NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dlugo trzeba aby zaczac rozumiec/mowic po holendersku?
Autor Wiadomość
aga-bania
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:13 pm   

czy to chodzi o :inkoop boeken: ? bo bylam wczoraj w takiej ksiegarni i jak zapytalam pani o plyte code to kazala mi isc do gory , wiec poszlam i tam tez mnie wyslali z kwitkiem ,ze niema... Ale to nic, przejade sie zas do centrum i poszukam jeszcze raz moze tym razem mi sie uda. Dziekuje za pomoc. A jeszcze jedno pytanko w jakiej cenie jest ta plyta?
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:22 pm   

nie... to nie to... ksiegarnia nazywa sie verwijs... ceny niestety nie znam...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:24 pm   

w poniedzialek bylam w verwijs i widzialam ksiazki do nauki niderlandzkiego... jak i inne materialy...
 
 
aga-bania
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:34 pm   

Super. Teraz napewno juz znajde. Jeszcze raz bardzo dziekuje. :D
 
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 12:13 pm   

Hej jak ja wam wszystkim zazdroszczę.... tym co w rok doszli do nt2 programma II, ja niestety nie mam możliwosci mówienia z moim chłopakiem po holendersku- a szkoda. Ale wierzę że szybko się nauczy, bo już mam dość mówienia z nim po angielsku. Właściwie w niecały rok doszłam do egzaminu NT2 programma I ale i tak uważam żę, stać mnie na więcej. Czy ktoś mógłby mi dać namiary na ta książkę "code" jakiś numer seryjny albo autora. Z góry dziękuję.

Ja uczę się z książki Nieuwe Buren też z płytką i z programem on-line- ale nie jestem zadowolona z niej- teksty są proste tzn. po znajomości tekstu można się domyślic co konkretne słowo znaczy. :roll:
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 1:16 pm   

Hej Agnes. Gowa do gory! Programma I to juz cos! Ja tez sie zmagam z tym jezykiem od dluzszego czasu. Do egzaminow bede podchodzila w lipcu. Skad jestes? Chetnie powymienialabym doswiadczeniami z kims kto tez sie przygotowuje.
Pod koniec tygodnia bede wiedziala czy i ktora czesc zaczynamy z Code, wowczas przesle Ci autora i wiecej informacji o tych ksiazkach.
Ja do tej pory przerobilam Help2 i Nederlands in actie.
Poza tym trudno porownywac siebie z innymi. Doswiadczenia jezykowe kazdego sa zupelnie inne, niektorzy maja latwiej a inni trudniej.
Trzymaj sie! :023:
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 2:35 pm   

Agnes1313
ja robie na CODE wlasnie zaczelam CODE 2
wydawnictwo: thiememelienhoff
autorzy: Titia Boers
Vita Olijhoek
Nicky Heijne
Marten Hidma
Corola van der Voort

wg mnie ksiazka o wiele trudniejsza niz nieuwe buren czy ijsbreker ale nie az taka trudna jak sie na poczatku wydaje za dwa tygodnie mam toets kontrolny wlasnie z tej ksiazki..

pozdrawiam
 
 
nysanka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 39
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 11:12 am   

Hejka!

ja nie mialam nikogo z holendrow obok mnie jak sie przygotowywalam do NT1 i NT2..tylko nauczycielke i Help1, Help2 i Help3. Super ksiazki polecam kazdemu. Gramatyka jest milo wpleciona w slownictwo a pierwsza czesc jest nawet po polsku!!!!
PS.zdalam NT2 po przerobieniu w 2 lata tych ksiazek. 8)
_________________
anna
 
 
nysanka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 39
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 11:18 am   

Hejka!

ja nie mialam nikogo z holendrow obok mnie jak sie przygotowywalam do NT1 i NT2..tylko nauczycielke i Help1, Help2 i Help3. Super ksiazki polecam kazdemu. Gramatyka jest milo wpleciona w slownictwo a pierwsza czesc jest nawet po polsku!!!!
PS.zdalam NT2 po przerobieniu w 2 lata tych ksiazek. 8)
_________________
anna
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 9:21 pm   

gratuluje wszystkim takiej znajomosci niderlandzkiego!!! ja niestey z moim chlopakiem mowie po angielsku i chyba tak juz zostanie? nie wiem od czego zaczac nauke j.niderlandzkiego? a jak inni sobie z tym poradzili? :oops: pozdrawiam!
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 1:33 am   

ja zaczelam od czytania ksiazek dla dzieci... od takich prostych... z obrazkami i podspodem z nazwa... uczylam sie tak od podstaw jak 2 latek... no i przebywalam duzo w towarzystwie dzieci...
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 10:15 am   

Skad ja to znam Pyra.
Moj chlopak i ja praktycznie zbudowalismy nasz zwiazek na angielskim. Przejscie z latwej codziennej komunikacji po angielsku na stawianie pierwszych mozolnych krokow po niderlandzku bylo bardzo trudne. Wymagalo ogromnej cierpliwosci i konsekwencji od nas obojga.
Wszystko zalezy chyba od tego czy chcesz tu juz zostac. Ja podejmowalam ta decyzje przez dwa lata, a kiedy ja w koncu podjelam to byla dla mnie jednoznaczne z nauczeniem sie jezyka.
 
 
Pola
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 49
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 10:21 pm   

Pyra, a Twoj chlopak jest Holendrem?
Jesli tak, to sprobujcie sie przestawic na holenderski. Na zadnym kursie nie nauczysz sie jezyka tak dobrze, jak podczas codziennego porozumiewania sie za jego pomoca. Mowie z doswiadczenia :) . Skonczylam kurs w ROC, zdalam NT2 po niecalym roku kursu, ale tak naprawde dopiero w pracy rzucono mnie na gleboka wode i to mi pomoglo!
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 8:01 pm   nauka

bedzie ciezko :twisted:
 
 
Dorota_R
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:33 pm   

czytalam, ze niektore osoby korzystaly na kursach z ksiazki "help" . Czy chcialby ktos odsprzedac pierwsza czesc ksiazki???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group