NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
studia po angielsku a certyfikat
Autor Wiadomość
karolinagolik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 10
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 11:50 am   studia po angielsku a certyfikat

Czy studiujac w holandii po angielsku konieczne jest posiadanie certyfikatu CAE lub CPE?
Przegladajac strony internetowe uczelni wynika, ze tak; moze jednak ktos zna uczelnie, ktora tego nie wymaga.
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 12:09 pm   

Nie spotkałam sie z wymaganiem certiikatu. Owszem wymagają, ale Toefl lub Ielts, to sa egzaminy akademickie- nie to samo, chociaz podobnie wygląda.
 
 
karolinagolik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 10
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 12:33 pm   

Wymagaja zamiennie Toefl, Ielts, CAE lub CPE. Z tego co ja sie orientowalam...Ale jezeli znasz jakas uczelnie, ktora tego nie wymaga to bylabym wdzieczna za informacje
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 4:20 pm   

Witam
Ja jestem w trakcie przygotowań do podjęcia studiów w Holandii tak samo jak wspomniałaEwa P, wymagane są Ielts(akademicki) lub toefl.
Oczywiście jeżeli nie posiadasz jakiegokolwiek z nich możesz zdawać egzamin wstępny w języku angielskim, który jest delikatnie mówiąc baaaaardzo trudny, aczkolwiek podejrzewam,że zależy to od kierunku. W skład takiego egazminu wchodzą zagadnienia typowo akademickie, jak również jest kilka zadań z gramatyki.
Wczoraj otrzymałam przykładowy egazmin wstępny z uczelni na którą się wybieram i natychmiast stwierdziłam,że będę zdawała IELTS,a za egzaminy wstępne podziękuję:)
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 6:45 pm   

agata21229 czy możesz mi przeslać taki przykładowy egzamin wstepny? Sama się nad tym zastanawiam i chciałabym go zobaczyć jak wygląda.

Na maila proszę: [email protected]

Z góry dziękuję :039:
 
 
Basia1988 
Poczatkujacy
Basia1988

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 9:59 pm   

mnie rowniez interesuje taki egzamin wstepny... Moglabys przeslac go rowniez mi??
Z gory dziekuje.
moj adres: [email protected]
 
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 10:07 pm   

Wszystko zalezy od uczelni.
Niektore wymagaja certyfikatu IELTS lub TOEFL lub CPE.
Zalezy na jaka uczelnie sie wybierasz, wszystkie info sa dostepne na stronie.
Ja jestem w Tilburgu, tutaj jest wymagany certyfikat.
Z reszta ten temat byl poruszany na forum milion razy.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 10:29 pm   

Ewa P, Basia1988, już wysłałam, dajcie znać czy doszło,ponieważ ostatnio miewam problemy z pocztą.

Polecam również dni otwarte w uczelniach, którymi jesteście zainteresowane, można zdobyć wiele informacji i wskazówek, ludzie są nastawieni bardzo pozytywnie i również wspomaga motywację

Pozdrawiam
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 6:57 am   

Sprawdz HHS - www.hhs.nl, tam mozesz zlozy podanie i nie zdawac egzaminow angieslkiego. Jednakze ten przedmiot musi figurowac na Twoim swiadectwie ze szkoly sredniej badz studiow (caly okres trwania). Oczywiscie jest takze rozmowa po angielsku, gdzie werefikuja czy porozumiewasz sie w tym jezyku.

Pozdrawiam.
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Mar 11, 2009 11:26 am   

agata21229 napisał/a:
Ewa P, Basia1988, już wysłałam, dajcie znać czy doszło,ponieważ ostatnio miewam problemy z pocztą.

Polecam również dni otwarte w uczelniach, którymi jesteście zainteresowane, można zdobyć wiele informacji i wskazówek, ludzie są nastawieni bardzo pozytywnie i również wspomaga motywację

Pozdrawiam


Niestety nie dostałam :(
 
 
karolinagolik 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 10
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 9:47 pm   

A czy jakas uczelnia w Amsterdamie nie wymaga w/w certyfikatow?
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 10:07 pm   

karolinagolik napisał/a:
A czy jakas uczelnia w Amsterdamie nie wymaga w/w certyfikatow?

Odnośnie Amsterdamu nie odpowiem,ale w Rotterdamie w przypadku studiów w j.angielskim certyfikat jest wymagany.
Tu mała wzmianka odnośnie egzaminu wstępnego, będąc na dniach otwartych jednej z uczelni dowiedziałam sie iz majac wysztalcenie MBO lub VWO trzeba posiadać certyfikat jak równiez w przypadku gdy ktos chcialby zdawac egzamin wstepny to certyfikat rowniez jest wymagany.
 
 
Izolda102 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 9:16 pm   

to zalezy do jakiej szkoly sie wybierasz. Jesli na uniwersytet to byc moze, na akademiach sztuk pieknych tego nie wymagaja. Na rozmowie wstepnej sami moga ocenic czy twoj angielski jest dobry. Ale jesli chodzi o magistra to konieczny jest taki certyfikat (Ielts, Toefl czy inne) bo oficjalnie wszystkie programy na poziomie magistra (w Holandii) sa prowadzone w jezyku angielskim.
Dodam ze tu wszystkie studia sa rozdzielone na Bachelor i Master. Osobno sie na nie zdaje. Zeby moc pojsc na magisterskie trzeba zdac najpierw licencjat. Sory jesli namieszalam. Mam wrazenie ze sie powtarzam.
Pozdrawiam.
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 1:36 pm   

W Maastricht, Leiden i Amsterdamie na MA wymagaja IETLSa, TOEFLa lub CPE/CAE (ten pierwszy przewaznie na A lub B, ten drugi na A) ale to zalezy od kierunku i uczelni. Czasem wystarczy ukonczenie studiow licencjakich w jezyku angielskim. Czasem mozna przekonoac do swoich racji - ja mialam CAE na C i czekalam na wyniki CPE i przekonalam Maastricht, ktore chcialo IETLSa lub TOEFLa ze to jest tak samo dobre (CAE jest rownowazne do IETLS 6.5).

Co do licencjatu w Maastricht to nie trzeba w ogole udowodnic znajomosci jezyka.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 4:28 pm   

karolinagolik napisał/a:
Wymagaja zamiennie Toefl, Ielts, CAE lub CPE. Z tego co ja sie orientowalam...Ale jezeli znasz jakas uczelnie, ktora tego nie wymaga to bylabym wdzieczna za informacje


Wageningen nie wymaga zadnego certyfikatu, a przynajmniej dwa lata temu nie wymagalo. Jest tam wiele kierunkow, nie tylko przyrodnicze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group