NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:31 pm
CIAZA I POROD
Autor Wiadomość
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 5:44 pm   

no cóż to tsk jsk u mnie. ja mam termin na przyszły rok więc od stycznia planuję zmienić ubezpieczenie na korzystniejsze. może macie jakieś jeszcze porady co powinno być w takim ubezp? żeby później w dniu porodu nie oszaleć? :lol:
_________________
gosik
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 7:06 pm   

wymienie punkty, ktore warto miec pokryte z ubezpieczenia:
- kraamzorg
- kraampakket
- bevalling en verloskundige zorg (oczywiscie zalezy gdzie chcesz rodzic):
* thuis
* klinisch
* poliklinisch en verloskundige zorg
- prenatale screening

wiecej nie przychodzi mi do glowy...
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 9:13 pm   

A niby skąd miałam wiedzieć? :-) Jak byłam u lekarza domowego to sie jej pytalam powiedziała że mam wszystko za darmo, oprócz pielęgniarki po porodzie 3.60/h
Cytat:
cóż to tsk jsk u mnie. ja mam termin na przyszły rok więc od stycznia planuję zmienić ubezpieczenie na korzystniejsze.

masz taką szanse :-) ja niestety nie.
teraz wiem że to był bład powinnam zadzwonić do CZ i sie o wszystko zapytać , ale ... miałam 100 innych spraw na głowie .
Ja nie jestem zła o to że musze zapłacic to 200 euro, to nie majątek. Zła jestem bo przez te 3 lata kiedy place za ubezpieczenie poszłam do lekarza po raz pierwszy jak byłam w ciąży. Wiec z tych składek mogli by pokryć verloskamer .
Mam przyjaciólke( holenderke ) która przeniosła sie niedawno do Belgii i płaca teraz całą rodziną ubezpieczenia zdrowotne 17 euro za miesiąc. Tylko że jak idzie do lekarza do musi wtedy płacić ( później i tak dostaje jakis zwrot )
To mi sie wydaje logiczne , płacisz wtedy kiedy potrzebujesz a nie bo tak.
A może tylko sobie narzekam bo już mam końcówke ciąży i wszystko mnie denerwuje :-)
pozdrawiam
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 1:01 am   

Cytat:
A może tylko sobie narzekam bo już mam końcówke ciąży i wszystko mnie denerwuje
magrach :D wiesz, kobiety a zwlaszcza w ciazy maja prawo sobie ponarzekac ja jak najbardziej jestem za!!!! ...mam nadzieje ze nie urazilam Cie swoim postem :oops: jesli tak to przepraszam. Chcialam dodac ze kazdy w Holandii moze zmienic warunki swojego ubezpieczenia robi sie to, zazwyczaj na poczatku roku ,mozna zmienic albo ubezpieczalnie, albo rozszerzyc warunki ubezpieczenia .....pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 11:34 am   

:-) nie, nie uraziłaś mnie. Wiem że powinnam zmieć ubezpieczenie. Sama jestem sobie winna ( prawie :wink: ) Ale po tym jak lekarka powiedziła mi że moje ubezpieczenie obejmuje wszystko co potrzebapo a tym, moja szwagierka rodziła w listopadzie i nic nie płaciła , a miała takie samo ubezpieczenie. Zmienieło sie od stycznia.
Nic tam , na przyszłość będę bardziej uważała :)
pozdrawiam
dobrze że chociaz pogoda dopisuje - 16 st. :D
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 12:06 pm   

magrach napisał/a:
była u mnie wczoraj babka z kraamzorg no i sie dowiedzialam że będę musiała zapłacić za poród ( ! ) 200 euro za verloskamer bo moje ubezpieczenie tego nie obejmuje


a jakie jest twoje: eigen risico??? czy jest ono 0???
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 1:15 pm   

nie wiem jakie mam eigen risico , poszukam papierków i sprawdze :-)
Do Gosik , ja Ci nic nie doradze w tej sprawie , bo ciąże przeszłam wzorowo. Żadnych mdłości :D , trochę zachcianek ( ale w normie )
Zmęczenie mi dało popalić w pierwszym i trzeciem trymestrze . No a teraz jeszcze jeden miesiąc przed mną, ten ostatni w którym towarzyszą mi wszystkie emocje świata ....
3maj się Gosik . Fajnie Ci bo to Twoja druga ciąża i wiesz już co i jak . Ja umieram z niepokoju ( i ciekawości ) jak to będzie ....
pozdrawiam Wszystkie mamy :-)
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 1:22 pm   

magrach napisał/a:
nie wiem jakie mam eigen risico , poszukam papierków i sprawdze :-)


pytam sie... poniewaz wymienilas taka okragla sume 200 euro... czasem ludzie nie wiedza, ze biorac eigen risico inne niz 0... oznacza to, ze trzeba z wlasnej kieszeni placic... i tak majac eigen risico 200... placi sie pierwsze 200 euro z wlasnej kieszeni... wiec pomyslalam, ze moze tak masz...
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 1:29 pm   

tak jest i w moim przypadku . Nie zaiteresowałam sie tym wystarczająco jak dowiedziałam sie że jestem w ciązy i będę teraz płacić. Na szczęscie jak dzwoniłam do CZ to miły pan mi powiedział że muszę zapłacic tylko za verloskamer za nic więcej ( oprócz pielęgniarki )
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 1:55 pm   

no to teraz wiemy skad te 200... osobiscie jestem ubezpieczona na 0...
 
 
Administrator 
Site Admin


Wiek: 48
Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 283
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 2:05 pm   

Od roku 2008:
Cytat:
The no-claims scheme under the Health Insurance Act is to be abolished from 1 January 2008. It will be replaced by a compulsory excess of 150 euros a year, which will be collected by the health insurer. People with unavoidable long-term health expenses, for example due to chronic illness or disability, will be compensated financially.

De no-claimregeling wordt in 2008 vervangen door een verplicht eigen risico van 150 euro per jaar.
Het verplicht eigen risico geldt alleen voor verzekerden van 18 jaar en ouder. De zorg die nu buiten de no-claim valt (zoals consult bij de huisarts of verloskundige), valt ook niet onder het eigen risico.

ze strony
http://www.minvws.nl/en/t...tem/default.asp
_________________
Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 4:32 pm   

wlasnie o tym czytalam... czego to oni nie wymysla...
 
 
Adrian71
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 5:10 pm   poczatkujacy

Witam wszystkich.Zamierzamy zamieszkac w Holandii,obecnie jestem w ciazy, jeszcze jestesmy w Polsce,jezyk holenderski dobrze znam,maz chce tam prace zdobyc oraz mieszkanie wynajac. Moje pytanie to: 1.Ile kosztuje wynajecie mieszkania??
2.czy zaczynajac wszystko od nowa zagranica,bedzie dla nas trudne?
Mamy 2 dzieci 17,14 lat, one naturalnie do szkoly.ja w domku,opieka lekarska tez bedzie mi potrzebna. Boje sie jak zaczac na "wlasnym", czy uda sie w ogole, co robic??
_________________
Rodzina 4-osobowa poszukuje mieszkania
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 5:12 pm   Re: poczatkujacy

Adrian71 napisał/a:
Boje sie jak zaczac na "wlasnym", czy uda sie w ogole, co robic??


poczytaj troche forum... wszystkie twoje pytania byly juz zadawane przez innych forumowiczow...
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 10:28 pm   

Do Adriana71:
1. mieszkania sa w bardzo roznych cenach, zalezy od metrazu, regionu i czy to miasto czy wies.
2. gdy zaczynasz wszystko od nowa - zawsze jest ciezko...szczegolnie z dziecmi w wieku waszych dzieci i trzecim w drodze.
Ale warto sprobowac...

Do Renaty H.:
Jak tam coreczka? Na pewno wszystko dobrze.
Ja jeszcze sie nie rozsypalam. Mam jeszcze tydzien i juz nie moge sie doczekac!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group