NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MBO
Autor Wiadomość
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 6:59 pm   

Nie wiem ale poczytaj jeszcze tutaj:

http://www.polskietulipany.com/dyplomhbolubwo.html

http://www.polskietulipan...niedyplomu.html
 
 
kso 
Poczatkujacy
kso

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 7:47 pm   

nie ogarniam tego wszystkiego mam skonczona 1 klase liceum i chce isc na mbo to do jakiego niveu mnie przydziela i na jakiej zasadzie to sie odbywa ? chce skonczyc szkole a nie wiem jak...;/;/
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:21 pm   

Po zapisaniu sie np. do ROC robia Ci mase specjalnych testow - matematyka, holenderski, IQ itp. z tego wnioskuja na jakim jestes poziomie i czy mozesz isc na kierunek ktory chcesz...Moga tez poszukac dla Ciebie innej mozliwosci. Nie mam pojecia na jakim poziomie jest Twoj holenderski bo to najwazniejsze chyba...Reszty idzie sie szybko nauczyc.


:039:
 
 
O.L.A. 
Poczatkujacy
Huliganjetta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Gipsy part of town
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 8:33 pm   

kso napisał/a:
nie ogarniam tego wszystkiego mam skonczona 1 klase liceum i chce isc na mbo to do jakiego niveu mnie przydziela i na jakiej zasadzie to sie odbywa ? chce skonczyc szkole a nie wiem jak...;/;/


Jeżeli dopiero zaczynasz edukację w kierunku jakiegoś zawodu, to raczej startujesz od początku czyli MBO niveau 1, potem 2,3,4. To tak jakby kolejne etapy wtajemniczenia;)
Przeskoczyć ewentualnie możesz, np od razu zacząć na 4 niveau, gdy masz udokumentowaną wcześniejszą edukację w danym zawodzie ( np w innej szkole,lub świadectwo z Polski itd) lub uczelnia zweryfikuje w inny sposób Twoją wiedzę i rozważy jak sie ma Twoje dotychczasowe wykształcenie do ichniejszych poziomów i gdzieś Cie tam dorzucą :)
Ostatnio zmieniony przez O.L.A. Wto Mar 31, 2009 8:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CpunDoog 
Poczatkujacy
rock

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:17 pm   

więc jeśli w polsce skończyłem 1 klase liceum ogólnokształcącego o profilu ekonomicznym to mnie przyjmą na MBO nivou 2 odrazu? na kierunek ITC :) ?
 
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:28 pm   

Musze powiedziec ze czytajac te posty sama zgubilam sie juz na samym poczatku.KSO jezeli piszesz ze skonczyles 1 klase liceum to tak mysle ze polska wiec jestes na etapie VMBO-T(tutaj w holandii)mbo jest niskim poziomem i mozesz tam odrazu isc.Ale mozesz isc jezeli poslugujesz sie jezykiem holenderskim na havo lub vwo mozesz wskoczyc odrazu na 3 rok lub 4 .Jest 5 lat havo lub 6 lat vwo.Po szkolach dalej nic nie masz tylko papier .Po havo idziesz do wyzszej szkoly hbo.A po vwo mozesz isc na uniwerek.Ale wszedzie musisz poslugiwac sie holenderskim.

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 9:32 pm ]
Moja corka znajac jezyk wskoczyla odrazu na 3 klase havo /vwo i w nastepnym roku idzie kierunek havo z profilem ekonomia i wiedza o spoleczenstwie.Nie ma samej ekonomi.
 
 
O.L.A. 
Poczatkujacy
Huliganjetta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Gipsy part of town
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:41 pm   

CpunDoog napisał/a:
więc jeśli w polsce skończyłem 1 klase liceum ogólnokształcącego o profilu ekonomicznym to mnie przyjmą na MBO nivou 2 odrazu? na kierunek ITC :) ?


No ja niestety nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie, bo panią z sekretariatu to nie jestem. Tu już sam musisz sie w konkretnej szkole dopytać, czy Twoje "podstawy ekonomii wraz ze śwadectwem" są wystarczające dla Twojego wybranego kierunku ITC , tak by zaczać od niveau 2
ITC - powiem szczerze, że nie wiem co to za skrót :P
Ostatnio zmieniony przez O.L.A. Wto Mar 31, 2009 9:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:01 pm   

O.L.A. napisał/a:
Jeżeli dopiero zaczynasz edukację w kierunku jakiegoś zawodu, to raczej startujesz od początku czyli MBO niveau 1, potem 2,3,4. To tak jakby kolejne etapy wtajemniczenia;)


Nie prawda. Oni sami oznaczaja Ci poziom i daja na odpowiedni. Czasem w trakcie np. 2 moga Cie przeniesc na 3/4.

:039:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:06 pm   

mariola 784 napisał/a:
mbo jest niskim poziomem i mozesz tam odrazu isc.


Zalezy od poziomu:

Cytat:
Srednia szkola zawodowa (middelbaar beroepsonderwijs - mbo)
Szkola oferuje wyksztalcenie na 4 poziomach:
- 1 - asystent
- 2 - podstawowy
- 3 - przedmiotowy (dziedzinowy)
- 4 - kadrowy lub specjalistyczny

Zdobycie kazdego kolejnego poziomu podnosi kwalifikacje.
Majac ukoczone 4 poziomy, mozna kontynuowac nauke na poziomie wyzszym - HBO.

2 warianty nauki:
- BOL - min. od 20 do 60% sklada sie z praktyki
- BBL - min. 60% czasu poswieca sie na praktyke


http://www.polskietulipan...zkolnictwa.html
 
 
O.L.A. 
Poczatkujacy
Huliganjetta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Gipsy part of town
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:27 pm   

jolcia88 napisał/a:
O.L.A. napisał/a:
Jeżeli dopiero zaczynasz edukację w kierunku jakiegoś zawodu, to raczej startujesz od początku czyli MBO niveau 1, potem 2,3,4. To tak jakby kolejne etapy wtajemniczenia;)


Nie prawda. Oni sami oznaczaja Ci poziom i daja na odpowiedni. Czasem w trakcie np. 2 moga Cie przeniesc na 3/4.

:039:


W dalszej części tej wypowiedzi to samo napisałam " uczelnia zweryfikuje w inny sposób Twoją wiedzę i rozważy jak sie ma Twoje dotychczasowe wykształcenie do ichniejszych poziomów i gdzieś Cie tam dorzucą "

jakby tak wszystkim udawało się przeskakiwać niveau 1, to po co on by w ogóle istniał?
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:31 pm   

Niveau 1 jest dla osob ktore naprawde maja problemy z jezykiem holenderskim lub wielkie klopoty z nauka. Wydaje mi sie ze dosyc trudno sie do niego zaliczyc.

:039:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:36 pm   

O.L.A. napisał/a:

jakby tak wszystkim udawało się przeskakiwać niveau 1, to po co on by w ogóle istniał?


Dokladnie,nie na tym to polega.Dla przykladu po MBO1 mozna zostac asystentem (pomoca) sprzataczki -schoonmaakster assistente a po MBO asystentem (pomoca) lekarza doktersassistent lub asystentem stomatologa - tandartsassistente.

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 10:49 pm ]
Dla wyjasnienia - to nie jest tak ze sie idzie do MBO1 na rok,potem MBO2 na drugi rok,MBO3 na nastepny,MBO4 na kolejny...nie,to nie tak -chce sie skonczyc MBO4 to zaczyna sie nauke na poziomie MBO4 i trzeba sie uczyc przez 4 lata.
 
 
CpunDoog 
Poczatkujacy
rock

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:02 pm   

o Ciekawe a takie MBO4 to tez ma 4 poziomy? czyli ze np moge skonczyc MBO 4 w 3 lata a nie 4?
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:09 pm   

CpunDoog napisał/a:
o Ciekawe a takie MBO4 to tez ma 4 poziomy? czyli ze np moge skonczyc MBO 4 w 3 lata a nie 4?


zalezy od kierunku... niektore trwaja 3 lata.. a inne 4 lata... czasem mozna nawet w ciagu 2 czy 2,5 lat skonczyc MBO 4... warunkiem jest posiadanie MBO 3 z tego samego kierunku...
 
 
CpunDoog 
Poczatkujacy
rock

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:14 pm   

okej okej a załóżmy, ze mam nt2 i chce zrobić licencjata w HBO
dodam ze nie skonczylem zadnej szkoly w holandii tylko w polsce skonczylem nauke na poziomie 2 klasy liceum ile więc może lat mi zająć średnio zrobienie Licencjata?

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 11:18 pm ]
a gdybym np chcial zarabiac 5tys euro na miesiac to musialbym sie dostac na recepcioniste do sheratona?:)

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 11:18 pm ]
wogóle może poradzicie jakiś opłacalny kierunek?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group