijslag potrzeba dołączyć jakieś zaświadecznia z polskich urzędów?


Tak ,a jesli zlozysz wniosek, to i zostaniesz poinformowany przez SVB jakie dokumenty powinienes dostarczyc
 
 
Terii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 4:28 pm   

Dziękuję za odpowiedż :)

edit .na forum jest temat w ktorym tlumaczymy, post przenioslam patrz tu http://www.niedziela.nl/f...p=312263#312263

[ Dodano: Pon Mar 07, 2016 7:35 pm ]
mam pytanie odnosnie zaswiadczenia z urzędu pracy,że jestem osobą bezrobotną,a co jesli nie jestem zarejestrowana w UP,a opłacam sobie tylko składki w krusie?Czy to z KRUS muszę co pobrać?

[ Dodano: Wto Mar 08, 2016 12:59 pm ]
Jeszcze chciałam dopytać odnośnie pkt w formularzach kinderbijsalg(zostały mi tylko te 2 pytania)

2) mieszkasz poza granicami Holandii lub mieszkalas w ciagu ostatnich 5 lat poza granicami Holandii

Zameldowana jestem w Polsce,ale pracuje w Holandii poprzez biuro pośrednictwa,więc nie wiem za bardzo,czy zaznaczyć nie,czy tak?

3) Czy masz numer wewnętrzny z UWV

Zasiłek z UWV był pobierany w zeszłym roku,ale o jaki to numer chodzi?

[ Dodano: Śro Mar 09, 2016 10:40 am ]
Wiem,że gnębię ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co dokładnie chodzi z tym pkt 2?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Mar 07, 2016 7:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 12:04 pm   

Terii,
Cytat:
mieszkasz poza granicami Holandii lub mieszkalas w ciagu ostatnich 5 lat poza granicami Holandii


mieszkasz z dzieckiem w Holandii ,czy w Polsce ? - zakreslasz prawidlowa odpowiedz
potrzebuja tego w SVB, bo bedziesz potem musial/musiala udowodnic, ze nie pobierasz w Polsce pieniedzy na dziecko ,trzeba bedzie dostarczyc odpowiednie zaswiadczenie
 
 
kaja12
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 30, 2016 11:18 pm   

Na jaki nr konta mam odeslac pieniadze do svb?wydaje mi sie ze nie naleza mi sie pieniadze za ten kawartal. Dodam ze pieniadze przyszly na polskie konto? Przesylal ktos z polskiego konta pieniadze do svb?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 5:01 pm   

kaja12,

Zacznij od powiadomienia SVB o zmianach jakie zaszly w twoim zyciu .
Pieniadze zatrzymaj na swoim koncie ,do czasu, az nie otrzymasz listu w ktorym bedziesz miala nowe wyliczenia i zapewne dolaczona wiadomosc o tym ile i jak masz je zwrocic.
 
 
kaja12
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 7
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 5:48 pm   

Svb zostalo juz poinformowane o zmianie chodzi tu dokladnie o pieniadze 500 plus poinformowalam ich ze zlozylam wniosek a oni przelali mi normalnie. Ale z tego co mi wiadomo skoro pobieram 500 plus kinderbijslag mi sie juz nie nalezy chyba ze sie myle.
 
 
marcinekpl 
Gaduła
The one and only

Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Lip 26, 2016 2:39 pm   

Jak matka z dzieckiem mieszkajaca w PL moze sie starac o kinderbijslag kiedy nie ma digid?
Dziecko ma bsn nr i juz wyplacane bylo kiedys rodzinne.
 
 
dominika93 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Lip 29, 2016 7:19 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Pią Lip 29, 2016 9:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 14, 2016 5:10 pm   

Julisiunio napisał/a:
witam. czy BD zwróci nam dodatek do rodzinnego za 2015R nie wiem czemu ale nie otrzymywaliśmy go wogóle mimo że dochodów nie przekroczyliśmy
 
 
MOTOR_L
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: (M)OTOR LUBLIN
Wysłany: Nie Lis 27, 2016 7:52 pm   

http://ogloszenia.niedziela.nl/
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lis 27, 2016 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group