NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wyslannicy policji?
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:00 pm   

Nie jestem pewien z tym obowiazkiem udostepnienia drogi rownorzednej - zobacz Słowenie jak jedziesz do Chorwacji to albo bulisz w Słoweni winete albo omijasz słownienie zupełnie...

Z tego co mi mowia moi koledzy z pracy we Francji jak chcesz ominac platne autostrady to jest teksanska masakra pila mechaniczna... Poprostu nie da sie jechac (ja nie jechalem, powtarzam ich opinie).

Pozatym sposobow na wylapanie nie placacych podatkow moze byc kilka... Np Douane wystawi sie w okolicy swiat na wylocie/wlocie z NL i sciagaja na bok auta na nie holenderskich numerach... Albo moim zdaniem najlepsze rozwiazanie - wrzucenie podatku drogowego w paliwo tak jak jest BRoP. Jezdzisz - placisz, nie jezdzisz - nie placisz.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:06 pm   

michaelt napisał/a:
......państwo musi zagwarantować darmowe - równorzędne drogi lokalne.....


Hmm da sie da jak popatrzysz na mape to to samo stwierdzisz .
P.S. czy w polsce maja rownorzedne drogi lokalne????
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:42 pm   

Cytat:
Albo moim zdaniem najlepsze rozwiazanie - wrzucenie podatku drogowego w paliwo tak jak jest BRoP. Jezdzisz - placisz, nie jezdzisz - nie placisz.


Również uważam, że to najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie.

Co do Francji: jechałem jakiś czas temu do Paryża i w jedną stronę korzystałem właśnie z takiej drogi równorzędnej ( w celach turystyczno-poznawczych, zeby nie było ). Droga nie była w złym stanie, ciężka do przejechania itd. jedynie czas podróży większy o 150% w stosunku do autostrady, która kosztuje 13euro ( dokładnie już nie pamiętam, ale coś koło tego ). Za te pieniądze 200km/h i więcej nie stanowiło problemu. Teraz pytanie - czy Holandia ze swoimi wiecznie zakorkowanymi drogami słusznie pobiera tak wielkie opłaty, podatek drogowy? chyba nie. ( Proszę z góry - nie przytaczajcie polskich warunków od razu ).
Ostatnio zmieniony przez michaelt Wto Mar 31, 2009 8:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:47 pm   

Bez podatku drogowego nie mieliby kasy na drogi... I korki bylby by jeszcze wieksze - tak jak w PL...

W PL srednio placi sie rocznie okolo 200pln podatku drogoiwego (jest to jakis procent ceny paliwa), w Holandii - conajmniej kilkadziesiat razy wiecej i ta kase widac... Takie moje zdanie.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:58 pm   

m4rcin napisał/a:
Bez podatku drogowego nie mieliby kasy na drogi... I korki bylby by jeszcze wieksze - tak jak w PL...

W PL srednio placi sie rocznie okolo 200pln podatku drogoiwego (jest to jakis procent ceny paliwa), w Holandii - conajmniej kilkadziesiat razy wiecej i ta kase widac... Takie moje zdanie.


Jasne. Co do stanu dróg to ja również twierdzę, że "ta kase widac", ale już w samym paliwie podatek to więcej jak połowa ceny. W Polsce nie jest problemem brak pieniedzy na drogi tylko brak kompetentnych ludzi do zarzadzania, tym co mają i tym co dostają z unii.
Tak na marginesie, to podziwiam Twój spokój w płaceniu tej masakrycznej daniny. Ja też mam na utrzymaniu diesla...
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:11 pm   

W Holandii zapewne tez znaczna czesc ceny paliwa to beda przerozne podatki - wszak mieszkamy w kraju gdzie podatek placi sie za wszystko ;)

I oczywiscie, ze boli podatek w wysokosci €125 miesiecznie... Ale z drugiej strony jakby chcieli wpakowac go w tej wysokosci do paliwa to litr ON kosztowalby nie 0.95 a 1.95 :(

A czym mam sie denerwowac - ja sie nawet nie denerwuje jak 200 tysiecy ludzi nie ma telefonu bo sie cos wyklepalo ;) Grunt to sie wyluzowac bo sie mozna przekrecic w mlodym wieku ;) :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:04 pm   

Pytanie do bayleis -czy w Polsce maja drogi rownorzędne ? a czy w Polsce maja autostrady ???? A wracajac do tematu to ja jak zobaczyłabym ze ,,wysłannicy policji ,,(cokolwiek to znaczy -może ZOMO :082: )spisuja mój car to najzwyczajniej w świecie podchodze i się zapytowywuje o co chodzi ??? :033: -pozdr.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 9:42 pm   

aknairam napisał/a:
a czy w Polsce maja autostrady ????

A co powiesz na A1 A2 A4 A8 A18........
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 9:45 pm   

razem jest tego z 600km ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 9:23 am   

baileys Pytanie nie w temacie (soory) kiedy ostatnio byłas w PL ? :039:
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 7:33 pm   

wlasnie pytanie nie w temacie .

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 7:34 pm ]
p.s. po kilku z tych A .. jezdzilam wielokrotnie.
 
 
tomaszxxx 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 57
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 10:03 pm   

witam

osoba obojetnie z jakiego kraju unii ktora przebywa wlacznie ze swoim pojazdem na terenie holanii przez okres 6 miesiecy jest zobowiazana zaplacic podatek BPM i odprowadzic BTW od ogolnej wartosci pojazdu ( nowej ) wiec skoncza sie polskie numery w holandii , spisuja wprowadzaja do systemu i za jakies kilkanascie miesiecy zacznie sie konfiskata mienia....byc turysta trzeba udowodnic , reszte udowodni system

z powazaniem
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 1:29 pm   

tomaszxxx napisał/a:
witam

osoba obojetnie z jakiego kraju unii ktora przebywa wlacznie ze swoim pojazdem na terenie holanii przez okres 6 miesiecy jest zobowiazana zaplacic podatek BPM i odprowadzic BTW od ogolnej wartosci pojazdu ( nowej ) wiec skoncza sie polskie numery w holandii , spisuja wprowadzaja do systemu i za jakies kilkanascie miesiecy zacznie sie konfiskata mienia....byc turysta trzeba udowodnic , reszte udowodni system

z powazaniem


dobre... to nich mi system udowodni, jak długo poruszam się polskim autem ciotki po NL.
6 miesięcy - niech sobie nawet 2 wymyślą. W tym czasie mogłem być tym autem w PL ...heh Ja wiem, ze to boli tutejszych, że polacy nie muszą placić tak dużej daniny i jak narazie nie wymyślono systemu skutecznego na pożyczone auta w PL skąd wiem? a z doświadczenia. Spisywać mogą co cgcą i gdzie chcą... a tak na koncu to tylko od Ciebie zalezy jakim autem chcesz jeździć, czy na blachach NL czy na blachach PL ( o ile ten nie jest zarejestrowany na Ciebie, bo tak jak napisałeś "włacznie ze swoim pojazdem"...) Pozdrowienia.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 1:32 pm   

Jak sie upra to moga Ci udowodnic dosc "prosto". Hint tysiace kamer drogowych...

Pozatym ty jako mieszkajacy tutaj powyzej pol roku nie mozesz poruszac autem bez oplaconego BPM. Zrodlo -> infolnia RDW. Wiec mozesz miec auto zarejestrowane na osoba prawna i nic to nie zmienia (zglebialem temat jak mialem auto leasingowane w Polsce i do konca leasingu zostalo kilka miesiecY)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Kwi 07, 2009 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
talyb 
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 82
Skąd: Brabant
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 2:47 pm   

m4rcin napisał/a:
Jak sie upra to moga Ci udowodnic dosc "prosto". Hint tysiace kamer drogowych...


Tak, ale...im to sie nie oplaca wiec nie beda tego robic;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group