NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:31 pm
CIAZA I POROD
Autor Wiadomość
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 11:57 pm   

Temat ciąża i poród to może tutaj mogę napisać coś o wyprawce? Jestem w trakcie kompletowania co trzeba, na polskich stronach sprawdzam sobie czy aby o czymś nie zapomniałam i co mi jest potrzebne, na tym forum z kolei czytam właśnie o wszystkim związanym z ciążą i porodem i mam kilka pytań, będę wdzięczna za odpowiedzi:
wg. polskich stron z opisaną wyprawką potrzebuję jeszcze: spirytus 70%, herbatkę laktacyjną, kwas borowy (do przemywania oczek, przy pierwszej córce przemywałam przegotowaną wodą, ale może nie doinformowana byłam?) - pytanie gdzie kupić (np. spirytus, w aptece?) i jak po NL będą nazwy tych trzech rzeczy.

Czytałam też tutaj o witaminach D i K dla niemowlęcia, pamiętam że swojej pierwszej córce (w PL) podawałam witaminę D, K jakoś nie pamiętam... A może to nie ja mam podawać tylko na początku w szpitalu będą dawać lub położna która przyjdzie do dziecka?
Pytam bo nie wiem czy kupować czy nie...

W tych tematach:
http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=27996
http://www.niedziela.nl/f...der=asc&start=0
Czytam o krampakiet. My również mamy podstawowe ubezpieczenie (w amersfoortse) więc oczywiście mąż zadzwoni zapytać o ten pakiet, aczkolwiek czytam że przy podstawowym pakiecie ubezpieczenia trzeba go sobie kupić samemu, pytanie gdzie kupić? Apteka, drogeria? A może jak będę rodzic w szpitalu (nie z własnego widzimisię ale z powodu wskazań medycznych, oczywiście jestem cały czas pod opieką lekarza ginekologa w szpitalu) to nie potrzebuję tego pakietu?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 1:21 am   

mamqa napisał/a:
wg. polskich stron z opisaną wyprawką potrzebuję jeszcze: spirytus 70%, herbatkę laktacyjną, kwas borowy (do przemywania oczek, przy pierwszej córce przemywałam przegotowaną wodą, ale może nie doinformowana byłam?) - pytanie gdzie kupić (np. spirytus, w aptece?) i jak po NL będą nazwy tych trzech rzeczy.


spirytus bedzie w kraampakket... aczkolwiek ja go nie uzywalam... jesli bedziesz przebywac w szpitalu/geboortehotel to tam maja wszystko co jest potrzebne do pielegnacji pepka...

zamiast spirytusu polecam: Wecesin Strooipoeder
http://www.zelfzorg.nl/product.php?id=843
mozna to kupic w aptece lub drogerii... ale nie kazdej

a dlaczego chcesz przemywac oczka?? jesli nic sie nie dzieje... to nie ma powodu przemywac oczek... ale gdyby sie cos dzialo... to jak najbardziej mozna przemywac ciepla woda...

mamqa napisał/a:
Czytałam też tutaj o witaminach D i K dla niemowlęcia


tak, podaje sie jesli karmisz piersia... jesli bedziesz karmila butelka to nie bedziesz musiala podawac wit. D, bo bedzie ono juz w mleku...

wit. K podawalam synowi pierwsze 3 miesiace... kupic w drogerii, supermakrecie, aptece... jak dobrze pamietam to dostalam recepte od poloznej lub w szpitalu na wit. K

mamqa napisał/a:
Czytam o krampakiet. [...] pytanie gdzie kupić? Apteka, drogeria?


tak wlasciwie, to kraampakket jest ci potrzebny jak bedziesz rodzila w domu... rodzac w szpitalu nie jest ci on potrzebny, bo wszystkie potrzebne rzeczy do porodu maja w szpitalu...
jesli jednak chcesz go kupic to mozna go dostac w aptece...

szczerze mowiac z mojego kraampakket, ktory dostalam z ubezpieczalni wiele rzeczy mi zostalo...
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 12:54 pm   

No to została mi do kupienia herbatka laktacyjna i dla malucha na kolki, zrobiłam dzisiaj spacer po sklepach i nie ma, albo umknęło to mojej uwadze... Nie wiem, może w aptece o to pytać? Tylko jak to będzie po holendersku?

W sumie mam do kupienia jeszcze mebelki ale po to jedziemy pod koniec miesiąca do Niemiec, są dużo tańsze :)

A kraampakket odpuściłam sobie, też myślę że w szpitalu będą mieć co potrzebne, zresztą mam wizytę na położnictwie dwugodzinną w przyszłym tygodniu (właśnie takie spotkanie dla przyszłych rodzących i ich mężów) to zapytam na wszelki wypadek :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:01 pm   

dla malucha na kolki oni maja wode z fennel albo cinababy kropelki

a meble rzeczywiscie w niemczech tansze, powiedz do jakiego sklepu jedziesz bo tez dziecku mysle kupic nowe lozko i jakas szafe na ubrania
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:55 pm   

W Kleve w centrum tam gdzie jest Edeka, mcDonalds i inne, jest m.in. sklep z rzeczami dla maluchów. Ja wypatrzyłam sobie mebelki droższe ale i tak o połowę tańsze niż te w katalogach tutaj o podobnej jakości.

Jeszcze zapomniałam zapytać o mleko modyfikowane, na wszelki wypadek chcę kupić sobie jedną paczkę na wszelki wypadek ale nie wiem jakie mleko tutaj polecają dla maluchów.

Piszesz o kroplach na kolki, to już zapisałam, dziękuję :)
A ktoś coś wie o herbatkach laktacyjnych (lub coś innego co wspomaga produkcję mleka u kobiety?). Pytam nie bez powodu bo pierwszą córkę karmiłam bardzo krótko, a teraz chcę spróbować dłużej...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:06 pm   

mamqa, kupisz w polskim sklepie ;)

ja tez pilam i nie pomagaly dopiero gdy sie uspokoilam, przestalam panikowac to bez zadnych herbatek karmilam 9 miesiecy :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 9:50 pm   

mamqa napisał/a:
Jeszcze zapomniałam zapytać o mleko modyfikowane, na wszelki wypadek chcę kupić sobie jedną paczkę na wszelki wypadek ale nie wiem jakie mleko tutaj polecają dla maluchów.


w szpitalu maja mleko... na twoim miejscu nie kupowalabym na zapas... w razie czego w szpitalu doradza ci jakie mleko ewentualnie mozna kupic...

mamqa napisał/a:
A ktoś coś wie o herbatkach laktacyjnych (lub coś innego co wspomaga produkcję mleka u kobiety?).


borstvoedingthee - popytaj w aptekach lub drogeriach homeopatycznych...

z tego co czytalam na ten temat w internecie to tak naprawde nigdy nie udowodniono, ze wspomaga to laktacje... osobiscie to nie wiem, bo nie pilam... wiem natomiast od lakatorki, ze najlepszym sposobem na zwiekszenie produkcji mleka jest czestsze karmienie... czyli nie jak kiedys mowiono co 3 godz. ale tak czesto i dlugo jak malenstwo chce... moj syn na poczatku potrafil co 1,5 - 2 godz. byc glodny... jadl malo ale za to czesto... i nigdy nie mialam problemow z iloscia mleka... a w pierszych dnia mozna rowniez dodatkowo odciagac sobie mleko... to tez zwieksza produkcje mleka...
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 10:12 pm   

co do karmienia to podpisuje sie pod tym co napisala Duuvelke,im czesciej tym lepiej.a co moge zaproponowac to zamiast herbatek na laktacje zainwestuj w dobry laktator najlepiej elektryczny.wspaniala rzecz!wiem,ze ubezpieczalnie wracaja koszta wypozyczenia i zakupu laktatorow,ale tylko elektrycznych.sprawdz w swojej polisie,moze uda sie uzyskac zwrot kosztow.
Ostatnio zmieniony przez marte78 Czw Sty 13, 2011 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 9:47 am   

O, muszę popytać w ubezpieczalni o ten laktator :) Mam nadzieję że tym razem uda się maleństwo na piersi odchować :)

Dziękuję dziewczyny :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 9:56 am   

napewno sie uda, czeste przystawianie do piersi lepsze niz jakikolwiek herbatki - herbatki to tylko placebo :D
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:01 am   

jezeli nie zdecydujesz sie na zakup laktatora elektrycznego to mozesz wypozyczyc z to rowniez dostaniesz zwrot.koszt takiego wypozyczenia to ok.15e.na tydzien.wypozyczysz w medycznych sklepach FLORENCE.zycze powodzenia
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:09 am   

Moja żona też na początku nie miała pokarmu i babeczka z kraamzorg przywiozła nam do domu ten laktator do wypożyczenia, więc oszczędziło nam to jechania po to. Żona przed karmieniem kładła sobie ciepły ręcznik na piersi i to pomagało. Do tego picie piwa (nie pamiętam nazwy, ale taki brązowy heineken co ma ok 2% alkoholu, coś typu "karmi"). Laktatora używaliśmy często gęsto, dziecko też dostawialiśmy. W końcu się to ładnie uregulowało. Wygoda niesamowita, gdziekolwiek nie jesteśmy jak dziecko jest głodne to można nakarmić piersią i po sprawie, bez szczypania sie z grzaniem wody i buteleczkami.
_________________
Dumny Polak
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:34 am   

O piwie Kami w polskich serwisach też czytałam, ale ja nienawidzę smaku piwa, już nawet nie wspominam że to chyba jest słodkie i mój cukier by zaszalał, a to chyba tylko by zaszkodziło dziecku niż pomogło ;)
Z tym ręcznikiem ciepłym to postaram się pamiętać... Ogólnie jak rozmawiałam z babką z którą załatwiałam kraamzorg mówiłam właśnie że bardzo chciałabym karmić ale z pierwszą córką mi się nie udało i ona zapisała w kartotece po to jak powiedziała żeby mi ta pani co przyjdzie w miarę możliwości pomogła i udzieliła rad. Zobaczymy jak to będzie :)

Dziękuję za rady wszystkim :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:35 am   

Mamqa tu masz thuissorgwinkel w Hoofdorpie, skad mozesz pozyczyc laktator: http://www.thuiszorgwinke...&naam=&zoneid=4
a na kolki to pojawil sie i w Holandii Infacol (jakies 4,75E) dostepny w drogeriach, aptekavh
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 2:15 pm   

szeda, dziękuję :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group