NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
studia po angielsku a certyfikat
Autor Wiadomość
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:16 am   

Wybieram się na studia w Holandii. Chciałabym studiować w Rotterdamie, nie mam certyfikatu z angielskiego. Słyszałam, że niektóre uniwersytety organizują kursy angielskiego przy uczelniach. Czy wiecie coś na temat takich kursów (cena, czas trwania itp.) I przede wszystkim czy takie kursy coś dają, i czy warto uczestniczyć w takim kursie?
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 9:01 pm   

optymistycznie wszystkie takie pytania najlepiej kierowac do osoby odpowiedzialnej na uczelni za rekrutacje. A najpierw przeszukac strone uniwerku. Tam zazwyczaj wszystko jest ladnie opisane. I te informacje beda lepsze niz moje bo u zrodla ;) Czasem wymagania zaleza od kierunku no i od stopnia (czy I czy II). Np. Maastricht ostro sie czepia tych co ida na MA (mgr) a tych co na BA (lic) w ogole i wystarczy tylko matura.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
agata21229 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 125
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 9:47 pm   

optymistycznie, Witam ja również wybieram się na studia do Rotterdamu, jeżeli podasz mi kierunek,rodzaj studiów itp. to może będę mogła udzielić informacji.
Zapraszam na PW
Pozdrawiam
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 2:29 pm   

Jestem a techniczna i przeszukiwanie forum sprawia mi jeszcze trochę problemów. Agata ja się wybieram na Communications Management ale chyba w Hadze.
Mam jeszcze takie pytanie, wiecie gdzie jeszcze można studiować ten kierunek, bo byłam na stronie uniwersytetu w Amsterdamie i tam w ogóle znalazłam chyba tylko dwa kierunki po angielsku. A wy gdzie studiujecie? W ogóle w Hadza ma być jakaś rozmowa kwalifikacyjna. Wy też meiliście jakieś takie rozmowy, o co was pytali. Jejku im bliżej tym bardziej się denerwuję.

pozdrtawiam wszystkich :)
 
 
 
beyoonce 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:50 am   

witam, ja studiuje w Groningen i na uczelnie dostalam sie bez certyfikatu, mimo ze jest on oficjalnie wymagany. skontaktowalam sie z osoba odpowiedzialna za rekrutacje i przedstawilam swoja 'historie' nauki angielskiego - zdawalam angielski na maturze plus przez kilka lat mieszkalam w anglojezycznym kraju. mysle ze tez powinnas skontaktowac sie z dzialem rekrutacji i powinni Ci powiedziec czy masz szanse dostac sie na kierunek bez certyfikatu.

co do kursow angielskiego - wiem ze na mojej uczelni sa wakacyjne kursy angielskiego dla obcokrajowcow, mysle ze na innych tez mozna je znalezc.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 02, 2013 3:10 pm   

post przeniesiony


Snowraven napisał/a:
Witam!

Chciałbym zacząć studia w Holandii w języku angielskim.
Rozumiem, że jest wymagany certyfikat TOEFL.

Czy poza tym są jeszcze jakieś inne wymagania?
Czy honorowana jest polska matura? (czy może trzeba zdać jakiś egzamin weryfikujący)

Interesują mnie kierunki LOGISTYKA lub FILOLOGIA ANGIELSKA. (może ktoś poleci jakieś uczelnie lub college)
Wyłącznie studia w weekendy.

Jakie są opłaty za studia zaoczne?

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
Pozdrawiam
Marcin
 
 
JoannaLuk 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Maj 2020
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 06, 2020 1:05 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Maj 06, 2020 10:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group