NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka jżeyka podczas urlopu bezpłatnego
Autor Wiadomość
alain 
Poczatkujacy
alain

Wiek: 37
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 22
Wysłany: Sob Gru 14, 2019 10:03 am   Nauka jżeyka podczas urlopu bezpłatnego

Dzień dobry,

Aktualnie posiadam vast contract, niestety nie korzystam z języka niderlandzkiego. Zależy mi na nauce, zastanawiam się czy istnieje opcja w Holandii o poproszenie o rok bezpłatnego urlopu plus otrzymanie środków na utrzymanie przez ten okres od państwa Holandia. Proszę o wszelakie sugestie. Uważam, iż pełna koncentracja na nauce z pominięciem pracy wyda najlepsze efekty.

Serdecznie pozdrawiam.

Alain
_________________
alain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 14, 2019 12:32 pm   

alain napisał/a:
zastanawiam się czy istnieje opcja w Holandii o poproszenie o rok bezpłatnego urlopu plus otrzymanie środków na utrzymanie przez ten okres od państwa Holandia.
no poweidz mi ze zartujesz .
Bezplatny urlop zalatwiasz z pracodawca
Studenci moga ubiegac sie o pozyczke studencka - ty studentem nie jestes a i taka pozyczke bedziesz musial zwrocic ,
Zadna instancja nie da ci ot tak sobie pieniedzy zebys mogl sie utrzymywac i nadrobil swoje lenistwo z ostatnich lat i przez rok uczyl sie jezyka ktorego mogles sie nauczyc w te lata ktore tu juz jestes .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
alain 
Poczatkujacy
alain

Wiek: 37
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 22
Wysłany: Sob Gru 14, 2019 1:34 pm   

Nie żartuję. Cała masa uchodźców korzysta z w/w formy pomocy. Nie koncentrowałem się na nauce języka niderlandzkiego, gdyż wszyscy w pracy mówią do mnie po angielsku. Najważniejsze dla mnie były oszczędności - ok 110k euro udało mi się uzbierać i wszystko trzymam w fizycznym złocie( poza systemem finansowym i pazernym fiskusem). Może ma Pani jakiś genialny pomysł by mi pomóc? Proszę chwilkę pomyśleć...
Tylko głośno myślę - nie jest to fair, ale życie nie jest fair: symulacja choroby psychicznej( schizofrenia, depresja etc.)
W takim układzie pracodawca opłaca mi rok laby( w tym czasie ostro biorę się do nauki).
_________________
alain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 14, 2019 10:05 pm   

alain napisał/a:
Proszę chwilkę pomyśleć...
to ty pomysl i sie zastanow co piszesz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Gru 14, 2019 11:43 pm   

alain,


Zaraz ,ale wedlug holenderskich przepisow ... imigrantem to ty nie jestes nie byles i nie bedziesz , wiec wybij sobie z glowy taki tok myslenia ....bo zaden urzad na taki uklad z toba nie pojdzie.

Niczego symulowac nie musisz . Lekarzem nie jestem ,ale sledzac historie twoich wypowiedzi na forum , a teraz glosno myslac ,stwierdzam , ze naprawde cos jednak z toba nie tak, wiec zglos sie jak najszybciej do psychiatry i zacznij sie leczyc.
 
 
alain 
Poczatkujacy
alain

Wiek: 37
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 22
Wysłany: Nie Gru 15, 2019 9:05 am   

Nie macie jakiejkolwiek wiedzy by realnie pomóc. Pamiętajcie, że jesteście okradani przez bankierów(pośrednio), płacąc podatki. Kuriozum tej sytuacji polega na tym, iż ktoś kto przez wiele lat płaci je, jest traktowany jak intruz, podczas gdy śmieć ludzki który tu przyjechał z Afryki i Bliskiego Wschodu otrzymuje zasiłki i naukę za free, nie wkładając do systemu choćby 1 euro.
Polacy są dobrzy w tzw. kombinatoryce - i uwierz mi, ale osiągnę mój cel i podatnicy będą mnie również utrzymywać przez rok. Rodacy nie dajcie się "dymać" i wykorzystujcie państwo Holandia na maxa, jak nie wy ich, to oni was. Gra zero jedynkowa. Zmykam stąd, dalsza konwersacja z Wami jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu.
_________________
alain
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
  Wysłany: Nie Gru 15, 2019 11:22 am   

alain napisał/a:
Kuriozum tej sytuacji polega na tym, iż ktoś kto przez wiele lat płaci je, jest traktowany jak intruz, podczas gdy śmieć ludzki który tu przyjechał z Afryki i Bliskiego Wschodu otrzymuje zasiłki i naukę za free, nie wkładając do systemu choćby 1 euro.


no niestety... to żałuj, że nie urodziłeś się w Afryce czy gdzieś tam poza Europą bo oni mają sponsorowane kursy Inburgeringu, gdzie nie tylko uczysz się języka, ale też na temat Holandii. Obecnie robią najczęściej Staatsexamen +KNS i mogą już prosto lecieć na studia za darmoszke. Ja zdawałam teraz NT2 to na liście prawie sami Syryjczycy.
Mam znajomego Kurda co 25 lat w NL i pierwsze 7 lat nie pracował, a i tak słabo się języka nauczył.
Możesz też nauczyć się języka pracując, ale wymaga to więcej wysiłku i trwa dłużej. Ja pracowałam od 7 do 17, a o 18:45 zaczynałam lekcje, a gdzie jeszcze dojazd, no i chodziłam jeszcze w soboty do szkoły.
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Gru 17, 2019 7:52 pm   

alain napisał/a:
Polacy są dobrzy w tzw. kombinatoryce - i uwierz mi, ale osiągnę mój cel i podatnicy będą mnie również utrzymywać przez rok.


Wypraszam sobie . Pisz w liczbie pojedynczej, to ze ty jestes kombinatorem,nie oznacza ze wszyscy polacy nimi sa, lub byc maja !

Cytat:
podczas gdy śmieć ludzki który tu przyjechał z Afryki i Bliskiego Wschodu otrzymuje zasiłki i naukę za free
:119:
Nie cpaj tyle, bo sam skonczysz jako smiec ludzki .
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Gru 18, 2019 11:22 am   

alain, Widząc co piszesz i jak myślisz uważam ze rok intensywnej nauki języka ci nie pomoże bo ty jesteś po prostu za tępy żeby coś "wykombinować " a tym bardziej nauczyć sie jezyka w jeden rok
.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Gru 18, 2019 11:25 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group