NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pieczarki
Autor Wiadomość
kasia-zg 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 11:03 pm   

hoi.mam prosbe.moj chlopak wyjezdza do pracy do nl na pieczarke do miejscowosci veghel.moglibyscie napisac co tam za prace wykonuja meszczyzni?co zabrac?czy np.gumowce sie przydadza ,rekawiczki lateksowe.czy w warunkach chlodnych sie pracuje ?z gory dzieki.mi pomogliscie doradzajac mi jak to bedzie na malinach gdy jechalam.teraz licze ze tez pomozecie.pozdrawiam

[ Dodano: Nie Sie 08, 2010 7:31 am ]
meszczyzni tam z tego co mi pisal to nie zbieraja tylko robia cos innego,chyba laduja tiry,podlewaja.nie wiem konkretnie dlatego pytam.A zakwaterowanie maja osobno -wiadomo.

[ Dodano: Pon Sie 16, 2010 5:39 pm ]
No jak z tymi pieczarkami?wie ktos cos czy wszyscy pracowali tylko pomidorki,ogoreczki,cykoria,papryczka....?
 
 
Yaoli 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 6:05 pm   


zadajesz pytania na ktore juz ktos wczesniej odpowiedzial i to ,post wyzej nad
twoim

:074:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 25, 2010 4:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kasia-zg 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: lubuskie
Wysłany: Śro Sie 18, 2010 3:03 pm   

Prosze czemu nic nie piszecie.Widze ze tu pomoc jest bardzo duza...Ot polak,polakowi.Dzieki.juz nie bede namolna i o nic nie bede prosiła.
 
 
Yaoli 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 11:03 pm   

Witam. Jak wglądają warunki mieszkaniowe na Sevenum? Czy mieszkają tam same kobiety?
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 12:27 am   

kasia-zg napisał/a:
Prosze czemu nic nie piszecie.Widze ze tu pomoc jest bardzo duza...Ot polak,polakowi.Dzieki.juz nie bede namolna i o nic nie bede prosiła.


no a jak myslisz, ile razy w jednym temacie mozna pisac jedno i to samo
czytalas ten topick od poczatku ?
najlepiej wejsc na forum ,zadac pytanie i czekac ,az podadza na tacy ... :038:
 
 
Yaoli 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Gru 25, 2010 1:08 pm   

Dziewczyny, kiedy macie imprezę wigilijną w Prime Champ? A może już była? Jak tak to kiedy?
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Gru 25, 2010 9:37 pm   

Cytat:
Dziewczyny, kiedy macie imprezę wigilijną w Prime Champ?


W Prime Champ czy "Crime Champ"? Zapomnialbym, przeciez to jedno i to samo.


Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
Yaoli 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 9:22 am   

Cytat:
W Prime Champ czy "Crime Champ"? Zapomnialbym, przeciez to jedno i to samo.

Masz rację, ale co z moim pytaniem?
 
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 1:12 pm   

Ludzie dlaczego dobrowolnie sie pchacie na mine.Janosik i wielu innych ostrzega przed tymi pieczarkami a Wy dalej sie w to pchacie.A potem na forum zakładacie posty ratunku,co robić itd.
Dla mnie Janosik(mimo ,iz go nie znam osobiscie) jest na tyle wiarygodna osoba, ze po przeczytaniu jego przestrog w życiu nie pojechałbym do takiej pracy.
Pewnie wielu nowych mysli hm: pojade byleby sie zaczepic...szybko znajde cos lepszego...
Wierzcie mi ,ze nie jest tak latwo.
"Polak przed szkodą ,jak i po szkodzie glupi"
 
 
Yaoli 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 2:37 pm   

Znowu po świętach rudzielec wywalił z roboty kilka dziewczyn! Co tam się dzieje! Olejcie te "Crime Champ"!
Imprezę sylwestrową Wam chociaż robią, bo wigilii nie było chyba???
Ostatnio zmieniony przez Yaoli Czw Gru 30, 2010 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Yaoli 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Śro Mar 16, 2011 1:17 pm   

po co robisz w temcie off- top

[ Dodano: Sob Lip 16, 2011 5:21 pm ]
Co taka cisza? Dzieje się coś ciekawego w Horst?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Mar 16, 2011 6:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nana 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 8:01 pm   

Byłam na pieczarkach w Horst Nort u turka. Ostrzegam wszystkich to "obóz pracy". Pracuje się od rana do wieczora za darmo. Są kombinacje z kartkami bo wpisane mieliśmy20% z tego co wyrobiliśmy. Jeszcze od tego odciągali podatek, za kwaterę obleśną i wychodziliśmy na 0.
 
 
Aro speak 
Poczatkujacy
Odi profanum vulgus

Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Jarocin
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 1:44 pm   

sławek12345 napisał/a:
Witam! Chciał bym zapytać czy ktoś był w pracy w takiej miejscowości w Holandii jak Volkel a nazwa firmy to Voet CHAMPIGNONS ul Meerkersweg (przynajmniej ten pośrednik od pracy tak mi powiedział). Jeżeli Ktoś ma jakieś informacje na ten temat to bardzo proszę o szczerą odpowiedź: jakie są tam warunki pracy,czynie kantują na kasie, jakie są warunki mieszkaniowe, proszę o szybki kontakt.


Cześć.
Pracowałem w Voet Champignons od 7 do 13 marca 2015 roku.
Zostałem przyjęty do pracy poprzez pośrednika z Polski.
Nie zostałem bezpośrednio poinformowany przez pośrednika jaką otrzymam gażę za pracę.
Jedyne co udało mi się zdobyć,to informacje od szwagierki która tam prcuje na temat ilości godzin i wysokości wynagrodzenia.
Chłopaki mieli rzekomo zarabiać miesięcznie do 1500 E miesięcznie ale za około 200-230 godzin(od tego nominału należy odliczyć wszystkie godziny przerw).
Ciężko natomiast jest dojść do tego kto i w jakim wieku jakie otrzymuje stawki...
Niemniej jednak ja mam 36 lat,a wnioskując po tym iż za tkzw"wiekowe"otrzymuje się zwiększoną stawkę,to powinienem otrzymać brutto powyżej najniższej obowiązującej.
Łącznie przepracowałem 84,5 godziny odjąć czas na przerwy tj.około 12 godzin co daje 72,5 godziny czystej pracy.
Dzisiejsza stawka powyżej 23 roku życia wynosi za godzine netto 9,35 euro.
Dostałem od pana Rene Voet 240 euro za wspomniane godziny ciężkiej harówki zamiast 677 euro.
Nawet rozliczenie mieszkaniówki za tydzień dałoby co najmniej dwukrotnie więcej niż 240 euro..
Teraz kilka słów celem wyjaśnienia całej sytuacji.
Po dwóch dniach(kiedy nauczyłem się już wykonywać multum obowiązków)właściciel zaczął mnie popędzać.
Twierdził,że mam robić"śybka praca" ponieważ tu jest fabryka.
Pracowałem sumiennie i z dyscypliną.
Zdecydowałem się odejść z tego kieratu i przybytku idiotyzmu.
Kategorycznie powtarzałem facetowi,że ma mi zapłacić godziny według normy jak też nadgodziny.
Wszystko spełzło na niczym czyli 240 euro.
Przy średniej godzinówce na dzień wynoszącej 12 h,nieustannej bieganiny i szarpaniny ze wszystkim co jest możliwe oprócz wycinania pieczarek doznałem opuchlizny stóp i krwiaków pod dużymi paznokciami u stóp.
Na szczęście tragicznie nie jest ale przez 3 noce nie mogłem się wyspać i w pełni zregenerować.
W gwoli ścisłości moje buty były odpowiednio dopasowane.
Facet otrzymał ode mnie słowa iż jest dziadem,a ręki mu nie uścisnąłem.
Jestem dumny gdyż wyszedłem z twarzą.
Wnioski proszę wyciągać samemu.

Życzę moim rodakom siły i odwagi!

Pozdrawiam
Arek
Ostatnio zmieniony przez Aro speak Sob Mar 14, 2015 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niki1234 
Poczatkujacy
niki

Dołączyła: 11 Wrz 2015
Posty: 1
Wysłany: Pią Wrz 11, 2015 10:51 am   

przenioslam do odpowiedniego tematu

http://www.niedziela.nl/f...p=308945#308945
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 11, 2015 11:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group