NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TEMAT DNIA ! 31.03!
Autor Wiadomość
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:24 pm   TEMAT DNIA ! 31.03!

prawnicy,mądrale,moderatorzy i gduly nad gadulami ! uprzejmie pytam jaki jest ,,wlasciwy,, termin zlozenia wniosku o zwrot podatku za rok 2008 ? .Podobno jest to termin do konca marca czyli do dnia dzisiejszego aby otrzymac zwrot nadplaconego podatku do konca roku tak twierdzi jedna z najwiekszych firm rozliczających podatki ,,TAX POL,, a jezeli ktos tego terminu nie dotrzyma moze na zwrot czekac nawet do trzech lat natomiast moja księgowa mowi ze data wplynięcia wniosku do holenderskiego urzędu podatkowego nie ma wplywu i znaczenia na przyspieszenie zwrotu i to wszystko odbywa sie teraz (cytuje); ,,losowo,, ....
Slyszalem dzisiaj juz duzo wersji ale moze jest ktos kto mi odpowie na to pytanie w 100%....
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:31 pm   

Moj holenderski ksiegowy powiedzial, ze data 1 kwietnia wazna jest tylko dla osob ktore dostaly list z Belastingu ktory nakazuje sie rozliczyc i data zlozenia zeznania po 1 kwietnia nie implikuje jakos specjalnie dluzszego czasu oczekiwania na zwrot.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:48 pm   

m4rcin napisał/a:
Moj holenderski ksiegowy powiedzial, ze data 1 kwietnia wazna jest tylko dla osob ktore dostaly list z Belastingu ktory nakazuje sie rozliczyc i data zlozenia zeznania po 1 kwietnia nie implikuje jakos specjalnie dluzszego czasu oczekiwania na zwrot.

więc 2 do jednego dla holenderskich księgowych :) wspomne ze tax pol to polska firma zajmujaca sie podatkami a to odp od firmy tax pol do ktorej zwrocilem sie z zapytaniem o w/w termin skladania wniosku........
Jeżeli ktoś złoży zeznanie podatkowe w Holandii do końca marca za poprzedni rok, to otrzyma zwrot podatku w tym samym roku kalendarzowym. Jeżeli jednak zrobi to później, to urząd holenderski ma czas na wydanie decyzji do 3 lat. Na to nie ma wpływu żadna firma rozliczająca.
Ostatnio zmieniony przez amstel Wto Mar 31, 2009 9:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 9:50 pm   

Drobny szczegol - TaxPol mowi o 31 marca a moj ksiegowy o 1 kwietnia...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:12 pm   

m4rcin napisał/a:
Drobny szczegol - TaxPol mowi o 31 marca a moj ksiegowy o 1 kwietnia...
ale nie chodzi mi o dokladną date czy jest to 31marca a moze 1 kwietnia ale czy ta czy inna data ma wplyw oczekiwania na zwrot podatku ... jak w temacie !
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:19 pm   

nie ma wpływu. Rozliczam się zawsze jakoś tak pod koniec kwietnia i zwrot dostaję w tym samym roku. :039:
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:54 pm   

Misimovic napisał/a:
nie ma wpływu. Rozliczam się zawsze jakoś tak pod koniec kwietnia i zwrot dostaję w tym samym roku. :039:
ale to tylko przypuszczenia ... moze miales szczęscie więc nadal nie ma odpowiedzi na moje pytanie
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:04 pm   

jak sie rozliczam przed 1 kwietnia to mam zwrot zawsze na przelomie lipca, sierpnia... raz rozliczylam sie pozniej... tzn. za rok 2004 rozliczylam sie dopiero w roku 2006... na zwrot czekalam ponad rok...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:06 pm   

z tego co ja wiem... to osoby, ktore dostaly wezwanie do rozliczenia powinny sie przed podanym termin rozliczyc... czyli przed 1 kwietnia... inne osoby czyli te ktore zadnego wezwania nie dostaly moga sie rozliczyc w pozniejszym terminie... jak sie nie myle mozna sie 5 lat wstecz rozliczyc...
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:25 pm   

Duuvelke napisał/a:
jak sie rozliczam przed 1 kwietnia to mam zwrot zawsze na przelomie lipca, sierpnia... raz rozliczylam sie pozniej... tzn. za rok 2004 rozliczylam sie dopiero w roku 2006... na zwrot czekalam ponad rok...

ten 2004 rok co rozliczalas to moze przypadek ze tak dlugo czekalas na zwrot podatku? więc tylko teoretycznie mamy odpowiedz na moje pytanie a jak jest naprawde ?

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 11:47 pm ]
Duuvelke napisał/a:
z tego co ja wiem... to osoby, ktore dostaly wezwanie do rozliczenia powinny sie przed podanym termin rozliczyc... czyli przed 1 kwietnia... inne osoby czyli te ktore zadnego wezwania nie dostaly moga sie rozliczyc w pozniejszym terminie... jak sie nie myle mozna sie 5 lat wstecz rozliczyc...

ok bo widze ze nie czytasz uwaznie :) zapytam inaczej... jezeli nie rozliczylem sie dzisiaj czyli dnia 31.03.2009 a zrobie to jutro czyli 1.04.2009 będzie to mialo jakis wplyw na czas oczekiwania zwrotu nadplaconego przeze mnie podatku za 2008rok czy nie ?
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 12:12 am   

Termin obowiazkowego rozliczenia podatkowego to 01.04.2009 r. jezeli chodzi o rozliczenia za rok 2008.
Obowiazkowe rozliczenie to takie rozliczenie, gdzie dana osoba otrzyma pismo wzywajace do obowiazkowego rozliczenia podatku. Zazwyczaj takie wezwania do obowiazkowego rozliczenia otrzymuja osoby zamieszkale i zameldowane w Holandii, natomiast obcokrajowcy pracujacy w Holandii otrzymuja wezwanie do obowiazkowego rozliczenia najczescie do dnia 01.07.2009 za rok rozliczeniowy 2008.
Jezeli ktos NIE otrzymal wezwania do obowiazkowego rozliczenia podatkowego, oznacza to, ze moze dokonac swojego rozliczenia podatku w dowolnym terminie do najdalej 5 lat lub wogole nie rozliczac swojego podatku.
Bardzo czesto mylace jest iz rozliczenie podatku w Holandii jest do 01.04.2009 r. to jest termin obowiazkowego rozliczenia.
Tak wiec te osoby sa zobowiazane do dotrzymania tego terminu rozliczenia lub tez przedluzenia terminu rozliczenia po wczesniejszym wyslaniu pisma do holenderskiego urzedu w sprawie przedluzenia.
Wszystkie osoby, ktore juz wyslaly i w dalszym ciagu beda wysylac swoje zeznania (te obowiazkowe i nie obowiazkowe), przynajmniej do polowy maja, moga liczyc na wczesniejszy zwrot podatku. Holenderski urzad podaje iz zwrotow mozna sie spodziewac lipiec/sierpien. Ze swojej strony dodam, ze zwroty te beda pod warunkiem, iz urzad nie bedzie miec kolejnego problemu ze swoim systemem jakie mialo miejsce w roku ubieglym za rozliczenia podatkowe za 2007 r.
Jednak czasami mozna oczekiwac na zwrot podatku nieco dluzej w przypadku dodatkowych pytan ze strony urzedu.
Znane sa przypadki, ze po dwoch tygodniach otrzymuje sie zwrot podatku, choc zdarza sie to niezbyt czesto, ale sa tez dosc dlugie oczekiwania na zwrot podatku za dany rok podatkowy. W tej sprawie nalezy juz kontaktowac sie z kancelaria rozliczajaca podatek celem reklamacji lub tez bezposrednio z urzedem podatkowym.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 10:32 am   

amstel napisał/a:
jezeli nie rozliczylem sie dzisiaj czyli dnia 31.03.2009 a zrobie to jutro czyli 1.04.2009 będzie to mialo jakis wplyw na czas oczekiwania zwrotu nadplaconego przeze mnie podatku za 2008rok czy nie ?


wychodze z zalozenia ze nie powinno to miec znaczenia...
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 11:00 am   

Duuvelke napisał/a:
amstel napisał/a:
jezeli nie rozliczylem sie dzisiaj czyli dnia 31.03.2009 a zrobie to jutro czyli 1.04.2009 będzie to mialo jakis wplyw na czas oczekiwania zwrotu nadplaconego przeze mnie podatku za 2008rok czy nie ?


wychodze z zalozenia ze nie powinno to miec znaczenia...

mozesz to jakos uzasadnic :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 12:34 pm   

hmm... sprobuje... wydaje mi sie, ze jesli ktos jeden dzien pozniej zlozy zezanie to nie powinno to miec wplywu na dlugosc oczekiwania na zwrot podatku... w koncu Belastingdienst wyplaca pieniadze (o ile ci sie naleza) dopiero na przelomie lipca sierpnia... wiec jeden dzien czy tez tydzien nie powinien miec wiekszego wplywu na to kiedy dostanie sie pieniadze...
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 1:13 pm   

Duuvelke napisał/a:
hmm... sprobuje... wydaje mi sie, ze jesli ktos jeden dzien pozniej zlozy zezanie to nie powinno to miec wplywu na dlugosc oczekiwania na zwrot podatku... w koncu Belastingdienst wyplaca pieniadze (o ile ci sie naleza) dopiero na przelomie lipca sierpnia... wiec jeden dzien czy tez tydzien nie powinien miec wiekszego wplywu na to kiedy dostanie sie pieniadze...

ale podobno zamykają liste wnioskow ktore wplynely do 31marca i w pierwszej kolejnosci obslugują wlasnie te osoby a czas na wydanie decyzji maja do konca roku natomiast pozostalych ktorzy tego terminu nie dotrzymali rozliczają nie spieszą się ponieważ według tam jakis ich wewnętrznych przepisow maja na to 3 lata
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group