NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TEMAT DNIA ! 31.03!
Autor Wiadomość
kora 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 14
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 1:34 pm   

amstel napisał/a:
m4rcin napisał/a:
Moj holenderski ksiegowy powiedzial, ze data 1 kwietnia wazna jest tylko dla osob ktore dostaly list z Belastingu ktory nakazuje sie rozliczyc i data zlozenia zeznania po 1 kwietnia nie implikuje jakos specjalnie dluzszego czasu oczekiwania na zwrot.

więc 2 do jednego dla holenderskich księgowych :) wspomne ze tax pol to polska firma zajmujaca sie podatkami a to odp od firmy tax pol do ktorej zwrocilem sie z zapytaniem o w/w termin skladania wniosku........
Jeżeli ktoś złoży zeznanie podatkowe w Holandii do końca marca za poprzedni rok, to otrzyma zwrot podatku w tym samym roku kalendarzowym. Jeżeli jednak zrobi to później, to urząd holenderski ma czas na wydanie decyzji do 3 lat. Na to nie ma wpływu żadna firma rozliczająca.

TAX-POL ma rację. Urząd OBIECUJE, że wyda decyzję wcześniej, jeżeli ktoś zrobi rozliczenie do końca marca. Podkreśliłam OBIECUJE, bo to jest ważne. Potem mają na to 3 lata, ale to nie oznacza, że tyle to będzie trwać. Czyli może się okazać, że ktoś rozliczając się w kwietniu może dostać zwrot i tak równie szybko jak osoby rozliczające się do 31.03. ale MOŻE teoretycznie (NIE MUSI) czekać dłużej.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 2:05 pm   

Zwrot podatku powinien nastapic do roku czasu. Jednak jezeli dana osoba nie otrzyma swojego zwrotu podatku to maksymalny czas zwrotu podatku jest do 5 lat.
Urzad rowniez wyplaca odsetki za zwloke w wyplacie zwrotu podatku.
Urzad holenderski podaje informacje nt. zwrotu podatku, jednak pod uwage nalezy wziac rozliczenie za 2007, gdzie kilkakrotnie decyzje i wyplaty byly wstrzymywane ze wzgledu na bledy w programie i inne problemy z tym zwiazane.
A wiec trzymajmy kciuki za programistow i urzednikow z holenderskiego urzedu podatkowego, aby rozliczenie roku 2008 byla szybkie i sprawne!
Firma rozliczajaca ma jednak wplyw na rozliczenie podatku, gdyz moze monitowac w tej sprawie, jezeli czas oczekiwania na zwrot podatku jest dlugi.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
motylek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 30
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 2:06 pm   

ja w zeszłym roku rozliczałam sie za rok 2007 pod koniec kwietnia i miałam szybciej zwrot, niż moi znajomi, którzy rozliczyli sie na początku marca. w tym roku też się jeszcze nie rozliczałam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 2:06 pm   

amstel napisał/a:
ale podobno zamykają liste wnioskow ktore wplynely do 31marca i w pierwszej kolejnosci obslugują wlasnie te osoby


no wlasnie podobno... chyba prawdy mozemy sie tylko dowiedziec od kogos kto pracuje w Belastingdienst... ja niestety takiej osoby nie znam...
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 2:50 pm   

kora napisał/a:
amstel napisał/a:
m4rcin napisał/a:
Moj holenderski ksiegowy powiedzial, ze data 1 kwietnia wazna jest tylko dla osob ktore dostaly list z Belastingu ktory nakazuje sie rozliczyc i data zlozenia zeznania po 1 kwietnia nie implikuje jakos specjalnie dluzszego czasu oczekiwania na zwrot.

więc 2 do jednego dla holenderskich księgowych :) wspomne ze tax pol to polska firma zajmujaca sie podatkami a to odp od firmy tax pol do ktorej zwrocilem sie z zapytaniem o w/w termin skladania wniosku........
Jeżeli ktoś złoży zeznanie podatkowe w Holandii do końca marca za poprzedni rok, to otrzyma zwrot podatku w tym samym roku kalendarzowym. Jeżeli jednak zrobi to później, to urząd holenderski ma czas na wydanie decyzji do 3 lat. Na to nie ma wpływu żadna firma rozliczająca.

TAX-POL ma rację. Urząd OBIECUJE, że wyda decyzję wcześniej, jeżeli ktoś zrobi rozliczenie do końca marca. Podkreśliłam OBIECUJE, bo to jest ważne. Potem mają na to 3 lata, ale to nie oznacza, że tyle to będzie trwać. Czyli może się okazać, że ktoś rozliczając się w kwietniu może dostać zwrot i tak równie szybko jak osoby rozliczające się do 31.03. ale MOŻE teoretycznie (NIE MUSI) czekać dłużej.

KORAchyba Twoja wersja w tym temacie jest najbardziej prawdopodobna !
Ostatnio zmieniony przez amstel Śro Kwi 01, 2009 2:55 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
skorupa 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:37 am   

Nie rozumiem tego wszystkiego, co tu piszecie. Rozliczałem się po raz pierwszy za pośrednictwem wymienianego tax-pol. Podpisałem z nimi umowę dokładnie 28.02.2009 (!!!). Zwrot dostałem dokładnie po miesiącu tj. 31.03.2009. Chodzi oczywiście o rok 2007. Gdzie tu sens i logika? Gdzieś wyczytałem, że Holendrzy biorą sprawy losowo. Może miałem cholerne szczęście? Jednak obala to tezę, że po 1.04. będzie czekać się na zwrot 3 lata. Z wypowiedzi w innych miejscach tego forum wynika, że w moim imieniu złożono zeznanie podatkowe rok później od innych osób a i tak dostałem zwrot w tym samym czasie. No to po co śpieszyć się? Chociaż przyznam, że za rok 2008 załatwiłem wszystko już w lutym. I kto tu ma rację? W tym roku zapytałem się tax-pol, jak długo będę czekał na zwrot i dostałem informację, która mi się spodobała:
"Minimum 3 miesiące. Czas oczekiwania na zwrot podatku tylko w małym stopniu zależy od rozliczającej firmy. Żadna firma nie może wpłynąć na urząd skarbowy aby ten rozpatrzył jej sprawy priorytetowo. Deklarowane więc przez firmy "najszybsze zwroty" to tylko chwyt reklamowy, który nie odpowiada rzeczywistości i jest oszustwem. My ze swojej strony możemy obiecać, że składamy zeznania podatkowe natychmiast po otrzymaniu kompletu wypełnionych formularzy."
BEZ NACIĄGANIA :038: :035:
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 9:59 am   

Co do tych trzech lat to prawda , wczoraj dzwonilam do Urzedu Podatkowego zapytac jak jest z zeznaniem pewnej osoby , i ta pani potwierdzila ze jesli ktos zlorzy swoje zeznanie w pozniejszym terminie niz 01.04 to jest ono rozpatrywane w ciagu trzech lat , gdyz biora sie za to jesli maja czas wolny a maja go bardzo malo dlatego trwa to tak dlugo.


monika
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 10:13 am   

Ja mam takie pytanie. Rozliczyłam się pod koniec lutego br za lata 2007, 2008. Dostałam już list z Belastingu, że mają taki i taki mój numer konta, i że tam będą wysyłać wszelkie zwroty i dodatki. Pytanie brzmi: Czy moje wnioski powinny być rozpatrzone razem i całą kaskę dostanę na kotno za jednym zamachem, czy raczej osobno?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 11:39 am   

rozpatrzone beda osobno
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 12:17 pm   

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 12:28 pm ]
mavd napisał/a:
Co do tych trzech lat to prawda , wczoraj dzwonilam do Urzedu Podatkowego zapytac jak jest z zeznaniem pewnej osoby , i ta pani potwierdzila ze jesli ktos zlorzy swoje zeznanie w pozniejszym terminie niz 01.04 to jest ono rozpatrywane w ciagu trzech lat , gdyz biora sie za to jesli maja czas wolny a maja go bardzo malo dlatego trwa to tak dlugo.


monika

a jezeli zlozy swoje zeznanie przed tym terminem to co wtedy ? jaki mają termin do rozpatrzenia wniosku? co Ci powiedziala pani z urzedu? bo to bardzo wazne
Ostatnio zmieniony przez amstel Czw Kwi 02, 2009 12:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 12:58 pm   

ze jesli sie zlozy zeznanie przed 1.04 do powinni wszyscy do 01.07 miec odpowiedz co i jak tzn. zwrot lub doplata

monika
 
 
amstel 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 91
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 2:14 pm   

A więc juz wszysko jasne .... mozna zamknąc temat :)

Monika dzięki!!! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group