NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:31 pm
CIAZA I POROD
Autor Wiadomość
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 5:56 pm   

gosik przeczytalam w agis ,ze basispaket tez placi za kraamzorg , tylko Ty musisz sama jakas czesc zaplacic[kraamzorg volledig excl. wettelijke eigen bijdrage],ale to kazdy musi zaplacic .Ten kto ma extra pakket ,to dostanie te pieniadze z powrotem,a basis paket nie , ale mozna odliczyc od podatku.I kraamzorg trzeba wczesniej zamowic ,bo jak na ostatnia chwile to oni nie maja ludzi ,szczegolnie w okresie wakacyjnym.powodzenia :lol:
 
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 9:58 am   

dziękuję za odpowiedź. już dzwoniliśmy tam i wiem że kramzorg jest płatny 3.6 za godz. teraz dzwoniłam do polskiej położnej- uwaga pod amsterdamem!- i jestem umówiona na 31 lipca na usg a potem badania. staram się być dobrej myśli o ciąży w holandii ale przyznam że mnie ona przeraża, choć pewnie będzie dobrze. chwilowo hormonki mi szaleją i boję się o tysiąc różnych spraw. wiem że po 12tyg. to przechodzi, więc czekam z niecierpliwością na ten dzień. pozdrawiam :wink:
_________________
gosik
 
 
Justyna
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 20
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 10:47 am   

Gosik moglabys mi przeslac na priva namiary na te polska polozna? Tj numer telefonu i dokladna miejscowosc.
Z gory wielkie dzieki!
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 3:14 pm   

Male update z mojej strony:
juz jestem po porodzie!
Mam zdrowa coreczke - Marynie.
:023:
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 3:36 pm   

Renata, gratulacje!!!! :D
Super, mam nadzieje, ze wszystko poszlo ok, ale na pewno tak bylo.
Tak myslalam, ze cos sie tam u ciebie dzieje, bo nie bylo cie ostatnio widac na forum. (Chociaz moj komp tez byl pare dni w naprawie).

Ja mam jeszcze 4 tygodnie :cry: Od nastepnego piatku moge rodzic w domciu... Jeszcze troche...

Ciesz sie cora. Zycze calej twojej rodzince wszystkiego najlepszego!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 3:55 pm   :-)

Renata ! wszystkiego najlepszego !!!
zazdroszczę Ci że już po.... ja do pierwszego września :?
Jeszcze raz wszystkiego naj naj dla Ciebie i córuni :D
jak będziesz miała potem czas napisz jak było ....
pozdrawiam
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 4:42 pm   

Dzieki dziewczyny ale.... nie ma czego zazdroscic, no moze oprocz ze w koncu mam "wieksza polowe" za soba.... Mialam cesarke wiec nie jest az tak pieknie, duzo ograniczen choc rece pelne pracy... Niestety polozna za kazdym razem gdy przychodzila to bardzo mnie ganila za to i kazala odpoczywac wiec jest troche ciezko...

Wszystkim szczerze radze: jezeli jest to mozliwe niech sie staraja rodzic naturalnie, po tygodniu mozna na weselu tanczyc, przy cesarce po tygodniu dopiero klamerki zdejmuja... Slowa poloznej: to ze sie rana na brzuchu ladnie goi i juz nie boli nic nie znaczy bo to co najwazniejsze do zagojenia sie jest w srodku a to potrzebuje troche czasu...

Ale teraz juz nie pamietam tych godzin spedzonych na porodowce, naszych wysilkow by urodzic naturalnie, teraz co sie liczy to nasz maluszek i to jest caly nasz swiat :D

Nie zazdroszcze wam moje panie rodzenia latem... Ja po prostu sie niesamowicie mecze i moje malenstwo tez, jestem zadowolona z dzisiejszej pogody bo mozna w spokoju siedziec w domu... Majac noworodka w domu w takie upaly po prostu dostaje bzika, nie wiem w co ja ubierac boje sie by nie bylo za cieplo a z drugiej storony - to przeciez noworodek...

Ok malenstwo sie obudzilo wiec... same rozumiecie ;)

Powodzenia dziewczyny!

Ps. zapraszam w odwiedziny!
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 4:55 pm   

JEEEEE!!!! Renata GRATULACJE! mam nadzieje ze nikt mnie nie pokaze za te duze literki
super ze maluszka jest juz na swiecie, dbaj o siebie i o malenstwo, wracajcie do formy
wszystkiego NAJ zycze i mam nadzieje na wspolny spacer z dzieciaczkami niedlugo :)
pozdrawiam, e.
 
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 4:58 pm   

Wracaj szybko do Holandii bo potrzebuje towarzystwa na spacery :)
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 5:06 pm   

no jestem juz wlasnie, (wrocilam przedwczoraj)
wiec licze na te spacerki :)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 5:16 pm   

jeszcze raz gratulacje Renata:-)
 
 
Administrator 
Site Admin


Wiek: 48
Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 283
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 5:38 pm   re: narodziny

Gratulacje!!!
_________________
Pozdrawiam
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Sob Lip 21, 2007 10:16 am   

gratulacje Renata! fajnie że już masz "to"za sobą i jesteś razem z córcią w domku. nic tylko życzyć szybkiego powrotu do formy i grzeczniutkiej córeczki!! :lol:
_________________
gosik
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 1:44 pm   

czesc :-)
ta holandia mnie wykończy :twisted:
była u mnie wczoraj babka z kraamzorg no i sie dowiedzialam że będę musiała zapłacić za poród ( ! ) 200 euro za verloskamer bo moje ubezpieczenie tego nie obejmuje , cholera 105 euro miesięcznie to jest mało. Zadzwoniłam od razu do CZ zapytać czy to prawda. No i okazało sie ża TAK :o
Powinnam od stycznia wykupić sobie dodatkowe coś tam w wysokości 5 euro miesięcznie i wtedy bym miała za darmo. Jeśli poród nie będzie przebiegał pomyślnie i będą jakieś komplikacje to juz za pobyt w szpitalu płaciła dodatkowo nie będę . Ale za verloskamer tak , wykończyć sie można. Od 3 lat jestem ubezpieczona, miesiąc w miesiąc 100 idzie , na co pytam sie ? Ręce opadają.
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 4:17 pm   

Cytat:
Powinnam od stycznia wykupić sobie dodatkowe coś tam w wysokości 5 euro miesięcznie
i Ty o tym nie widzialas ze troche sie pozmienialo w ubezpieczeniu? co roku sa zmiany i trzeba o tym pamietac...
Cytat:
wykończyć sie można. Od 3 lat jestem ubezpieczona, miesiąc w miesiąc 100 idzie , na co pytam sie ? Ręce opadają.
no powiedzmy ze za te pieniadze hula sobie rzad... :wink: to byl oczywiscie zart... wszyscy placimy i nie ma co narzekac, bo i tak wydaje mi sie ze wiekszosc ma tu lepiej jak w Polsce... a pieniadze ''ida'' na ubezpieczenie pozdrawiam :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group