NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Paź 29, 2018 11:10 am
przedszkole
Autor Wiadomość
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 8:12 pm   przedszkole

może ktoś wie jak wygląda tutaj przedszkole? co dzieci tam porabiają i ile kosztuje?? :roll:
_________________
gosik
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 10:39 am   

dziecko 2 - 2,5 letnie moze chodzic na jedno lub dwa przedpoludnia w tygodniu do tzw. peuterspeelzaal i tam bawi sie z innymi dziecmi, kosztuje to jakies grosze, nie wiem ile, bo moja corka ma juz 10 lat, wiec to dawne czasy.... 4 latek idzie do szkoly i program grupy 1 i 2 przypomina polskie przedszkole, tyle, ze dziecko od 5. lat jest objete obowiazkiem szkolnym, pewnych rzeczy uczy sie tutaj wczesniej niz w Polsce ( np. tabliczki mnozenia) pewnych pozniej, ale to juz detale, pozdrawiam. malgosia
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 7:02 pm   

takie przedszkole kosztuje 30 euro miesiecznie a jak sie chce dodatkowy dzien sroda to koszt 50 euro
:wink:
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 3:40 pm   

dzięki za informacje. mój syn ma 2 latka i już najwyższy czas żeby poznawał tubylców :lol: myślałam że są to droższe sprawy. chcemy go dać właśnie na 2 dni w tygodniu, niech chłopak ma trochę kontaktu z dziećmi. pozdrawiam a jak się dowiem już szczegułów to też napiszę :P
_________________
gosik
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 7:52 am   

te dwa dni to po 2,5 godziny dziennie tak przynajmniej moj synek chodzil :wink:
 
 
imikl 
Poczatkujacy


Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 7:58 am   

nie jestem na 100%pewna,ale cos mi sie wydaje,ze peuterspeelzaal jest od 2,5roku. moja znajoma dopiero od tego wieku mogla poslac tam coreczke. a poza tym,to slyszalam,ze cena uwarunkowana jest tez od twojego przychodu. im wyzszy tym wyzsza oplata. pozdrawiam
_________________
Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 8:13 am   

tak jest od 2,5 roku i cena uwarunkowana jest od dochodu min 30 euro miesiecznie :wink:
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 11:57 am   

Gosiu,
Jeżeli byś chciała oddac synka do przedszkola na całę 2 dni w tygodniu (czyli nie po 2,5h dziennie) to niestety koszty są dużo wyższe niż tutaj podawane.
Wtedy w grę nie wchodzi peuterspeelzaal ale kinderopvang, którego ceny zaczynają się ok. 5 euro za godzinę. Ale jest to forma opieki zorganizowana pod okiem osób z wykształceniem pedagogicznym i musi byc ona zarejestrowana w gminie. No i oczywiście zależy czy chcesz w te 2 dni pracowac, czy tylko umożliwic synkowi kontakt z "tubylcami" przez te 2 godziny.
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Śro Lut 28, 2007 10:04 am   

chyba na razie oddamy go na te 2-3 godz. potem jeśli będzie chciał a ja będę spokojniejsza to pójdzie na ten dłuższy okres. matrwi mnie tylko to że musi mieć 2,5roku. może da się to jako,ś obejść bo ma już 2,2. ciekawe czy są okresu oczekiwania na zapisanie. 5euro na godz. to rzeczywiście dłużo, ale w końcu można iść do pracy...pozdrawiam
_________________
gosik
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 2:04 pm   

peutrspeelzalen jest dla dzieci od 2lat- bynajmniej w zaandam i kosztuje nie 30euro miesięcznie ale min.27,5 na tydzień!! trochę nas to zdziwiło ale nie koniec niespodzianek- czeka się do 6mcy na przyjęcie dziecka do grupy :shock: mimo wszysto zapisaliśmy naszego brzdąca- zastanawiamy się tylko czy nie zrobić tego do kilku przedszkoli na raz- jest jednak haczyk- każde zapisanie kosztuje 10e.
_________________
gosik
 
 
Jagna
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 4:42 pm   

Ja też chciałm wysłać moją córkę do przedszkola, ale jak się okazało to nie takie proste.Ja mieszkam w Hadze i tutaj znalazłam polsko - holenderskie przedszkole. Jest ono czynne 6.00 - 18. 00 . Dzieci wychodzą codziennie na spacery, zapewnione maja wyżywienie (zupy, kanapki, owoce,picie). Jeszcze niedawno kosztowało 85 e na tydzień teraz 125. W przedszkolu są dwie opiekunki na zmianę. Jeśli chpodzi o język to mówi się po polsku i holendersku ponieważ jest grupa mieszana - są dzieci mówiące po holendersku i po pol.(mogą się wzajemnie uczyć języka).
Nie wiem czy to dobry pomysł wysyłać prawie 2,5 letnie dziecko do holenderskiego przedszkola. To może być trochę szok dla niego jak nie będzie mógł zroxzumieć o czym rozmawiaja inne dzieci i co do niego mówi nauczycielka. Może to strasznie przeżyć.
_________________
- Pozdrawiam Jagna -
http://www.eurotrans.nl
 
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 7:40 pm   

Jagna a na ile dzieci przypada na te 2 opiekunki na zmianę?
A mi się wydaje, że 2,5 letnie dzieci to do zabawy nie potrzebują języka niderlandzkiego. A o swoich potrzebach fizjologicznych, głodzie itp. napewno potrafiłyby przekazać informacje opiekunkom w przedszkolu holenderskim w sposób pozawerbalny :) .
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 11:07 pm   

wydaje mi się że jeżeli jest to przedszkole mieszane to nauczycielka też zna dwa języki, ale może się mylę
 
 
Jagna
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 2:09 pm   

tak babeczki znają dwa języki.
_________________
- Pozdrawiam Jagna -
http://www.eurotrans.nl
 
 
 
Jagna
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 2:19 pm   

Masz racje Wawka nie potrzeba języka, bo widzę to na placach zabaw - córka świetnie się bawi z innymi dziećmi. Ale wyobraż sobie sytuację w przedszkolu kiedy Twoje dziecko płacze - Pani nie wie dlaczego, bo nie rozumie j.pol, a dziecko czuje niemoc bo nikt go nie rozumie.Są pewne sytuacje, w których obydwie strony nie będą mogły się zrozumieć - a to powodowało będzie stres u dziecka.
Jeżeli chodzi o ilość dzieci to jest różnie. Do przedszkola ogólne chodzi dużo dzieci, ale nie wszystkie chodzą w każdy dzień tyg. Zdarza się, że jest 3 dzieci, a nieraz 7 czy 6. Różnie.
_________________
- Pozdrawiam Jagna -
http://www.eurotrans.nl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group