NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pieczarki
Autor Wiadomość
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 4:57 pm   

MalgosiuK dobrze Ci radze.NIE JEDZ TAM!!!

Uaktualnie i sprostowanie co do konta bankowego w Rabobank dla pracownikow sezonowych.Nowa umowa pomiedzy Projektem Pracy Sezonowej LTO a Rabobank z dnia 1.07.2007 :
- koszt otwarcia rachunku 25 euro (oplata pobierana przy pierwszej wplacie na rachunek, najczesciej w ciagu 1 miesiaca)
- koszt prowadzenia rachunku 6,25/kwartal

Nie dawajcie sie juz nabierac na 50 euro za 2 lata prowadzenia rachunku.Pracujac np do 3 miesiecy wystarczy 31,25 !!!
Pozdrawiam.

Wiecej na temat rachunku rabobank dla pracownikow sezonowych:
http://www.seizoenarbeid.nl/ -> Rabobank en LTO Seizoenarbeid moderniseren arrangement
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
kondi-76
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 6
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:21 pm   

w holandii jest naprawde dużo pracy ... pracodawcy troche kantują ale są instancje , które sie upominają o nasze pieniądze ja się niedługo wybieram do nich...
 
 
malgosiak 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd: Gorzów Wlkp./NL/DE
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:48 pm   

Janosiku drogi zwracam Ci honor.Nie wiem jakim cudem tak sie nadal tam dzieje,to szok jak ludzie się na to nabieraja.Ja najpierw chcialam to sprawdzić, interenet to wspaniała sprawa korzystam z niego już od 4 lat w domu, dzięki za wszystkie odpowiedzi.Dziwi mnie osobiście fakt skoro każdy ten horror przeszedł, to dlaczego nie ma więcej opini na ten temat.Przecież tego powinno być bardzo dużo.Akurat ostrzeżenie o którym pisz Studentka nie jest odsamotnione przecież z tej firmy jest wyjazd co tydzień we wtorek-rotacja jest ogromna.Prawdopodobnie pojadę do Niemiec jako opiekunka to mam pewne trochę papierów jest do wypełniania, ale to pewniak Zus ,ubezpieczenie i 1000na łapkę, oczywiście wyżywienie i zakwaterowanie masz gratis i to nie w slamsach,a w eksluzywnych domach.
Piszcie kochani jak możecie najwięcej, ja nie mogę się wypowiadać bo jeszcze nie byłam,ale ostrzeżenia są potrzebne aby pozostali nasi rodacy nie byli kopani w d..., bo wielu z nich poświęca się dla lepszego bytu swojej rodziny a to ma różne konsekwencjke.
Wszyscy oszukani proszę piszcie,Ja akurat mam zobowizanie firmy Europe for You, opis wsopaniałych warunków, mam zamiar wystąpić do nich jeszcze po kopię umowy bo tak jest obiecane.Podpisałam tylko zgłoszenie kwestionariusz, miałam dosłać kopię dowodu os., ale dobrze ,że tego nie zrobiłam.Jeżeli są Wam do czegoś przydatne te papierki które ja posiadam, chętnie użyczę-pozdrawiam-Małgorzata.
 
 
 
malgosiak 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd: Gorzów Wlkp./NL/DE
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:05 pm   

Droga Studentko 177 prosze Ciebie o jakiś kontakt do Ciebie gg lub telefon jak jesteś w kraju , lub meila mogę do zadzwonić i pogadać-pozdrowienia
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:20 pm   

Dziewczyno, szukaj na necie firmy 3GDO, zadzwon i jedz do w miare NORMALEJ firmy. Wiem ze nie ma ideałów, ale przepracowalam w Covebo 11 tygodni, obecnie mam 2 tygodnie urlopu, nadgodziny zaplacone, mieszkanie prawie za darmo i nikt mi nie kaze płacic za zalozenie konta!!!!! To jakaś paranoja.
Dzis bylam w biurze 3GDO w Katowicach zarejestrowac męza - wracamy do Holandii razem
Pozdrawiam z Polski (chwilowo)
 
 
studentka177
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: woj lubuskie
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 10:23 pm   

witam jeszcze raz malgosiak
owszem ja rowniez dostalam maile o wsopanialych warunkach mieszkalnych na wysokim poziomie skoro tak twierdzi pani Kafel ze to jest wysoki poziom karaluchy myszy i grzyb na scianie to nie chce nawet myslec gdzie ona mieszka;-)na szczescie nie skasowalam maili ktore od niej dostalam o tym jak jest wspaniale a one bardzo mi sie przydadza!jak w ktoryms poscie pisal ljanosik o inspekcji pracy to prawda byla w priem champ ostra afera kobiety sie zbuntowaly!kochana na prawde nie jedz tam bo tylko stracisz czas poswiecisz rodzine i zszarpiesz sobie nerwy pisze to szczerze bo to przezylam na wlasnej skorze!zmarnowane 5 tygodni ktore bede pamietac jeszcze dlugo ale co najwazniejsze i co najbardziej mnie dobija to to ze nie zarobilam ani grosza a teraz musze domagac sie zwrotu pieniedzy za transport 95e ktore odciagneli mi 2 razy nie wiem kiedy je dostane.w momencie odcciagania wiedzieli ile zabrac ale teraz kiedy trzeba oddac nie ma winnego!dziadostwo!ludzie nie wiedza i sie pchaja na takie bagno!gdyby tak wszystkie osoby oszukane przez pania Kafel jak i pania Loch pisaly takie ostrzezenia bylo by inaczej.a ze wyjazdy sa czesto to nie ma co sie dziwic potrzebni ludzie bo grzyby rosna ale fama idzie i coraz mniej osob przyjezdza.poczatki moje w horscie przyjezdzal caly autobus kobiet a pozniej przyjezdzzaly 2-3 pspby a odjezdzal caly autobus!umowy w polsce zadnej nie podipsalam dopiero w holandii i tam dowiedzialm sie jakie sa warunki pracy!gdybym tylko wiedziala to wczesniej to na pewno nie bylo by mnie tam nawet minuty!ja rpwniez odzucilam wiele innych ofert pracy sugerowanych i polecanych przez znajomycych ale chcialam byc niezalezna i pokazac ze ja tez potrafie sama sobie znalezc prace!a uwierz bylo mi wstyd wracac do kraju nie majac nic i pozyczajac od znajomej na powrot do polski bo bylam bez grosza!przed zdecydowanuiem sie na wyjazd czytalam ostrzezenie janosika na forum powiadomilam o tym Grazyne Kafel jednak ona wszystko zdementowala i powiedziala ze to wypisuja osoby wyzucone wiec troche mnie uspokoila i zaryzykowalam chciac uczciwie zarobic na utrzymanie na studiach!jaki to byl moj wielki blad!a zapomnaialm napisac ze po godz 22 panuje cisza nocna i sa kontrole przez szefa jezeli siedzi sie na lawkach przed barakami(jak to nazywala pani kafel domkui murowane)kpina!a przez okres dwoch tyg nie mielismy wclae cieplej wody mylysmy sie w zimnej pozniej sie zlitowali i wlaczyli na jakies 2-3 dni!zrobil am szef ktoregos razu zebranie kobiety pytaly dlaczego placimy tak dorog za mieszkanie w takich warunkach odpowiedz szefa-oczywiscie wiem ze to duzo planujemy to zmienic w przyszlosci beda inne mieszkania ale jeszcze drozsze!!!!rewelacja!jezeli chcesz wiecej informacji to prosze o kontakt na maila wtedy dogadamy sie co do numeru telefonu nie chciaalbym podawac go na forum!a to co dostalas od pani kafel chcetnie przeczytam!jezeli chodzi o prace to na prawde polecam ruigrok ja mam juz zaklepana prace tam na przyszle wakacje jak i na ferie zimowe!pozdrawiam serdecznie
 
 
studentka177
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: woj lubuskie
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 10:28 pm   

zapomnaialm dodac ze przez caly pobyt bralam tabletki na uspokojenie tak wysiadaly mi nerwy!kolezanka ktora tam poznalam mlodsza ode mnie trafila do lekarza z poczatkami nerwicy nastepna po upadku z windy przeskoczylo jej cos w biodrze wyslala zaswiadczenie do firmy od lekarza po to by nie odciagneli jej kary jednak ich to nie obchiodzi i tak zabrali jej 250 euro!nie zostawimy tego tak ale nadal zbieramy ludzi bo im wiecej osob tym latwiej cokolwiek zdzialac!
a moj mail to [email protected]
 
 
studentka177
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: woj lubuskie
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 10:32 pm   

na sama logike to juz jest dziwne ze ozna zalatwic wszystko przez neta lub telefon!praktycznie w zadnej firmie tak nie mozna trzeba przyjechac itp ale pieczarki to inna bajka
[email protected]
 
 
rufio1
Poczatkujacy
Rufio1

Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 11
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 2:39 am   

Ja osobiscie mialem potracone 60 euro w rabo.. byl to kosz zalozenia konta przez pania w banku.. bo oczywiscie agencje nie pozwalaja zalozyc konta osobiscie a mozna nawet za darmo np.ING. Pracowalem dla ,,Aldory,, :shock:
 
 
malgosiak 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd: Gorzów Wlkp./NL/DE
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 6:34 pm   pieczarki

Witajcie dzięki za wszystkie odpowiedzi i opinie.Ja też mam darmowe konto internetowe do dawna w mbanku i z tego co wiem wcale teraz jeżeli się pracuje w krajach unii nie trzeba zakładać konta i to po tak wielkich kosztach,można przelewy robić na polskie konto w chwili przelewu następuje przewalutowanie i po wszystki, tylko trzeba coś tam podać na początku PL i coś jeszcze.Oszukują Was tam na maxa szkoda kasy.Ztej kasy agencje w Polsce też mają profity i to nie małe.Dobrze ,że się odezwaliście, dzięki za ostrzeżenia i za podpowiedzi gdzie można jeszcze uderzyć za uczciwą pracą.Dostałam dzisiaj od pewniaka znajomego propozycję do Norwegii za fajną kasę i eleganckie warunki mieszkaniowe.Jak coś będę wiedziała więcej to dam znać.Muszę tylko wyrobić paszport bo mój stracił ważnośc, a Norwegia nie jest w unii dlatego na dowód nie da się pojechać-pozdrowionka czekam na jeszcze jakieś informacje.Jak mogę być w czymś pomocna piszcie.
P.S.
a dlaczego nie odezwał się Pan Krzysiu B.-kierownik personalny w Meteriku, czyżby już stracił swoją posadkę., a mama o której pisał 55 lat jeszcze pracuje__--czekam na odzew.Zapewniam, nie byłam ale pomoge wszystkim w zamknięciu tego biznesu kto tylko o to poprosi.
 
 
 
Dubus 
Nieśmiały użytkownik
szyderca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:07 pm   

rufio1 napisał/a:
Ja osobiscie mialem potracone 60 euro w rabo.. byl to kosz zalozenia konta przez pania w banku..:shock:


A to ciekawe, od poczatku konta mam w Rabobank (najpierw osobiste, pozniej firmowe) i nijak nie moge sobie przypomniec zebym placil za zalozenie jednego albo drugiego...
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:10 pm   

Ja tez nic nie placilam za zalozenie konta w Rabobanku :wink:
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
kondi-76
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 6
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 8:41 pm   

postbank żąda jedynie paszportu i kontraktu z dowodem nie założycie konta pozdro
 
 
serce_18 
Poczatkujacy
serce

Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 4
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 12:19 am   

Hejka. Jeżeli chodzi o firmę Prime Champ ( Horst - van Mil ) to ja osobiście nie mogę nic złego o tym zakładzie powiedzieć. Wróciłam pod koniec sierpnia z 2miesięczego pobytu i jak zwykle było bardzo fajnie ( ubiegłoroczne wakacje również spędziłam na pieczarkach u Szona :-) ). Owszem - pierwsza wpłata na konto była bardzo niska, ale następne bardzo miło mnie zaskoczyły. Nie spodziewałam sie, że wyjade z tak fajną kasą. I nie miałam jak większość 8 E brutto, tylko ubogie 5 ( mam 20 lat , a od 23 - płacą 8 ). No, ale jak ktoś chce zarobić, to się nie opierdala, bo wbrew temu co gadają ! Oni płacą również od akordu, i warto się starać !! POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH W HORŚCIE.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 9:53 am   

Cytat:
Jeżeli chodzi o firmę Prime Champ ( Horst - van Mil ) to ja osobiście nie mogę nic złego o tym zakładzie powiedzieć. Wróciłam pod koniec sierpnia z 2miesięczego pobytu i jak zwykle było bardzo fajnie ( ubiegłoroczne wakacje również spędziłam na pieczarkach u Szona).

Piekny CUKIER !!! Kolejna osoba na sile starajaca sie poprawic image firmy.
Dario, bo chyba tak masz na imie, zwroc uwage na to co napisalas:
Cytat:
Owszem - pierwsza wpłata na konto była bardzo niska, ale następne bardzo miło mnie zaskoczyły. Nie spodziewałam sie, że wyjade z tak fajną kasą. I nie miałam jak większość 8 E brutto, tylko ubogie 5

Wiesz "fajna kasa" to pojecie wzgledne, a to "UBOGIE" 5 euro brutto/h to zapewne musialas bardzo dlugo pracowac (czyt. bardzo duzo godzin w tygodniu).Czy dostalas paski wyplat (prawdziwe, nie to co widzialem u byc moze Twoich kolezanek), pieniadze za nadgodziny, pieniadze za niewykorzystany urlop i wakacyjne?
Z reszta nie wazne przeciez jestes zadowolona.
Cytat:
No, ale jak ktoś chce zarobić, to się nie opierdala, bo wbrew temu co gadają !

Czyli wedlug Ciebie ten, ktory sie opierdala nie powinien zarobic (czyt. powinien pracowac za darmo lub za "miske ryzu")?
Cytat:
Oni płacą również od akordu, i warto się starać !!

Na temat akordu juz pisalem wielokrotnie.Pracodawca, ktory wykorzystuje wlasnie taki system placowy tylko ludzi swoich pracownikow wyzszym wynagrodzeniem.Najczesciej konczy sie nizszym niz minimalne prawne wynagrodzenie a tym zarabiajacym jest tylko np. TWOJ KLOWN, Szon czy jak mu tam, bo nie wiem jak sie to pisze :wink: .
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group